Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če te vržejo z zavoda za zaposlovanje

Če te vržejo z zavoda za zaposlovanje

Zanima me, kaj se zgodi če te vržejo z zavoda za zaposlovanje. Razumem, da izgubiš denarno nadomestilo ali socialno pomoč, kaj pa če tega itak nimaš? Kakšne so še posledice?

Ali to pomeni, da se sploh ne moreš zaposliti, tudi če si sam najdeš delo?

Razlika je zgolj ta, da te zabeležijo v svojo statitiko uspešnih rešitev in se potlej pred vladnimi institucijami hvalijo, kako so ti našli zaposlitev. In jasno, sebi opravičijo svoje delovno mesto.

______________________
nova
Uredništvo priporoča

Ok, hvala za odgovore.

Sem mislil da je možno, da te morebitni delodajalec ne more zaposliti, če nisi prijavljen na zavodu.

Ja to je pa druga pesem. Nekateri delodajalci hočejo za delavca uveljaviti državno subvencijo. Takšen delavec pa lahko pride le iz zavoda.

______________________

Zakaj pa so te “vrgli” iz zavoda? Zato, ker si se držal dogovorov in bil na splošno zanesljiv in delaželjan?

Niso me še, pozabil sem da imam sestanek v ponedeljek, sem mislil da je v sredo, pač zamešal datume. Sem potem poklical in se opravičil, moje referentke ni bilo in je klic sprejela druga, ki pa tega očitno ni posredovala naprej. Zdaj pa pravijo da jih nisem obvestil. Sicer sem dal pritožbo, a ne vem kaj bo.

Niso me še, pozabil sem da imam sestanek v ponedeljek, sem mislil da je v sredo, pač zamešal datume. Sem potem poklical in se opravičil, moje referentke ni bilo in je klic sprejela druga, ki pa tega očitno ni posredovala naprej. Zdaj pa pravijo da jih nisem obvestil. Sicer sem dal pritožbo, a ne vem kaj bo.[/quote]
Če je vse tako, kot si rekel, potem ni nobenega problema. Pač poveš, kdaj in s kom iz ZRSZ si govoril in to bi moral biti zadosten pritožbeni razlog. Konec kocev se klici tudi beležijo na centrali, v telefonu sprejemne pisarne in to res ni noben problem.

lp

Če nimajo obveznosti do tebe, niti ti do njih, jih klinc gleda, službe ti itak ne bodo zrihtali, ker so sami sebi namen, ampak to že veš. 😉

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Res je!

Pa saj če nisi upravičen do DN, ali DSP niti ni potrebe, da si sploh prijavljen na ZRSZ. Tako ali tako se moraš sam nase zanesti in si najti zaposlitev. Zavod ti je ne bo.

Nekateri delodajlaci pač uveljavljajo subvencije, ki jih dobijo s strani države če zaposlijo brezposelno osebo. Na tako delovno mesto se pač ne moreš prijaviti.
Ampak lej, ti ki jemljejo subvencije za brezposelne, pač niso najboljši delodajalci, saj je več kot očitno, da se jim gre predvsem za denar in ne koga bodo zaposlili. Tako, da se zaradi takih jaz ne bi preveč sekirala. Najti si je potrebno delodajalca, ki te bo spoštoval in nagradil primerno delu, ki ga opravljaš.

“Razlika je zgolj ta, da te zabeležijo v svojo statitiko uspešnih rešitev in se potlej pred vladnimi institucijami hvalijo, kako so ti našli zaposlitev. In jasno, sebi opravičijo svoje delovno mesto.”

Če tako misliš, se močno motiš. Zavod ima natančne podatke o razlogih za prenehanje vodenja v evidenci: individualno in kumulativno, za vsak mesec. Od vseh, ki so odjavljeni iz evidence, se jih cca. 2/3 zaposli in nekaj malega samozaposli. Pri ostali 1/3 pa so razlogi različni: samo en del med njimi je takih, ki jih prenehajo voditi zaradi kršitve obveznosti.
ti
Če te odjavijo zaradi kršitve obveznosti, se čez pol leta lahko prijaviš nazaj. Seveda, če ti to ustreza … Prijava je namreč prostovoljna, Ko si enkrat prijavljen, pa moraš izpolnjevati obveznosti.

In še to. Na Zavodu ti ne morejo kar “zrihtati službe”. Tako lahko mislijo samo tisti, ki so totalno nerazgledani (ne glede na njihovo formalno izobrazbo). Treba je malo vedeti, kako potekajo selekcijski postopki pri delodajalcih. Naloga Zavoda je oziroma bi morala biti, da čim bolje poveže delodajalce in brezposelne, izbira pa je potem na strani delodajalca. Saj bo vendar on zaposlil človeka, ne Zavod.

ce te izbrisejo z zavoda ali ti preneha socialna?hvala-

New Report

Close