Starševski čvek

Migrena - kako lajšati simptome?

Default avatar
Že nekaj časa nazaj sem si obljubila, da ob migrenskih napadih ne bom več jedla raznih protibolečinskih tablet, ker me boli pa če vzamem tableto ali ne.

Iz prehrane sem izločila vsa živila, za katera sem ugotovila, da mi povzročajo migreno (suhomesnati izdelki, mleko in mlečni izdelki, čokolada).

Od aprila naprej je še kar šlo, so bili prisotni glavoboli, a so bili takšni, da ni bilo pretirane panike, sem lahko delala normalno.

Včeraj zvečer pa se me je lotil en hud migrenski glavobol. Zvečer sem še normalno zaspala, potem sem se pa sredi noči zbudila od hude bolečine in sem se do jutra premetavala in trpela. kar solze so mi lile po licih od hudega.

Kako si pomagate v takih trenutkih? Vedno vzamete tableto? Ali pomaga kaj bolj naravnega?
Default avatar
Vedno imam pri roki kapljice 31 ali tigrovo mast in si eno ali drugo al pa oboje vtrem na čelo, sence in zatilje. Večinoma pomaga.
Default avatar
migrenčič je napisal/a:
draga Avtorica premalo seksaš .Ko boš več seksala te ne bo več bolela glava in ne bo več depresij.
Seks je najboljše zdravilo za migreno in depresijo seks sprošča celo telo .
Default avatar
Sem bila pri nevrologu. Imam tablete za migreno, ker mi noben tablet ne zaleže. Za migreno ti ne bo pomagal noben tablet verjemi zato kar k nevrologu. Tudi sex ne pomaga, čeprav tudi ne škoduje. Jaz ima FROTAN 2,5 mg. Po tem sem kot prerojena. Odlična zadeva.
Default avatar
Tygrycca je napisal/a:
Imaš tablete za migreno, a hkrati praviš, da ti nobena tableta ne zaleže?

Sem že napisala, da mi tablete ne pomagajo, zato jih niti ne vzamem več. zanimajo me alternativne (beri: naravne) rešitve.
Default avatar
Meni nobena tableta ne pomaga zato jo poskušam ignorirati.
Naslednjih 14 dni bo ključnih.
Default avatar
migrenčič je napisal/a:
Pojdi v naravo na sprehode .Preberi si knjigo Louise L Hay Življenje je tvoje
dobiš jo v knjižnici.Jej sadje ,zelenjavo.Upam ,da ne piješ veliko kave ali poživilnih zadev
čajev in drugih takih napitkov to čimprej črtaj prenehaj jemati.Poizkusi z kako prijetno glasbo
meditacijsko .Prvo res začni hoditi v naravo ,da se sprostiš .
Default avatar
pojdi na sprehode je napisal/a:
Jem sadje in zelenjavo (sploh zdaj, ko je tako obilje na vrtu in v sadovnjaku). Včeraj sem bila 1 uro na sprehodu in verjemi, da sem bila popolnoma sproščena.

Je pa res, da imam menstruacijo in je migrena kar pogost spremljevalec le-te. Pač, ne morem izločit vseh dejavnikov za migreno iz svojega življenja. In za take primere pač sprašujem, če se da s čim naravnim vsaj malo omiliti zadevo.
Default avatar
Poskusi z EFT tehniko, tapkanje.

Meni definitivno olajša bolečino, sicer večinoma ne izgine popolnoma, amapk postane vsaj približno znosna.

Vtipkaj v youtube, Eft migraine. Imaš cel kup posnetkov kako se to dela.
Default avatar
migrenčič je napisal/a:
Priporočal bi ti ,da v googla vpišeš naravno zdravljenje migrene in boš dobila polno zadetkov.
Drugače pa sprehodi ,zdrava hrana ,da v telo vneseš dosti tekočine vode,in ko bo menstruacija
minila bo sigurno dosti bolje .Bodi tudi čimbolj pozitivna skozi dan .Živi čim bolj zdravo se gibaj
v naravi .In naredi vse za boljše počutje sebe .
Default avatar
Baje, da pitje lastnega urina pomaga.
Default avatar
migrenčič je napisal/a:
POL PA TRPI, če nočeš tablet. Migrena NI OZDRAVLJIVA.
Default avatar
Bear Grylls je napisal/a:
Seveda, če maš migrenski glavobol pa urin spiješ lažje bruhaš.
Default avatar
Monday je napisal/a:
Zakaj pa kričiš?

Vem, da ni ozdravljiva. Trpela bi pa v vsakem primeru, saj mi nobena tableta ne prime in me boli tako ali drugače. Razumeš?

Sem se odločila, da bom pač trpela brez vnašanja nepotrebne kemije v telo. Če bi kemija pomagala, bi jo že zagovarjala, bodi brez skrbi. Ker pa ne pomaga, se mi zdi neumno se filat s tabletami, če pa potem vseen trpim.
Default avatar
Jaz migreno fašem kadar me kaj iz tira vrže oz. me kaj žre - psiha torej. Pomaga nič, skušam bit skulirana.
Default avatar
Jaz tudi gledam da ne jem čokolade, sira, oreškov. Spiojem veliko tekočine, tudi gibam se veliko. Ampak žal vsak mesec ob menstruaciji dobim migreno. Najbolje bi bilo zlesti pod odejo, rolete dol in cel dan spati. Ampak tako boli da misliš da se ti bo zmešalo.

Jaz vzamem Imigran Sprint. Meni pomaga. Kemija gor, kemija dol.
Default avatar
da imam tudi jaz migrenske glavobole (tako je vsaj nevrologinja rekla) pa so mi ugotovili da imam previsok pritisk. tako da ti svetujem da si ob glavobolu izmeriš pritisk. odkar jemljem tablete za pritisk imam glavobol 1 - 2 x letno (prej pa vsak drugi dan).
Default avatar

Meni pomaga tole, a res vztrajam, dokler bolečina ne popusti.
Default avatar
migrenčič je napisal/a:
Ne kričim sam domnevam, da te še premalo boli. Veš meni je nevrolog pomagal in noben drug. Tudi bioenergetika, akupunkturo in z raznimi zelišči poskusila, da ne govorim kaj sem vse iz hrane izločila. Trpela sem 15 let zdaj pa 90 % manj kot prej. Je pa neozdravljiva na žalost. MOgče bo nekoč bolje. Srečno
Default avatar
Jaz se na zalost futram s kemijo. Imam hormonske migrene. Ponavadi vzamem Imigran sprej. V eni uri sem OK. Vcasih pomaga celo aspirin s kodeinom 1000mg, vendar s tem se moram potem filat vsake 3, 4 ure.

Prebrala sem nekaj knjig, v vseh je omenjen magnezij, 6000mg na dan, rezultati naj bi bili vidni cez nekaj mesecev. Jaz sem zacela, a nisem bila dovolj disciplinirana in ga vzamem, ko se spomnim.

Meni tigrova mast in sivkino olje nista prav nic pomagala.

Ce si poskusila Imigdan in ne deluje, prosi zdravnika za kaj drugega. Obstajajo namrec druge vrste triptanov, ki bi bili morda bolj ucinkoviti:
http://en.wikipedia.org/wiki/Triptans