Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje izplačilo predujma – zavarovalnica Merkur

izplačilo predujma – zavarovalnica Merkur

Pozdravljeni,

od 01.09.2009 imam življensko zavarovanje pri Merkurju (Merkur +10)! Zaradi finančnih težav m je svetovalec rekel, da naj zaprosim za predujem. Zdaj me zanima koliko bi po 4 letih dobila izplačano predujma?? Kako si lahko izračunam? Vplačala sem mesečno 51 EUR s tem da je 40 EUR šlo za varčevanje!

Hvala za pomoč ….

Pozdravljeni

Najbolj natančno informacijo dobite pri zavarovalnici, če pošljte zahtevek za informativno vrednost predujma. Težko je pavšalno odgovoriti na navedeno v vašem sporočilu. Lahko pa pogledate v splošne pogoje, katere ste prejeli ob sklenitvi police in razberete pogoje in % predujma.

Lep pozdrav
Zastopnik

Pozdravljeni,

hvala za odgovor! Sem danes dobila psimo iz zavarovlanice da mi ne morejo izplačati predujem ker je minimalen znesek predujma 1000 EUR! Ni mi jasno ker nikjer to ne piše in se mi ne zdi pošteno! Kaj še lahko naredim da mi izplačajo predujem?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni

Žal ne najdem splošnih pogojev za vaš produkt na internetu, da bi jih pregledal in vam konkretno odgovoril.
Če ste splošne pogoje prebrali (ti so sestavni del pogodbe) in nikjer ne piše oz. ni omenjen znesek 1.000€ potem so vam neupravičeno zavrnili izplačilo predujma.
Predlgam, da ponovno pošljete dopis na zavarovalnico in jih povprašate kje je zapisana minimalna višina predujma in zahtevate podrobno obrazložitev zavrnitve, v nasprotnem lahko uporabite še odvetnika ali Agencijo za zavarovalni nadzor.

Lep pozdrav
Zastopnik

New Report

Close