Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdaj se začne kurilna sezona v blokih?

Kdaj se začne kurilna sezona v blokih?

Zanima me če morda kdo ve kdaj se začne kurilna sezona v blokih. Slišala sem da mora biti menda dnevna temperatura 3 dni 12C, ampak meni se zdi da je že tako mrzlo da bi lahko začeli greti. Sem pa iz Zasavja.

Pri nsa je to stvar dogovora.
Seveda pa se ljudem nič ne mudi, ker gre po porabi :).
Pri nas mso si kar nabavili električni radiator in čakamo 🙂

Pri nas je bilo vedno stvar dogovora. K sreči smo normalni ljudje in je to šlo. V bloku je 24 strank, hišnik je vedno malo gledal na to, če je kje kak mali otrok, dojenček, da je prej zakuril. Sosedje tudi nis(m)o imeli nič proti.

Pri nas je pa še zelo toplo v stanovanju in prav upam, da prično čim kasneje 🙂

Pa kaj norite z ogrevanjem? Kaj vam je? Ne znate obleči dolgih rokavov, dolgih hlač in nogavic? Saj ste zmešane…

Se moram kar strinjati.
lp

Meni se ne gre toliko zaradi porabe. Rada bi, da imam toplo v stanovanju pa naj stane kar če, ker ko pridem vsa utrujena iz službe si želim, da je vsaj v stanovanju toplo. Če bi si kupila še električne radiatorje … to mi je malo preveč, ker v vsakem primeru bi plačala 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} toplotne izgube ali kako že temu rečejo. Tako da če je že centralno ogrevanje si ne želim nobenih dodatnih stroškov delati, ker se mi zdi da je to povsem dovolj. Letos me je malo prej začelo zebsti. Bomo videli kaj bo. Po mojem pri nas to ni stvar dogovora, po mojem vsem začnejo ob istem času kuriti. Si ne morejo ljudje kar zmišljevati jaz bi takrat, on bi kasneje. Ko začnejo potem velja to za vse menda?

točno tako ….toplo je še, vi bi pa kar kurili – a zato, da bomo odpirali okna ali kaj??? Temperature so 20 + , in ti bi že kurila …???

Ljudje, dajte se malo prizemljit …

točno tako ….toplo je še, vi bi pa kar kurili – a zato, da bomo odpirali okna ali kaj??? Temperature so 20 + , in ti bi že kurila …???

Ljudje, dajte se malo prizemljit …[/quote]

sicer je res da še ni potrebno ogrevat,ker je še dovolj toplo zunaj.

se pa nikakor ne strinjam da je isto če se pa malo bolj oblečeš če je hladno.Meni to ni isto.

sicer pa živim v hiši in imam poleg centralne tudi kamin.zadnjič smo zvečer malo zakurili ker je bilo hladno,sicer pa ni potrebe še.

Kaj zdaj? Hočeš toplo, PA NAJ STANE KAR HOČE, ali ti je PREDRAGO se dva tedna ogrevat z alternativnimi viri?
Odloči se kaj bi rada.

Nemogoče ste! Popoldan se po mestu sprehajate v kratkih rokavih, natikačih, doma bi pa ogrevale. Ma, če ste tako razvajene, naj vam kar riti zmrznejo.
Niti slučajno ni še nobene potrebe po ogrevanju stanovanjskih stavb in nehajte noret!

Mi živimo v hribovitem predelu, pri nas je že kar hladno. Imamo slabo izolirano hišo. Ampak: ker moramo za kurjavo (drva ali nafta) drago plačat, pa tud malo potrpimo in seveda ne hodimo na pol oblečeni po bajjti. Imamo tudi male otroke (3l). In v bajti je nekje od 18,5 do 19 stopinj. Nič posebnega, ampak če sediš na miru, je kar hladno, ker je tudi vlaga zdaj večja. Ampak, zjutraj, takoj ko posije sonce odpremo vrata, četudi je zunaj le 15 stopinj. In vrata so odprta cel dan (če je le kdo doma) in zvečer (pravzaprav že popoldne izgine sonce na osojni naši strani), jih zapremo. Saj ne, da bi se s tem bajta kaj segrela….
Jaz sem zmrzlinka, mi je vedno hladno, ampak ker sem cel čas v muvingu, me pa tako spet ne zebe. otroci so do teme zunaj. Pridejo v hišo na večrjo, v kopalnico umit (prižgemo za par minut kalorifer, al pa tudi ne) in pod odejo. Tako da, ja, je lepo, če je toplo, ampak z vidika stroškov pa tudi malo potrpimo. In se pač topleje obelčemo.

Na obali še ziher mesec dni ne bodo, dokler ne zmrzne morje, hahahaha. Ampak a resno vi to da bi začeli greti 25.9. – to pa res ni normalno. Saj je hladno tudi na morju zjutraj pa zvečer, ampak čez dan je pa vroče. Centralna v tem času je nepojmljiva stvar. Res če vas zebe mal zvečer temperirat z elek. pečko, saj je na koncu ogrevanje z elektriko najceneje. A ste dobile premale račune za centralno al kaj. Čim kasneje tem bolje.

tisti, ki mu je mraz, naj si nabavi klimo in se lokalno greje. pri teh temeraturah kurit centralno oz. toplarno zaganjat za samo obrnit vodo v radiatorjih, to povzroča ogromne izgube toplote v sistemu.

Kar predstavljajte si vse cevi, ki so v bloku, v toplovodu itd, koičino vode, ki je v ceveh in radiatorjih. ko se zažene sistem, se mora vsa ta voda, peči, črpalke, cevi itd, segreti, da topla voda sploh priteče v radiator. Ko pa se radiator segreje, ga boste takoj ugasnili, ker bo hitro prevroče…..vsa enormna količina vode pa se bo lepo ohlajala do naslednjega jutra, ko se bo zgodba ponovila….
sami si sicer lahko mislite, da ste porabili samo par litrov tople vode, v resnici pa gre za ogromne količine vode in ostalega, kar je potrebno segreti, da vi dobite par litrov tople vode.

Če si pa to želite, ne mi jamrat o stroških….ala…saj nisem nič porabil, stalno sem imel ugasnjene radiatorje, le vsake toliko sem malce vode noter spustil….fiksni stroški vam potem nabijejo ceno.

zato v teh prehodnih obdobjih vžgite klimo, če jo imate ( to itak lahko koristite tudi poleti za hlajenje), kupite si kalorifer za 10 eur, ali pa oljni prenosni radiator za 50 eur, ki bo v teh časih povsem zadovoljivo, udobno in varčno spremenil temeraturo in klimo v stanovanju.

točno tako ….toplo je še, vi bi pa kar kurili – a zato, da bomo odpirali okna ali kaj??? Temperature so 20 + , in ti bi že kurila …???

Ljudje, dajte se malo prizemljit …[/quote]

Res je. Imamo slabo izolacijo, pa vseeno mislim da se ni potrebe po ogrevanju.
Ko sem bila mala smo ziveli v hisi in nismo imeli centralne. Samo krusno pec. Spodaj je bilo toplo sobe pa pozimi ledene. Nic lustno, ampak bolani pa nikoli nismo bili.
In ko je moj otrok prvo zimo skoz nekaj zboleval sem se spomnila na to, od takrat ponoci zapiramo radiatorje. Sicer ni tako ledeno, kot je bilo pri nas, ampak lahko recem da sta oba otroka bolj zdrava!! Pa ne zmrzujemo. Lani smo za 90m2 stanovanja porabili za 600 eur kurjave, pretekla leta pa vsaj enkrat toliko. Dnevni prostor ogrevamo konstantno, sobe pa samo obcasno (zaradi preventive da se malo stene ogrejejo.

In zakaj točno ste fine gospodične prepričane, da je treba doma celo leto hodit po stanovanju v kratkih hlačah in majčkah brez rokavov?

Naj stane, kar hoče, ampak električnega radiatorja pa ne bi. To nekako ne gre skupaj.

Kar se mene tiče, so merila za pričetek kurilne sezone čisto ustrezno postavljena. In trenutno, ko je čez dan 20+, res ni nobene potrebe po centralnem ogrevanju.

Kdor ima željo po tem, da bi imel v stanovanju vroče in hodil naokrog nag, naj si pa to sam zrihta. S kaloriferjem, klimo, električnim radiatorjem,… kakor pač ve in zna.

Mi že kurmo! Sem svojga dedca nahecala, da je danes prav posebaj orng zakuru, zdaj mamo 25 stopinj not pa me čist zebe. J… dedc! Še kurt ne zna!

hja saj se nikomur ne gre za porabo, prej za ne porabo ker položnice bodo kar visoke. Sicer ne vem zakaj bi že morali kurit, niti koliko temp. imaš v stanovanju, ampak mi imamo 22 zjutraj pa imamo celo noč odprto okno. Mislim da je to čist dovolj in ja imam majhnega otroka.

če meniš da bi ti morali kurit kadarkoli ko je malo hladneje, boš morala na individulano ogrevalno telo, še bolje hiša.

ma dejte no nehat, če nimam ponoči odprtega okna se kuham ker je v spalnici vroče kot pes!! en dan nisem hotela zaradi tamale, da se ne prehladi, pa se je celo noč zbujala in bila cela potna po čelu in hrbtu. pa spila je celo flaško čaja tako da je plenica spustila v 5 urah! pa sem rekla zakaj le, jo oblečem v pajaceka, na nogice termo nogavičke in pokrijem z dormeo kovtrom in spi kot angelček pri odprtem oknu. jaz se pa tudi zadekam pod najin kovter in obe spima celo noč brez problemov!! da bi začeli kurit?? ma popizdim na mrtvo in zaprem ventil v stanovanje pa še upravnika napizdim če ni sposoben reči ljudem naj najdejo kompas in pamet potem še pa dolga oblačila!!!! podnevi pa da bi me zeblo?? ja, nekje do 11-12 je hladno, potem pa tako vroče na balkonu da ne moreš bit na njem!! perilo sem imela suho v enem popoldnevu včeraj, pa sem sušila debele rjuhe in prevleke za kovter!! včeraj popoldne pa smo itak bili vsi v kratkih rokavih ker je bilo vroče!! je pa res da ne sedimo na riti cele božje dneve ampak kaj počnemo! ko se pa počim pred televizom pa vzamem kovter in se pokrijem!! pa dokler ne boste znali to pčet ne verjamem da je kakšna kriza v tej državi!!!!
aja kolegica pa živi v hiši in ker imajo malega otroka že kurijo od tistega “mraza” (po njenih besedah) ki je bil konec avgusta!! to zgleda tako da njen tip skače po bajti v boksarkah ker mu je tako vroče, ona v kratkih rokavih in hlačah, otrok se pa rdeč v obraz dere cele dneve ker mu je vroče!!! sem samo omenila da se mi zdi malo prevroče pa me je pogledala kot da sem ji koga ubila kako sem lahko takšna. pa se seveda čudi zakaj je njen otrok nonstop bolan in zakaj cele noi ne spi in se nonstop zbuja. bi rekla da zao ker ga pelje iz 28 stopinj ven na 18 celega prešvicanega in ker ne more spat ker ga zadeka v pajac iz pliša in povrh zimsko vrečo!! pa se ne vmešavam ker je to smrtni greh po mnenju nekaterih in ker sem e poskusila dopovedat pa ji ne potegne. pa raje ne hodim več tja in je mir! vi se pa nehajte obnašat kot prizadeti in če nimate dolgih rokavov ali hlač pišite pa vam revčkom jaz kaj pošljem!!!!!

sem pozabila – ne živimo na primorskem ampak v savinjski in moj otrok ima 10 mesecev. tako da izgovor da kurite zaradi otrok je milo rečeno IDIOTSKI!!!

Zakaj bi že kurili. Zjutraj pride do 20 stopinj, čez dan se segreje do 24 stopinj. Kaj bi ti rada?!

kaj me briga kaj je vam všeč in kaj ne..
pa kolk je kdo zmrznjen..
če me zebe v kopalnici ko se tuširam..
si pač zagrejem..
ne na vaš račun..
tako da ..skulirite se ..
..tough “severnjaki”..

V stanovanju imam 23 pri odprtih oknih (LJ). Ne zdi se mi sploh potrebno kuriti. Tudi zvečer ni hladno.
Kurit pričnejo, ko je čez dan zunanja temp. 12 ali manj. Menda mora biti 3 dni.
Nekako pa se prične v 2. polovici oktobra, razen, če je tako hlado, kot je zgoraj napisano.

Vsi gledate iz vidika stroškov in porabe energije. Saj prav, ampak samo ena je omenila tudi zdravje. Popolnoma se strinjam, kasnej ko zakuriš oz. če ne pretiravaš z ogrevanjem, bolj si odporen, zdrav. Sama že par let hodim v svojo sobo samo spat zato imam radiator skoz zaprt, okno pa na stežaj odprto (drugače si tega ne bi mogla privoščiti). Tudi ko je – 15 oz. takrat imam na zračnik odprt. Soba je ledena, ko pihnem zrak se zamegli hahahha. Se stisnem pod kovter in zaspim. Spanec še nikoli ni bil tako trden, kakovosten in “zdrav”. V bivalnih prostorih temperatura 2o, 21 stopinj. Oblečeni smo malo bolj trenirka (zgoraj flis), topli štumfi in je. Ko moji zakurijo kamin, kar norim, ker je tako vroče.
Ne predstavljam si imeti tako ogrevano stanovanje, da sem oblečena v kratke rokave?!?!?!? Točno to pa vidiim po blokih pri znancih. In dajte mi prosim povedati, kako se vam potem da iti ven na -10?!?!?!?!?

Seveda imam isto filozofijo poleti. Nič klim, zakaj že. Čiim manjše temperaturne razlike, bolje je. In bolj za zdravje. Tako so pa vsi vedno prehlajeni, bolni, glava jih boli …

Res eni preveč pretiravate vse na račun luksuza. Vroče mi pa ne bo, si bom “nažgal” klimo, zeblo me pa ne bo, bom prišla domov na toplo in potem imate tako po stanovanjih kot bi bila v kakšnih savnah in bazenskih kompleksih 😮

Drugače pa preventiva, da vas ne zebe preveč. Poskrbeti za cirkulacijo vsaj enkrat na dan. Opažam, da ko ne migam, sem cel dan bolj zmrzljiva, ko se pregrejem, lažje preživim dan.

Zunaj je trenutno +18°C in ne -18°C! V stanovanju imam 22-23°C in mi niti na kraj pameti ne pride, da bi začela kurit. Pa saj imamo sredi zime termostat naravnan na 20-21°C čez dan in še malo manj ponoči. Zakaj bi torej sedaj ogrevala! Je pa res, da so otroci (in tudi midva z možem) oblečeni v dolge trenirkne hlače, midve s hčerko nosiva dolge rokave, mož in sin pa še kar vztrajata pri kratkih rokavih. Za brezrokavnike in jopice pa zaenkrat še ni nobene potrebe.

New Report

Close