Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj ste Slovenci proti džamiji?

Zakaj ste Slovenci proti džamiji?

Zakaj ste proti džamiji? V čem je problem, da tam stoji? Če so lahko zgradili pravoslavno cerkev, zakaj ne bi smeli tudi džamije? In Vi se imate za neke Evropejce za nek kulturen, izobražen narod? Ni za videti! Nenci so sprejeli džamijo, ker vedo, da je veliko prebivalcev muslimanske vere, kot pri nas. Pa tudi Hrvati… samo Vi ne morete, najbolj žalostno pa je da svoje otroke učite naj sovražijo muslimane, naj so proti džamiji, učite jih naj bodo nacionalisti. In Vi se imate za vernike?! Verniki so tisti, ki kot prvo spoštujejo drugo vero potem pa še svojo..

saj nismo
če so cerkve so lahko tudi džamije ali še bolje mošeje

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Se strinjam z mavričnem.

Jaz nimam nič proti njim.

Mislim, da ravno katoliški verniki nismo tisti, ki naj bi bili proti džamiji. Vkolikor je meni znano smo kar verniki tisti, ki podpiramo to, da imajo muslimani svojo cerkev tako kot mi ali pravoslavni. Meni v Sloveniji še noben musiman (Bosanec) ni nič hudega hotel. Jih smatram še za najbolj mirne med vsemi prišleki. Tako, da je kar prav, da imajo svoj verski objekt, saj ti “naši” muslimani niso nobeni skrajneži kot beremo ali slišimo po TV o njih.
Ne širiti sovraštva med ljudmi saj ga je tako več in preveč na tem svetu.

Jaz pa sem proti. Če bi jih želel gledati, bi bil in živel tam dol. Pač svoje – k svojim.

______________________

mene silijo gledat krščanstvo, ki je tudi slovencem bilo vsiljeno

Seveda, zdaj so samo slovenci proti muslimanom. Nemci jih enostavno obožujejo, Francozi tudi, Španci enako. Američani jih tudi obožujejo v takšen razponu in obsegu, da jim iz ljubeznije mečejo kemične bombe na glavo. Da ne omenjam Rusije in Kitajske, ki enostavno obožujeta muslimane in njihovo kulturo. V tem videotu Putin lepo razloži, da izžareva prav posebno simpatije do muslimanov – za tiste, ki so občutljivi na “sovražni govor” ne priporočam ogleda 🙂 http://www.youtube.com/watch?v=ftTeIVFqZ-g Moje opažanje iz tujine, predvsem Nemčije je takšno. Ko je število muslimanom majhno niso glasni, ko se pa povečuje število le-teh pa počasi a učinkovito postajajo vse močnejši in na koncu pride do kulturnega booma, da zahtevajo svoje šole, jezik in tako naprej. In tako se začne propad določene kulture, naroda. Lep primer je Nemčija in Velika Britanija, ker tam se vidi “umirjenost” in “nevsiljivost” s strani muslimanov – po 50 letih zahtevajo, kar sem zgoraj naštel, svoje šole, da je turščina uradni jezik v Nemčiji. Potem imaš v Londonu muslimanske predele kjer velja “šeriatsko pravo”, kjer morajo biti punce nujno zakrite, ne smeš hoditi z alkoholom v roki, drugače misleči imajo prepovedan vstop itd.. itd… In to se naj bi dopustilo? Japajde. Oni se nočejo priligajati okolju v katerem živijo – zato je multikulturnost nevarna igra, ker ko se celoten sistem zamaje se zna zgoditi marsikaj… Jaz sem proti islamski religiji zato, ker je nazadnjaška in prizadeta, ker človek ne potrebuje religije, da je človek vrednot – Evropejci smo se komaj znebili inkvizicije a zdaj si bomo pa na glavo nabrali miselnost, ki je bila popularna za Evropo leta 1500? Da ne omenjam, da v osnovi islam zatira človeka oz človeški razvoj! Vse religije bi bilo potrebno ukiniti, ker je znanost že toliko napredovala, da tisti, ki se klanja bogu enostavno ni pri zdravi pameti.

Jaz nisem proti, si pa želim, da bi se spoštovalo vse in to brez kakršnega koli vsiljevanja drugačnosti, pa naj bo to ateizem, panteizem ali teizem kot je to krščanska ali muslimanska vera. (= a ne razni “moralni teologi”, wtf …) Osebno menim, da bi morali kakšne koli religozna udejstvovajna strogo ločiti od javnega, naj bo to v domeni zasebosti. Cerkev ali pa džamija vidim kot zaseben objekt, nihče mi nič ne vsiljuje, vsaj direktno ne. Posledično me džamija ne moti, prav tako kot ne drugi verski objekti, ne glede na versko politiko in ostale neumnosti, se mi zdi, da ljudje iskreno pridejo po iskanje upanja. Pustimo ob strani nedeljske rituale samovšečnosti in kazanja. Še sama, ko potujem po svetu vedno z veseljem v tišini vstopim v verske objekte. Tako spokojni so. Pač razumeš zakaj so tam.

Čeprav, pustimo ob strani, da zrel človek naj ne bi potreboval ene misteriozne sile, da ga vodi, temveč mora to postoriti sam, ampak, ok, to ni tema pogovora.

Vera je lepa, četudi irracionalna, dokler ni zraven politike in drugih interesnih glivic, predvsem tistih, ki rastejo na moči. Ravno zaradi tega naj bo prakticirana v zasebnosti, kajti ne smemo dajati blažnežem možnost, da vero izkoriščajo za svoje izprijene cilje in slo po moči, bogastu predvsem pa dominaciji.

Nisem proti.

Nisem si mislil, da ti bom kdaj dal prav. Bog mi je priča:-)

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Sem cista slovenka….. Pa mi gredo ze nase cerkve na živce! Ce kaj obstaja, lahko vsak pri sebi doma pomoli, ne rabimo fehtarjev, ki ne znajo delat drugega kot buce prodajat!

V cerkve ne zahajam. Jih pa od daleč z veseljem pogledam, ker izražajo kulturo in kulturno umetnostni dosežek moje domovine. Domovina raket in eksploziva, ter zašnolanih žensk, pač ni moja domovina.

In res je tako, kot je napisal @modrecus1111111. Tokrat se znjim v celoti strinjam.

______________________

Hja… a si že koga videla, da bi v krščanski ali pravoslavni cerkvi treniral za samomorilski napad? je že kdaj kak goreč kristjan v imenu neke namišljene entitete razstrelil sebe in pol mesta zraven ali države? je kak moderen kristjan mogoče obglavil kakšnega nevernika oz. ateista? tako kot to počnejo muslimani?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Pricakuj “oster” odzziv!!! Pa me ne skrbi zate, Gunnar! lp Saj ves v kaksnem g… plavamo?

Milena

Sem katoličanka in sem za džamijo. Kar je pa modrecus napisal pa je po mojem mnenju polno predsodkov. To kar se dogaja v Nemčiji in Franciji bi se lahko v katerikoli državi, kjer manjšina postaja vedno močnejša, nima to veze z muslimani. Leta 1939 so bili to Judje v Nemčiji. Leta 1991 Slovenci v Jugoslaviji. Leta 2050 bodo lahko pa Romi v Sloveniji. Face it, minljivi smo.

tisto niso nobeni predsodki ampak realnost pred katero si zatiskate oči, tudi ta džamija v lj ko bo enkrat obratovala ne bo samo džamija ampak še kaj zraven, kar ni povezano z vero in molitvijo.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Uffa, ni treba dalec v zgodovino, da vidis, da ima krscanska vera se kako umazane roke! Mogoce so v danasnjem casu postali malce bolj civilizirani, kar se teh stvari tice, moras pa vedeti, da ne gre enaciti celotne verske skupnosti z manjsino. In al kaida je manjsina, ki jo mnogi muslimani obsojajo. Kristjani so se danes specializirali za ne tako usodne, vendar tudi precej hude stvari, kot je ropanje ljudi, pedofilija… Samo ne. mi bluzit kako boljsi so od drugih… Niso tako zatirani kot muslimani, to je edini razlog, da se tudi pri kristjanih ne pojavljajo ekstremni pojavi.

Kar se mene tice bi prepovedala vse vere, vsakrsno pranje mozganov labilnih posameznikov. Dokler tega ne bo, pa spostujem vse vernike povsem enako.

Uffa, ni treba dalec v zgodovino, da vidis, da ima krscanska vera se kako umazane roke! Mogoce so v danasnjem casu postali malce bolj civilizirani, kar se teh stvari tice, moras pa vedeti, da ne gre enaciti celotne verske skupnosti z manjsino. In al kaida je manjsina, ki jo mnogi muslimani obsojajo. Kristjani so se danes specializirali za ne tako usodne, vendar tudi precej hude stvari, kot je ropanje ljudi, pedofilija… Samo ne. mi bluzit kako boljsi so od drugih… Niso tako zatirani kot muslimani, to je edini razlog, da se tudi pri kristjanih ne pojavljajo ekstremni pojavi.

Kar se mene tice bi prepovedala vse vere, vsakrsno pranje mozganov labilnih posameznikov. Dokler tega ne bo, pa spostujem vse vernike povsem enako.[/quote]

Nisem omenil da je krščanska vera boljša od kakšne druge, samo omenil sem, da slej ali prej je vsaka đamija trening center, cerkev pa to pač ni. Muslimani so pa tudi daleč od zatiranih, ker če bi to bili potlej ne bi bili ne toliko razširjeni ne toliko nazadnjaški v stilu življenja torej kamenjanje, pobijanje itn. vse v imenu vere, krščanska cerkev pa tega že dolgo ne počne… sicer pa pojdi malo v kakšno muslimansko državo, ti bo žal da si ženska (če to si seveda) itn.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

In kaj tebi ni jasno ? Američanom ni treba delati delati samomorilskih napadov , ker oni muslimane “razstreljujejo” legalno. Goreči rednecki oz.,krščanska desnica po svetu sploh v ZDA so še bolj odpileni kot muslimani , se vidi že po njihovem vplivu v ameriški zunanji politiki , če bi bilo po njihovi bi kar vse “zradirali” z ta hard bombami in to je pa uredu al kako. Če bi teb in tvoji družini nonstop pretila nevarnost , da ti prelti bomba v bajto al , dati sredi noči uletijo vojaki in te odpeljejo neznano kam me zanima, kaj bi se ti dogajal v glavi !
Vse vere pa naj bo krščanska ali muslimanska so nazadnjaške , omejene , manipulatorske in primitivne in se strinjam multikultura v Slovenijo ,ki je poleg Slovaške glede tega najbolj zaprta država v Evropi multikultura ne bo uspela je to eno preveč primitivno , ozkogledno in zahojeno malomeščansko – kmetavzarsko okolje.
V tujini so napako naredili , ker teh ljudi niso “socializirali” v njihovem okolju ampak so jih omejili in jim na vsake toliko časa vrgli kakšen korenček , kjer je pol hitro priletela palica.
Živel v multikulturi v Španiiji in Franciji in sploh v Franciji so te razlike zelo opazne.
Niso pa vsi muslimani “zlobni” oz. sprani in skrajni , kot niso vsi kristjani ozkogled i in nazadnjaški.
Pri nas se mi zdijo muslimani čisto ok. in ne vidim problema , če jim postavijo endo džamijo dvomim da se bo v njem začelo zbirati pol Al Kaide.
Pa itak uni , ki ne živite v Ljubljani kaj vas to kurac briga, živte v unih svoji rovtah in pustite nas Ljubljančane ,da se sami odločamo glede teh stvari.
Nisem ne musliman ne kristjan tko da …..

In kaj tebi ni jasno ? Američanom ni treba delati delati samomorilskih napadov , ker oni muslimane “razstreljujejo” legalno. Goreči rednecki oz.,krščanska desnica po svetu sploh v ZDA so še bolj odpileni kot muslimani , se vidi že po njihovem vplivu v ameriški zunanji politiki , če bi bilo po njihovi bi kar vse “zradirali” z ta hard bombami in to je pa uredu al kako. Če bi teb in tvoji družini nonstop pretila nevarnost , da ti prelti bomba v bajto al , dati sredi noči uletijo vojaki in te odpeljejo neznano kam me zanima, kaj bi se ti dogajal v glavi !
Vse vere pa naj bo krščanska ali muslimanska so nazadnjaške , omejene , manipulatorske in primitivne in se strinjam multikultura v Slovenijo ,ki je poleg Slovaške glede tega najbolj zaprta država v Evropi multikultura ne bo uspela je to eno preveč primitivno , ozkogledno in zahojeno malomeščansko – kmetavzarsko okolje.
V tujini so napako naredili , ker teh ljudi niso “socializirali” v njihovem okolju ampak so jih omejili in jim na vsake toliko časa vrgli kakšen korenček , kjer je pol hitro priletela palica.
Živel v multikulturi v Španiiji in Franciji in sploh v Franciji so te razlike zelo opazne.
Niso pa vsi muslimani “zlobni” oz. sprani in skrajni , kot niso vsi kristjani ozkogled i in nazadnjaški.
Pri nas se mi zdijo muslimani čisto ok. in ne vidim problema , če jim postavijo endo džamijo dvomim da se bo v njem začelo zbirati pol Al Kaide.
Pa itak uni , ki ne živite v Ljubljani kaj vas to kurac briga, živte v unih svoji rovtah in pustite nas Ljubljančane ,da se sami odločamo glede teh stvari.
Nisem ne musliman ne kristjan tko da …..[/quote]

no ja, imejte đamijo samo ne potlej jokat, ko bo šla kakšna trola v luft, ko se bodo po ljubljani sprehajali tvoji amerikanarji itn. kar se bo slej ali prej zgodilo, ne rabiš veliko zlobnih muslimanov da je štala, jih je dovolj samo nekaj pa še ti bodo večinoma uvoženi.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Men ne gre džamija na jetra in se strinjam, da smo si različni in da je prav, da jo postavijo. Moti pa me, da je spet vmešan Jankovič in da je spet on pokasiral in da bo džamija v samem strogem centru Ljubljane in bo spet uničen en park.
Kaj dela denar? Danes se ras da vse in vsakogar kupiti.

Glejte zadaj film na kanalu A – posnet po resničnih dogodkih!!

In koliko je še takih zgodb?? Še hujših??

Zato vas tudi JAZ ne maram!!

Anders Breivik je v enem dnevu pobil 77 oseb , morda bi bilo pametno , če bi Slovenija uzakonila prepoved priseljevanja Norvežanov , verjetno imajo vsi morilska nagnenja !

norvežani najbrž ne grozijo vsak dan da bodo nekaj razstrelili ali pobili nevernike ipd.? ali pač to oni vsakič grozijo bombardirat ameriko, bombardirat zahodnoevropske države oz. prestolnice in večja mesta pa najbrž so tist bli norvežani, k so z bombami v rozakih planiral razstrelit londonsko podzemno železnico, pa najbrž se njih folk boji, ko so grožnje takšne in drugačne za vsa taka mesta, da potlej folk še iz bajt ne upa stopit?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

New Report

Close