Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tekmovanje iz logike

tekmovanje iz logike

Tako, z vstopom v šolo so se začela tekmovanja. Tudi prvošolčki, ki bodo po še ne enem pretečenem mesecu že tekmovali iz logike. 🙂
Cilji tekmovanja iz znanja logike so: (prepisano iz njihove strani)
• širjenje znanja in poglabljanje že osvojenega znanja na področju logike in lingvistike,
• spodbujanje mladih pri nadgrajevanju znanja s področja logike in lingvistike nad zahtevnostjo rednega šolskega programa,
• primerjanje znanja med učenci na področju logike in lingvistike,
• popularizacija logike in lingvistike ter izbirnega predmeta logika,
• odkrivanje in razvijanje sposobnosti povezovanja drugih znanj in logike,
• odkrivanje in spodbujanje nadarjenih za logično mišljenje in lingvistiko,
• motivacija za nadaljnje poglabljanje znanja s področja logike in lingvistike,
• spodbujanje mladih k logičnemu razmišljanju in odločanju.

Eh ja, mulc bo šel pisat test. Brez kakršne koli priprave, kolikor ima v sebi logike, jo ima. Če bo dobro pisal, pa si bo zasluge jemala učiteljica, ki ga je tako logično naučila razmišljati. Otrok bo pa že prvi mesec začel z grebatorstvom, tekmovalnostjo, kvalifikacijami. Res lepo, da že od malega začnemo, škoda, ker ni tega že v vrtcih. Pozabila sem omeniti še kotizacijo. List in popravljanje le tega stane 1,50€ + DDV. Fino. Koliko staršem bo otrokom prepovedalo tekmovati?

… je naša šola. Poglabljanje znanja pa malokoga briga. Tekmovanje, ocenjevanje, milijon informacij … samo, kaj naj otrok z njimi počne, tega pa živ krst ne ve.

To so še dolgo počakali. Kros je bil pri nas že tretji dan šole.

In ti draga mama, nisi tekmovalna, ko te skrbi samo to, da bi morebitne zasluge za otrokov uspeh pripisali učiteljici in ne mogoče tebi?

Res ne veš, zakaj človek v življenju potrebuje logiko?

Hej, res je pretirano. Vsa ta tekmovanja, pa tri matematična (mogoče jih je več), logika, vesela šola, kenguru ali Vegovo, pa Cankarjevo, pa razne bralne značke, vsaj tri vrste za slovenščino, da ne omenim dugih jezikov, na primer angleščino, a sem kaj izpustila, prosim popravite me….oziroma, dopolnite….
a ni malce pretirano? Poleg vseh popoldasnkih obveznostih, vsak otrok mora trenirati vsja en šport, to vzame vsaj 2x na teden/ en šport, pa seveda brez glasbene šole ne gre, pa bog ne daj, da ne hodijo vsaj na tecaj angleščine, saj brez tega ne bo imel v oš angleščine 5(pa še res je, na žalost, saj večina ambicioznih straršev daje otroke že takoj po vrtcu na hude tečaj angleščine in to učitelji upoštevajo)……

…..povejte mi, bodo naši otroci zrasli po vsem tem v normalne ljudi?……

……vsaj pol monovk me bo napadlo….

Res ne veš, zakaj človek v življenju potrebuje logiko?[/quote]

… že vem, pa ti?

Itak. Pa ne gre za tekmovalnost, pač pa za beden sistem. Moja hčerka rada slika. V OŠ je prfoksa žive videt ni mogla in obratno. Ker se je ponudila priložnost, je hči hodila na ure k akademski slikarki. Ko je zmagala na enem od natečajev (prijava prek šole), je šla na otvoritev razstave (CD) in podelitev nagrade s prfokso, ki je bila predstavljena kot njena mentorica. Jaz sem dobila le obvestilo, kdaj naj jo poberem. Ko je vprašala, če lahko pride tudi slikarka, ki jo je učila, so rekli, da ne, da to je interna zadeva.
Brezveze.

Naši šolarji pa se tega tekmovanja ne bodo udeležili, čeprav je nekaj staršev prosilo, da bi se.

Res ne veš, zakaj človek v življenju potrebuje logiko?[/quote]

… že vem, pa ti?[/quote]

Če ne bi, ne bi zastavila tega vprašanja.

… že vem, pa ti?[/quote]

Če ne bi, ne bi zastavila tega vprašanja.[/quote]

… pa sva razčistili.

New Report

Close