Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sem učiteljica in bom šla na cesto proti znižanju minimalne plače

Sem učiteljica in bom šla na cesto proti znižanju minimalne plače

Ponavljam

Sem učiteljica in bom šla na cesto z delavci, ki jim hočejo zmanjšati minimalno plačo, ker SE TO TIČE TUDI MENE IN MOJIH OTROK. Upam, da bo tudi obratno, ko se bo tikalo mene!!

Nič ne bo obratno. Ker si ti v šolstvu oz. v javnem sektorju, ti tisti iz gospodarstva, ki ponavadi delajo za minimalno plačo, privoščijo vse najslabše in bi te utopili v žlici vode ali pa ti vsaj želijo, da ostaneš brez službe, tako kot mnogo tistih iz gospodarstva.

Solidarnosti je v Sloveniji bolj malo:(

Saj bodo tudi tisti z minimalci v gospodarstu ostali še brez teh. In njihovi šefi ter direktorji in drugi pisarniški “gospodarstveniki” jih ravno tako ne bodo podprli. V gospodarstvu so še med sabo skregani, nesolidarni, drug drugega tlačijo in se ne prenašajo. kakšna čustva od njih pričakuješ šele do drugih?

Otroci ne bodo hodili na cesto zaradi tebe. Otrokom se jebe za šolo.

Prvič kot prvič nergači ne posplošujte, da se vsem jebe za vse! A je prav gamat gnila! Avtorica, se strinjam s teboj, jaz se tudi strinjam s tem, da se je potrebno boriti za vse pravice, ne pa, da prav po gnilem delujemo tako, da privoščimo drugemu najslabše! Borba za vse!

Prej ko bo ljudem kapnilo da smo (v gospodarstvu ali v javni upravi) v istem zosu, bolje bo

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Žalostno, da večini po vseh teh dogodkih to še ni kapnilo. In da jih foušija vedno znova preslepi.

Vsi moramo stopiti skupaj, vedno in se boriti za vse.
Solidarnosti je v SLO kar dosti. Ljudje so pripravljeni pomagati, predvsem tisti, ki tudi sami nimajo veliko in teh je večina!

Tudi jaz sem živela v prepričanju, da se slovencem prav prisrčno j*ebe eden za drugega, pa sem letos imela priliko spoznati, da temu ni tako.

Letošnji dopust sem preživela v tujini, bilo nas je en avtobus slo turistov. Prvi in drugi dan smo se malo čudno gledali, potem pa smo pričeli zbolevat (kar cel avtobus), vsak dan nekaj in smo imeli tako skrb eden za drugega, kot da se poznamo že od nekdaj. Prav ganjena sem bila, ko sem videla kako smo skupaj potegnili, si pomagali, izmenjavali nasvete, skrbeli eden za drugega, kot da smo bližnji sorodniki in čeprav sem komaj čakala, da se dopust konča, pa mi je bilo žal se po enem tednu ločit od teh ljudi, ker so prav vsi brez izjeme pokazali, da smo slovenci iz pravega testa in ljudje na mestu. Upam, da jih bom še kdaj srečala, ker so se mi prav vsi vtisnili v trajni spomin.

Tako da, ja slovenci smo super z dobrimi lastnostmi, samo politika bi nas rada z*jebala.

Kje ste bili vi učiteljski drekači takrat ko so metali na cesto ljudi iz tovarn ,ki že
skozi delajo za minimalca .Zdej se neki serjete ,ko so vam stopili na prste
in bi vam nižali plače .Kje ste bili takrat ,da bi pomagali masovno preprečiti
vso svinjariijo ,ki so jo takrat počeli ljudem .Res ste eni veliki hinavci takrat ste
samo od daleč gledali kaj delajo na tisoče ljudem .Res hinavci vsi iz javne
uprave .

Kje ste bili vi učiteljski drekači takrat ko so metali na cesto ljudi iz tovarn ,ki že
skozi delajo za minimalca .Zdej se neki serjete ,ko so vam stopili na prste
in bi vam nižali plače .Kje ste bili takrat ,da bi pomagali masovno preprečiti
vso svinjariijo ,ki so jo takrat počeli ljudem .Res ste eni veliki hinavci takrat ste
samo od daleč gledali kaj delajo na tisoče ljudem .Res hinavci vsi iz javne
uprave .[/quote]

Ne očitaj drugim lastnih napak! So delavci iz tovarn štrajkali, ko so metali ven sodelavce? Kje so bili njihovi sindikati? Kako bi ‘pomagali’ preprečiti svinjarijo, če pa vi niste bili pripravljeni dvigniti svojih zadnjic iz foteljev in iti na cesto. Zagotovo bi vas javni delavci podprli. Ampak namesto vas pa oni le ne morejo organizirati štrajka. Tudi zdaj, ko se slabo piše gospodarstvu, samo jamrate in tarnate, kdo bi vas lahko rešil. Boste morali tudi sami kdaj narediti v tej smeri! A to pa ne. Očitno vam je še prelepo. Če se pa kdo drug postavi za svoje pravice, ga ne podprete, ampak pljuvate po njem in jamrate, kakšne krivice se vam godijo.

Kje ste bili vi učiteljski drekači takrat ko so metali na cesto ljudi iz tovarn ,ki že
skozi delajo za minimalca .Zdej se neki serjete ,ko so vam stopili na prste
in bi vam nižali plače .Kje ste bili takrat ,da bi pomagali masovno preprečiti
vso svinjariijo ,ki so jo takrat počeli ljudem .Res ste eni veliki hinavci takrat ste
samo od daleč gledali kaj delajo na tisoče ljudem .Res hinavci vsi iz javne
uprave .[/quote]

Lej, tudi jaz delam za minimalc in to izredno težko delo, ampak sem vesel za tiste, ki so uspeli dobit delo v javni upravi. Kaj so oni krivi, če drugi garamo zastonj? Jebiga, naj vsaj nekdo uživa, zarad mene lahko tudi delajo 2 uri na dan za 5.000 plače. Jaz zarad tega ne bom nič na slabšem…

Kje ste bili vi učiteljski drekači takrat ko so metali na cesto ljudi iz tovarn ,ki že
skozi delajo za minimalca .Zdej se neki serjete ,ko so vam stopili na prste
in bi vam nižali plače .Kje ste bili takrat ,da bi pomagali masovno preprečiti
vso svinjariijo ,ki so jo takrat počeli ljudem .Res ste eni veliki hinavci takrat ste
samo od daleč gledali kaj delajo na tisoče ljudem .Res hinavci vsi iz javne
uprave .[/quote]

A zaradi tega, ker se tisti iz tovarn niso takrat pobrigali zase, se zdaj tudi učitelji nimajo pravice? Hvala bogu, da učitelji niso taki sužnji kot tisti iz fabrik in se vsaj oni postavijo zase. Sicer pa, ko so se recimo delavci in delavke v Gorenju uprli izigravanju in mimo sindikata stavkali, jih ostalo gospodarstvo tudi ni podprlo. Kje so bili takrat tisti iz ostalih fabrik? Na forumih so pisali, da gre tistim iz Gorenja še dobro in da nimajo kaj štrajkat. To je slovenska delavska hinavščina!

Kje ste bili vi učiteljski drekači takrat ko so metali na cesto ljudi iz tovarn ,ki že
skozi delajo za minimalca .Zdej se neki serjete ,ko so vam stopili na prste
in bi vam nižali plače .Kje ste bili takrat ,da bi pomagali masovno preprečiti
vso svinjariijo ,ki so jo takrat počeli ljudem .Res ste eni veliki hinavci takrat ste
samo od daleč gledali kaj delajo na tisoče ljudem .Res hinavci vsi iz javne
uprave .[/quote]

Ne očitaj drugim lastnih napak! So delavci iz tovarn štrajkali, ko so metali ven sodelavce? Kje so bili njihovi sindikati? Kako bi ‘pomagali’ preprečiti svinjarijo, če pa vi niste bili pripravljeni dvigniti svojih zadnjic iz foteljev in iti na cesto. Zagotovo bi vas javni delavci podprli. Ampak namesto vas pa oni le ne morejo organizirati štrajka. Tudi zdaj, ko se slabo piše gospodarstvu, samo jamrate in tarnate, kdo bi vas lahko rešil. Boste morali tudi sami kdaj narediti v tej smeri! A to pa ne. Očitno vam je še prelepo. Če se pa kdo drug postavi za svoje pravice, ga ne podprete, ampak pljuvate po njem in jamrate, kakšne krivice se vam godijo.[/quote]

Delavci so se postavili zase samo vas ni bilo nikjer ko sedaj tu ropotate kaka krivica se vam dela .
Pa se vi hinavci sploh zavedate odkot se dobi plača za vas .Tako ,da ne ropoztati in klobasati o nekih razvajencih.Razvajena je javna uprava in boh ne daj ,da bi kaj prispevali od svojih plač .
Tako ,da res ne klobasaj kako ste podprli koga šele poten ste dvignili svoje riti ,ko so vam
začeli govoriti ,da vam bodo nižali plače .Delavci iz tovarn so bili množično samo vi ritke pokjvarjene
ste se dvignile dosti kasneje ,ko ste videli ,da bodo tudivam začeli nižati plačo in vam pristrigli peruti .
Res ste ene velike riti .

Ne očitaj drugim lastnih napak! So delavci iz tovarn štrajkali, ko so metali ven sodelavce? Kje so bili njihovi sindikati? Kako bi ‘pomagali’ preprečiti svinjarijo, če pa vi niste bili pripravljeni dvigniti svojih zadnjic iz foteljev in iti na cesto. Zagotovo bi vas javni delavci podprli. Ampak namesto vas pa oni le ne morejo organizirati štrajka. Tudi zdaj, ko se slabo piše gospodarstvu, samo jamrate in tarnate, kdo bi vas lahko rešil. Boste morali tudi sami kdaj narediti v tej smeri! A to pa ne. Očitno vam je še prelepo. Če se pa kdo drug postavi za svoje pravice, ga ne podprete, ampak pljuvate po njem in jamrate, kakšne krivice se vam godijo.[/quote]

Delavci so se postavili zase samo vas ni bilo nikjer ko sedaj tu ropotate kaka krivica se vam dela .
Pa se vi hinavci sploh zavedate odkot se dobi plača za vas .Tako ,da ne ropoztati in klobasati o nekih razvajencih.Razvajena je javna uprava in boh ne daj ,da bi kaj prispevali od svojih plač .
Tako ,da res ne klobasaj kako ste podprli koga šele poten ste dvignili svoje riti ,ko so vam
začeli govoriti ,da vam bodo nižali plače .Delavci iz tovarn so bili množično samo vi ritke pokjvarjene
ste se dvignile dosti kasneje ,ko ste videli ,da bodo tudivam začeli nižati plačo in vam pristrigli peruti .
Res ste ene velike riti .[/quote]

Ne nakladaj! Nobenih množičnih protestov delavcev iz gospodarstva ni bilo.
Kar se tiče plač, pa se ti ne zavedaš, kdo koga živi. Velik del javnega sektorja se financira sam, precejšen del gospodarstva pa se financira iz javnih razpisov, se pravi iz proračuna. In taki paraziti največ pljuvajo po drugih.

Delavci so se postavili zase samo vas ni bilo nikjer ko sedaj tu ropotate kaka krivica se vam dela .
Pa se vi hinavci sploh zavedate odkot se dobi plača za vas .Tako ,da ne ropoztati in klobasati o nekih razvajencih.Razvajena je javna uprava in boh ne daj ,da bi kaj prispevali od svojih plač .
Tako ,da res ne klobasaj kako ste podprli koga šele poten ste dvignili svoje riti ,ko so vam
začeli govoriti ,da vam bodo nižali plače .Delavci iz tovarn so bili množično samo vi ritke pokjvarjene
ste se dvignile dosti kasneje ,ko ste videli ,da bodo tudivam začeli nižati plačo in vam pristrigli peruti .
Res ste ene velike riti .[/quote]

Ne nakladaj! Nobenih množičnih protestov delavcev iz gospodarstva ni bilo.
Kar se tiče plač, pa se ti ne zavedaš, kdo koga živi. Velik del javnega sektorja se financira sam, precejšen del gospodarstva pa se financira iz javnih razpisov, se pravi iz proračuna. In taki paraziti največ pljuvajo po drugih.[/quote]

Ta del gospodarstva, ki živi od javnih razpisov, je tudi izropal javne blagajne z aneksi k pogodbam in večkratno podražitvijo projektov, ki jih plačamo davkoplačevalci. In to gospodarstvo potem jamra nad prevelikimi davki, ki so jih sami pomagali ustvarjati.

Delavci so se postavili zase samo vas ni bilo nikjer ko sedaj tu ropotate kaka krivica se vam dela .
Pa se vi hinavci sploh zavedate odkot se dobi plača za vas .Tako ,da ne ropoztati in klobasati o nekih razvajencih.Razvajena je javna uprava in boh ne daj ,da bi kaj prispevali od svojih plač .
Tako ,da res ne klobasaj kako ste podprli koga šele poten ste dvignili svoje riti ,ko so vam
začeli govoriti ,da vam bodo nižali plače .Delavci iz tovarn so bili množično samo vi ritke pokjvarjene
ste se dvignile dosti kasneje ,ko ste videli ,da bodo tudivam začeli nižati plačo in vam pristrigli peruti .
Res ste ene velike riti .[/quote]

Ne nakladaj! Nobenih množičnih protestov delavcev iz gospodarstva ni bilo.
Kar se tiče plač, pa se ti ne zavedaš, kdo koga živi. Velik del javnega sektorja se financira sam, precejšen del gospodarstva pa se financira iz javnih razpisov, se pravi iz proračuna. In taki paraziti največ pljuvajo po drugih.[/quote]

Nakladač si samo ti in tebi podobne ritke iz javne uprave .Točno ti povem kdo živi javno upravo .
Gospodarstvo kar ga je še neuničenega .Vedno novi davki .In ali še veš kdo živi javno upravo miljarde kreditov ,ki jih bo treba vrniti in bodo samo obresti v prvem obroku znesle 3.5do 4.0 miljarde
evrov .In protesti so bili samo take ritke kot si ti bodo zmeraj nekaj gobcale po svoje in mešale drek v
svojho korist kot vedno .

Butastim ovcam še bolj zategnit pas…

Ne nakladaj! Nobenih množičnih protestov delavcev iz gospodarstva ni bilo.
Kar se tiče plač, pa se ti ne zavedaš, kdo koga živi. Velik del javnega sektorja se financira sam, precejšen del gospodarstva pa se financira iz javnih razpisov, se pravi iz proračuna. In taki paraziti največ pljuvajo po drugih.[/quote]

Nakladač si samo ti in tebi podobne ritke iz javne uprave .Točno ti povem kdo živi javno upravo .
Gospodarstvo kar ga je še neuničenega .Vedno novi davki .In ali še veš kdo živi javno upravo miljarde kreditov ,ki jih bo treba vrniti in bodo samo obresti v prvem obroku znesle 3.5do 4.0 miljarde
evrov .In protesti so bili samo take ritke kot si ti bodo zmeraj nekaj gobcale po svoje in mešale drek v
svojho korist kot vedno .[/quote]

Uboga reva slovenska. Učitelji bodo stavkali, ti se boš pa požrl od zavisti.

New Report

Close