Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj si niste ustvarili družine?

Zakaj si niste ustvarili družine?

?

Ker ne verjamem v družine, ker večina družin itak propade in ti da travme, ker je to en kup odgovornosti in ker sem raje sam in svoboden da mi folk ne skače po glavi.

Ker ni nobene potrebe po njej.

ker ženske tako hočejo

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Kislo grozdje?

Sama imam druzino, vidim pa zakaj nekateri nimajo – moje mnenje.
Prevec so vezani na mamico – poznam več moških 30+
In tudi ženska je lahko podzavestno v maminem varstvu, leta pa tecejo. Poznam primer čustveno nesamostojne osebe, ki je se obremenjuje z preteklostjo starsev, namesto, da bi se ukvarjala sama s seboj in svojo sedanjostjo, prihodnostjo.

In kdo ustvarja tiste preveč vezane na mamico? Ravno ve, družinske obsedenke.

Dej ne furat safr…

Dejstvo ostaja da boste izumrli…

Zemlja je že tako prenaseljena. Zakaj bi jo obremenjevali še bolj, če ne čutijo potrebe po naraščaju?

Zakaj si nisem ustvarila družine? Zato ker nisem družinski človek.

ker se ni izšlo…

Zakaj si nisem ustvarila družine? Zato ker nisem družinski človek.

Ta odgovor je še najbolj resničen in ga zelo cenim.
Tisti,ki zato krivijo ženske,nočejo biti nič krivi in za vse svoje sranje krivijo druge.

Zato ker je današnja ženska preveč zahtevna…


Ta odgovor je preprost in še najbolj resničen.

Imam višje cilje, za katere potrebujem čas in prostor, poleg tega mi zadovoljitev bioloških nagonov po razmnoževanju ne predstavlja krone stvarstva.

Nič nimam proti osebam, ki so raje samski , brez otrok. Pač njihova odločitev.

Prepričana sem, da jim je v mladih in srednjih letih v življenju lažje, kot nam, ki imamo otroke. Ko nas neprestano skrbi za njih, ko želiš, da bi imeli tudi materialne dobrine, ko so vedno neke obveznosti in letanje sem in tja zaradi njih, itd… Tisti, ki družine nimajo, ne vejo, kako je to. Delajo tisto, kar je edino njim prav, ni se jim treba usklajevat z drugimi člani družine, skrbijo v veliki večini le zase.

Toda, ko nastopi starost, onemoglost, pa mislim, da vseeno pomislijo, da bi bilo lepo, če bi prišli kdaj pa kdaj otroci na obisk, kaj postorili po stanovanju, kaj prinesli iz trgovine, jih odpeljali k zdravniku, itd…
Takrat so verjetno tako SAMI….

Ne vem, mogoče se motim… meni bi sedaj velikokrat bilo všeč, da se ne brigam za nobenega, da grem, kamor hočem, da nisem tempirana zaradi kuhanja, zaradi sestankov v šoli, zaradi prevažanja otrok sem in tja, in ne vem, kaj še vse…toda v času moje onemoglosti, pa ne bi bila rada preveč sama.

Ti svetujem, da ne klatiš nebuloz o tem, kakšno je samsko življenje, ker se ti vidi, da si izredno omejena in da predvsem ti marsičesa ne razumeš.

vaša družina je itak ena sama ekonomska in čustvena kalkulacija – kaj pa zares pomeni biti sam pa itak ne dojameš. Mislite, da je to sam žur pa zabava, pa delam, kar hočem – ljubica, samota je breme popolne in totalne odgovornosti za vse, kar se dogaja, sam moraš nosit čisto vse, sam prenašat vse stiske, sam odločat – si predvsem ti ne predstavljaš, kako to zgleda, zato si iz glave izbij svoje retardirane flozule in malo izven svojega plota poglej.

moka kocka, to ni čisto 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vedno tako da otroci poskrbijo za njihove starše, velikokrat je ravno obratno da jim obrnejo hrbet ravno ko so stari in jih ne pridejo sploh pogledati. V naši familji ima moja babica pravo srečo da ima vsaj očeta da ji ta pomaga vsi ostali njeni otroci so ji obrnili hrbet in presekali vse stike z njo, če ne bi imela vsaj očeta-ki je tudi ne mara ampak skrbi za njo samo zaradi dediščine, potem ne bi imela nikogar.

Ti svetujem, da ne klatiš nebuloz o tem, kakšno je samsko življenje, ker se ti vidi, da si izredno omejena in da predvsem ti marsičesa ne razumeš.

vaša družina je itak ena sama ekonomska in čustvena kalkulacija – kaj pa zares pomeni biti sam pa itak ne dojameš. Mislite, da je to sam žur pa zabava, pa delam, kar hočem – ljubica, samota je breme popolne in totalne odgovornosti za vse, kar se dogaja, sam moraš nosit čisto vse, sam prenašat vse stiske, sam odločat – si predvsem ti ne predstavljaš, kako to zgleda, zato si iz glave izbij svoje retardirane flozule in malo izven svojega plota poglej.[/quote]

No vidiš, kako tebi samost škodi…če ti je sami tako hudo v življenju, zakaj za boga si pa ne najdeš nekoga, ki bi s teboj delil vse tegobe in krutost, ki je tebe doletela? A, zakaj? Kaj me tako direktno napadaš in žališ? Sem ti na žulj stopila?

Omejena sem? Ne, nisem! Ker, če bi bila, potem ne bi v življenju dosegla vsega tega kar sem.
A si ti popolna? Moje družine ne poznaš in je tudi nimaš kaj ocenjevati. Sram te bodi, meni ti o omejenosti, pa v tej svoji ihti niti ne opaziš, da v tem prekašaš mene in še milijon drugih…

Ja, ‘pa še to…ti mi ne boš govorila, da naj si nekatere stvari iz glave izbijem…izbij ti nekatere iz svoje glave, pa boš mogoče našla koga, ki bi te hotel prenašati.

Jaz vem, da to ni čisto 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da bi otroci poskrbeli za svoje starše.

Ampka jaz sem napisala takole: …. ko nastopi staros, onemoglost, pa mislim, da vseeno pomislijo, da bi bilo lepo ,če bi…..

Napisala sem, da mislim….ker sem že doživela nekajkrat, da so tako rekli tisti, ki otrok nimajo .

Jaz vem, da to ni čisto 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da bi otroci poskrbeli za svoje starše.

Ampka jaz sem napisala takole: …. ko nastopi staros, onemoglost, pa mislim, da vseeno pomislijo, da bi bilo lepo ,če bi…..

Napisala sem, da mislim….ker sem že doživela nekajkrat, da so tako rekli tisti, ki otrok nimajo .[/quote]

saj vsak si slika neko idealno podobo v glavi, realnost je zelo raznolika. zelo fajn je, če se človek enkrat pomiri sam s seboj in potem živi kakor si je pač izbral ali mu je namenjeno. Tole prerekanje je eno samo notranje nezadovoljstvo.

se podpišem pod tako je!

ja,pač nisem tak tip,ane.sem sicer v vezi, ampak otrok pa nimava, a sva potem vseeno družina,al kaj?
nama je tko čist ok,da nimava frocov in nenehnega strahu,da se mu slučajno kej ne zgodi…
slatko je to partnersko življenje,brez nekih posebnih pričakovanj….naj samo traja…

Ti svetujem, da ne klatiš nebuloz o tem, kakšno je samsko življenje, ker se ti vidi, da si izredno omejena in da predvsem ti marsičesa ne razumeš.

vaša družina je itak ena sama ekonomska in čustvena kalkulacija – kaj pa zares pomeni biti sam pa itak ne dojameš. Mislite, da je to sam žur pa zabava, pa delam, kar hočem – ljubica, samota je breme popolne in totalne odgovornosti za vse, kar se dogaja, sam moraš nosit čisto vse, sam prenašat vse stiske, sam odločat – si predvsem ti ne predstavljaš, kako to zgleda, zato si iz glave izbij svoje retardirane flozule in malo izven svojega plota poglej.[/quote]

No vidiš, kako tebi samost škodi…če ti je sami tako hudo v življenju, zakaj za boga si pa ne najdeš nekoga, ki bi s teboj delil vse tegobe in krutost, ki je tebe doletela? A, zakaj? Kaj me tako direktno napadaš in žališ? Sem ti na žulj stopila?

Omejena sem? Ne, nisem! Ker, če bi bila, potem ne bi v življenju dosegla vsega tega kar sem.
A si ti popolna? Moje družine ne poznaš in je tudi nimaš kaj ocenjevati. Sram te bodi, meni ti o omejenosti, pa v tej svoji ihti niti ne opaziš, da v tem prekašaš mene in še milijon drugih…

Ja, ‘pa še to…ti mi ne boš govorila, da naj si nekatere stvari iz glave izbijem…izbij ti nekatere iz svoje glave, pa boš mogoče našla koga, ki bi te hotel prenašati.[/quote]

Kaj je punči, smo ti na repka stopli?:))))

Omejena si totalno, tvoja razmišljanja o samskih ljudeh so milo rečeno butasta, o tvoji računici, da je fajn imeti otroke, da bo kdo zate na stara leta skrbel, pa raje niti ne govorim. Si daleč od neke inteligentne osebe s sposobnostjo razumevanja, zato resno, razširi si obzorja pa ne ponižuj lasnih otrok, ko ji reduciraš na sredstvo za to, da te bodo zabavali na stara leta.

Žal, si resnično omejena, polna stereotipov pa še preračunljiva. Kvečjemu je lahko sram tebe, je pa jasnom, da težko prenašaš, ko ti to nekdo direktno pove:))

Ne vsekakor ni pravilo, da na stara leta poskrbijo zate lastni otroci. Dejstvo pa je, če imaš otroke se razdajaš, se znaš prilagajati, znaš biti topel in prijazen človek, ki ti obveznosti niso tuje in nisi egoističen osebek, ki misli samo nase in v svojo korist. Sama veliko dajem in veliko prejemam.

New Report

Close