Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek SIMOBIL- zastaranje ali ne

SIMOBIL- zastaranje ali ne

Lep večer vsem skupaj. Upam, da se vam, da brati, ker se bom na dolgo in široko razpisala v upanju na kakšen koristen odgovor.
Moj problem je sledeč.
Med letom 1998-2002 sem bila naročnica Simobila, ker takrat še nisem bila polnoletna je bila moja mama porok. Leta 2002 sem prekinila naročniško razmerje.
Pred par dnevi pa sem dobila iz Simobila pismo v katerm piše, da, sem jim dolžna skoraj 1.900 €, ker nisem plačala oz. mama ni plačala položnice, ki naj bi prišla po tem, ko je bilo iz moje strani razmerje že prekinjeno.
Trdijo tudi, da so leta 2005 na sodišče podali predlog za izvršbo, ampak jaz tega dokumenta nisem prejela, prav tako, tudi nisem podpisala nikakršnega listka da sem kdaj to pismo prejela, ker smo se v tem času, ko naj bi bila pošta poslana preselili.
Na sodišču sem preverila vse to in ta pošta je res obstajala, omogočili so mi vpogled v izvršbo na kateri res piše, da sem jim dolžna okoli 10.000 SIT.
Kar me zanima sedaj je to, ali res lahko glede na to, da nisem imela blage veze o te izvršbi(blokade da računu nisem imela nikoli), res lahko po 11 letih terjajo od mene skoraj 1900€ glavnice, zamudnih obresti?
Ne vem a ne obstaja kak zastaralni rok?
Naj se oglasim do odvetnika?
Zdi se mi absurdno, da me terjajo za nekaj za kar do pred par dnevi sploh nisem vedela da obstaja, sploh pa z takimi obrestmi???

hvala vsem za odgovore in lep večer še naprej

Simobil je navadno sr*anje. Nategnili te bodo po dolgem in po čez. Vloži pritožbo, pokliči oddelek za izvršbe in TEŽI!! Ne pusti se zaj*ebavat.

Glede na to, da je bila mama porok, predvidevam, da so vložili izvršbo na njeno ime in tudi pošta od sodišča je prišla na njeno ime in ne na tvoje.

Preveri na sodišču, ali je bila pošta takrat vročena.

In žal, postopek na sodišču prekine zastaralni rok.


Ja prekine zastaralni rok, sam od pričetka je že 10 let. Kolk je relativni in apsolutni rok?


Ja prekine zastaralni rok, sam od pričetka je že 10 let. Kolk je relativni in apsolutni rok?[/quote]

http://www.interfin.si/zastaranje-terjatev-kaj-pomeni-in-zakaj-je-koristno-2/

Seveda so zastaralni roki. Bodi previdna, da te ne naplahtajo in ti rečejo da si jim dolžna od leta 2005. Takrar so namreč podali izvržbo, dolžna si pa od leta 2002.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Rok začne teči od pravnomočne sodne odločbe. Ta je bila 2005. Rok zastare je 10 let. Na žalost.
Teh zgodb iz Simobila je absolutno preveč v moji okolici,

A si zih da teče od pravnomočne sodbe in ne od samega začetka postopka – absoolutni rok za zastaranje.

Samo meni ni jasno, da se položnice za elektriko, vodo plačajo, za telefon pa kar veselo “pozabijo”….pa ni važno ali je to Simobil ali pa katero drugo podjetje.

En moj znanec je veselo trošil…potem mu je pa še mama pipico priprla…da se bo fant naučil odgovornosti…potem je pa tankal pa plačeval veliko stvari preko monete…konec meseca pa šok, ko je bila položnica za 500€.

Samo meni ni jasno, da se položnice za elektriko, vodo plačajo, za telefon pa kar veselo “pozabijo”….pa ni važno ali je to Simobil ali pa katero drugo podjetje.

En moj znanec je veselo trošil…potem mu je pa še mama pipico priprla…da se bo fant naučil odgovornosti…potem je pa tankal pa plačeval veliko stvari preko monete…konec meseca pa šok, ko je bila položnica za 500€.[/quote]

…jaz imam namreč na moneti omejitev…50 e na mesec…

Samo meni ni jasno, da se položnice za elektriko, vodo plačajo, za telefon pa kar veselo “pozabijo”….pa ni važno ali je to Simobil ali pa katero drugo podjetje.

En moj znanec je veselo trošil…potem mu je pa še mama pipico priprla…da se bo fant naučil odgovornosti…potem je pa tankal pa plačeval veliko stvari preko monete…konec meseca pa šok, ko je bila položnica za 500€.[/quote]
To je mimo teme. Avtorica bi položnico in opomin plačala, pa je sploh ni dobila.

A si zih da teče od pravnomočne sodbe in ne od samega začetka postopka – absoolutni rok za zastaranje.[/quote]
Zih, od pravnomočne odločbe dalje.Vsako tako dejanje prekine rok zastare, ki začne teči znova od tega datuma.

Ali se ti po dveh letih avtomatično podaljša pogodba za naročnino ali je potrebno podpisati nov aneks?

Tebi avtorica pa upam, da zadevo čim bolj ugodno razrešiš. Lp

Dobil odgovor. Lp

Fajn se pozanimaj, upam, da rešiš. Ne se pustit, saj ni fer, da nisi vedela NIČESAR.

Poznam podobno zgodbo, Simobilovo.

Dolg bo postal naturalen in ti bojo dejansko dosmrtno prepovedal sklenitev kakršnokol pogodbo z njimi.

Rok za terjat je že zdavnaj minil.

Koker vem je za položnice rok 1 leto.

Res, če ni vmes kakega dejanja in vsako dejanje (npr.opomin) pretrga zastaranje … tule pa je pravnomočna sodna odločba in pri tem je rok 10 let

Naš mulc – stalno prijavljen na našem naslovu – dali smo mu “aut” – samo spi lahko, ker je čista zguba, nasilnež! Brez denarja . A ves čas v postelji poležava in se špila po mobiju.

Kdaj mu ga bodo izklopili, če ne plačuje? Vsaj 3 mesece nič. Ga bodo tožili? In zahtevali 10x več?
Pa izklopijo mu naj ga!

Da ne bi kdo čez pol leta prišel harat v našo hišo, ker ga fentam!!

Kakšno absolutno zastaranje? Ne bit spet preveč pametni.

Simobil jo je v letu 2005 terjal za nekaj iz leta 2002. Tudi če je tam vmes že prišlo do zastaranja, je zdaj prepozno, ker jo zdaj, v letu 2013 terja na podlagi pravnomočnega sklepa o izvršbi iz leta 2005. Tukaj je pa 10-letni zastaralni rok, ker gre za terjatev na podlagi pravnomočne in izvršljive sodne odločbe in ni upnik čisto nič zamudil.

In še to. Tudi, če tokrat Simobil ne uspe nič izterjat, jo lahko v roku naslednjih 10 let spet da v izvršbo na podlagi tokratnega sklepa o izvršbi.

Absolutnega zastaranja ni, je treba kar lepo plačat, kar je človek dolžen.

Glede tega, da nisi nič dobila, ker ste se ravno preselili, se pa ne norca delat. Zato je pa treba sporočit spremembo naslova, kadar se človek preseli. Celega izvršilnega postopka niso speljali v tistem enem tednu, ko ste se vi selili, si morala bit kar precej šlampasta. Ali ste pa pošto s sodišča ignorirali, tudi to se dogaja.

Ob prvi pošti s sodišča bi se morali sklicevati na zastaralni rok (samo ne vem, ali so bili takrat enaki roki kot danes), ker je za takšne položnice samo eno leto. Torej Simobil je vložil izvršbo za zastarano obveznost, a ker se mora dolžnik izrecno sklicevati na zastaranje, ste z molkom priznali dolg.

Meni je to sicer svinjsko, da se čaka toliko časa in se človeka tako grdo zajebe, ampak pravijo, da je to najboljši posel. Da ti je nekdo dolžan in ga potem terjaš. Na tvojem mestu bi se skušala kaj pametnega dogovoriti, ker je res malo kruto plačati dva jurja zaradi ene same samcate neplačane položnice, ki je zelo očitno ostala neplačana zaradi nesporazuma.

Iz 10.000 sit na skoraj 2000 eur? A niso to oderuške obresti al kaj že?

Saj to niso samo obresti, zelo verjetno večino tega zneska predstavljajo izvršilni stroški. Vsak izvršiteljev obisk stane cca. 150 EUR. Če je dolg res takšen, kakršen je (kar se da ugotovit z vpogledom v spis), potem je tisti izvršilni postopek v letu 2005 precej dolgo trajal. Ni bil samo sklep o izvršbi izdan in ga avtorica ni dobila, ampak se je precej dogajalo.

Zato se mi tu sprenevedanje, da se je ravno preselila in in nič vedela, ne zdi ravno na mestu.

Poklilčite na Simobil ter prosite za sestanek kjer boste predstavili vse zadeve ter poskusili najti dogovor.

New Report

Close