Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odstranitev bradavice na podplatu

Odstranitev bradavice na podplatu

Ali kdo mogoče ve, če se na podplatu pri otrocih tudi odstranjujejo bradavice s tekočim dušikom in če je kaj boleče, gelde na to, da gre za podplat. Na roki, ga ni preveč bolelo. Hvala.

Kaj pa, če bi kar odgriznila?

Meni so bradavico na stopalu odstranili s plastično operacijo in ni nič bolelo, bolj je bolelo, ko sem še hodila po njej:)

No ja, malo pa je že treba potrpeti.

V Avstrijskih lekarnah se dobi ena super raztopina VERRUMAL LOESUNG 14ml. Cena okrog 23€.

Odlično in hitro pomaga.

LP

P.S. Po novem je ne moreš kupiti brez belega recepta.

Se enako odstranjujejo. Podplat je seveda bolj občutljiv kot roka.
ja boli zmrzovanje.Se pa da potrpet 😉 tisto minutko.Ker je treba dobro zmrznit,ker drugače če ni,je isto kot da ne bi.
nam ne pomaga niti zmrzovanje,niti tista tekočina,zato moramo kirurško odstraniti .

Tudi pri nas se dobi super raztopina,močnejša od tega in še cenejša

http://acetocaustin.si/

Sina sem več kot leto dni vozila na zamrzovanje, da se mu je že kar luknja poznala, potem pa sem slišala da pomaga mleček od nezrele fige in probala mazati na morju vsak dan 2x približno 5 dni. Je malce zoprno, ker se smola od mlečka popa po natikačih in zgleda kot zanemarjen in umazan, vendar nisem smole drgnila dol. Ko je bil naročen za zamrzovanje čez 1 mesec (zaradi dopustov) je bradavica čudežno izginila, koža pa se je že skoraj zarasla. Po dveh letih ni niti sledu o bradavici na podplatu.

Takole mimogrede. Vse čirule čarule, mazila in tekočinice veljajo za običajne bradavice. Ne pa za tiste trdovratne na podplatih. Ker imamo tam neprimerno debelejšo in tršo kožo, bradavica pa ima jedro pod njo. Zato se te bradavice odstranjuje sloj po sloj. Ko odmre prva plast, se načne drugo, pa tretjo itd, dokler ne pridemo zadosti globoko. Kemikalije razen v redkih primerih, tukaj ne morejo nič. So lahko samo dodatna pomoč. Edina realna rešitev je večkratno ponavljanje zamrzovanja z dušikom, do stopnje opekline. Torej se naredi boleč mehurček, ki še kako moti med hojo. Takšna terapija lahko traja tudi po nekaj mesecev, preden je uspešna. Večina doktorjev in pacientov že zdavnaj prej obupa. Zadnja rešitev je operativna odstranitev, ki pa ima lahko neželene posledice. Gre namreč za virusno okužbo in če je odstranitev na preozkem območu (da pač nastane majhna rana), se večkrat po celem robu operiranega območja pojavi večje število bradavic. Zato je to res zadnja varianta. Edini resnično dober sistem je, da začnemo bradavico zdraviti takoj ko je še majhna in površinska, ker je takrat odstranitev možna tudi samo s kemikalijami.

Takole mimogrede : http://www.lekarnar.com/izdelki/acetocaustin-tekocina-za-odstranjevanje-bradavic
Pomaga tudi na podplatih !

Tudi moj sin je imel ene 4 bradavice na podplatu. Še kar velike. Mislim, da jih je imel kako leto ali dve preden smo se končno zmigali k zravniku. Star je12 in mi ni povedla, dokler ga ni začelo fajn motit. Dermatolog nama je narodčil naj kupiva v Lekarni zgoraj omenjeno zdravilo, ki odpravi v 4-ih dneh. Ker je šel taborit, sva se odločila, da to namaževa ko se vrne. Ko je prišel domov, smo opazili, da so bradavice izginile. Saj veste kako je pri tabornikih… štumfe preobujejo parkrat na dva tedna in hodijo po rekah itd…

v dneh težko da odpravi.Tiste globlje ne bo v 4 tednih.
maže se 1x na teden-par tednov zapored

Hvala, tole bom pa vsekakor poskusila. Vsak za nekaj bodo dobre naše nikoli dozorjene fige :)))

Moj sin jih je imel na prstih kar 8. Šli smo po mazilo v Avstrijo, mu mazali tri tedne, zraven tega vsakih par dni kopali v soleni vodi in sedaj po treh tednih nima več nobene. Odstranitev je potekala popolnoma neboleče.
Kupili pa smo takoj čez mejo v avstriji brez kakršnega koli recepta in plačali 13 EUR, tako da dobiš to tekočino brez recepta.

Acetocaustin definitivno pomaga. Super stvar, tudi na podplatih.

Ma kakšen tekoči dušik pa operacije–na bradavico mu vsak večer nalimaj tanko rezino krompirja. Čez mese dni bo bradavica sama odpadla –najprej počrni, nato pa odstopi od kože in jo lahko ven potegneš. Res pa je, da moraš to delat vsak večer, kakšen mesec ali več-.

Ali je s tole bradavico mišljen podkožni trn?

…z Wartnerjem iz lekarne…na rokah in na podplatih,kjer sem imela eno posebno veliko,globoko in seveda ob hoji bolečo.Sem pa porabila tri Wartnerje…ker je trajalo kake tri tedne…ampak bolelo ni pa prav nič.

New Report

Close