Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prekinitev nosečnosti – ni dodatnega zavarovanja!

Prekinitev nosečnosti – ni dodatnega zavarovanja!

Čao…
Zanimajo me stroški prekinitve nosečnosti, če nimam urejenega dodatnega zavarovanja?

Lp

… vedela, ampak stroški za psihiatra čez nekaj let znajo biti enormni. Svetujem premislek, ki ne vključuje zgolj podatka o plačilu storitve.

Ena mama.

Hvala za nasvet… sem se že odločila! Glede na trenutno finančno stanje, si otroka ne morem privoščiti…

Nisem spraševala za nasvete splav DA ali NE… ampak za CENO le tega!

Lp

Glede na to, da nima dodatnega zavarovanja, najbrž nima dosti finančnih sredstev za otroka preživet.

… sem vprašanje, brez skrbi. Ne bo škodilo, če moj odgovor še nekajkrat prebereš, preden dorečeš.

Jaz sem sprejela dva otroka viška in bilo je hudo. Danes ju pogledam in si mislim kako prav sem naredila. To želim po svoji vesti deliti z vsako nesrečnico, ki se odloči za splav. Čutim, da ni tako hudo, da bi se zgovarjala na finance. Zagotovo obstajajo rešitve, ki vljučujejo življenje.
Vse dobro želim.

Glede na to, da nima dodatnega zavarovanja, najbrž nima dosti finančnih sredstev za otroka preživet.[/quote]

… da nima dodatnega zaradi financ. Seveda je možno.

Ampak potem predvidevam, da bo psihiater še dražji.

… raste, pa bo tudi za tvojo, ki nimaš boljšega za počet, kot da nekomu, ki je že na tleh, še po glavi hodiš.

Dokazano je, da ženske, ki naredijo abortus po trezni odločitvi, nimajo nikakršnih psihiatričnih težav zaradi tega, ker so pač pretehtale razloge za in proti. Imajo jih pa tercijalke, ki mislijo, da so od boga poslane, da že na tem svetu delajo pekel.

Ne govorim v tri dni. Imamo eno tako frajlo v familiji, trideset let je bila bolj pametna in bolj svetniška od cele vasi skupaj, sedaj ima pa shizofrenijo. In ker so njeni otroci vzgojeni po njenem, se njene shizofrenije sramujejo in ne pustijo svojim otrokom blizu svoji babici, niti ne poskrbijo, da bi se šla evidentno bolna ženska zdravit. Le glej, da tebe ne doleti kaj takega.

Glede na to, da nima dodatnega zavarovanja, najbrž nima dosti finančnih sredstev za otroka preživet.[/quote]

… da nima dodatnega zaradi financ. Seveda je možno.

Ampak potem predvidevam, da bo psihiater še dražji.[/quote]

Ja, sigurno ji pri mentalnem zdravju pomaga, da ji eden takoj na psiho skoči, ko se omeni splav.
Jaz nekaj takih žensk poznam, mirno živijo dalje. Včasih pač ne gre drugače.

za vsako rt šiba… Hvala <3

a RES nihče neve kakšna je cena splava?

Piši Pušenjaku na sosednjem forumu, odgovarja preko ZS, ni zaslediti cene. Lahko ga vprašaš vse kar te zanima, cene ne najdem, žal. Srečno

…, kaj pa vem. Zagotovo tudi mene nekje čaka kakšna šibica, ampak zaradi tega, kar zdajle počnem zagotovo ne. Nikogar nisem želela razburiti, niti spraviti na dno bolj, kot že je. To ni bil moj namen. Res pa že sama tema splava ljudi deli in razburja. Za to sem komajda kaj kriva.

Nekomu, ki je že tako na tleh, ne želim, da bi bil po storjenem dejanju še bolj. Ampak ti gledaš z neke druge perspektive. Tudi prav.

Ne najdem pa povezave s shizofrenijo. Upam, da je ne fašem, ker preveč rada pobrskam po MOnu.

Tole res vprašaj Pušenjaka, a skoraj prepričana sem, da je splav krit iz obveznega zavarovanja.

Za nosečko: Mislim, da ti storitev pripada po zakonu. Torej, brez dodatnih stroškov. Razen, če želiš kakšen nadstandard pri posegu… Probaj še na spletnih straneh zavarovalnice pogledat. Mislim, da imaš nekje navedene vse storitve, ki jih krije osnovno zdravstveno zavarovanje.

Za ne bi…: kljub temu, da se nekateri ne strinjamo z gospo, je vendar to njeno življenje in njena odločitev. Raje, kot ostrino, ji v tej, verjetno težki situaciji, ko se odloča o življenju lastnega otroka, zaželi, da bo imela ob sebi koga, ki ji bo pristavil ramo ali raje celo roko, ko bo splav za njo. Ali pa, da ji želiš, da bo ena tistih srečnic, ki nikdar, niti kasneje v zrelem delu življenja, ne bo s hudo grenkobo obžalovala te odločitve. Prav je, da se vsako žensko informira o morebitnih težkih fizičnih posledicah (neplodnost, krvavitve) in psihičnih travmah, ki se ji lahko, z dosti veliko verjetnostjo, pripetijo. Verjetno je veliko o teh stvareh že izvedela. Ni pa prav, da se nad njo kdor koli spravlja ali jo obsoja.

A nezaščiten spolni odnos pa si si lahko privoščila??
Ena mama ti je napisala prav. Tudi jaz ne vem kakšna je cena in me tudi ne zanima, sem pa prepričana, da ti bo astronomsko ceno izstavilo življenje!

Ni opravičila. To ni njeno življenje temveč življenje otroka. Ne odloča o svojem življenju temveč o življenju otroka. In v današnjem času me nobena frajla ne bo prepričala, da ni mogla pravočasno preprečiti, da bi prišlo do zanositve. Tako da za to dejanje ni opravičila.
Razen, če je bila avtorica posiljena, potem se opravičujem!

… pa še zadnjič povem: ostrina ni bila mišljena. ene tu ste bile nekaj blazno prizadete, že same veste zakaj. Moram pa reči, da vsakič, ko je splav na tapeti nekaj žensk blazno skoči v luft, kamoli celo skoraj prepričuje nesrečnika, naj se ne ozira na tercijalke. Take mene pogrejejo in morda se ostrina kar imogrede pojavi. Imam občutek, da so v breznu, kjer se ne počutijo dobro in bi želele še koga tja notri potegniti. Nehote. Za boljši občutek.

In pa še nekaj o ostrini: meni osebno trepljanje po glavi ne pomaga nič. Včasih se streznim šele, ko me nekdo – grdo rečeno – s plohom po betici. Čehljanje in božanje včasih tudi v stiski ni rešitev. Sem dala nekaj let psihoobravnave čez in vem, kako so neke stvari nepopravljive. Za silo zakrpaš, pa nisi nikoli več tako, kot bi lahko bil ali bi si želel biti. Kaj bi šele bilo, da bi jaz naredila splav. Se ne poberem.

Mogoče bi morala res life gledati bolj iz kake ptičje perspektive in ne s svoje Mogoče bi mi bilo lažje. Mogoče zato hitreje zaslutim stisko sočloveka, kot marsikdo tu, ki je sicer na veliko radodaren z virtualnimi objemi.

Nosečka, kakorkoli, želim ti trezno odločitev in četudi se ti zdi, da ni potrebno, kak dan več za končno odločitev..

… pa še zadnjič povem: ostrina ni bila mišljena. ene tu ste bile nekaj blazno prizadete, že same veste zakaj. Moram pa reči, da vsakič, ko je splav na tapeti nekaj žensk blazno skoči v luft, kamoli celo skoraj prepričuje nesrečnika, naj se ne ozira na tercijalke. Take mene pogrejejo in morda se ostrina kar imogrede pojavi. Imam občutek, da so v breznu, kjer se ne počutijo dobro in bi želele še koga tja notri potegniti. Nehote. Za boljši občutek.

In pa še nekaj o ostrini: meni osebno trepljanje po glavi ne pomaga nič. Včasih se streznim šele, ko me nekdo – grdo rečeno – s plohom po betici. Čehljanje in božanje včasih tudi v stiski ni rešitev. Sem dala nekaj let psihoobravnave čez in vem, kako so neke stvari nepopravljive. Za silo zakrpaš, pa nisi nikoli več tako, kot bi lahko bil ali bi si želel biti. Kaj bi šele bilo, da bi jaz naredila splav. Se ne poberem.

Mogoče bi morala res life gledati bolj iz kake ptičje perspektive in ne s svoje Mogoče bi mi bilo lažje. Mogoče zato hitreje zaslutim stisko sočloveka, kot marsikdo tu, ki je sicer na veliko radodaren z virtualnimi objemi.

Nosečka, kakorkoli, želim ti trezno odločitev in četudi se ti zdi, da ni potrebno, kak dan več za končno odločitev..[/quote]

V celoti se strinjam!
Tudi jaz sem morala kdaj dobiti brco v rit, da sem se streznila.
Z avtorico se ne strinjam, ker splav NI kontracepcijsko sredstvo. Posledice so lahko grozne, malokatera jim uide, če ne prej, pa kasneje. Baje, da je potem hudo, v srednjih letih, ali pa, ko vidiš, kaj si naredil, ko pa enkrat le imaš otroke in se za nazaj žreš in žreš. Tudi jaz, na srečo, nisem imela splava. Si danes ne predstavljam, kaj bi bilo…
Tu sva na istem. In če bi, denimo, nekoč prepričevala lastnega otroka, bi tudi uporabila krepke prijeme, ker splav marsikatero dobeseno uniči. Se do smrti ne pobere več. Zato je prav, da avtorica sliši tudi drugo plat in na drugačen način.

A vseeno, ni prišla po šolo in šibo, pač pa po informacije.
Možno tudi, da je provokacija.
In tudi jaz ji želim, da se odloči tako, kot je PRAV, ne pa tako, kot je trenutno videti najlažje.

Na smeh mi gre, ko pametujejo od splavih osebe, ki tega posega niso imele. Poznam gospo, ki se je odločila za poseg zaradi bolezni soproga. Še po dvajsetih letih pravi, da je naredila prav in ne rabi nobenega psihiatra. Če bi imela otroka pa ne ve kako bi ga preživela, ker je bila zaradi moževe bolezni na koncu z živci in financami. Vsaka pretehta to odločitev in avtorica že ve zakaj tako. Največ splavov pa imajo ravno zdravstvene delavke pa so pri koritu glede zaščite!

Splav krije obvezno zavarovanje edino v primeru, če je ogroženo življenje bodoče matere.
Enostavno pokličeš za ZZZS in se pozanimaš, verjetno pa je tudi odvisno, kakšen splav, ali medikamentozen ali v splošni anesteziji.

… pa še zadnjič povem: ostrina ni bila mišljena. ene tu ste bile nekaj blazno prizadete, že same veste zakaj. Moram pa reči, da vsakič, ko je splav na tapeti nekaj žensk blazno skoči v luft, kamoli celo skoraj prepričuje nesrečnika, naj se ne ozira na tercijalke. Take mene pogrejejo in morda se ostrina kar imogrede pojavi. Imam občutek, da so v breznu, kjer se ne počutijo dobro in bi želele še koga tja notri potegniti. Nehote. Za boljši občutek.

In pa še nekaj o ostrini: meni osebno trepljanje po glavi ne pomaga nič. Včasih se streznim šele, ko me nekdo – grdo rečeno – s plohom po betici. Čehljanje in božanje včasih tudi v stiski ni rešitev. Sem dala nekaj let psihoobravnave čez in vem, kako so neke stvari nepopravljive. Za silo zakrpaš, pa nisi nikoli več tako, kot bi lahko bil ali bi si želel biti. Kaj bi šele bilo, da bi jaz naredila splav. Se ne poberem.

Mogoče bi morala res life gledati bolj iz kake ptičje perspektive in ne s svoje Mogoče bi mi bilo lažje. Mogoče zato hitreje zaslutim stisko sočloveka, kot marsikdo tu, ki je sicer na veliko radodaren z virtualnimi objemi.

Nosečka, kakorkoli, želim ti trezno odločitev in četudi se ti zdi, da ni potrebno, kak dan več za končno odločitev..[/quote]

V celoti se strinjam!
Tudi jaz sem morala kdaj dobiti brco v rit, da sem se streznila.
Z avtorico se ne strinjam, ker splav NI kontracepcijsko sredstvo. Posledice so lahko grozne, malokatera jim uide, če ne prej, pa kasneje. Baje, da je potem hudo, v srednjih letih, ali pa, ko vidiš, kaj si naredil, ko pa enkrat le imaš otroke in se za nazaj žreš in žreš. Tudi jaz, na srečo, nisem imela splava. Si danes ne predstavljam, kaj bi bilo…
Tu sva na istem. In če bi, denimo, nekoč prepričevala lastnega otroka, bi tudi uporabila krepke prijeme, ker splav marsikatero dobeseno uniči. Se do smrti ne pobere več. Zato je prav, da avtorica sliši tudi drugo plat in na drugačen način.

A vseeno, ni prišla po šolo in šibo, pač pa po informacije.
Možno tudi, da je provokacija.
In tudi jaz ji želim, da se odloči tako, kot je PRAV, ne pa tako, kot je trenutno videti najlažje.[/quote]

Zanimivo, da jaz dobro poznam dve ženski, ki imata splav za sabo.. In nobena ni grozno in do smrti uničena. Malo vseeno dramatizirate, pa – kao v skrbi za njeno dobro- ženski vsiljujete svoje mnenje!

Sama sem bila včasih nasprotnica splava, no še sedaj sem na splošno gledano. Ampak če pomislim, da oseba nima finančnih sredstev pa tudi če ni psihično pripravljena na otroka, bo ta otrok samo trpel. To potem prinese samo trpljenje in ja v takem primeru je res najbolje da se nardi splav. Avtorica tebi vso srečo, jaz bi namesto tebe kar poklicala v to kliniko kjer delajo splave in jim povedala situacijo, pa naj ti oni točno povedo kako in kaj, boš dobila informacije s prve roke.

Obvezno zavarovanje krije 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} stroškov umetne prekinitve nosečnosti. 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kriješ sama ali pa dodatno zavarovanje. Če imaš obvezno zavarovanje je tako strošek pod 100€. Točno koliko ti pa povejo v bolnici kjer poseg opraviš.

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=19929&stevilka=459

A otroka za v posvojitev se pa ne da več oddat…, pa dobi dobre starše, finančno zmožne, nekatiri celo ohranijo stike

Jaz sem imela predlani 2 zaporedna spontana splava v splošni anesteziji,in vem da sm potem dobila iz bolnice tisti kao račun,koliko doplača dopolnilno zavarovanje-mislim.da je bila vsota okrog 600€,-se pravi kar veliko.

Drage Mone,jaz sem morala prekinit 2 nosečnosti,ker mi je odmrlo,pa ne obsojam punce,tako,da se pomirite malo.


Ti si pa res vsem za vzgled,…

New Report

Close