Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko vas stane hobi?

koliko vas stane hobi?

Kakšne hobije imate in koliko vas to stane?

Ravno namreč razmišljam o nekem nakupu, ki bi me precej po žepo udaril,pa gre zgolj za hobi …….. In razmišljam, koliko kaj drugi za svoje hobijo zapravite in tako……..

Ne gledam na strošek, ker mi je to v veselje. 🙂

Bistvo hobijev je v tem, da se ti naložba ne povrne.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Uf ja, saj meni je to jasno, da se ti naložba ne povrne, no. 🙂

Samo na stroške vseeno malo gledam, ker sem šparovna. In recimo če bi mi bi bil hobi nabiranje zelišč in bi si v ta namen kupila nove gumi škornje, ne bi nič pomišljala …… Tako pa razmišljam o napravi za 400 eur …….. Pffffffff!

Če si lahko privoščiš, si le daj. Te stvari so za dušo.

hehe, si papirčkarca?

no, jaz sem zdej že znam nazaj držat in tud vem, da manj je več, ampak… da sem prišla do sem, torej da imam cel kup stvari, s katerimi se da ogromno nardit, dokupim pa res kar mi zmanjka, je šlo kr dost… številke ne vem, je pa material v 2 omarah, vsaki po 6 polic + 2 škatli (take k jih imajo otroci z shranjevanje – velike)

zdej na leto zapravim za večje nakupe do 150€, namenoma ne več! in s tem dopolnim kar mi je pošlo. kupujem pa vse v tujini, ker tu bi me prišlo vsaj še 1x toliko…

moram pa povedat, da občasno s hobijem kar neki zaslužim, pokrijem torej vložek 😉

Tek: superge 100 eur, zdaj razmišljam, da bi še ene z GTX membrano 144 eur. 2 majici s kratkimi, dve majici z dolgimi rokavi, kratke hlače, dolge hlače, nogavice, jakna … cca 200 eur

Kolesarjenje: kolo je bilo 1000 eur, čelada 80 eur, čevlji 100 eur, vsako leto si kupim kak nov kos oblačila: hlače 67 eur, majice ok. 50 eur.

Od septembra do maja hodim na organizirano vadbo: 39 eur na mesec + oblačila.

Kateri točno te zanima? Fotografija, kolesarstvo ali smučanje?
Res se ne čudim, da sem vedno brez denarja =))) Osnovna naložba v rabljen fotoaparat z objektivom je bila 500€, čez čas sem dokupila objektiv za 150€, pa torbo za 25€, pa nahrbtnik za 100€, pa dva filtra rabljena za 25€…sedaj že razmišljam, da bi fotkiča prodala in kupila rabljenega en rang višje, ker je že malo zastarel…pa tečaj fotografije, na katerem sem bila in tudi nekaj knjig sem si že nabavila na to temo…
Kolesarstvo. Začela sem z gorcem, še kot najstnica, ki sem ga dobila v dar. Nato sem si kupila rabljeno specialko, pa vse štartnine in članarine, ki jih je bilo potrebno plačat…prevozi na tekme…pa sem opustila tekmovalno kolesarstvo, na specialki se zdaj nabira prah. Tisti gorc je pa tudi že odslužil svoje, lani sem si tako kupila novega, imela sem ogrooomno srečo da sem dobila top opremo in nek češki okvir za 500€. Pa vsake toliko kaka oprema, kot so šuhi, kak lep dres ali pa hlačke (težko dobiš kos za manj kot 20€), pa kje padeš in si strgaš kako cunjo, rabiš novo… S časoma sva investirala tudi v kvalitetne nosilce za na avto, pa prilagojen dopust vsako leto za naganjanje za bajkom…
Smučanje. K sreči ne rabim plačevat za apartma, ampak karte so brutalno drage…če imam predčasno denar, kupima v predprodaji, ponavadi imava nekje 10-15 smučarskih dni vsako leto. Sploh nočem računat, kolko to nanese. Pa ko si že na rogli in si misliš – dobro, za apartma ne rabim plačat, si bova pa potem savno privoščila, ko taaaakoooo paše po celem dnevu zunaj na mrzlem…cjooo…pa čisto vsako zimo moram hujšat, da se še lahko sploh stlačim v kombinezon, ker niti slučajno nimam viška dnara, da bi si še novi kombinezon kupovala (rajši grem v savno :).

Ampak, kaj naj rečem? Meni je vredno. Ne bi menjala teh svojih hobijev za nič na svetu. To me sprošča in mi veliko pomeni, ker se čutim povezano z naravo, lahko izražam svojo kreativnost, se znorim in sprostim. Eni pač zapravljajo za umetne nohte, frizerja, cunje, fitness, pijačke, kar pa meni nič ne pomeni, npr. tudi avto si s partnerjem delima enega, ker če se znaš malo dogovorit, ni potrebe po dveh, glede na to, da delama in živima v istem kraju.

Kupima, živima, delama… Prav neprijetno je tole brat!!!!

Kupima, živima, delama… Prav neprijetno je tole brat!!!![/quote]

Brati. Prav neprijetno je tole brati. Uporablja se nedoločnik in ne namenilnik. Čeprav dvomim tudi v pravilnost besednega reda v tvoji povedi. Pravilneje bi bilo: Tole je prav neprijetno brati.

Ljubica, eno je, ko gre za rabo narečij in pogovornega jezika, drugo pa je, ko gre za nepoznavanje slovničnih pravil, kar sem zasledila pri tebi. To pa je res neprijetno.

New Report

Close