Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Celovški dvori

Celovški dvori

Razmišljam o nakupu stanovanja v Celovških dvorih. Nekaj stanovanj sem si ogledala, ogledala sem si sosesko, prebrala forum stanovalcev, spoznala sem se s problematiko, vandalizmom, napakami pri gradnji itd.
Dobila sem en vpogled v to, da je naselje še “raztureno”, da je precej vadalizma, s katerim se borijo stanovalci, ampak predvidevam, da se bo sposeljenostjo to počasi izkoreninilo oziroma spravilo na neko povprečno stopnjo (čeprav policija pravi, da stopnja vandalizma in kriminala ne odstopa od povprečja). Kolikor sem lahko dobila vtis, so stanovalci dobro organizirani in dobro sodelujejo med sabo, kar mi je velik plus.
Napake pri gradnji so v nvovgradnjah povsod, tu verjetno malo bolj izrazite, ampak zdaj je mogoče dobiti temu primerno ceno na kvadrat stanovanja.

Razmišljam, da če kupim stanovanje po ceni 1.000€ na kvadrat, da notri prinesem vse stroške slabe gradnje, garancije, ki je ni in motečo sosesko, ki se bo predvidoma v roku kakih petih let uredila in oživela (gostinski, trgovski in poslovni prostori).

Kako bi vi razmišljali? Se denarna računica izide z jurjem na kvadrat?
Je kdo iz Celovških dvorov? Koliko je približen letni strošek za popravljanje napak gradnje?

Jaz ne bi. Živim v bližini in moteče soseske se nič praviloma ne popravijo v 5ih letih. V tem času ti otroci, ki zaenkrat samo rišejo po stenah in postopajo sami brez staršev po igrišču, postanjo resnični vandali. Tam je večina stanovanj socialnih in Rakuševa je že itak znana po vandalizmu, drogah in kriminalu. Spodaj se kuri garaže, krade tablice, krade iz kleti. Stalno so neki problemi in tudi policija je imela nekaj časa redne patrulje tam. Imeli so celo varnostnike v kleti, povsod so ležale narkomanske igle. Pa jaz sama ne bi šla živet tja, kaj šele, da bi vlekla otroka v takšno okolje. Okolje ima velik vpliv na odraščanje.

ena glavnih hib celovških dvorov je nadležni trojni hrup, ki je zelo moteč v stanovanju in sicer:
– železnica,
– avto cesta oz. obvoznica in
– štiripasovna Celovška cesta
ker je ob odprtem oknu to še bolj izrazito, pri zaprtem se pa vse sliši not in tudi čutijo tresljaji od vlakov

ni igrišča in zelenic za otroke in sprehode

tista ogromna luknja od še nezačetega hotela bolane kleptomanke hilde, je pošastna in bo verjetno stala še nekaj časa, ker ni denarja za gradnjo

vse naštete in tudi skrite negativnosti še bolj pritegnejo nepridiprave, delikvente in nevšečnosti, tako da je za razmislit ali je nakup resnično smotrn, glede na jurja po m2

cena je seveda najbolj ugodna v lj, kot tudi sama umestitev v lepo bližnjo sosesko, čez celovško cesto in vso infrastrukturo, mercator, knjižnica, banka, lokali za druženje in klepet ….. itd.

napiši si vse dobre in slabe lastnosti in jih detajlno pretehtaj, saj je trenutno luna v tehtnici in boš imela energetsko podporo za dobro analizo, v tišini meditiraj na to temo in poslušaj svoje srce, večkrat pojdi na sprehod okrog blokov dvorov, in si vizualiziraj, da že živiš tu in detajlno opazuj, koliko si res zadovoljna

mogoče se komu, ki tam že živi, vljudno povabiš na kavo, in boš imela priložnost izvedeti še kaj spodbudnega ali od hib, ki bi te kronično motile

eto, malo mojih spontanih premišljevanj in upam da ti bodo koristne kot izhodišče v komponiranju stališča za in proti, ker ob mojih sprehodih na tem koncu, se mi podobna tematika mota po glavi

srečno!

ta zadnja lokacija oz. naselje v LJ kjer bi kupil stanovanje. Odločitev je seveda tvoja.

Bolje na začetku dati nekaj več in potem mir s stroški in skrbmi. Vsaj veš, pri čem si in ne da imaš skoz skrbi s popravili in nepredvidenimi stroški. Se vozim mimo in mi že pogled na fasado oz. balkone s Celovške ni všeč. Dvakrat sem se sprehodil tam okoli, pa mi splošen vtis tud ni bil všeč. Na eni strani imaš razgled na jamo in Celovško, na drugi pa na ind. cono in parking LPP (busi kurblajo navsezgodaj). Tudi tlorisi menda niso najbolj praktični. pobrskaj po netu, forumih in slikah, pa ne osredotoči se na tiste na guglu, ki prikazujejo novo sosesko, fotkano iz takih kotov, da se vidi le lepo. Reala je čist drugačna.

Ja, tam je bolj slabo. Ne moreš vedeti tudi kaj bo, ko bo treba kaj popravjat. Bodo sosedje za to, ali ne. Se pravi ali bodo zbrali denar za večja popravila, ali pa bo hiša propadala brez popravil. In ko se bodo lifti pokvarli – kdo bo plačal…pa take stvari???
Pa še upravnik je menda določen SPL. Se pravi, da ste čisto in dokonžno in za zmeraj prepuščeni sami sebi…
Ne vem. Sama bi raje za ta denar kupila kaj v Grosupljem, Vrhniki ali Kamniku. V starem a urejenem bloku.

Z napakami pri gradnji je tako, da izvajalca ni več in jih ne bo popravil.
Vgrajeni slabi materiali in pokradeni materiali: za hiše ( Dimic in še kdo?) pa zagotavljajo velike stroške ob popravilih.
Še upravnik je tam tak, ki samo ‘kasira’, stori pa malo… Ko zgradijo še hotel, potem pa od tam ne moreš nikamor več.
Jaz ne bi! Še oddajati ne moreš. Kdo, ki živi normalno, bi želel stanovati tam, je dovolj drugih stanovanj, na boljših lokacijah.

Jest bi kupil, tam proti progi, ker se na delu bližje celovški lahko pojavijo razpoke zaradi posedanja gradbene jame.
Hrup…. moja žena je bila doma nad celovško, jaz pa iz Štepanjca. Meni je bila tam muka, ker niti okna nisi mogel imeti odprtega. Celovški dvori so večji del milina proti res nad Celovško.

Jasno, malo se boš morala potrudit blok zrihtat, tut s kakšnim obiskom pri sosedih ali na zboru stanovalcev, ampak če ni dnarja, pač tako dobiš razliko v ceni.

Znanec je tam kupil veliko stanovanje. In ga že prodaja. Ne, jaz tam ne bi kupila. Raje drugje, kjer je urejeno, čeprav bo starejši blok.

je pa danes trenutno luna v škorpijonu,tako,da danes prevladujejo glooooboka ćustva

Stanovanja imajo super tlorise, ne idealne, ampak za moderno gradnjo so tlorisi super, ker imaš na 70-80m2 cca 30m2 bivalno kuhalnega prostora, ostalo pa so spalnice, toaletni prostori, prostoren hodnik in veliki balkoni. To mi je všeč.
Gledalasem stanovanja v zadnjem bloku od Celovške, ki gledajo ali na železnoco ali pa na cesto proti bodočemu Sparu (ali karkoli bo že tam). Videla sem tudi eno notranje stanovanje, ampak je temno in zoprno, ker ti iz sosednje stavbe vsi gledajo v krožnik.

Stanujem v neprofitnem stanovanju na Novih Poljanah in ko smo se vselili, je bilo tudi pri nas marsikaj, čeprav je veliko “elitnih” sosedov, poleg socialnih seveda. Z leti so se stvari umirile in zdaj kot soseska funkcioniramo normalno. Jaz bi seveda najraje kupila stanovanje tu pri nas, ampak so cene prenavite, ker gradnja pa ni tako super kvalitetna, da bi bil kvadrat 2.500€.

Na Celovških dvorih me najbolj moti, da ni v okolici rekreativnih površin, ni zelenja, ni narave. Otroke imam že srednješolce in me vrtec in šola ne skrbita, otroci že imajo svojo družbo, predvsem pa imajo svoje cilje in ne bodo zapadli v neko slabo družbo okoliša.
Mika me 4 sobno stanovanje z veliko teraso za 120.000€, po drugi strani pa spet, če je treba precej vlagat v popravljanje, nisi ravno na boljšem…

Ne bi živela v celovških dvorih, če mi še plačajo in je vse zastonj. Je toliko drugega v LJ primernejšega. Da bi kupila tam, potem pa nikoli več ne bi mogla prodat, ker tega nihče noče – ne hvala. Ni zastonj tako poceni.

Ma ti nočeš razumet naših pomislekov, ali kaj?

Ni problem v tlorisih. Tudi rekreativne površine in vse skup imaš v bližnjem Mostecu, igrišče v Jami in tako naprej.
Problem je v stroških ki jih normalni bloki zbirajo za obnove. V celovških pa se tadenar še dolgo ne bo zbiral. In če se v naslednjih letih kaj pokvari….kurilnica, lift, streha spusti, temlji počijo….kaj misliš, kdo bo to plačal, če pa ni več garancij. Pa če upravnik je Spl. Se pravi nič od nič vam ne bo noben zrihtal in za vse boste sami. To je problem. In ko se bo začelo kaj rušit, ne boš mogla nič več prodat. In če ne bodo sosedje plačevali skupne elektrike, boste še brez luči..pa tako dalje. To so problemi.

Evo, bi živela na terasi v nevem 8 štuku, brez lifta? Malo razmisli, da ti potem ne bo žal.

Saj točno o tem razmišljam!
Če se kaj pokvari, ker je slaba kvaliteta, kar se bo sigurno tudi pokvarilo, je 1.000€ na kvadrat primerna cena stanovanja, da z razliko od neke normalne cene lahko pokriješ te stroške.
Kolikor sem zasledila, so stanovalci precej organizirani in mislim, da bi lahko ustanovili sklad za take stvari, da to ne bi bil problem.
SPL je zdaj upravnik, ko bo več stanovanj zasedenih, se bodo stanovalci pobrigali, da se upravnik zamenja.
Blok, katerega si ogledujem, je skoraj neposeljen, mogoče je naseljenih le 1/4 stanovanj.

Saj pravim, da v vsem vidim še neko rešitev, samo v teh rekreativnih površinah ne. Mostec, Tivoli in ostalo ni tako blizu. Mogoče sem se zdaj razvadila s Kodeljevim in mi je predaleč vse, kar je več kot 5 minut peš.

Kaj zate pomeni super tloris? A da bos po 1000€ placevala teraso, na kateri zaradi hrupa ne bos? Klet, kjer zaradi vlomom nimas nic? Stanovanje nima shrambe, locene kopalnice od stranisca, v kopalnici ni prostora za susilec? Je na hodniku dovolj prostora za normalno omaro za dolge plasce? 30m2 za osnovni prostor, vse ostalo so pa misje luknje??? Kaksno je doplacilo za parkirisce?

Kaj zate pomeni super tloris? A da bos po 1000€ placevala teraso, na kateri zaradi hrupa ne bos? Klet, kjer zaradi vlomom nimas nic? Stanovanje nima shrambe, locene kopalnice od stranisca, v kopalnici ni prostora za susilec? Je na hodniku dovolj prostora za normalno omaro za dolge plasce? 30m2 za osnovni prostor, vse ostalo so pa misje luknje??? Kaksno je doplacilo za parkirisce?[/quote]

3-sobna stanovanja se prodajajo od 90 do 120 tisoč €, s kletjo in dvema parkirnima mestoma ali garažama in balkoni vred, 4 sobna stanovanja + velika klet + 2x garaža + velika terasa je recimo 130.000, 2 sobno z vsem tem iz druge roke (ne od stečajnega upravitelja) se prodaja za 90-100.000.
Tlorisi so različni, tudi jaz gledam take, da imam kam postavit omare v predsobo, ker imaš take tlorise, da imajo pralni stroj v predsobi. Kopalnica in wc sta ponekod ločena, ponekod skupaj, kopalnice so večinoma velike, s kotnimi banjami, recimo stanovanje, katerega sem gledala v živo, ima v kopalnici prostor za pralni stroj in v wc prostor za sušilnega. Spalnice in otroške sobe so okoli 12m2, kar so čisto spodobne sobe.
V kleti tudi zdaj nimamo nič zaradi vlomov in nasploh mi je klet nepriročna, ker je to predaleč, da bi imel tam ozimnico ali kolo.

Saj pravim, da vzamem v zakup breme nastajajoče soseske, samo kvaliteta me skrbi, če kupim recimo stanovanje za 100.000, bo 50.000€ dovolj za popravila v stanovanju in soseski.
Potem pa še okolica, narava, to mi tam manjka bolj kot vse ostalo. Kar se tega tiče, bi najraje Koseze ali Fužine, samo tam so stanovanja draga, po 2.000€ kvadrat.

maš prou, mislim to o Ćustvih 🙂
a, ko sem jst pesnil moje mnenje tuki, je bila še tehtnica, pa še tehtu (in tuhtal) sem, ali bi pisu ali ne bi pisu avtorici in, očitno so mi prevagnila čustva ;-)))

no, potem bojo globoka čustva pretehtala v odločitvi, če bo dons tuhtala, kar je seveda treba še orng prespat – debelo, saj je nakup stanovanja pomemben projekt

ampak, videti je, da se je avtorica že na pol odločila in vse dobro preštela še preden je kej pisala tuki, kljub vsemu, želim je srečno, kot že rečeno

maš prou, mislim to o Ćustvih 🙂
a, ko sem jst pesnil moje mnenje tuki, je bila še tehtnica, pa še tehtu (in tuhtal) sem, ali bi pisu ali ne bi pisu avtorici in, očitno so mi prevagnila čustva ;-)))

no, potem bojo globoka čustva pretehtala v odločitvi, če bo dons tuhtala, kar je seveda treba še orng prespat – debelo, saj je nakup stanovanja pomemben projekt

ampak, videti je, da se je avtorica že na pol odločila in vse dobro preštela še preden je kej pisala tuki, kljub vsemu, želim je srečno, kot že rečeno[/quote]

Oba imata popolnoma prav, čustva sekajo 🙂

Racio pravi: kupi,
čustva pa pravijo: ne počutiš se dobro tam (nič v povezavi s splošno problematiko CD)

Tako. Šla bom pogledat še eno stanovanje, ki ima res ogroooomnooo teraso in če se bom videla na njej med drevesi v loncih, bom oddala ponudbo, drugače pa ne.

Pa pustite jo naj kupi, saj se vidi, da je že odločena in trmasta kot mula.

maš prou, mislim to o Ćustvih 🙂
a, ko sem jst pesnil moje mnenje tuki, je bila še tehtnica, pa še tehtu (in tuhtal) sem, ali bi pisu ali ne bi pisu avtorici in, očitno so mi prevagnila čustva ;-)))

no, potem bojo globoka čustva pretehtala v odločitvi, če bo dons tuhtala, kar je seveda treba še orng prespat – debelo, saj je nakup stanovanja pomemben projekt

ampak, videti je, da se je avtorica že na pol odločila in vse dobro preštela še preden je kej pisala tuki, kljub vsemu, želim je srečno, kot že rečeno[/quote]

Oba imata popolnoma prav, čustva sekajo 🙂

Racio pravi: kupi,
čustva pa pravijo: ne počutiš se dobro tam (nič v povezavi s splošno problematiko CD)

Tako. Šla bom pogledat še eno stanovanje, ki ima res ogroooomnooo teraso in če se bom videla na njej med drevesi v loncih, bom oddala ponudbo, drugače pa ne.[/quote]

glej, pri odločitvi o nakupu ustreznega stanovanja, (kaj sploh je ustrezno?), ti svetujem, da pogledaš sledeče zelo pomembno: ali je vajina spalnica v preferenčni smeri neba!!!

spalnica, kot najbolj pomemben del stanovanja, ker smo 1/3 življenja prav v spalnici, nikjer drugje nismo toliko časa na enem mestu, pa še v nezavednem stanju, ker spimo, torej, med spanjem ne moremo nič vplivati na kakovost spanja – razen prej pri nakupu – zdaj!, o tem govorim, oz. odpiram strokovno debato!

primer
neka gospa je kupovala stanovanje za svojega sina, in je bilo pregledanih 8 zanj neustreznih stanovanj, šele deveto stanovanje je zadostilo pogojem, ki jih omenjam (in upoštevanih še kup drugih kakovosti), sin je pa tudi bil zadovoljen in že lepo stanuje nekaj let v tako izbranem gnezdu

Kako boste pa stanovanje cez leta prodali? Za koliko?

Imam občutek, da so na tem forumu sami gradbeni strokovnjaki, ljudje kateri tam živijo, policisti, varnostniki, čistilci,….skratka vsi, ki vse vedo…ali pa berejo, kar nam ponudijo različni viri (brez priloženih dokazov). Ali ni zanimivo, da se piše tako slabšalno samo o Celovških dvorih in običajno najslabše takrat, ko se zbirajo neobvezujoče ponudbe (nepremičninski lobij)?!
Sam živim v hiši v Ljubljani na mirni lokaciji, vlomili so skoraj v vse hiše, pa nobenega medijskega “rompompoma” zanimivo? Ko se sprehajam po Kosezah, Dravljah,…povsod najdeš tudi kakšen zapuščen avto, popisane fasade, smeti,…mar ne?; ampak to ni berljivo. Novinarji in “forumaši” nas celo prepričujejo, da je boljše kupiti staro stanovanje (stroški vzdrževanja so v vsakem primeru višji, garancij že davno ni več, parking?,…da ne naštevam).
Na koncu se moraš sama odločiti, po svoji pameti, in ne kar ti “poznavalci” in mediji vsiljujejo.
Dejstvo je, da so se Celovški dvori pričeli dobro prodajati,na okoliških gradbiščih pa bo slej kot prej stalo nekaj novega, kar bo za sosesko v prihodnosti samo plus, nekomu pa to ni po njegovi volji.

Ali kdo dejansko živi tam pa lahko pove par izkušenj.

Zanima me:

1. Kakšni so stroški

*ogrevanja-je toplarna? Koliko približno v mrzlem mesecu in koliko poleti? Ali so števci na radiatorjih ali kako je to urejeno?
*Stroški SPL?
*Se plačuje rezervni sklad?

2. Katera “lamela” je najbolj “urejena” poseljena? Kaj se priporoča glede najboljše izbire lamere? (torej kateri blok v vrsti iz strani Celovške ceste in zakaj)

3. Za koliko ste kupili stanovanje, če ste se slučajno odločili za nakup. Ali so kakšne posebnosti, katere lahko poveste?

Hvala

K

Svetujem vam, da si ogledate forum stanovalcev Celovških dvorov, kjer se piše bistveno objektivnejše (izkušnje stanovalcev, kateri tam živijo) in tam povprašate za željene podatke.

Vsi vi, ki ste pred 3 leti bili tako proti.
Še vedno mislite, da je nakup v CD po 1000€ meter napaka?

New Report

Close