Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bela masajka po resničnih dogodkih?

Bela masajka po resničnih dogodkih?

Je komu znano, če je knjiga ali film Bela masajka napisana oz. posnet po resničnih dogodkih?

Ja. Nora baba pač, da je šla v grmovje med divjake živet.

Zgodba se mi zdi sicer zanimiva, nekega posebnega sočutja pa nimam do takih zgodb. Kot da bi se sama fatalno zaljubila v nekega Pakistanca, se z njim poročila in “jokala”, ker bi bilo življenje z njim tako zelo drugačno. Pač stvar odločitve.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, film je posnet po življenjski zgodbi Švicarke Corinne Hoffman.
O svoji afriški avanturi je napisala že štiri knjige.
Meni se je ob branju tud zdelo noro, da bi kdo hotel živeti tam. No na koncu se je itak ločila in s hčerko vrnila v Švico.

Seveda, belka težko zdrži v takih razmerah in okolju. Me prav zanima, kaj ji je bilo, da je sploh šla v to. Zmedenost, mogoče..

Dobro zdaj razumeti to zakaj je odšla in zaživela v Afriki ?
Ja čustva so premagala razum ,ni ne prva ne zadnja !

Zanima pa me sledeče .Kako je sedaj ta situacija,se je kdaj vrnila tja,kako je hčerka ,….nič ne piše na googlu
Me pa zanima kako je ženska nadaljevala življenje ?

Je vse opisala, in ja, se je vrnila – pa celo familijo dol je vzdrževala, pa kar nekaj težav je imela, da je sploh lahko odšla, predvsem jo je bilo strah, da ne bo mogla odpeljati hčerke – skratka, ženska, ki ni razmišljala z glavo, ampak s tistim, malo nižje – če bi bila moški, bi rekla, s spodnjo glavo.

Če te res zelo zanima, pojdi v knjižnico in si izposodi še nadaljevanji: Zbogom Afrika in Vrnitev v Barsaloi.

Tudi s spodnjo ni razmišljala, saj aje opisovala kak seks je bil to – brez poljubljanja, brez nežnosti, samo par vboodv dokler njemu ne pride in to je to. Kot živali. Pogovarjat se z njim tudi ni mogla kaj dosti. Tip je neizobražen, ima popolnoma drugačno mišljenje od našega, popolnoma drugačno kulturo, odnos do ženske – pa s tem ne mislim, da je slabši, je drugačen. Tako da mi res ni jasno kaj je sploh videla na njem razen fasade? Za moje pojme je baba pač nora.

to je tako kot deklice, ki mislijo, da bodo pijančka prevzgojile v svojega princa brez kozarčka, ko bo z njo bo pa popolnoma drugačen in se zbudijo v modricah, v materinskih domovih ………….

tudi, tu je deklica mislila, da bo prevzgojila svojega bojevnika v salonskega tigra 🙂

Ne gre prevzgoja drugih po svojih merilih, nikoli! Sam sebe lahko prevzgajaš :), a to je zelo težko delo 🙂

tipična severnjakinja pač, ko vidi črnca…se ji ” dogaja

http://www.youtube.com/watch?v=aSdqwuOKz3o

Film je posnet leta 2006, knjige prevedene v slovenščino ravno tako leta 2006….taka je pa videti pred 2 leti…

Milo rečeno, bila je neumna. Avtorici svetujem, naj si prebere knjigo Bela Masajka, je idealno čtivo za vse tiste, ki so prepričane, da je ljubezen na prvi pogled sveta in edina prava. Ob branju knjige boste pristale na realnih tleh. Corrine je bila neverjeno nezrela ženska. Bila je v dolgotrajnem ljubezenskem razmerju z enim tipom, nato je dvakrat videla tega črnca (dobesedno res samo videla, saj pogovarjat se nista mogla, ker nista poznala jezika drug drugega) in se toliko zatreskala vanj, da je pustila fanta, prodala svojo trgovino v Švici in se preselila tja dol, kjer je morala vzdrževati celo njegovo familjo. Razen svojega videza, ki je je bil očitno idealen zanjo, ji tip ni imel kaj ponudit. Na tak način razmišljajo petnajstletnice.

mnoge nemke in severnjakinje so take, ne samo ona

Pri nas se take zgodbe dogajajo vsak dan. Zato je njena zgodba samo toliko posebna, da jo je napisala. Kot pri nas Rozmanova. Pogumne ženske.

nemalokrat “slepa”. Prebrala sem vse štiri knjige,najboljša mi je bila seveda 1. Vsaka ji čast,da je naredila iz tega to kar je,to ne zmore vsak. Seveda jo je težko razumeti,vendar kdo smo,da lahko sodimo drugim?
lp

to ni noben pogum, ampak kurja pamet !!! in ja, prav imate vsi, ki pišete, da so vse severnjakinje glih. Saj tudi so, sem sama vidla oz.še videvam. Saj naj bodo zarad mene, sam pol mi ne jokat pa se pritoževat

To sem brala kot mlada punca in se mi je že takrat zdelo ubrisano.
Lep je pa bil, lep :))))

Teh belih masajk je dandanes po Sloveniji in EU cel kup… Multi kulti živi na polno.
Enako kot originalna, se bodo zbudile v modricah. Pa še vsi mi zraven.

V spominu imam, da je v knjigi tudi njegova slika. In da sem se takrat spraševala, kaj je bilo tej ženski, kaj je videla na njem. Skratka … ne bi ga štapom dirnula :))))

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

He he he, enako jaz. V filmu je bil soliden, na slikah v knjigi pa OMB….Pa saj ona isto : )

Verjetno ji je bilo zelo dolgčas in je iskala nekaj, ka poživlja. Naletela na kulturo, ki nima veze z njenim svetom. Ta clovek je seksal z njo, da ga je dvakrat notr dal mu prislo in to je to bilo. Zvela pa v kolibi eh.

Že dvajset let nazaj sem delala v eni firmi, kjer sem iz prve roke videla eno tako zblojeno “masajko”. Navlekla je črnigo nesposobno k nam, ga vzdrževala, on ni bil v stanju niti doma za svoje otroke poskrbet. Otroci deležni toliko zbadanja, da čudno, da niso z mostu skočili, za nameček sta bili punci kopija svojega očeta, širok potlačen gumbast nos, pravi domorodki culakafre. Ona deležna plemenskih prijemov, tako dolgo, da se je ločila. Otrok ne videvam več, njo še včasih, težko življenje jo je zmozgalo do amena. Knjige nisem brala, načrtno, in je tudi ne bom, ker človeške abote je na vsakem koraku več kot dovolj in ne vidim pravega razloga, da bi se postavljala v doživljaj neke zblojene ženske. Ta je sicer naredila iz svojega best feller življenja best seller, ki ga tolerantni bralci finančno debelo podpirajo. Nak, ni šans.

Kako lepo je posploševati. “Videla iz prve roke eno ….” Jaz sem jih videl več. Bil pred leti z enim parom tudi skupaj na dopustu (agencija). Poročena 30+ let, on uspešen poslovnež, uspešni otroci ….. On, o groza, črn.
A seveda je malce drugače, če je dekle ujela študiranega, kultiviranega, pa čeprav druge rase in druge kulture, kot pa primer te Švicarke, ki je pač “padla” na “bojevnika”.
Mi je bila pa zanimiva njena podjetnost tudi v Afriki. Je kmalu odprla trgovino in bi verjetno bila še sedaj dol in med najbogatejšimi Kenijci, če bi bil le mož vsaj malce manj “tradicionalen”.
V knjigi tudi piše, da je bilo tam v bližini še nakaj podobnih Evropejk, s katerimi se je družila.
Ja pa zanimivo, da ni slišati za nobenega moškega, ki bi ga črna lepotica toliko omrežila, da bi šel živet z njo v kolibo. Ev. si jo pripelje domov, da bi pa tam “koze pasel” z njo pa še nisem slišal/bral. Pa navadno veljamo moški za one, ki mislimo z “spodnjo glavo” 🙂

in si moreš misliti?
vse to je preživela ena zblojena belka?
Naak ni šans, ene že padete v nezavest, če na ulici srečate črnčka.
Bela culukafra pač.
Malo sem si izposodila tvoje besede, saj ne bo hudega, a ne?

in si moreš misliti?
vse to je preživela ena zblojena belka?
Naak ni šans, ene že padete v nezavest, če na ulici srečate črnčka.
Bela culukafra pač.
Malo sem si izposodila tvoje besede, saj ne bo hudega, a ne?
[/quote]

Meni ne, meni so moja stališča kristalno jasna. Niti v morastih sanjah ne morem biti ne bela masajka, ne culukafra, ne bušmanka,… nič od tega. Meni je kristalno jasno kdo sem, kam in na kaj sodim. Če tebi ni in če ti je vseeno, je to tvoj problem, ne moj.

New Report

Close