Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdaj se začne kurilna sezona pri Petrol energetiki (centralno)?

Kdaj se začne kurilna sezona pri Petrol energetiki (centralno)?

Mene že tako zebe, kaloliferja nočem prižigati, ker preveč elektrike porabi. Imam centralno ogrevanje, ampak vem da ponavadi začnejo ogrevati šele nekje novembra. Letos bi lahko prej, glede na to da je že mrzlo.

Kuriti pričnejo, ko je dnevna temperatura pod 12 vsaj tri dni. Tako nekako.
Mene še ne zebe v stanovanju. Imam 22,5 stopinj, tako da mi je čisto o.k.

Pri nas pričnejo z ogrevanjem, ko so temperature tri dni zapred dovolj nizke. Sem pozabila koliko je to. In se je že dogajalo, da se je kurilna sezona začela že v začetku septembra.
Ampak, da je pa letos tako zelo mrzlo, pa nimam občutka. V mojem stanovanju se še ni ohladilo pod 23 stopinj, razen, če živite na 1000+ metrih nadmorske višine. Potem pa razumem. Ker zdajle ogrevat se mi pa ne zdi niti zdravo niti ptrebno.
Če je človek zdrav, lahko pač malo pomiga in se primerno obleče in je jamranje, kako je že mrzlo prav neokusno, še posebej, če pomislimo, da so nekateri, tudi starejši in otroci sredi zime pri minus stopinjah zelo omejeni z možnostjo ogrevanja, pa kar zdržijo.
Potem pa človek čita, kako nekateri spite pozimi pri odprtih oknih, kar se mi pa zopet zdi druga skrajnost, no.

Spoštovani,

kurilna sezona se začne, ko je tri dni zapored zvečer ob 21. uri temperatura zraka enaka ali manjša od 12 stopinj Celzija. V tem primeru je četrti dan že prvi kurilni dan. V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi neposredno, preko sistema Povej Petrolu (www.petrol.si/povej).

Hvala in lep dan,

S spoštovanjem,

Polona Štumpfl,
Sektor komerciala
Petrol Energetika d.o.o., Ravne na Koroškem

New Report

Close