Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek migrenski glavoboli-pomoč,mnenje,izkušnje-karkoli

migrenski glavoboli-pomoč,mnenje,izkušnje-karkoli

Od najstniških let se spopadam z migrenami, ki so hormonsko pogojene. Niti med nosečnostjo se jih nisem rešila, čeprav je bilo prvič menda samo enkrat. Carsko, ker drugače jih imam najmanj enkrat mesečno. Zdaj pa prihajam v srednja leta in postaja še bolj neprijetno. Včasih mi je,pomagal Imigran , če sem ga vzela ob prvih znakih avre.Dve do tri urce in je bilo nekako-sem sfurala dan- Včasih sem sicer morala prej iz službe ali pa sem počakala, da mine najhujše-na začetku namreč nič ne vidim in nisem za na cesto, in šla potem na šiht.

zdaj pa trajajo napadi po dva dni in še ponavlajjo se. Ko končno mine po dnevu ali dveh, pa po nekaj urah še en. Ne vem več kaj naj naredim, časi pa tudi niso ravno rožnati in ne vem, če me bodo v službi veseli, če bo kar naprej tako. Doma pa tudi ne.Migrena je nadležna zadeva, ker boli kot SV…, pokazati pa ni kaj.

Vsakič, ko mine napad me je že vnaprej strah naslednjega, bolečin, slabosti, tega, da nisem sposobna povedati enega stavka, opravičevanja v službi ….

Kaj sploh lahko naredim?

Hvala enako, boli ko se vreme slabša, ko se zboljšuje, pri stresu, ko pridejo moji dnevi, pa sem že skoraj pri kar naprej. Jemljem Imigran, včasih drži tableta 12 ur, včasih samo 2 včasih prime šele 2. ali 3. Včasih traja 2 uri, vsaj 1x na mesec 3 dni. Na šihtu moram bit, pa čeprav sem včasih že čisto trapasta od bolečine in zdravil. Kdor ni sprobal ne ve.

============================================= "Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen." Mati Terezija

tudi jaz imam migrenske napade, hormonsko pogojene..sicer mene v obeh nosečnostih glava ni bolela niti 1x..kak teden po obeh porodih se je že začelo..
mene boli zelo različno, včasih imam mir po več kot en mesec, potem pa ko me enkrat spet napade..se to vleče in vleče..boli glava par dni, je dan dva boljše, pa spet boli…pa spet par dni ali teden boljše..jaz opažam, da so problem močne vonjave, recimo parfumi, včasih kakšna hrana, sir, čokolada, vina itak ne pijem..včasih sploh poleti je vzrok močna svetloba…od tablet sem jaz nekaj časa jemala saridon, potem ni več pomagal, zdaj vzamem nalgesin…ponavadi pa nič, ker ne pomaga..sicer res močen glavobol sem jaz imela mogoče 3x…da sem mislila, da bom kar umrla…vlegla sem se v posteljo, ugasnila luč, zaprla vrata in čakala da mine…drugače pa je bolj tako, nekaj srednjega…ni vedno tako, da bi bila nesposobna za delo, včasih mi celo to pomaga in glavobol mine, da sploh ne vem kdaj…občasno pred napadom imam cik cak črte pred očmi..pri zdravniku nisem bila nikoli..

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem dolgo imela Imigran potem je nehal pomagat. Zdravnica mi je rekla naj neham jemat kontracepcijske tablete in predlagala IUD ter zamenjali sva zdravila. Na trgu so namrec razlicna migrenska zdravila, lahko da se ti je kaj spremenilo in bi reagirala boljse na drugo sestavino protimigrenskih zdravil. Naj ti zdravnik predpise kaj drugega in poskusi. Mislim, da so tri ali stiri razlicne vrste. Pazi na dieto, jemlji vitamine in magnezij. Meni pomaga tudi tek. Ceprav sem vcasih imela po tri napade mesecno in bruhala, imam zdaj zadevo uspesno pod kontrolo in v sluzbi me redko vidijo uniceno, v bistvu sploh vec nikoli. Danes sem bila slaba ene tri ure, dokler mi niso tablete prijele, sem pa lahko bila ves cas v sluzbi. Vcasih pa sem tudi jaz prisla sele sredi dneva v sluzbo in se to vsa gotova.

Tudi jaz imam hormonske migrene vsak mesec po dva ali tri dni. Glavobol se ponavadi zacne zgodaj zjutraj in se od bolecine zbudim. V nos naspricam Imigran sprej in v 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sem cez eno uro OK. Vcasih cez dan pomaga 1000mg aspirina s kodeinom. Trudim se jemati 600mg magnezija vsak dan, pa mi ne rata vedno.
Prebrala sem nekaj knjig na temo in kot pravi predhodnica, zdravil je nekaj vrst, poskusi kaj drugega, ce Imigran ne pomaga. Ce imate v Sloveniji Imigran sprej, poskusi, ker se baje med migreno prebava izredno upocasni in tablete, ki gredo skozi prebavni trakt, ne ucinkujejo vedno.

Ugotovi kaj ti jo sprovocira, je to kakšna hrana, premalo popite vode, napor, stres itd

Psihologija pravi da je glavoboljenje nasilje nad samim seboj, torej delamo nekaj kar je v nasprotju z našimi merili, željami, tako da je potrebno poglobiti se vase, raziskat svoje nerazrešene in potlačene težave že iz otroštva v primarni družini- starši, sorojenci ali sedaj na delovnem mestu, partnerski zvezi
Mislim da je v tebi in vseh, ki imate težave z migrenskimi glavoboli problem jeza.
Ogromno potlačene jeze, nemoči nekaj spremeniti. Jeza zateguje ramena, vrat.
Potrebno je sprostiti se, sprostiti vratne mišice, ker te stisnejo vse žile in je cirkulacija motena.
Torej delaj na sebi, tako fižično kot psihično. Delaj nekaj preprostih vaj za mišice ramenskega obroča povprašaj kakega fizioterapevta za navodila, po prometnih se dela veliko takih vaj za vrat in ramena.
Spremeni prehrano, miselnost, prisluhni svojemu telesu, zanemarjaš ga, on te pa že od pubertete opozarja.
Rada se imej taka kot si.
Ne glej na druge bolj kot nase
Pozabi, kaj bodo pa ljudje rekli.
Pazi nase in tebi drage.
Ljubi bližnjega kot samega sebe. Ne bolj.
Ne bodi žrtev same sebe.
Želim da čimprej zaživiš kot želiš.

Tudi jaz vem kaj je migrena. Sicer jo imam samo se zelo poredko ampak brez Nalgasin S si ne upam ostat. Tableto oz najboljse kar dve takoj, ko zacutim da glava ni ok, ce bi sla potem takoj se spat v zatemnjen in popolnoma miren prostor in zaspala za par ur se naceloma umiri oz ce ni ok takoj zjutraj tableto in kavo pit. Ampak to ti je verjetno vse ze znano.
Jaz sem menjala Logest, ker mi je pravzaprav zacel migreno povzrocat, ceprav je g trdila da ni mozno.
In na mocni svetlobi pod nujno xxl dobra soncna ocala. Pa seveda nisem nikoli brez ocal za vid.
Tudi mocni vonji, predvsem parfumi so pri meni na ne listi. Sploh na letalu je fajn, ko se kaksna super dama nasprica s polovico flaske, bi jo samo skozi okno ven vrgla.
In pravzaprav migreno najprej prepoznam z vonjem oz z nosom, zrak ki ga udihujem postane tak suh, neprijeten, tezko opisat ampak ko se zgodi vem in takrat je najbolje tableto vzet.

Zelim ti, da najdes resitev za tvoje napade in zelim cim vec mirnih dni.

tudi jaz prekleto dobro vem,kaj je migrena.od pubertete naprej.ima jo moja mama,dve teti in babica.sem prelezala in prebruhala cel dan ze tako zelo,da sem bruhala lasten zolc..ne pomnim kolikokrat.ne vem,kako vam rata it takrat v sluzbo,jaz sem ziv mrlic.v glavnem,meni je pomagalo prenehanje jemanja KT,se trudim za zdravo prehrano in pitje ingverjevega caja.z nozkom odstrgas rjavo skorjo,narezes na tanke kolobarje in das kuhat v mrzlo vodo.dovolj je,da malo povre,odstavis,par min kasneje odcedis.

ta caj moras redno piti,deluje preventivno,na krvni obtok.z njim je pa povezana tudi migrena.ful so mi na preventivi pomagale tudi kranio sakralne masaze,zacela sem jih v nosecnosti in nadaljujem se sedaj.res priporocam!hodim k juretu v Bodyteam..poguglaj,ce te zanima,on ti tudi vse razlozi.od zdravil mi pa pomaga edino Relpax ali Imigran spray,kaksen Naprosin neki.tako nekako obvladujem situacijo..je pa res,da kdor nima migrene,tega enostavno ne razume.eden mi je enkrat ocital,ces kaj pretiravam

in da sem sama kriva.takemu bi dala samo za 10min tisto kljuvajoco bolecino in slabost,ma bi prosil milosti in vse besede vzel nazaj!..upam da sem ti kaj pomagala..javi,ce se kaj obnese.pri meni se,trkam!!..srecno,lp

Resnično pomaga stroga dieta – stradanje in ORENK fizično delo! Tako kot Goli otok (Dahau, Aušvic) s tem privilegijem, da ste na prostosti, da vedno lahko prekinete tretma, niste pod prisilo, ustrahovane.

Ene razvajene ženskice ste! Nekaj vam ne paše, nekaj nimate razčiščeno, nekaj se vam ni uresničilo, kar
ste pričakovale….

Samo teror vam lahko pomaga – ali tablete! Kar je škoda za proračun in stranske posledice imajo!

Če katera ne ve. V taboriščih se samo od sebe pozdravi 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolezni. In da to ni šok za telo, dokazuje statistika – v Sloveniji jih živi par 10-tisoč, starih že nad devetdeset let!
.

Magnetna zapestnica in veliko gibanja v naravi.

Saj vem, sliši se smešno, a zdaj pridem (v času pred menstruacijo se začne) skoz s par aspirini, celo lekadoli, ali v najslabšem primeru panadol forte.

Sicer sem skeptik glede prehranskih dodatkov, ko pa sem videla Migrahelp, sem si rekla – zakaj pa ne, škodilo ne bo, če ne bo pomagalo.

Na začetku sem jemala dve kapsuli, eno zjutraj in eno zvečer in so se migrene občutno zmanšale. Tudi menstrualne. Zdaj jemljem samo še po eno kapsulo zjutraj, pa vseeno pomaga. Ne odpravi jih popolnoma, jih je pa manj. Probaj, škodit ne more. Vsaj upam.

Pred 15 leti imela nore bolečine zaradi migren, bruhala sem ,ležala v postelji nepremično, v glavi pa 1000 igel. Grozno. Takrat sem bila v vezi z nekim fantom, s katerim sploh nisva bila za skupaj, bil je ljubosumen, posesiven, teror je zganjal, nisem vedela, kako se ga rešiti. Dušil me je.
Ko sva prenehala s tistim fantom, je migrena izginila. Nikoli več jo nisem imela, v vseh teh letih niti enkrat več. Tako da verjetno je nekaj tudi na psihični osnovi, vsaj v mojem primeru je bilo tako.
Kdor ne doživi teh migrenskih napadov, težko razume to bolečino, ki te čisto ohromi in izčrpa.

Slučajno sem na internetu zasledila, da neka zdravnica priporoča Aparat CEFALY, ki pomaga, da so migrenski napadi manj intenzivni in manj pogosti. Poskusi! Upam, da bo pomagalo in vse dobro ti želim. LP!

Meni osebno pomaga, da se takoj, ampak res takoj spravim v zatemnjeno sobo ležat. Žal seveda popolnoma neizvedljivo, razen na dopustu in med vikendi. Opažam pa, da ko ne kadim nimam migrene, tako, da sem nehala kaditi. Izogibam se parfumov, tudi v navadnih milih in meščalcih (kakšen Fa ali Palmolive, se mi takoj zmeša).
Drugače pa tablete. Pravijo, da pomaga melisin čaj, vendar meni ni, pa sem ga redno pila.

Sem imela migrenske glavobole in to zelo hude; magnetna zapetnica mi je povzročala še hujše.

Mi je pa pred leti ena znanka svetovala, da naj snamem vse prstane, verižico, uhane, uro … skratka vse kar je kovinsko, zlato, srebro … Sem to storila in čez čas so glavoboli čudežno izginili; ne morem trdit, da so glavoboli prenehali zaradi tega; skratka nimam jih več … 😉

Gospod zgoraj – jaz bi vas teral!
Očitno uživaš, da žališ ljudi, ki imajo resnične probleme! Vprašaj se, kakšen človek si! Gnoj od človeka! Če ne moreš pomagati, vsaj pusti pri miru. Spravi se delati kaj koristnega! Mislim, da si zrel za psihiatra, ko propagiraš taborišča. Če pa delaš to iz čisega dolgčasa, potem pa ti Bog pomagaj! In da mi ne boš očital, da naj jaz kaj delam – jaz klofam med kuhanjem in pospravljanjem. Čau! Revček, ki nima drugega veselja, kot žaliti druge.

če imaš hormonske migrene, bi jaz probala z vstavljanjem mirene. tista ti uravna hormonske cikluse, tudi menstruacije skoraj nimaš več.
vem, kako je, meni so ene kontracepcijske povzročile take migrene. jaz sem reševala zadevo tako, da sploh nisem delala odmora med tabletkami, samo pol me je nekaj ginekologinja nadirala, zakaj sem to počela brez njene vednosti. meni je bilo enkrat tako hudo, da sem med vožnjo po avtocesti bruhala (bila sama v avtu). na srečo je bilo to tik za cestninsko postajo in sem lahko šla ven, sicer ne vem, kaj bi bilo…

Cefaly je predvsem hudo draga zadeva, mislim, da okoli 300 €. Sicer ti ga v Sanolaborju dajo na posodo, mislim, da za 14 dni (vsaj pred leti). Kupiš samo elektrode.

Sama sem sicer v tem času imela eno tako bolj švoh migreno, aparat mi ni pomagal kaj dosti. Verjetno bi potrebovala malce dlje časa, ampak dobiš ga za 14 dni, tako da potem vseeno nisem reskirala 300 € za stvar, ki mogoče pomaga, mogoče pa ne.

Jaz nekako furam skozi te migrene s tableti Excedrin (dobim jih iz ZDA), homeopatskimi kapljicami (iz Avstrije) in v zadnjem času tudi z EFT tehniko oz. tapkanjem.

Našteto pomaga, ob prvih znakih. Če se pa zjutraj zbudim z totalno razbolelo bučo, pa v bistvu ne pomaga nič, razen časa. Čeprav se mi zdi, da tudi tu EFT malce pomaga.

http://www.youtube.com/watch?v=UPE8SmKA87c

http://www.youtube.com/watch?v=5BVUxq6EIuI

http://www.youtube.com/watch?v=Gv8Ki9_Jk-w

ne bom delala reklame, ampak pri takih bolečinah je potrebno poskusiti vse, svetujem EFT tapkanje, lohk me imate za noro, ampak meni pomaga.

lp

kolega je dobil v priporočilo naj pije kombučo2x dnevno in vsak dan min 45 min športa. Že dve leti ni imel migrensekga napada, kombučo še vedno pije.

Od 4. razreda oš imam migrene – ko najmanj čakaš jo fašeš. Danes imam 47 let in so nekoliko bolj blage – še vedno najprej motnja v vidu, potem glavobol in bruhanje, otrdelost na pol telesa. bljak. Ampak pomaga mi že Nalgesin, takoj za tem pa se napije 3 dcl vode in Kalpljice Ibrogast – pol mali rignem in grem ležat. Itak.

Ko sem bila še punčka sem po nasvvetu ene gospe pila pripravek iz limone in nekaj let sem imela mir. Ne vem ali je bilo to le naklljučje…..
Napitek pa si pripravim tako: V3/4 litra vode na kolobarje zrežem limono in jo kuham, da pvre 1/4 vode. Potem ohlajeno odcedim in pijem po požirkih. Je grenko, ma so na svetu še bolj grenke stvari. In to pijem občasno ko nimam migrene.

Vsem skupaj hvala! Dale ste mi kar nekaj idej-zdravila sem že menjala( imigran sprej, frotan, avamigran, nalgesin…) HKT ne uporabljam ravno zaradi migren cca. eno leto. Vendar mi je ginekologinja zaradi PMS … ( stara sem 43 let-menstruacije imam redne predpisala ORGAMETRIl-progesteron) in me precej skrbi, ker s hormoni nisem nikdar “dobro shajala”.

Res se najbrž preveč obremenjujem z drugimi, ampak nisem ravno tip človeka, ki bi zlahka ostajal doma in se “ful” žrem zaradi izostanka v službi-četudi za en dan.

še nekaj meni pomaga…ko čutim da me bo glava bolela, ali pa me že kar močno boli, si grem zobe umivat…ne glede na to kateri del dneva je…mi ful paše tist močen okus po mentolu v pasti, ki pride potem skozi v usta v dihala in v glavo…meni je res dostikrat pomagalo…bolj močna je pasta, boljše je…pa imam drugače lepe in urejene zobe, da ne bo pomote..

New Report

Close