Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sorodnici sem na sliko hčerkic napisala, da je debela in zdaj je cela štala

Sorodnici sem na sliko hčerkic napisala, da je debela in zdaj je cela štala

Sorodnica stalno objavlja slike 6-letne hčerkice in piše moja lepotička, bodoča misica, moja princeska, itd. Ker je tamala daleč od kake lepotičke in še debela kot en sodček mi je res že dvignila pritisk in sem napisala pod sliko “za misico bo pa morala mal shujšat”. In potem sorodnica napiše “kako to misliš”. In jaz napišem “ja, ker je predebela a ne”. In zdaj sem najbolj osovražena v celem sorodstvu. Klicale so me že vse tete in me nadirale, da sem žleht. Ampak tamala je res debela, nisem se mogla zadržat, da ne napišem.

Nimaš ravno dlake na jeziku oz. na tipkovnici.
Včasih se je potrebno ugrizniti v jezik, pa če še te katera stvar tako zelo moti.
Pa tudi taktna ravno nisi. Za vsako mater je njen otrok najlepši.

Saj zdaj mi je žal, ampak ko me nekaj tako prime se pa ne znam zadržat. Saj sorodnica je izbrisala te komentarje ampak so vsi že videli, kdor pa ni videl mu je ona povedala. Pa odstranila me je z liste prijateljev.
Za yo – nisem popolna ampak ne pišem o sebi, da sem lepotica in miss in kaj vem kaj še vse. In tudi tej punčki ne bi nič napisala, če bi bila samo slika, ampak ta sorodnica res pretirava v hvaljenju njene lepote.

Zakaj pa gledaš kar naprej slike?
Delaj kaj drugega.Ali pa se zadrži.Poznala sem deklico,ki je bila v vrtcu prava mala bajsika ,na faksu pa taka lepotica,da je nikoli ne bi prepoznala.
Nisi taktna. Zato si jo dobila po buči.Zdaj veš,da imaš v življenju pri takih stvareh dve možnosti:ali si tiho in se brigaš zase, ali pa se boš zamerila drugim.Ob zadnjem boš morala pač juho tudi znati pojesti.
Tako je in vsi smo bili kdaj na tem….

Seveda si žleht pa še kaj zraven. Ker normalni osebi ne bo nikoli dvignilo pritiska objavljanje slik svojih otrok in tudi ne komentiranje lastnih otrok. Zakaj si tako žleht veš pa le sama.

Predvidevam da si v zgodnjih dvajsetih letih, brez otrok.
Malo si še otročja, drugače bi se nasmejala in šla dalje.
Si brala morda pravljico Cesarjeva nova oblačila od H. C. Andersena.
Malo me spominjaš na tistega otroka, ki je zakričal, da je cesar vendar gol, čeprav so to vsi videli.
Tudi tvoje tete vidijo, pa se raje ugriznejo v jezik.
Včasih je bolje tako…….

V osnovi je butasto objavljat slike svojih otrok. In se z njimi postavljati. Naši otroci zanimajo predvsem nas, prijatelji in sorodniki jih itak vidijo in se lahko tudi prav fino skupaj zabavajo. Ampak zakaj bi pa neke slike delil z javnostjo in pisal bedarije kot so zgoraj navedene?

Bom jaz dodal, da se ne boste pobile.

Če ima človek ITM večji od normalnega, se mu reče, da je kakšnen? Preobilen, predebel, izpopolnjen.

Saj vem kaj je avtorica s to temo želela, ampak poanta je še vedno enaka. Bog ne daj, da bi komu rekli, da je predebel? Vsi smo prizadeti, ampak resnica je resnica, jaz imam tudi preveč ene pet kil, in to je resnica, če mi zato kdo reče, da sem predebel, kaj naj se zato obremenjujem?

Saj je povedal samo resnico. Ampak ne, zaradi žlahte moramo vsi govoriti, ja ta bo pa res miss.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

po mojem te je lahko sram.
kot prvo izrabljaš otroka, da lahko posredno udariš po materi tega otroka, ki ji je seveda otrok vse na svetu in po vsej verjetnosti tudi najlepši. ne pravijo zastonj italijani “ogni scarrafone e’ bello a mamma sua”. če želiš, ti prevedem približno, in sicer “vsak ščurek je lep svoji mami”.

kot drugo se sprašujem kaj pomeni, citiram “ko me nekaj tako prime se pa ne znam zadržat”. Torej – danes z besedami, jutri z dejanji? Pač se ne boš mogla zadržat in boš tega otroka en dan žvajznila, ker te tako moti, ker je debela?

kot tretje, z zaslepljenostjo v tvojih očeh ta otrok ne more biti lep. lahko pa je lep za ostalih 99,999999{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi (poleg, logično, njene matere) in bo kmalu bodoča miss, bodoča manekenka, bodoča predsednica države, bodoča nekaj.

kot četrto – tebe razžira samo ena stvar, ta stvar pa se imenuje LJUBOSUMJE oz. NEVOŠČLJIVOST.
v vseh ostalih pogledih bi kratko malo stisnila LIKE. ker pa tebi manjka nekaj, kar oni imajo, pa hja….smo na začetku zgodbe, ki si jo napisala. in prav je tako. kar naj te sovražijo.

Je pa le razlika ali jaz tebi odrasli osebi rečem, da si predebel ali pa le to napišem o tvojem otroku na javno mesto. V prvem primeru je to lahko zdrava pripomba, v drugem primeru je žlehtobna iz samega dolgčasa. Še posebej otroci, ki se še razvijajo, ko so eno leto kot trske, naslednje leto okrogli in potem spet podhranjeni.
In konec koncev, če jaz za svojo hčer mislim, da je miss kaj ima to za nekoga motiti. Naj vzgaja svoje otroke, da ne bo toliko nevzgojenih sončkov naokoli.

po mojem te je lahko sram.
kot prvo izrabljaš otroka, da lahko posredno udariš po materi tega otroka, ki ji je seveda otrok vse na svetu in po vsej verjetnosti tudi najlepši. ne pravijo zastonj italijani “ogni scarrafone e’ bello a mamma sua”. če želiš, ti prevedem približno, in sicer “vsak ščurek je lep svoji mami”.

kot drugo se sprašujem kaj pomeni, citiram “ko me nekaj tako prime se pa ne znam zadržat”. Torej – danes z besedami, jutri z dejanji? Pač se ne boš mogla zadržat in boš tega otroka en dan žvajznila, ker te tako moti, ker je debela?

kot tretje, z zaslepljenostjo v tvojih očeh ta otrok ne more biti lep. lahko pa je lep za ostalih 99,999999{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi (poleg, logično, njene matere) in bo kmalu bodoča miss, bodoča manekenka, bodoča predsednica države, bodoča nekaj.

kot četrto – tebe razžira samo ena stvar, ta stvar pa se imenuje LJUBOSUMJE oz. NEVOŠČLJIVOST.
v vseh ostalih pogledih bi kratko malo stisnila LIKE. ker pa tebi manjka nekaj, kar oni imajo, pa hja….smo na začetku zgodbe, ki si jo napisala. in prav je tako. kar naj te sovražijo.[/quote]

Skratka po tvoje naj bo dvolična? Če je to zate vrednota …

Jaz ne bi tega nikoli napisala niti rekla, ampak mi je šlo res na živce, da ta sorodnica stalno piše, da je njena hčerkica lepotička in misica. Samo zato sem napisala to, kar sem. Če bi samo dala sliko gor in ne bi napisala nobene hvale potem tudi jaz ne bi nič napisala. Je pa ta sorodnica taka, da prešimfa vse ostale otroke, samo njena hčerkica je pametna in lepa in naj naj naj. Vem pa tudi, da ene ženske, ki so tam pisale pod sliko da je res lepotička in misica in vse sluzasto jo za hrbtom opravljajo češ kako je zašpehana in tamala in njena mama obe sta debeli.

jaz ti dam za prav…

po mojem te je lahko sram.
kot prvo izrabljaš otroka, da lahko posredno udariš po materi tega otroka, ki ji je seveda otrok vse na svetu in po vsej verjetnosti tudi najlepši. ne pravijo zastonj italijani “ogni scarrafone e’ bello a mamma sua”. če želiš, ti prevedem približno, in sicer “vsak ščurek je lep svoji mami”.

kot drugo se sprašujem kaj pomeni, citiram “ko me nekaj tako prime se pa ne znam zadržat”. Torej – danes z besedami, jutri z dejanji? Pač se ne boš mogla zadržat in boš tega otroka en dan žvajznila, ker te tako moti, ker je debela?

kot tretje, z zaslepljenostjo v tvojih očeh ta otrok ne more biti lep. lahko pa je lep za ostalih 99,999999{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi (poleg, logično, njene matere) in bo kmalu bodoča miss, bodoča manekenka, bodoča predsednica države, bodoča nekaj.

kot četrto – tebe razžira samo ena stvar, ta stvar pa se imenuje LJUBOSUMJE oz. NEVOŠČLJIVOST.
v vseh ostalih pogledih bi kratko malo stisnila LIKE. ker pa tebi manjka nekaj, kar oni imajo, pa hja….smo na začetku zgodbe, ki si jo napisala. in prav je tako. kar naj te sovražijo.[/quote]

Skratka po tvoje naj bo dvolična? Če je to zate vrednota …[/quote]

Samo človek (odrasel) bolan v glavi lahko na fizičnem nivoju ocenjuje otroka. Tu ne gre za dvoličnost, gre samo za maščevanje odraslega odraslemu tako, da izrabi nemoč otroka. Sram jo je lahko. Če pa ne bi stisnila like, bi pa lahko vsaj tiho ostala.

Sem prav prisrčno obilna, moje obline so všeč marsikomu, flirtam vse življenje, imela bi lahko kar kakšnega, tudi športno postavni so, ki izkazujejo simpatije….. Zakaj? Ker nisem obremenjena, da je ideal koščen obešalnik za cunje, ki nam prezentira modo s pediestala namišljene anoreksične večvrednosti. Bi rada bila bolj suha? Pa ja, morda, kakšno kilo že, če se za to ne bi bilo potrebno odrekati ugodju življenja. Tudi v moji kategoriji obstajajo tekmovanja za lepoto, prav tako imajo manekenke za močnejše postave. Še nisi slišala? Lepota je zelo relativna. Tale punčka ima kakšno kilo verjetno res preveč, ampak njena mami gradi njeno samozavest lepote in privlačnosti. Prav gotovo boljše kot da bi jo nazivala mala pujska, kajne?

Skratka po tvoje naj bo dvolična? Če je to zate vrednota …[/quote]

Samo človek (odrasel) bolan v glavi lahko na fizičnem nivoju ocenjuje otroka. Tu ne gre za dvoličnost, gre samo za maščevanje odraslega odraslemu tako, da izrabi nemoč otroka. Sram jo je lahko. Če pa ne bi stisnila like, bi pa lahko vsaj tiho ostala.[/quote]

Ja pa saj tega otroka lastna mati ocenjuje na fizičnem nivoju.

Avtorica, si žleht, zelo žleht. Zakaj si tako hudobna, pa ti veš. Najverjetneje te daje huda zavist in ljubosumje, pa niti sebi tega ne priznaš. No, upam da se hitro najde nekdo, ki na tebi najde napako in to javno okoli razglaša in piše.

Prva in velika napaka, ki jo imaš, je hudobija. Gotovo pa si še … Ti bodo že povedali. In da ne boš užaljena, ker bodo samo resnico govorili.

Nič naj te ne bo sram. Si pač napisala tisto, kar je dejstvo, pa kaj potem? Če tista mamica objavlja neumnosti, lahko tudi pričakuje, da bo nekoč nekdo napisal nekaj odkritega.
Res je, nihče ne ve, kaj se bo nekoč razvilo iz tistega sončka, vendar je vseeno absurdno, da nekateri starši nadlegujejo okolico z nekimi superlativi, ki so daleč od realnega stanja.

Sicer pa, splošno znano je, da se na FB “po pravilih” samo hvali. Torej, če želiš biti priljubljena, imeti čim več “prijateljev”, drugič raje uporabi preverjene fraze in to velja tudi za druge objave (npr. pri odraslih), kot so cukrček, lepotička, kako sta lepa, iiiiiiii + znak srček, love, moji srčki, rada te imam, ipd. Bo življenje lažje in brez nepotrebnih konfliktov.

A to je suer, da mama pusti, da se punčka tako redi? Saj to je nezdravo to že vrabčki čivkajo.

Po vsem ,kar si napisala,bi po moje tudi mene zasrbeli prsti in bi napisala kaj takega….

Zato pametni ljudje nimajo FB. Just saying.

Na svetu je veliko zanimivejših in koristnejših stvari kot komentiranje fotk na FB (da ob objavljanju fotk otrok in sluzastih komentarjih s strani mamic in pričakovanju še bolj sluzastih lajkov niti ne govorim). No, ja, za najstnice nič narobe, ampak ti si verjetno že ven iz teh let. Tisto s cesarjevimi oblačili drži; pameten starš bi se zamislil in malo rajši peljal v hrib laufat kot zganjat cirkus.

mama laže v obraz otroku, kok da je lepa
ko bo mala od sošolcev dobila v fris, da je debela…kaj bo pa potem…se ji bo ja odpeljal…ker taki otroci, ki so od doma navajeni hvale, kok si lepa, kok boš ti manekenka, taki so med prvimi, ki začnejo v šoli ocenjevat druge…
tastari je bilo treba že enkrat povedat, da naj bo realna, pa naj da mir…

Samo človek (odrasel) bolan v glavi lahko na fizičnem nivoju ocenjuje otroka. Tu ne gre za dvoličnost, gre samo za maščevanje odraslega odraslemu tako, da izrabi nemoč otroka. Sram jo je lahko. Če pa ne bi stisnila like, bi pa lahko vsaj tiho ostala.[/quote]

Ja pa saj tega otroka lastna mati ocenjuje na fizičnem nivoju.[/quote]

Ma si pa res omejena v glavi, veš.

Za Primoža.

Mer preseneča tvoje mnenje, le kakšen bi bil ta svet, če bi si vse povedali v obraz.

In druga plat, takšen je ta svet, ker vse, večinoma, zavijamo v celofan.

V politiki temu rečejo diplomacija, po domače pa temu pravimo hinavščina.

Kakor koli obrneš, ni prav.

New Report

Close