Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek z dojenčkom po starejšega v vrtec

z dojenčkom po starejšega v vrtec

Imam enomesečnega dojenčka, starejša pa je v vrtcu. Zdaj je še doma, ker je mož na očetovskem, drug teden pa bo v vrtcu. Zjutraj jo bo vozil mož, iskat jo bom šla pa jaz po kosilu. Vrtec je oddaljem 5 km, tako da moram z avtom. Zdaj pa ne vem, kaj naj z dojenčkom. Eni mi pravijo, naj ga pustim v avtu tiste dve minute, eni naj ga v lupinici nesem v vrtec.

Meni ni všeč nič od tega, tako da izbiram med manjšim zlem. Zanima me, kako to prakticirate tisti v isti situaciji?

jaz bom čez 2 meseca na istem kot si ti in niti pomislila nisem, da bi dojenčka pustila v avtu. Tak da jaz bom dojenčka z lupinico nesla zraven v vrtec.

V avtu ga menda ne boš puščala samega?
Nimaš kaj, v garderobo bosta morala pač oba. Itak, da bo od sestrice sproti pobiral viroze, pa če gre s tabo v vrtec ali ne.

Vedno ga vzamem s seboj ,nikoli ga nebi samega pustila v avtu niti za sekundo.

Jaz sem VEDNO vzela sina s seboj (z avtom sem morala po hčer v vrtec) in ga z lupinco nesla v vrtec… že zato, da sem ga tam lahko postavila na tla ali klop in imela proste roke, če je bilo kajr treba hčerki pomagat…

Res smo pa hčer od vsega začetka učili čim večje samostojnosti, da je res čim več stvari sama opravila (obuvanje, oblačenje, …) že zelo zgodaj…

http://vancka.moj-album.com/

Mlajšega sem nesla v lupinici. Ni mi padlo na pamet, da bi ga pustila v avtu tisti “dve minuti”.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Boleznim se lahko izogneš samo tako, da imaš oba doma. To pa seveda ni fer do sestrice, če rada hodi v vrtec.

Nikakor pa ne puščaj dojenčka samega v avtu, ker se tisti dve minuti hitro raztegneta na 10, če ti mora še kaj vzgojiteljica sporočiti, pa hčerka mora še na wc…

Vsak dan ga v lupinici nosim v vrtec, včasih tudi po dvakrat, pa v pol leta še ni bil bolan.

Tudi okužba pri mesec dni starem dojenčku ni fer.

Hčeko bi imela doma vsaj 3 ali 4 mesece. Nato gre lahko v vrtec. Če tega nočeš, boš morala z dojenčkom v lupinici v vrtec. Vidim mame pri nas, da počnejo isto.

Očitno odpade opcija, da gre po hčerko očka.

Dojenček bo tako al tako pobiral okužbe od starejše, vendar če zboli majhen dojenček – pod 3 meseci je kriza. Hčerka tudi ne bo imela nekih posledic, če je še 2 meseca doma – na podaljšanih počitnicah, no. Pa še prišparala boš za vrtec. drugo je, če ne zmoreš bit z obema otrokoma doma, kar razumem. Njabrž je težko.

…ampak res nikoli ga nisem puščala v avtu. Ma na to še pomislila nisem. Pa se je tvoja zgodba dogajala v začetku januarja, ko je bilo zunaj na kupe snega, ne pa septembra. Tako da sem “veselo” gazila sneg z lupinico v roki.

Si prepricana, da bos po njo hodila po kosilu? Zelo verjetno (pa ti govorim iz lastne izkusnje) ti bo v avtu na poti domov zaspala. In je ob dojencku niti pod razno ne bos spravila vec na pocitek. In boste vsi slabe volje. Morda je to izvedljivo le, ce je tik pred solo, ko pocitka ne potrebuje vec.

Jaz ti bolj svetujem, da jo imas enkrat na teden doma cel dan.

Ko/če bos z dojenckom v vrtcu, pa je lupina edina opcija. Če bos sla res po kosilu, bo imel mali tako stik samo s sestrico, ki pa bo kuzna enako tudi doma.

Hm glede na to da ima dojenček šele en mesec in se bo začel čas viroz bi bilo najbolj fer in pametno da bi imela oba doma. Sama sem imela obe doma 9 mesecev, potem sem dala starejšo v vrtec da se je privadila predno sem šla delat. Sicer pa otroka NIKOLI ne puščaj v avtu!.

Enako.

Otroka ne smeš postiti v avtu samega. Prometne nesreče, karkoli, se tebi kaj zgodi, pa nihče ne bo vedel, da je tam v avtu pa en dojenček…

Ni kaj, ni dileme, “komot” je v drugem planu, povsod s sabo. Pokrij ga z veliko tetra plenico, če te je tako strah. Moj se ni nikoli nič nalezel.

Nikakor ne razumem te mode, da če je mama na porodniškem, da mora starejši otrok hoditi v vrtec! Le zakaj! Mama je doma! In otrok, ki je v vrtcu pridno prinaša domov razne viroze in okužbe. Jaz sem imela najstarejšo hčerko doma, ko sem bila na porodniškem dopustu za drugega otroka. Nobenega problema nisem imela z njo in ona je bila presrečna, ker je bila doma. Ko sem imela tretjega otroka, pa se spomnim, kako je bil prvošolček srečen, ker je bila mama doma, tako, da tega res ne morem razumeti. Naši so bili v vrtcu stalno bolni, tako da nimam dobrih izkušenj.

Nekateri otroci si zelo želijo biti v vrtcu. Tam imajo svojo družbo in radi hodijo. Moja kolegica je reševala ta problem tako, da ko so bile viroze, je bila starejša daljše obdobje doma, potem pa je spet vsa srečna šla nazaj v vrtec.

Jaz pa lupince ne bi nosila s sabo. Otroka v roke in gremo.

Tudi okužba pri mesec dni starem dojenčku ni fer.

Hčeko bi imela doma vsaj 3 ali 4 mesece. Nato gre lahko v vrtec. Tiste 3-4 mesece ne pomenijo nič tako da ne vidim v tem da otrok ne bi smel vv rtec,čez 3 mesece pa gre lahko :/ pamet na višku Če tega nočeš, boš morala z dojenčkom v lupinici v vrtec. Vidim mame pri nas, da počnejo isto.

Očitno odpade opcija, da gre po hčerko očka.

Dojenček bo tako al tako pobiral okužbe od starejše, vendar če zboli majhen dojenček – pod 3 meseci je kriza. Kriza je lahko tudi po 3 mesecih :) Hčerka tudi ne bo imela nekih posledic, če je še 2 meseca doma – na podaljšanih počitnicah, no. Pa še prišparala boš za vrtec. drugo je, če ne zmoreš bit z obema otrokoma doma, kar razumem. Njabrž je težko.[/quote]

Če moraš starejšemu otroku pomagati pri obuvanju in oblačenju, je bolje, da je dojenček v lupinici, ker jo lahko odložiš na klop ali na tla.

Tudi okužba pri mesec dni starem dojenčku ni fer.

Hčeko bi imela doma vsaj 3 ali 4 mesece. Nato gre lahko v vrtec. Tiste 3-4 mesece ne pomenijo nič tako da ne vidim v tem da otrok ne bi smel vv rtec,čez 3 mesece pa gre lahko :/ pamet na višku Če tega nočeš, boš morala z dojenčkom v lupinici v vrtec. Vidim mame pri nas, da počnejo isto.

Očitno odpade opcija, da gre po hčerko očka.

Dojenček bo tako al tako pobiral okužbe od starejše, vendar če zboli majhen dojenček – pod 3 meseci je kriza. Kriza je lahko tudi po 3 mesecih :) Hčerka tudi ne bo imela nekih posledic, če je še 2 meseca doma – na podaljšanih počitnicah, no. Pa še prišparala boš za vrtec. drugo je, če ne zmoreš bit z obema otrokoma doma, kar razumem. Njabrž je težko.[/quote][/quote]

Jaz bi vsekakor imela oba doma. Celo leto. Zakaj pa nimajo nekateri obeh, pa ne vem, najbrž imajo svoje razloge.

Moj je bil rojen januarja. Starejša sestrica je bila en mesec pred rojstvom bratca doma in nato še 3 mesece po rojstvu. V prvi vrsti zaradi prenašanja raznih obolenj domov, pa tudi zaradi snega in nemogoče ceste pozimi. Uveljavljali smo rezervacijo za 2 meseca, ostalo plačevali. Potem je bila maja in junija v vrtcu in nato spet julija in avgusta doma itd. Na koncu je bila tisto leto več doma kot v vrtcu 🙂
Ko pa je bila v vrtcu ( in če je zaradi službe ni mogel vozit in pobirat mož) sva šla zmeraj s sinekom oba po njo. Vedno sem ga nosila v lupinci, samo kasneje ( po 7. mesecu starosti) pa v naročju.

Oba sta bila doma in to je bilo eno lepših obdobij materinstva. Imeli smo svoj umirjen ritem, nikomur ni bilo nikamor treba, sploh pozimi … Neprecenljivo. Starejši otrok se je lahko naspal, zbudil se je, ko je njemu ustrezalo, nobene živčne vojne ob jutrih in potem je bil seveda ves dan bolj umirjen.
Koliko je stara starejša?

Imam tri deklice, prvo januarko, drugo 17 mesecev po njej (junij) in tretjo cez 3 leta, rojeno aprila (veliki sta bili 4 in skoraj 3 leta.

Starejsa/strarejsi sta bili ves cas moje porodniske v vrtcu.

Najstarejsa je bila zelo zgodaj zelo samostojna, v vrtcu je imela odlicno druzbo, veliko so delali, hodilu okoli, imeli dodatne aktivnosti, v katerih je uzivala. Ko je dobila sestrico ni samo hodila, ampak norela, govorila v celih stavkih,…..

Druga je bila njeno popolno nasprotje. Ze od rojstva sva se pobili za popitih vsakih 10 ml, dojili sva se v temi in tisini. Ni sans, da bi jedla, ce je bil kdo z nama v sobi. Prva dva meseca sem zaradi tezav crpala in jo hranila po steklenicki plus dnevno hodila na obisk v bolnisnico k mami, ki se je zaradi bolezni poslavljala od nas.

Prva je prav prosila, da gre v vrtec. Nikoli ni bil problem vstat, vedno je bila tezava odit iz vrtca.

Potem je v prvi zimi druga zbolela, sva pristali na PKju in potem doma v popolni izolaciji 4 tedne. Si ne predstavljam, da bi taveliko lahkpo zadrzala ob mali doma? Je bila normalno v vrtcu, popoldan pa pri babi, kamor sem sla na obisk, ko je moz prevzel mlajso.

Ko se je rodila tretja, sta si obe vecji ze pridobili samozavest in prijatelje v vrtcu. In veliko rajsi kot sprehod z malo, pa menjava plenic, pa dojenje, ste bili pac v vrtcu. Veckrat sta vseeno ostali doma, ampak vrtec je bil se vedno prioriteta.

Na sreco je bila skupina obeh dosegljiva z vozickom, pa v vrtec ju je vozil ocka.

Ne vem zakaj mlajsim ne privoscite, da bi imeli od porodniske toliko, kot so imeli starejsi. A si mamica ob novorojencku res ne sme privoscit malo odmora, ko on zaspi? Mora v tem casu res animirat se starejsega? Jih vsi starsi popoldan res peljete na teleovadno, pa na lutke, na igrisce? A takrat pa mlajsi ne more fasat nicesar?

Če je bilo pa treba, sem sla pa v vrtec z lupino. Da sem starejsi normalno oblekla. Ne pa da sem dojencka oblacila/slacila, pa odlagala na tla in oblacila drugi dve.

Jaz sem bila na istem in je šla hčerka seveda v vrtec, z dojenčkom pa sem bila doma. Po hčerko sem hodila z dojenčkom in ga vedno vzela s sabo – brez problema.

Se mi zdi največja možna neumnost, da je starejši otrok zaradi dojenčka doma. Rabi vendar družbo sebi enakih – moja hči je bila stara tri leta in je komaj čakala, da gre v vrtec (pred tem je bila pri babici), tako da nisem niti pomislila na to, da bi bila doma, kjer bi se morala v bistvu ves čas prilagajati potrebam dojenčka in bi imela od mene bore malo.

Pri nas je izgledalo tako, da so v vrtcu lupinico (kasneje pa voziček) pogosto obstopili otroci in stegovali roke proti dojenčku (buci buci), pa ni bilo hujših posledic….

če si doma, naj bo večji otrok s tabo doma..če pa ne folgaš več otrok, potem imej samo enega…ko sem jaz rodila drugega, to je bilo oktobra, je bil večji od oktobra do aprila doma, se pravi celo zimsko obdobje, in ni bil bolan ne en ne drugi…ko je šel aprila v vrtec je čez dva tedna zbolel, in pa sevda za njim tudi mlajši, samo drugo je, če zboli pol leta star otrok, ali pa par tednov star otrok…samo ni ga čez komot…poznam mnogo mamic, kjer otrok dalje obiskuje vrtec, čeprav pediatri svetujejo, naj bo doma…in eni imajo srečo…poznam pa tudi primer, kjer se je mesec star dojenček boril na peditriji, ker je od večjega dobil samo nedolžen prehlad, potem pa je pristal na kisiku ker se je razvilo do bronhiolitisa..

New Report

Close