Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj boste juri jedli za zajtrk?

Kaj boste juri jedli za zajtrk?

Tako ne vem več kaj bi jedla ‘zdravega’, da kar ne bi jedla, pol pa navalim na piškote.

A kdo ve, če se palačinke zelo kalorične?

No, če ne bo drugega bom palačinke. Ali še kaka ideja?

kruh doma pečen, maslo, višnjeva marmelada znamke HomeMade in čaj 🙂

jurčke z jajci,

eno čebulo, en strok česna………….da ti razkuži čreva.

Čez pa navadno vodo – vsaj pol litra za začetek! Namesto čigumija pa žveči peteršilj, da ne boš smrdela….

Ali so palačinke zdrave? Itak da niso, same prazne kalorije. Od zdravih zajtrkov pa je že toliko napisanega. Kuhana jajca, navadni jogurti, sveže sadje, kosmiči, nemastna skuta, polnozrnati kruh… Si boš kaj izbrala, kajne 🙂

Jaz bom mešano solato, fižol + paradižnik + zelje + radič + korenje, brez olja in soli, samo malo kisa.

Vem, da niso zdrave, spraševala sem po kcal ……
Vsega tega sem že takooo naveličana, pa še obdobje, ko mi paše sladko imam.

Potem pa priporočam mandlje + rozine + kokosovo moko + malo grenkega čistega jedilnega kakava v prahu.

Eno rezino polnozrnatega pravega kruha, eno šnito sira, domače grozdje ali jabolko. Ker ne jem nič od pšenične moke sem shajšala 6 kg v dveh tednih in pol.

Ajdovo kašo,domač kefir(doma sama delam),melono

V nedeljo,bom skuhala koruzo,v skuto zamešala robide in jedla poleg koruze

jaz tko kot vedno… 2×2 kapučino!!!!!! ga ni boljšega

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Palačinke – nezdrava hrana? Mleko, jajce… nisem vedela, da je to škodljivo :-ppp

Jej takrat, ko si lačna in ne drži se obrokov, kot so zajtrk, malice, kosilo. Večerja je nepotrebna.

Palačinke – nezdrava hrana? Mleko, jajce… nisem vedela, da je to škodljivo :-ppp[/quote]

Jah, obične res niso zelo zdrave. Bela moka, olje, potem pa še namazi (česar jaz ne bi vključevala) … Res pa, da se da narediti bolj zdrave (pirina moka ipd.)

No evo. sem naredila prekršek danes. sem gledala kaloričnost rozin in so krepko čez čokolado v prahu (proslavljam po dnevu čokolade)- verjetno se pa več kalorij porabi za prebavo rozin … ah, kdo bi vedel.

Moj zajtrk: 30g ovsenih kosmičev z 2 žličkama (ne zvrhanima) čokolade v prahu. Sem oklevala med pravim kakavom in čokolado v prahu, pa se mi je zdelo, da bo vse preveč grenko (sladkorja in medu pa ne maram dodajati).

Palačinke – nezdrava hrana? Mleko, jajce… nisem vedela, da je to škodljivo :-ppp[/quote]

Jah, obične res niso zelo zdrave. Bela moka, olje, potem pa še namazi (česar jaz ne bi vključevala) … Res pa, da se da narediti bolj zdrave (pirina moka ipd.)

No evo. sem naredila prekršek danes. sem gledala kaloričnost rozin in so krepko čez čokolado v prahu (proslavljam po dnevu čokolade)- verjetno se pa več kalorij porabi za prebavo rozin … ah, kdo bi vedel.

Moj zajtrk: 30g ovsenih kosmičev z 2 žličkama (ne zvrhanima) čokolade v prahu. Sem oklevala med pravim kakavom in čokolado v prahu, pa se mi je zdelo, da bo vse preveč grenko (sladkorja in medu pa ne maram dodajati).[/quote]

Že kakih 20 let ne zajtrkujem ker pač moj metabolizem tako deluje….zjutraj ne morem in ne morem jest, nisem nikoli lačna in če se še tako trudim se samo ‘zapacam’ in hodim okrog vsa napihnjena kot balon, enostavno se mi želodec upre kakršnikoli hrani, zdravi ali bognedaj še kakšni drugi ‘hitri’…

Hčerka pa vedno vsako jutro, takoj ko odpre oči postane lačna in ona je vse sorta zjutraj…
tudi take variante z ovsenimi kosmiči, čez pa da grenki naravni kakav in vse skupaj da v toplo mleko, ki je naravno sladko, zato dodatnega sladkorja ne potrebuješ…kombinacija kosmičev in čokolade je pa za moje pojme samo za tiste z zelo hitrim metabolizmom in izredno koščene in suhe, za vse ostale je to navadni ‘kvas’ za kilograme…

Meni pa grenki kakav sede zvečer s kakšno precej zrelo hruško ali pa čez ananas, mango, ali kako drugo sladko sadje….včasih si ga dam v kombinaciji s kokosovo moko v navadni jogurt….pa mi ni pregrenko…

Jah, obične res niso zelo zdrave. Bela moka, olje, potem pa še namazi (česar jaz ne bi vključevala) … Res pa, da se da narediti bolj zdrave (pirina moka ipd.)

No evo. sem naredila prekršek danes. sem gledala kaloričnost rozin in so krepko čez čokolado v prahu (proslavljam po dnevu čokolade)- verjetno se pa več kalorij porabi za prebavo rozin … ah, kdo bi vedel.

Moj zajtrk: 30g ovsenih kosmičev z 2 žličkama (ne zvrhanima) čokolade v prahu. Sem oklevala med pravim kakavom in čokolado v prahu, pa se mi je zdelo, da bo vse preveč grenko (sladkorja in medu pa ne maram dodajati).[/quote]

Že kakih 20 let ne zajtrkujem ker pač moj metabolizem tako deluje….zjutraj ne morem in ne morem jest, nisem nikoli lačna in če se še tako trudim se samo ‘zapacam’ in hodim okrog vsa napihnjena kot balon, enostavno se mi želodec upre kakršnikoli hrani, zdravi ali bognedaj še kakšni drugi ‘hitri’…

Hčerka pa vedno vsako jutro, takoj ko odpre oči postane lačna in ona je vse sorta zjutraj…
tudi take variante z ovsenimi kosmiči, čez pa da grenki naravni kakav in vse skupaj da v toplo mleko, ki je naravno sladko, zato dodatnega sladkorja ne potrebuješ…kombinacija kosmičev in čokolade je pa za moje pojme samo za tiste z zelo hitrim metabolizmom in izredno koščene in suhe, za vse ostale je to navadni ‘kvas’ za kilograme…

Meni pa grenki kakav sede zvečer s kakšno precej zrelo hruško ali pa čez ananas, mango, ali kako drugo sladko sadje….včasih si ga dam v kombinaciji s kokosovo moko v navadni jogurt….pa mi ni pregrenko…[/quote]

vem, saj ga pijem z mlekom (nesladkanega)
kosmiči so kuhani v vodi

Potem si pa prav izbrala čokolado, najbrž bi res bilo preveč grenko, če bi čez dala navadni kakav….

Meni kombinacija s pravim kakavom ni pregrenka, če so zraven rozine (ki si jih imela tudi ti), ker so zelo sladke. Ne smeš pa pretiravat s količino, samo pol žličke ali le malo več kakava. Itak ima zelo zelo močen okus, tako da je to čisto dovolj.

Okej, drugič bom s pravim kakavom poskusila, pa bom videla. Mi je kar žal, da nisem.

Nisem dodala rozin, samo ovseni kosmiči kuhani na vodi z dvema žličkama čokolade v prahu.

New Report

Close