Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek a je to zdaj moda – bolniška za nosečnico

a je to zdaj moda – bolniška za nosečnico

Torej drugič sem noseča, prvi otrok je star 12 let in sem seveda bila do porodniške v službi, saj sem bila zdrava. Malo nosečniških težav, ampak nič resnega. Zdaj pa grem h ginekologu prejšnji teden, noseča 2 meseca, čisto na začetku, vse v redu. Pa mi reče ginekolog po pregledu, če rabim bolniško. Najprej sploh nisem razumela, kaj hoče od mene. Sem ga vprašala, ali je kaj narobe z otrokom .Pa mi reče, da je vse v najlepšem redu, ampak ker sem stara 34 let, bi morda želela biti doma. Popolnoma osupla sem vprašala, do kdaj pa naj bi bila doma, pa mi odgovori, da pač do poroda, potem pa na porodniško. ?????? Sem vprašala, a se to sploh da? Ja, seveda, je rekel, če jaz napišem, da je rizična nosečnost. Ampak saj ni! A je 34 let taka starost, da gre za rizično nosečnost apriori? Seveda sem rekla, da ne rabim, in mi je rekel, da naj takoj, ko bom čutila povečano utrujenost povem, pa mi bo dal bolniško.

Še vedno ne kapiram. A to zdaj vsem ponujajo, tudi če je vse okej? Ker pri prvem me sicer drug ginekolog ni nikoli vprašal, ali hočem bolniško.

Če je rizična nosečnost greš na bolniško, tudi če si stara 19.

Vem, da dajo starejše nosečnice kot rizične na bolniško, tudi če je z otrokom in njo vse v redu. Sodelavka pri 40 bila noseča, je bila ves čas na bolniški kot rizično noseča. Po njenih besedah je bilo drugače vse v redu z njo in otrokom.

Stara si za otroka, doktor bo pa ja vedu kaj dela a ne? A si tudi ti medicino študirala, da pametuješ. Ali pa je to provokacija. Tvoja starost je vprašljiva, zato ti hoče predlagat bolniško, ker si v rizični skupini.

Pa saj to mi ne gre v glavo, da naj bi bila pri 34 letih prestara za nosečnost in porod??? Zato sprašujem, ali tudi druge pri teh letih dajo na bolniško kot rizično noseče, čeprav je vse okej. Zakaj bi bila to provokacija???

ma kaj flancaš?? Prvega otroka sem imela pri 32, drugega pri 35, tretjega pri 37, pa mi ginekolog pri nobenem ni predlagal bolniške. Rizično nosečnost zaradi starosti so takrat imele nosečnice šele po 38. letu. A zdaj so pa stare že pri 34?

Zdravnik že dobro ve, zakaj te uvršča v skupino rizičnih nosečnic. Zagotovo tega ne dela “za vsak slučaj”, ampak mora imeti utemeljen razlog. Ne verjamem, da bi se pred zavarovalnico izpostavil “za prazen nič”. Pa sploh ne v današnjih časih.

Prvič noseča pri 32, na bolniškem zadnje tri tedne pred nastopom porodniške, ker sem bila 3 cm odprta (na bolniško šla pod prisilo, sem se čisto fajn počutila), drugič noseča pri 35, povišan krvni tlak (3x pristala v bolnišnici), prvič dalje delala normalno, drugič izsilila, da sem delala 4 ure, tretjič morala na bolniško za cel čas…( v 7. mesecu nosečnosti).

Potem pa ne vem, zakaj mi ni povedal, zakaj me v to skupino uvršča. Gloede na to, da mi je povedal, da so vsi izvidi super, pritisk, kri, voda, teža…… vse okej, hemoglobina je rekel, da imam kot luški delavec… zakaj potem bolniška?

Ah dajto to to pa res ni neka huda starost za nosečnost. Mogoče pa te pošilja na bolniško iz preventivnih razlogov, ker imaš tako službo ali pa je iz izvidov razvidno, da gre za morebitno rizično nosečnost. V vsakem primeru bo o tem odločala komisija po enomesečni bolniški. Če je res vse ok ni šans, da boš na bolniški do poroda.

Provokacija!

Dejansko je to že nekaj let moda, da so nosečnice na bolniški. Nikar se ne sprenevedajte. Sicer ne razumem, zakaj zdravniki to počnejo, ampak dejstvo je, da so danes nosečnice v času nosečnosti kar na bolniški – vsaj tiste nad 30. Ne vem, morda se po novem nosečnost smatra za bolezen.

ma kaj flancaš?? Prvega otroka sem imela pri 32, drugega pri 35, tretjega pri 37, pa mi ginekolog pri nobenem ni predlagal bolniške. Rizično nosečnost zaradi starosti so takrat imele nosečnice šele po 38. letu. A zdaj so pa stare že pri 34?[/quote]

Tudi pri 39. nisem imela rizične nosečnosti zaradi starosti. Tale je pa še mlada, 34. let pa res ni nič posebnega!

Boš morala dati kak bolj verodostojen vir, kot tvoje zavajanje!


sem 38, noseča po ivf in hodim v službo

Potem pa ne vem, zakaj mi ni povedal, zakaj me v to skupino uvršča. Gloede na to, da mi je povedal, da so vsi izvidi super, pritisk, kri, voda, teža…… vse okej, hemoglobina je rekel, da imam kot luški delavec… zakaj potem bolniška?[/quote]

Da ti dobiš porodniško za cel čas nosečnosti, bo mogel tvoj ginekolog zavarovalnici upravičiti z zelo, zelo tehtnim razlogom, saj ga konrolira komisija. Ta to vsekakor niso tvoja leta. To je smešno.

Zavedati se moraš,da v tem obdobju čuvaš otroka,da se rodi zdrav in umirjen…

V današnjem hitrem tempu,polnem stresa in skrbi,tečnih in zahtevnih šefov,si lahko samo srečna,če ti ponujajo bolniško.

Sama sem bila pred 19-timi leti skoraj vso nosečnost doma…Tretji otrok,pa ni bila rizična nosečnost,samo slabo mi je bilo večkrat…In zakaj ne?

Posveti se sebi in beri,hodi na sprehode in uživaj!

kje pa delaš drugače? ti takoj povem zakaj bolniška. ali bo fora v tem ali pa je provokacija. bolniške dandanes NIHČE ne daje kreni ženski brez vsakega razloga ali brez poznanstev.


sem 38, noseča po ivf in hodim v službo[/quote]

pač nimaš ginekologa, ki bi ti ponudil bolniško ali pa je nočeš izkoristiti.

Rodila pred dvema letoma pri 38, pa mi je ginekolog ves čas težil, če hočem na bolniško. Pri meni tudi vse okej in ker imam rada svojo službo, nisem šla na bolniško. Če pa bi mi bilo v službi zoprno, bi pa takoj šla, ampak bi bila popolnoma zdrava. Na tistih komisijah je pa tako, da prevlada tisto, kar reče lečeči ginekolog. In če on reče, da ji je slabo, otekajo gležnji, jo boli križ, ima zahtevno službo….. ji bodo odobrili bolniško do konca.

Ni res. v zadnjih 6 letih sem rodila 3x. Prvic vodena v ambulanti za rizicno nosecnost zaradi visokega pritiska. Drugic sem zanosila 8 mesecev po prvem porodu, pa nisem bila problematicna, za bonus sem imela doma mamo v zadnjem stadiju raka. V tretje sem rodila malo pred 38 letom. Razen v drugi nosecnosti, ko mi je zaradi psihe ponudila polovicno bolnisko, sem delala do zadnjega dneva. Edina bolniska pri tretji je bila tri dni po amniocintezi.

Torej tvoja teorija niti pod razno ne drzi.

hahaha, ma kakšen tehten razlog neki, no???

Moj razlog je bil točno ta, da me je rahlo bolel križ in mi je bilo do petega meseca malo slabo. Seveda sem hotela dobiti bolniško, tako da sem tisti križ malo potencirala, pa slabost tudi. In seveda težko in odgovorno delo in to. Pred tremi leti rodila, bila od tretjega meseca nosečnosti do konca na bolniški, potem porodniška.

Kot je rekla avtorica, če ginekolog hoče, že upraviči bolniško pri komisiji. Moj gin. je bil pač človeški, imela sem tudi majhnega otroka doma, tri leta in mi je ponudil bolniško.

Bodi srečna, da je vse v redu in da se dobro počutiš. Ginekolog ti je hotel dobro in ne razumi ga narobe. Nosečnost ni bolezen, vendar se včasih nosečnost čez noč spremeni v bolezensko stanje. Jaz sem bila trikrat noseča, pa mi nikoli niso ponujali bolovanja. Predvsem pri prvih dveh sem tako bruhala in mi je bilo slabo za utrgati želodec. Tretjega sem rodila pri skoraj 38 letih, pa mi ni nihče ponujal bolovanja. In še to: velika razlika je, kje delaš – če delaš v pisarni, potem ni tak problem, če pa delaš s kakšnimi nevarnimi snovmi, moraš tudi dvigati itd. potem pa so druge okoliščine. Želim ti lepo nosečnost in srečen porod. LP!

Ni res. v zadnjih 6 letih sem rodila 3x. Prvic vodena v ambulanti za rizicno nosecnost zaradi visokega pritiska. Drugic sem zanosila 8 mesecev po prvem porodu, pa nisem bila problematicna, za bonus sem imela doma mamo v zadnjem stadiju raka. V tretje sem rodila malo pred 38 letom. Razen v drugi nosecnosti, ko mi je zaradi psihe ponudila polovicno bolnisko, sem delala do zadnjega dneva. Edina bolniska pri tretji je bila tri dni po amniocintezi.

Torej tvoja teorija niti pod razno ne drzi.[/quote]

No, in s čim točno je upravičil ginekolog polovično bolniško pri drugi nosečnosti? Edino s človeškostjo, ker ti je umirala mati. Drugače pa po vseh kriterijih nisi bila rizična, ali ne? Zakaj torej bi dobila bolniško? In si dobila bolniško.

Ful ful odvisno od ginekologa. Tisti, ki hoče, zna doseči da zdravi nosečnici odobrijo bolniško.

Pred 4 leti bila noseča, slabosti za znoret, bolečine v hrbtu, zgaga, visok pritisk… odgovorno delo, pa mi ginekolog ni hotel dati niti dneva bolniške. Ko je ta šel v pokoj sem zamenjala ginekologa in ko sem pred dvema letoma zanosila mi je praktično takoj ponudil bolniško, ker da imam doma malega otroka in da ve, kaj to pomeni, posebej za nosečnico. Če bi bil še vedno tisti prvi, ni nobene variante, da bi dobila bolniško. Pri tem drugem pa sem spoznala še dve drugi nosečnici, ki sta mi obe rekli, da sta dobili bolniško, pa jima nič ne manjka. Ena je bila učiteljica, druga delo v pisarni, starost malo nad 30.

res zelo odvisno od ginekologa, tako da ne morete posploševat, da nihče ne dobi bolniške, če ni res nujno.

In ti poznaš VSE ginekologe, da veš, da NIHČE ne daje bolniške brez razloga in brez poznanstev?

Jaz sem jo pri svojem dobila. Noseča pri 38 letih, zdrava, drugi otrok, nič narobe, ampak je rekel, da naj malo počivam, ker pač nisem v najboljših letih za rojevanje. Vse ostalo bp. Mi je pa jasno, da če bi imela drugega ginekologa, ne bi bilo šans za bolniško.

New Report

Close