Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hofer ali lidl

hofer ali lidl

Kje rajši kupujete v Hoferju ali v Lidlu. Kaj kupujete kje, da mislite, da je bolj kvalitetno, ne samo bolj poceni?

Hofer.

Meni se zdi da ima Lidl boljšo zelenjavo kot Hofer. Torej v Lidlu kupujem wc-papir, 0,5-mleko, zelenjavo, prašek za pranje perila, tablete za pom. stroj, mačjo hrano. Čeprav v Hoferju jo tudi kupujem mačjo hrano. V Lidlu so mi zanič jogurti recimo tega nikoli ne kupujem. Mesa pa itak ne jem sem vegi. V bistvu ne vem katera štacuna mi je slabša/boljša, v Hoferju kupujem ene dobre čok. kosmiče Knüsperli se imenujejo v Lidlu mi imajo tudi ene dobre MisterNut nekaj takega se imenujejo. Skratka moja opažanja so edino v tem da mi ima Lidl bolj kakovostno zelenjavo. Imata pa Lidl in Hofer proizvode, ki se mi zdijo manj kvalitetni.

kaj pa mačka “pravi” na to? 🙂

V vsakem izbrane stvari, ki so mi tam bolj všeč; npr. v Hoferju meso za na žar, nekatere jogurte, sir, ipd – v Lidlu pa olive, druge vrste sira, meso za kuho, pizze, večje sladolede, francoske štruce, itd.

v Hoferju se velikokrat se splača kupovat krasove pancete, ker so znatno cenejše kot v šparu, mercatorju
v Lidlu, pa občasno tud v Hoferju se ravno tako splača kupovat pick madžarsk salamo, saj je zihr za par ojrov cenejša kot v šparu, in zantno cenejša kot v mercatorju

pive so v hoferju po novem laške (prej avstrijske).. . govorimo o pločevnikah (prej so bile pakunge 3*6 pločevink samo v kartonum niso bile pokrite, sedaj so 4*6 in pokrite z najlonom..) Prepozna se jih po tem, da piše kako vost iz slovenije

Hofer ima dober sladoled (sploh korneti so zakon, in poceni)

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Na splošno bi rekla, da mi je Hofer boljši. Tam kupujem določene čokolade, 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} jabolčni sok, olive,maslo, dokolenke, tudi sadje in zelenjavo.
V Lidlu določeno vrsto mesa, določeno vrsto kruha,sadje,zelenjavo, eno vrsto sladoleda,olive sem samo enkrat-meni so zanič, tudi kisle kumare.
Praškov in kozmetike ne kupujem v nobenem.

V obeh. Lidl ima recimo Nutello, ki je v Hoferju nimajo. Pa pekarno, tako da je non stop svež kruh. Ima pa zato Hofer precej večji izbor bio izdelkov. In tudi en malo boljši čips (če se že hoče kdo zastrupljat, da se vsaj malo bolj počasi, ha ha).

Zanimivo mi je mnenje zgoraj, da ima Lidl boljši izbor zelenjave, ker se meni zdi ravno obratno.

Več v Hoferju, ker mi je bližji.

Zelenjavo ne kupujem v teh trgovinah, zgleda kot da so iz plastike in tudi okusa nimajo. V hladilniku pa zdrži tudi dva meseca, če recimo pozabiš nanjo

Kadar grem v diskontarje, grem v Hofer.

Veliko izdelkov je slovenskih proizvajalcev ( npr. litrski jogurt ljubljanskih mlekarn, nekateri siri, mleko je tudi delno slovensko,pa polnjeno v Avstriji), potem imajo nekatero linijo res dobrih mlečnih izdelkov, ki so naravni, brez zgoščevalcev in ojačevalcev okusov in arom – en sirni namaz, jogurti, ipd. Občasne vikend akcije npr. ribe, nekatere vrste nezačinjenega mesa, ipd. Od suhomesnatih izdelkov imajo slovenski kraški pršut in panceto, slovensko slanino, slovenski kuhani pršut ( če delam domačo pico za otroke) – nam avstrijske mesnine iz Hofra in Lidla niso dobre- preslano, preveč nitritov, umetnih arom in preveč dima in za moje pojme prepoceni, da bi bilo res kvalitetno.

Potem linijo mlečnih izdelkov brez laktoze, pa njihov sveže stisnjeni pomarančni sok z delci je tudi občasno v našem hladilniku.

Izjemno širok spekter ekološko preverjenih živil – jajca ekološke reje ( ne baterijske), nekateri polizdelki.

Imajo ekološke, predvsem pa nežveplane banane, nežveplano suho sadje (ekološka linija) ekološko pridale linije sadja in zelenjave, če na vrtu ni na voljo česar Lidl nima.

Pri nas pojemo veliko oreščkov, ker delamo domače muslije z jogurtom ali mlekom in svežim sadjem, kupujemo še zlistane mandlje, cele ali mlete orehe, potem ekološko sušeno sadje ( kokosove kosmiče, marelice, suhe slive,…)

Sadje in zelenjavo pogledam, da ni od preveč daleč – ne kupjjem npr, grozdja in ostalega sadja iz Južne afrike, vse je torej ne dlje od Madžarske ali Nizozemske..

Za kruh in pekovsko pecivo iz Lidla mi ni, ker ga ne jem, ker škoduje mojemu zdravju. Spečem po potrebi doma iz posebne moke ( konoplja, riž, ovsena moka naprimer).

Tudi jaz grem, če grem v diskont grem v Hofer. Tam kupujem robčke iz škatle, wc papir in papir. brisače. Dobre imajo tudi nekatere jogurte predvsem z oznako bio. Naravni pomaračni sok, sire, ker so bistveno cenejši od naših. zelenjavo tudi občasno in sadje.

Največkrat pa kupujemo v Šparu in to večinoma slovenske proizvode.

Nekaj Hofer, nekaj Lidl, nekaj pa tudi Eurospin. Odvisno tudi od ponudbe tisti dan.

V Hofer hodim po Krasove salame (pod Kras blagovno znamko), včasih kaj od Perutnine Ptuj, Emonec kafe, včasih kak jogurt CE mlekarn (Hofer blagovna znamka), WC papir, krpe za pranje in pomivanje … potem pa se bolj ali manj moj nakup tam konča.

Včasih tako v Hofru ali pa v Lidlu vzamem kak drug izdelek, če je ravno v akciji in ga potrebujem, a tudi takrat kako drugo stvar kupim le, če imajo tisto, po kar sem zaradi akcije prišla.

Pri sadju in zelenjavi pa me dejansko moti, ker imata skoraj neomejen rok trajanja…

Imam že utečen nakup v Hoferju od robcev (modri zavitek), čaj, oblite napolitanke, maslo, testo, kislo smetano, namaze, fižol, WC papir, prigrizke za mačko, riž, polento, krušne drobtine, vanili sl., sladkor, jajca, sladoled, kakšno čokolado.. Pa še kaj, kar ni od hrane,npr. kadar imajo pošiljko rokavic za pomivanje jih vzamem več, ker so zelo kvalitetne, jogi rjuhe niso slabe, kakšne plastične posode za shranjevanje ipd. ker je res vse zelo kvalitetno. Oblačila pa niso v redu, bolj klavrna roba. Sadje, zelenjavo ne kupujem v H.
Sem se navadila tudi na Eurospin, imajo izvrstne italijanske sire, mortadelo, testenine ipd. Te dni imajo krasno, sladko grozdje, ki tako lepo diši, breskve, hruške, res vse dobro in ne predrago. Vse to, vključno z Merkatorjem imam na dosegu roke, Lidla, Špara, Tuša ne obiskujem, so predaleč.

V Lidl skoraj ne zahajam, se mi ne dopade, v Hoferju pa kupujem kar veliko, in sicer:
HRANA: kapučino, čips, palčke, čokolado, piškote, kosmiči, ribe v konzervi, riž, makarone, suho salamo, sir ementalec, poli salamo, piščanca, jogurt navadni in sadni, od sadja različno, običajno sezonsko sadje je ok, super je grozdje brez pečk.
OSTALO: pap. robčki, lak za lase, čistila (wc raček, kopalnica), gel za tuširanje (ta velik za kopel), prašek gel in v zrnih.
Približno polovico kupim v mercatorju, polovico hofer. Gledam na razmerje kvaliteta-cena.

New Report

Close