Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Virusna okužba ali lažja zastrupitev s hrano?

Virusna okužba ali lažja zastrupitev s hrano?

Spoštovani,

moja hčerka je stara 14 mesecev in je včeraj pol ure po kosilu (goveji zrezki v omaki s pire krompirjem) izbruhala še neprebavljeno hrano. Kakšno uro za tem je bruhala še enkrat, tretjič pa po pitju vode. Driske ni imela, prav tako ne vročine. Z možem sva najprej pomislila na virusno okužbo, vendar pa je možu 7ur po kosilu postalo zelo slabo in je prav tako vse izbruhal, po tem mu je odleglo in razen krčev in driske ni bilo nič. Danes se počuti v redu. Od poznega večera je postalo grozno slabo tudi meni, ob 3h (15 ur po kosilu) zjutraj sem vse izbruhala in slabosti ni več bilo in mi je zelo odleglo, imela pa sem zjutraj drisko in krče. Hčerka in mož izgledata dobro, mene pa še matrajo krči. Hčerka prejšnji teden ni bila v vrtcu, ker je bil sum na nevarnost vnetja ušes, čeprav ni imela vročine, je le pokašljevala. Zato kakšne virusne okužbe vrtcu ne morem pripisati. Lahko pa bi jo seveda mož prinesel domov. Zanima me, glede na vaše izkušnje, če to izgleda bolj virusna okužba ali blažja zastrupitev s hrano? Ne vem kako naj ukrepam glede vrtca jutri. Hčerka je sicer videti popolnoma zdrava in igriva. Iz mojih izkušenj z virusnimi okužbami črevesja, je bilo ob virusni okužbi veliko več bruhanja in driske kot v našem primeru in grozna slabost je navadno trajala vsaj 2 dni, nam je pa po bruhanju takoj odleglo. Hčerka pa ni imela niti driske niti vročine. Sicer je cepljena proti rotavirusu. Najlepša hvala za odgovor.

Zastrupitve s hrano pogosto imenujemo tako, pa vendar gre za razrast virusov ali bakterij na hrani, Torej gre tudi za okužbo.
Ker je bruhanje ponehalo in se stanje izboljšuje, je šlo za kakšno blažjo zadevo in ukrepanje ni potrebno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close