Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Vratna vretenca in ledveni predel

Vratna vretenca in ledveni predel

Pozdravljeni dr. Kersnik

Lepo vas prosim za vaš odgovor oz. mnenje in kaj mislite na vse to kar vam bom napisala. Opravila sem MR. vratnih vretenc, ki je pokazalo zelo slabo in nato sem opravila še EMG, ki je tudi potrdil, da imam vkleščen živec itd. Pri MR. se je pokazalo, da imam tri vretenca napočena, in okoli izrastline in še nekaj, ki se sedaj trenutno ne spomnim. Opravila sem tudi MR. ledvenega predela in je tudi pokazalo zelo slabo tako, da moj kirurg je rekle, da žal bom morala imeti dve operaciji, ker z eno op. ne morejo vsega narediti. Saj jih razumem saj to je logično, ker ne morejo z vratnih vretenc se preseliti na ledveni del in še tam opravljati op. ali pa obratno. Imam pa resnično neznosne bolečine, da mi ne pomagajo niti ena zdravila ne, celo Tramal mi ne pomaga tudi infuzija mi samo malo omili bolečine in zopet je vse enako. Naj bolj me vleče dol od ledvenega predela, da mi noge odpovedujejo, če sem samo par sekund priklonim, komaj se poravnam in sem zadihana kot, da bi delala ne vem kaj. Tako, da se celo ponoči zbujam od hudih bolečin in me vse tako boli kot, da bi ležala 24. ur na dan. V zelo kratkem času imam predvideno op. Zanima me to. Glede ledvenega predela. Koliko časa mislite, da bo trajala op. in kako je po operaciji ali bom rabila nositi birglje ali ne? Vse to mi je nerodno spraševati mojega kirurga in sem rajši vam tukaj napisala, ker mi je nekako lažje, če napišem. Za vratna vretenca že vem kako bo potekala op. in kako bo samo za ledveni predel pa res ne vem. Samo se bojim, da ne bom rabila nositi birglje in se bojim, da bom morala nekaj časa ležati, ker jaz sem drugače takšna, da ne morem v miru ležati, ker bi takoj vstala. Ali mislite, da po op. ledvenega predela lahko vstanem že naslednji dan? Za vratna vretenca vem, da lahko vstanem že naslednji dan samo, če bom le lahko. Lepo prosim za vašo obrazložitev. Koliko časa po takšni op. ne bom smela delati kaj težkega npr. gospodinjska dela? Že v naprej se vam zahvaljujem za vaš cenjeni čas in odgovor in vas lepo pozdravljam!

Spoštovani!

Na sam potek operacije ledvenega dela hrbtenice se ne spoznam. Taja od 3 do 4 ure. V enem dnevu ste parivlom na nogah (kolikor vem), ob omejitvi pripogibanja in dvigovanja. težko pa je reči, ker ne vem, kaj vam bodo operirali, hernijo, stenozo…? Bergle uporabljajo za nekaj dni zradi razbremenjevanja teže.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close