Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Čisto nov passat in neprofitno stanovanje, to je noro!

Čisto nov passat in neprofitno stanovanje, to je noro!

Znanec, ki ima starše v našem bloku, večkrat ga videvam, ko otroke pripelje na čuvanje k starim staršem. Imel je kakšno leto star avto, vreden tam čez 15.000 evrov, ko mi pove, da je dobil neprofitno stanovanje. Za Ljubljano gre. Sem kar pogledala. Včeraj pa ga vidim parkirati čisto novega passata, si mislim, mogoče je sposojen. Danes se s tem passatom pripelje njegova žena. Pa to ni normalno več. Po eni strani imaš ljudi, ki se trudijo kaj kupiti, plačujejo profitne najemnine, šparajo, crkujejo, po drugi strani pa ljudi v neprofitnih stanovanjih z mizernimi najemninami, ki se vozijo v super luksuznih vozilih.

Da me ne bo kdo obtožil, da hočem netiti narodnostno nestrpnost, oba sta Slovenca. In ne mi pisati, da je avto sigurno na lizing, zato ne spada v lastnino. Če lahko plačuješ lizing za tako luksuzen avto, si tudi najemnino lahko plačuješ.

No, jaz sem pri razpisu za neprofitno stanovanje odletela iz tega razloga, ker imam premalo dohodka, tako da imam zdaj v najemu profitno stanovanje. Za tega imam očitno dohodka dovolj.

Enako imamo mi neprofitno stanovanje (že nekaj časa) in imamo zadnji dve leti 2x na leto novega passata – mož ima službenega in ja, tudi jaz ga kdaj vozim.
LOL, zdaj vsaj vem, kaj si mislijo sosedi o nas 😀 😀 😀
Mater, je prav hecno, ko veljaš za bogatuna 🙂 hahaha

No, ta mož sigurno nima službenega, ker vem, kje dela in tam ni službenih avtomobilov.

Ne, ne veljate za bogatune, veljate za PREVARANTE. Ki živite na račun nas, ki nas država odira na vseh koncih, da daje vam.

a ti misliš, da so neprofitna stanovanja namenjena revežem, ali kako???

Na podlagi določil Pravilnika o dodeljevanju neprofitnih stanovanj v najem (Ur. l. RS, št. 14/04, 34/04, 62/06 in 81/11, 114/06-ZUE ) so upravičenci tisti, ki izpolnjujejo naslednje splošne pogoje:
•državljanstvo Republike Slovenije;

•stalno prebivališče v občini ali na območju delovanja javnega stanovanjskega sklada ali neprofitne organizacije, v kateri je zaprosil za dodelitev neprofitnega stanovanja;

•da prosilec ali kdo izmed oseb, ki skupaj s prosilcem uporabljajo stanovanje (gospodinjstvo) ni najemnik neprofitnega stanovanja, oddanega za nedoločen čas in z neprofitno najemnino ali lastnik ali solastnik drugega stanovanja ali stanovanjske stavbe, razen če je stanovanje ali stanovanjska stavba po zakonu oddana v najem za nedoločen čas, z neprofitno najemnino;

•da prosilec ali kdo izmed članov gospodinjstva ni lastnik drugega premoženja, ki presega 40 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednosti primernega stanovanja;

•da se mesečni dohodki prosilčevega gospodinjstva v letu dni pred razpisom za dodeljevanje neprofitnih stanovanj gibljejo v mejah določenih s pravilnikom oziroma da mesečni dohodki ne presegajo določenih odstotkov od povprečne neto plače v državi, ki so za posamezno obliko gospodinjstva naslednji:
◦1-člansko gospodinjstvo 200 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}
◦2-člansko gospodinjstvo 250 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}
◦3-člansko gospodinjstvo 315 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}
◦4-člansko gospodinjstvo 370 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

Kar konkretno pomeni, če dva zaslužita skupaj dve povprečni plači in pol, sta komot upravičena do neprofitnega stanovanja. je treba vedet, da se tudi pri neprofitnih stanovanjih plačuje najemnina, in to ne nujno majhna. plus, morajo plačat kar visoko varščino.

No, ta mož sigurno nima službenega, ker vem, kje dela in tam ni službenih avtomobilov.

Ne, ne veljate za bogatune, veljate za PREVARANTE. Ki živite na račun nas, ki nas država odira na vseh koncih, da daje vam.[/quote]

In s čim smo to mi vas prevarali? Kaj ti odžiramo?

Normalno bi bilo, da neprofitno najemnino dobi tisti, ki profitne ne more plačevati. A tudi to v naši državi ne velja?

Vsak se ima možnost prijaviti na razpis za neprofitno stanovanje, samo večina se vas ni sposobna prilagodit pogojem, da bi prišli na seznam. Za to je potrebno dobro poznavanje predpisov. Če bi bilo tako lahko priti do neprofitnega stanovanja, bi mnogi stanovali v njih. Najlažje se je kot ovca zaposlit pri delodajalcu, čakat plačo, plačevat tržno najemnino in jamrat.

Veš koliko je takih pri nas. Goljufi pač

Hočeš reči, da niso samo politiki lopovi, ampak je tudi narod pokvarjen?

Se ne znamo prilagodit???? BRUH…..Poglejte listo, pa vam bo, dragi SLOVENCI jasno!

Milena

Hočeš reči, da niso samo politiki lopovi, ampak je tudi narod pokvarjen?

Itak da je tudi narod pokvarjen. Kakršen narod taki politiki. Imamo balkansko miselnost pri kateri vsi gledajo kako bodo nategnili državo. Na koncu pa ubistvu nategnejo sebe

Ne rabim liste gledat, ju vidim v živo prevaranta. In ta dva sta Slovenca brez dvoma.

Pa zaprosi na A listi.

Itak da sta pokvarjena do obisti, to pa za to ker dražva to dopušča. IN ljudje so taki vse je moje jaz si to zaslužim in itd..ne gledajo pa na druge starše, kjer res to potrebujejo, ker si mislijo to se pa znajdi. Ti ljudje se ne znajdejo v življenju in treba jim je pomagati ne pa še odžirati. IN taki ste nekateri Slovenci. V ljudeh ne vidite več človeka ampak tekmeca in vam je malo mar za vse razen za svojo rit.

Točno tako je: Slovenci vidimo v drugih še samo tekmeca, drug drugemu želimo samo najslabše in to je v današnjem času že tako prisotno, da že prav boli. Dejstvo je, da ima malo ljudi še službo, da so razlike vedno večje in tako slaba klima kot je zadnje čase, ne vem če je bila že kdaj. Sicer sem še relativno mlada ampak to lahko potrdim iz stanja v službi. Ljudje še samo tekmujejo in samo čakajo, da se boš kje spotaknil, da se bodo lahko obešali.

Jaz takšne ljudi težko sploh v oči pogledam, kaj šele, da bi se pogovarjala z njimi,

Tudi direktorji velikih podjetij so v neprofitnih stanovanjih.

Vseeno POGLEJTE listo. Haaaaa…..

Milena

Od prvih 50 jih 46 sigurno ni slovenskega porekla. Point taken….

Od prvih 50 jih 46 sigurno ni slovenskega porekla. Point taken….[/quote]

Point je, da so bolj sposobni poskrbeti zase od jamrajočih domorodcev.

Tudi mi smo v neprofitnem stanovanju, oba voziva nova avtomobila a sta oba na taščo koz najino stanovanje, ki ga oddajava. Pomembno je, ko te preverjajo, da ne najdejo nic. Vse prihranike hraniva v sefu zaradi drugi ugodnosti, ki jih nudi drzava. Zal so nas sami prislili v to a ko vidim kaj oni delajo smo mi drobtine. Namesto, da visite tu in jamrate raje to škatlo izkoristiti sebi v prid in poiščite kaj, da izboljšate svoje življenje. Bolj vam je to pametno kot da vas skrbi in gledate kako drugi živijo. Vsak lahko tako živi tudi ti. Ni pa lahko tudi vse to prikazati moras tudi zato biti zelo inteligenten in pameten. Meni to uspeva že leta, drugo leto upam, da nama bo uspelo kupiti kakšno garsonjero na morju. Jaz zivim za sebe drugi me nezanimajo razen. če imajo kaksno dobro informacijo, ki bi mi koristila.

Od prvih 50 jih 46 sigurno ni slovenskega porekla. Point taken….[/quote]

pravzaprav je point tega, da gre priseljencem dosti dosti slabše, kot pa “domorodnim slovencem”…

nekaj mi ne gre skupaj – službeni avto, torej ne zasluži tako malo, da ima službeni avto, pa tudi ti ga ne bi smela voziti, pa neprofitno stanovanje.

imajo Angleži za take kot si ti en rek: If you dont pay now, you will pay later…to God.

Mi imamo neprofitno stanovanje. V lasti občine. Gre za manjši kraj kjer tržne najemnine tudi niso primerljive z naprimer ljubljano pa vseeno. Stanujemo v 2.5 sobnem stanovanju (4 člani), plačati smo morali varščino. Najemnine imamo 300 eur + stroški jasno (to omenim zato, ker že kdaj v kakšnem pogovoru komu ni bilo jasno in je mislil, da so vsaj kakšni stroški tu všeti) V istem vhodu se je oddajalo identično lastniško stanovanje po tržni ceni. Najemnina 350 eur.

New Report

Close