Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

CSD in sklep o dedovanju

Default avatar

mrvica

Na CSD sem dala vlogo za otroški dodatek. Me je referentka klicala in rekla, da imam na svoje ime še dva delovna stroja, ki smo jih registrirali. Oba delovna stroja sem podedovala, v sklepu o dedovanju tudi piše, da sta brez vrednosti (starost obeh je 30 let). Na CSD sem morala dati tudi pisno izjavo o vrednosti teh del. strojev. Sedaj me referentka prosi, da naj pošljem še kopijo Sklepa o dedovanju.

Sklepa ji res ne bi rada pošiljala, ker so v njem navedene še druge stvari, ki z vlogo za otr. dod. nimajo nobene veze.

A ni dovolj to, da sem podala pisno izjavo? Saj vendar s tem jamčim za resničnost podatkov in sem seznanjena tudi s tem, da z navajanjem neresničnih podatkov kazensko in materialno odgovarjam.
Default avatar

sklep

mrvica je napisal/a:

Sklepa ji res ne bi rada pošiljala, ker so v njem navedene še druge stvari, ki z vlogo za otr. dod. nimajo nobene veze.
če nimajo stvari nobene veze z otr.dodatkom, te nima kaj skrbeti, kajne?
Ne razumem?! Saj če želiš karkoli dokazovati oz. urediti, moraš imeti dokaz za to. Če je bila cenitev opravljena s strani cenilca in je to zavedeno v sklepu, je to dokaz.

Rekla kazala, ne bo šlo.
Default avatar

sklep je napisal/a:
mrvica je napisal/a:

Ne razumem?! Saj če želiš karkoli dokazovati oz. urediti, moraš imeti dokaz za to. Če je bila cenitev opravljena s strani cenilca in je to zavedeno v sklepu, je to dokaz.

Rekla kazala, ne bo šlo.
Nima te skrbeti, če si iz Ljubljane. V manjšem kraju si pa mogoče ne želiš, da bi jutri cela vas vedela, kaj tam noter piše.
Default avatar

mrvica

Ja, ampak v Sklepu so navedene še stvari, ki jih je po svojem možu podedovala moja mama, tudi denar, kateremu sem se jaz odrekla v korist mame. Mama živi v svojem gospodinjstvu, zato ne vem, zakaj bi na CSD dala kopijo sklepa, kjer je razvidno, kaj in koliko zapušča po smrti moj oče.
Default avatar

mrvica

quote je napisal/a:
sklep je napisal/a:
mrvica je napisal/a:

Rekla kazala, ne bo šlo.
Nima te skrbeti, če si iz Ljubljane. V manjšem kraju si pa mogoče ne želiš, da bi jutri cela vas vedela, kaj tam noter piše.
Ja, saj za to gre. ker že imamo izkušnje s tem, kako je oni pa drugi, pa tretji zaprosil za OD.
Default avatar

ema:)

Prekrij stvari, ki se ne tičejo CSD-ja in naredi kopijo na kateri bodo vidni le za CSD potrebni podatki.
Default avatar

ju3

quote je napisal/a:
sklep je napisal/a:
mrvica je napisal/a:

Rekla kazala, ne bo šlo.
a ja tega da bi cela vas vedela kolk otroških dobi pa ne skrbi.........? dajte no mislim ma mate preganjavice, vsi v zaposleni na takih delavnih mestih podpišejo ob podpisu pogodbe tudi izjavo o varovanju osebnih podatkov.

drugače pa men se zdi da ima avtorica kaj za skrivat če jo skrbi kopija sklepa o dedovanju
Default avatar

mrvica

ju3 je napisal/a:
quote je napisal/a:
sklep je napisal/a:

Rekla kazala, ne bo šlo.
a ja tega da bi cela vas vedela kolk otroških dobi pa ne skrbi.........? dajte no mislim ma mate preganjavice, vsi v zaposleni na takih delavnih mestih podpišejo ob podpisu pogodbe tudi izjavo o varovanju osebnih podatkov.

drugače pa men se zdi da ima avtorica kaj za skrivat če jo skrbi kopija sklepa o dedovanju

Ma ničesar nimam za skrivati, edino ne želim, da se ve, koliko je denarja dedovala moja mati. Zakaj neki bi to morali vedeti drugi? Saj ti tudi verjetno ne razlagaš okoli, koliko imaš privarčevano na bančnih računih, ali pač? Mene ne zanima kaj imajo drugi in tudi nočem, da drugi vedo koliko imam jaz ali pa mama. Moji prihranki so tako ali tako razvidni iz raznoraznih evidenc, CSD pa itak jemlje podatke iz baze podatkov. Ampak rabi le moje in moževe podatke.

Kar se tiče tiste podpisane izjave, da ne ne bodo izdajali nobenih podatkov svojih strank...veš, da nekatere kar zamami, da lahko kaj izdajo. Sicer pa je referentka iz naše vasi, pa tudi znana je po tem, da ji jezik dela prej kot možgani.
Žal, tudi takšni delajo na takih delovnih mestih.
Default avatar

naj da mama

naj da mama par fičnikov od te bajne dediščine, pa ne boš rabila sosedi razzlagat dohodkov.
Default avatar

samopomisel

Mislim, da lahko nastane problem pri socialnih transferjih, če se odpoveš dedovanju in to celo denarja. Kot si rekla, o tem pa se lahko prepričajo iz sklepa o dedovanju. Tega jim pa seveda moraš dati, če ga zahtevajo, sicer ti lahko zavrnejo otroški dodatek. Zoprna situacija.
Default avatar

leelee_

Mislim, da jih ravno zato sklep o dedovanju zanima. Ti si imela možnost pridobit neko premoženje (in po tvojih postih sodeč se ne pogovarjamo ravno o 25 evrih), pa si se mu odpovedala. Zdaj pa hočeš otroški dodatek in izkazuješ šibko premoženjsko stanje.
Default avatar

mrvica

leelee_ je napisal/a:
Mislim, da jih ravno zato sklep o dedovanju zanima. Ti si imela možnost pridobit neko premoženje (in po tvojih postih sodeč se ne pogovarjamo ravno o 25 evrih), pa si se mu odpovedala. Zdaj pa hočeš otroški dodatek in izkazuješ šibko premoženjsko stanje.

Oh, dajte no, vsi skupaj...dediščini v denarju sem se odpovedala v korist mame, ker ona nima nobenih dohodkov. NO BE NIH!!

In zdaj bom še tukaj povedala...(saj me noben ne pozna): moj oče je nekoč vložil v nek posel z delnicami kar nekaj denarja, a žal je vse skupaj šlo v maloro. Je imel pač slabega svetovalca, koga drugega pa ni vprašal za mnenje. Na splošno je veljalo, da je imel denar in tudi sedaj ljudje mislijo, da sva z mamo podedovali ogromno. Toda glede na privoščljivost določenih ljudi in zaradi te referentke (iz naše vasi) ne bi rada dala Sklepa o dedovanju na vpogled, ker se bo takoj razvedelo, da je mama dobila le nekaj denarja.

Evo, samo zaradi tega.

Sicer pa bom dala kopijo sklepa, s tem, da bom prekrila določene zadeve, ki jih nikakor ne brigajo.

Pa še to...ne vem, zakaj so me nekatere začele obtoževati, da nekaj skrivam? Samo mamo bi rada obvarovala pred nekaterimi zlobnimi jeziki, ker je že itak toliko prestala, da ji sedaj še kaj takega ne privoščim. Sama pa nimam kaj skrivati...je vse v bazi podatkov.