Starševski čvek

Lubenica - poročilo :-)

Default avatar
Danes smo jo, našo lubenico :-). Malo manj rdeča kot tiste iz trgovine, sladka ravno tako in neverjetno sočna. Naslednje leto bom ponovila vajo :-).
Živi in pusti živeti
Default avatar
ubil ste jo...v najboljših letih
Default avatar
GRETKA je napisal/a:
domače so definitivno boljše od tistih štacunskih :) čeprav nisem lih nek velik ljubitelj lubenic.
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

·uʍop əpısdn əɥʇ

Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken.

Iä! Iä! Cthulhu fhtagn!

Gosturnca u solat še ni konc sveta.
Default avatar
Slika
Če ni noža, gre tudi z motorko.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji

več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
Default avatar
GRETKA je napisal/a:
Katero sorto si pa posadila, in kdaj? In kdaj si jo presadila? In na katerem koncu zivis (mislim, zaradi podnebja). Imas se kaksna posebna navodila, za nas, ki bi tudi poskusili gojiti lubenice doma?
Default avatar
vprasanja za Gretko je napisal/a:
Ojej preveč vprašanj :-). Katero sorto nimam pojma. Seme sem kupila v Merkurju. Je bolj podolgovate oblike in temno zelene barve. Semena sem posejala enkrat zgodaj spomladi v lonček, potem sem sejančke prepikirala v večje lončke. Zgodaj poleti sem jih presadila na vrt. Živim v Posočju v okolici Mosta na Soči in sicer na zelo sončni legi. Vse skupaj sem vzela bolj za šalo in uspelo mi je pridelati dve debelinki :-).
Živi in pusti živeti
Default avatar
Oj tudi mi2 sva danes pojedla doma pridelano lubenico. Bila je bolj roza barve vendar pa zelo sladka, sicer pa majhna cca 1,3 kg. Je pa sosed pridela kar nekaj lubenic cca 3 do 4 in največja je imela cca 10 kg in zelo sladka.. Živimo v Beli krajini, ker pa je bilo letošnje leto netipično zlasti pomlad je v začetku zaostala v rasti, potem pa se je naredila v zadnjih trenutkih :)! Sadiko smo kupili v vrtnariji -privat. Drugo leto ponovimo vendar v topli gredi, tako, da bo rastla potem ven iz tople grede. Lubenica rabi pognojeno, veliko vlage in sonca!
Default avatar
Hvala Gretki in Lubenici 2. Poskusim naslednjo sezono.
Default avatar
lubenica 2 je napisal/a:
JAAAA kar zajebavajte se, pa zalivajte, pa tople grede pa ne vem kva še vse......... v štacuni so pa po

30 centov! Slađe nego prvi poljubac! Iz Afrike! Kuker nekoč pomaranče!
Default avatar
Gretka je dobila proizvod prave lubenice.
Tisto kar kupujemo v trgovinah je nateg. V bistvu so buče, le cepijo jih z sadiko lubenice, zato pridejo velike.
boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji

več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
Default avatar
Nisem brala izvirne teme, ampak zakaj pa ves ta cirkus? Lubenice je vzgojila moja mama že pred 20 leti na svojem vrtu.