Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nihče ni prišel na praznovanje :(

Nihče ni prišel na praznovanje :(

Se je komu zgodilo, da ste organizirali praznovanje otrokovega rojstnega dne pa da mu nihče ni prišel?
Kaj ste rekli otroku, kaj ste naredili, če je bilo praznovanje organizirano izven doma?

Žalostno, a se dogaja 🙁

Zakaj ne? Kakšna nerodnost v organizaciji ali ignoranca?

katastrofa..mi smo imeli enkrat v vrtcu praznovanje, oziroma neki otrok je razdelil vabila v vrtcu za mc donalds..naš otrok je šel, s tem da so od 20 otrok prišli samo trije..hitro bi se lahko zgodilo, da ne bi bilo nikogar,,ubogi otrok, ne vem kaj naj rečem..meni bi se moj strašno smilil v takem primeru..pelji ga kam kjer mu je všeč, pa sami malo popraznujte..

nova
Uredništvo priporoča

Pa kolk so stari ti otroci?

Zdravo!

Tako bom rekel, tudi sam sem bil dokaj zapostavljen predvsem v osn. šoli, so pa stvari take, da če otrok ni nekoliko priljubljen…se zna zgodit da bo število malo. Jaz osebno žurk niti nisem organiziral, saj da bi 2 ali 3je pili sok je dolgčas…V vašem primeru ko pa ni bilo nobenega pa je narobe nekaj drugega, ali sploh ima kakega prijatelja zaupnika, je bilo kaj narobe z organizacijo vabili,…Velikokrat pa danes pomaga, da se pri raznih praznovanjih seže globje v žep ter priredi nekaj posebnega, izlet, bungee, gardaland karkoli– samo moje razmišljanje, sicer pa nimam otrok.

če daš v vrtcu vabila, se res lahko čisto po naključju zgodi da nihče ne pride..pri nas jih je ponavadi vedno zelo malo..na splošno, ne samo pri mojem otroku..
drugače ko pa vabim prijatelje zunaj vrtca, se jaz pogovorim z starši in mi povejo zagotovo, ali pridejo ali ne…tako da zagotovo kdo pride..seveda kdo kdaj manjka, če je bolan, drugače pa se jaz zmenim z mamicami da se ve, koliko jih bo..

Ja bogi no. Jaz ponavadi omenim potrditev tega, da pridejo in to pravočasno. Na sinovo praznovanje so prišli štirje od devetih povabljenih.
Praznujemo ponavadi kar doma, ponavadi v dveh etapah, enkrat domači in enkrat prijatelji.
Je pa to blazno grdo, me zanima kako bi se staršem otrok, ki niso prišli zdelo, če na praznovanje njihovega otroka ne bi nihče prišel.
Pojma nimam kako otroku pojasnit ali ga potolažit.

S prijatelji iz vrtca praznuje samo v vrtcu, z ostalimi pa doma ali ……. problemov nikoli. Komplicirate!

Ko smo se preselili v Slo sem bila prvo leto cisto nervozna, ker sem bila 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da na hcerkih RD ne bo nikogar. Tudi otroci so bili se majhni, praznovala je 4. rojstni dan. Pa je bilo otrok na koncu malo morje. Potrdila, da pridejo pa so se usula dopoldne, na isti dan, ko je praznovala.

Je pa letos junija praznoval nekdo iz vrtca, ampak so si izbrali petkovo pop tik pred prazniki, mislim, da je bil 25. junij in razen hcere in se dveh ni bilo nikogar. Ampak zaradi datuma.

K naši deklici je prišel le 1 fantek, k sreči sem takoj poklicala eno znanko in je pripeljala še svoje punce, tako smo vsaj malo popraznovali.

To je zato, ker starši nimajo denarja za darila in potem otroka raje ne pripeljejo. Kruta realnost. Tudi nam se je že naredilo, da jih je en kup manjkalo.
Saj če izračunaš, da stalno letajo na neke RD in za vsakega je treba dat vsaj 10€, da je sploh kakšno darilo, se na koncu leta kar nabere.

Ne, to je zato, ker so ljudje brezobrazni.

Tudi če se nekemu vabilu ne moreš ali ne želiš odzvat, je najmanj, kar lahko narediš, to, da sporočiš, da te ne bo. Pa ne zadnji dan dopoldne, ampak dovolj zgodaj, da gostitelj pravi čas ve, koliko gostov bo prišlo, in lahko praznovanje sploh pripravi.

1. ne vidim smisla vabit vrtčevske otroke

2. tudi družba samo treh ali štirih otrok je lahko odlična, če so res pravi prijatelji

3. če je problem zaradi daril, napišite na vabila, da se darila ne nosijo, če pa že, pa se s starši dogovorite, da skupaj poberete po 5 ali 10 €, pa naj otrok dobi eno, a kvalitetno darilo.

Temu se v nadalje izogneš tako, da na vabilo napišeš svojo telefonsko številko in prosiš za potrditev do določenega datuma. Saj to kar tako na pamet res ne gre, da razdeliš vabila vsem in potem čakaš kdo pride. Kako pa je v tem primeru s hrano? Jaz rabim okvirno vedet koliko otrok bo, da vem kaj in koliko pripravit, kako veliko torto naročiti…

kako razložiš otroku? Pač poveš, da so očitno imeli druge obveznosti…
Za prihodnjič pa jasno napišite, da bo praznovanje organizirano in zato rabite potrditev, drugače se šteje da otroka ne bo. In če se ti do datuma nihče ne javi, pač odpoveste. Otroku poveš, da očitno nimajo časa in tisti da boste dan preživeli po njegovih željah, recimo šli vi kot družina v ZOO, na kopanje, v kino in na pico, na najbližji hrib in imeli piknik…

Načeloma sem vedno poznala vsaj par staršev otrok, ki jih je želel otrok povabiti, tako da smo bili vsaj delno v stikih. Vabila smo vedno dali 1 teden prej, pa tudi sicer se otroci sami zmenijo oz povedo, da pridejo ali pa pač ne. Zdej kar se tiče klicanja, eni pač nikoli ne pokličejo ampak pač pridejo, itak so povabljeni…

Jaz mojima vedno povem ali bomo imeli čas ali ne in naj sami povejo otroku, prav tako pa tudi javim staršem. Glede daril bi znal biti problem, ker za koga je tudi 10€ veliko… Zato je otrokom vedno fajn razložiti, da prijatelje vabi zato da se bodo skupaj imeli lepo, pa tudi če kdo pride brez darila! Kar si želi, dobi od domačih, če gre 😉

Tudi telefonska vedno ne pomaga, ker nekateri ne javijo niti ali bodo prišli ali ne bodo. Pri majhnih otrokih je včasih bolje prej vprašati par staršev, če otroci lahko pridejo na tisti datum, da okvirno veš ali pripraviti praznovanje ali ne. Pri večjih pa potem že otroci vprašajo.
Je pa hudo tole. Upam, da si otroka potolažila.

Ne vem kaj naj rečem, res je zelo žalostno tole. Meni se ni zgodilo, zato težko svetujem, razen, da bi se res posvetila otroku in se orng pozanimala, zakaj se je to zgodilo.

Je otrok nepriljubljen, ste vi starši nepriljubljeni, konzervativni, mogoče na nek način drugačni, samotarski?

Sicer pa sploh ne vemo koliko je otrok star?

Pri nas enako.
S tem smo začeli šele v OŠ. Tako da imamo sedaj navadno dvojno praznovanje. Eno za sošolce, kamor smo zmenjeni, da ne povabijo celega razreda, ampak samo tiste, s katerimi se res razumejo, in drugo za sorodnike in prijatelje.

Hči hodi na roj.dneve od prijateljic ali sošolk, ki jo povabijo. Je pa res, da, ko so eni od njih kupile kar drago darilo in ji ga nesle, jih niti v hišo ni povabila, kaj šele, da bi kaj postregla. Če ti otroka ne pustiš drugam, zaradi darila, tudi k vam ne bo nikogar.

Mi smo vedno praznovali doma, v družinskem krogu – s sorodniki. V vrtec so otroci nesli lizike ali čokoladice, prav tako v nižje razrede osnovne šole. Nobenih zabav, nobenih vabil. Zakaj koga bremeniti, da bo nosil darila in kdove še kaj. Saj otroci niso lačni, le čemu komplicirati in si delati delo?

Če imaš možnost, organizirajte še enkrat – pa če tudi je to doma in če pride vsaj nekaj otrok!!!
Velikokrat se to zgodi, ker imajo otroci popoldne druge obveznosti oz. kakšne dejavnosti (ki so v naprej plačane). Predlagam, da osebno povprašaš starše, kdaj bi jim ustrezalo (vabila niso dovolj – jaz, vedno še preverim pri starših… kljub temu, da napišem na vabilu, da naj potrdilo prisotnost – večini to gre čisto iz glave, tako da še pokličem). Preverjeno deluje, z vsakodnevnimi obveznostmi je veliko dela, tako da verjamem, da je večini staršem to čisto odveč. Ponudi se tudi, da lahko prideš iskat otroka (če ga kdo ne more sam pripeljati) oz. da jim otroka pripelješ ti kasneje.

Vedno organiziraj rojstni dan takole:

1. povabi otroke z vabili
2. napiši do kdaj naj ti potrdijo svoj prihod
3. navedi svojo telefonsko številko
4. Na vabilo vedno napiši,
npr. Luka, vambim te na rojstnodnevno zabavo, da mi boš pomagal vpihniti npr. 4 svečko. Tvoj obisk mi veliko pomeni, saj brez tebe ni zabave. Obenem pa prosim tvoje starše, da te pripeljejo na noro zabavo, saj njih tudi čaka malo presenečenje.
Veselim se tvoje potrditve na telefon številka……..

5. Starše postreži z eno pijačo dobrodošlice.

6. Na vabilo napiši tudi kdaj je konec zabave.ž

garantiram, da ti z takim vabilom zagotovo uspe privabiti vsaj nekaj , če ne vse povabljene.

Ponovi, še enrat povabi, pa boljše je če je med tednom, ker med vikendi so nekateri zelo zasedeni.

Žalostno za otroka. Kako mu razložiti pa ne vem…

Se mi pa močno zdi, da si kiksnila z vabili. Pri nas starši vedno potrdimo prihode in tako se ve, koliko jih pride.
Zelo namreč dvomim, da bi ne imel nikogar, ki bi želel priti na njegov rojstni dan.

Res pa je tudi, da predstavljajo tile rojstni dnevi kar veliki finančni zalogaj, če računaš na letni ravni…smo se ravno včeraj na enem rojstnem dnevu pogovarjali o zneskih in sem prišla na ca. 350 eur na leto, pa ne kupujemo nikoli za več kot 20 eur, kar je res maximalna meja…in potem še organizacija lastnega rojstnega dne…tudi nekaj čez 100 eur…:(

Stvar je taka, da je praznovala deklica 7. rojstni dan. Nihče se vabilu ni odzval, povabila pa je 15 otrok.
Zelo žalostno, kajti vabila so bila pravočasno poslana oz. oddana, na vabilu sta bili dve telefonski številki, od mamice ter organizacije, ki je bila predvidena za organizacijo zabave.
Zelo nekorektno od staršev se mi zdi, da niso niti poklicali, da njihovega otroka ne bo, deklica je tudi vabljena na zabave svojih sošolk in sošolcev ter se jih udeležuje.
Seveda je bila slavljenka zelo žalostna, mamici pa tudi ni bilo vseeno. Prigrizki, pijača, naročena torta, okrasitev prostora, dva animatorja+klovn…vse je bilo zaman 🙁

Poznam pa tudi primer fantka, ki je praznoval 11. rojstni dan. Bilo je meseca junija, dva tedna pred koncem šole. Starša sta najela piknik prostor, kupila žogo za košarko, prinesla monopoli, različne družabne igre, naročila Spiderman torto z dvema nadstropjema, mlajši bratec je ostal doma z mamo, da bi se lahko slavljenec zabaval s svojimi vrstniki….no, slavljenec in njegov oče sta s torto, vsemi prigrizki, pijačo, igračami bila ves čas sama. NITI EDEN OTROK NI PRIŠEL.
Je potem v ponedeljek v šoli povedala kako se je potem doma jokal pa da sploh ni hotel več v šolo 🙁

Ja, tudi to se dogaja.

To je pa res neljub dogodek. Razumljivo, da nekaj povabljencev manjka, ker imajo kake druge načrte ali drugačne razloge. Res se najde tudi kakšen, ki sploh ne sporoči ali otrok pride ali ne. Pri nas se je tudi že zgodilo, da sošolca ni bilo, ker je vabilo staršem pokazal 2 tedna po praznovanju. Ampak da ni nikogar? Pa je otrok sicer dobro sprejet v družbi? Pri 7 letih se tudi že pomenijo v šoli o tem, komu je mamica rekla, da pride in kdo ne bo prišel?

Je mene enkrat spraševala hči, kaj pa če nikogar ne bo? Bi me zabolelo in smilila bi se mi, če bi se to zgodilo. Grenka izkušnja za vas.

New Report

Close