Forum.Over.Net

Starševski čvek

AVTO - statusni simbol

Default avatar

res je!

Če še tako jamrate, je pa avto še vedno en simbol, da ste Đeksoni! Na cesti, pred bloki so take makine, da samo gledaš.

Jaz vozim 15 let starega Pižoja. Nikoli mu nič ni, do zdaj sem zamenjala 2x žarnico. Enkrat je bil pri mehaniku (leta 2011) in sem dala za vse okoli 60€. Lani decembra sem se ravno peljala mimo Tehničnih pregledov, nobene vrste, čas sem imela in ga zapeljem na 'rampo'. V 20 minutah sem imela vse uštimano, podaljšano za ....okol 165€.

Res je že grd, zastarel - na zunaj!
Moja frenda, ki fura Audija je samo za luč dala 110 €. Da ne omenjam tankanje. Jaz se vozim s tankom benza (70€) 800 km, ona pa 300. Je pa ful bolš za videt.

In vsi me sprašujejo, zakaj vozim ta stara jajca! Zato, ker me še nikoli ni izdal. Ker vedno vžge, bremze delajo, gre 120/h komot.... še nikoli ni zatajil. Noter je pa itak tak kot nov.
Po ceniku je vreden ene 500€ - ma jaz ga ne dam.

Dragi Slovenci in sosede! Že jutri si lahko kupim avto za 10 000€, za gotove pare!! Tok da veste! Sam bom furala tega Pižojčka do .....................dokler bo šel! Čao Igi&company!
Default avatar

wd

Hvala bogu vsaj ena z mal pameti v glavi
Default avatar

QBR

Res je. Imam soseda, ki se mu podira od strašev podedovana bajta. Ampak, avto pa vsa leta the best.

Predlog

Ko boš menjala ne kupuj pežoja več, ker to ni več to :/

Drugač sem podobnega mnenja
Default avatar

Paco Moralles

Nekako se moraš potolažiti ker nimaš za boljši avto.
NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!
Default avatar

wd

Paco, ni nujno. Imel 306 letos sem jo prodal po 14 letih. Tale dvomim da bo zdržal pol toliko.
Default avatar

zua

Imaš prav. Tudi jaz imam frendice, ki so zapufane za avto, jaz imam 7 let starega, pa ga ne menjam, čeprav imam za nov avto na banki. Le zakaj !
Default avatar

QBR

Res pa je tudi, če imaš 15 let star avto, si eksistenčno zelo ranljiv. Naprimer, da ti nekdo ukrade ali pa odlomi anteno, imaš že totalko.

8888

janša je kriv da maš tuk slab avto
Default avatar

črtna koda

QBR je napisal/a:
In zaradi odlomljene antene potem stradaš ali kako si eksistenčno zelo ranljiv zaradi avta? Res me zanima, ker imam tudi jaz toliko star avto, pa da izvem, kaj me čaka.
No, jaz priznam, da si ne morem kupiti drugega, ampak to niti ni moja največja skrb in jad.
Default avatar

bokal vode

8888 je napisal/a:
Prjatu!
Splakni zobe, popij en krigl vode in razvozi svoje mulčke. Pol pojej en sendvič s suho salamo in vloženimi gobicami.mmmmmmmmmmmmmmm

Gate si preoblekel - danes je sreda!!

K boš vse to zrihtou, se pa spet javi! Čakamo...................zelo težko .))
Default avatar

Popay

Janša je itak za več ali manj kriv za vse kar se slabega dogaja v Slo., to je čista resnica, brez kančka heca.

Drugače pa, brava punca(avtorica), tako realnega in ob enem kritičega opazovanje družbe v zgodbi tukej že dolgo ni bilo.
Default avatar

hvalla

Popay je napisal/a:
nee plizzz, ne mešat politike. Hvala , hvala Popay!
Default avatar

1raglja

Hja, jaz sem bla tud zadovoljna s ta starim, ma s ta novim.....ni primerjave....
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Če znaš življenje izkoristiti, je dovolj dolgo. (Seneka)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Default avatar

stari Clio

Potem pa sem za dve leti na boljšem:), moj je star 13 let in gre kot urca.
Globalno je to povezano z denarjem, bolj škoda denarja za kasko, dodatne ccm in slično, bolje je ta denar porabiti za drugačne cilje.

Amortizacija novega avta srednjega razreda je cca 1.500 €, kasko in ostalo 1.000, to je brez goriva vsaj
2.500 € letno...to sta pa že dve neto plači in saj nisem konj, da bi hodil 2 meseca v službo za neki status.
Default avatar

8888

tastarmu mu je v mortizerju olje spustu....
Default avatar

Max Glanz

Paco Moralles je napisal/a:
Stari, to ni vedno res.Zgornja celo piše, da ima 10.000 € in za ta denar dobi pri trgovcih starejših avtomobilov že kar veliko kišto:
Audi, BMW ali Mercedes, starih uvoženih in zglancanih avtov iz Nemčije.
Default avatar

evo, to

stari Clio je napisal/a:
O kakšnih rjastih pragovih pa ni ne duha ne sluha, kot nekoč! TOOOO!
Default avatar

simpl

načeloma se strinjam z napisanim..

se mi pa poraja naslednej vprašanje /dilema..
namreč, če ne zapraviš/te denarja za drug/nov avto..
kam ga potem vtaknete....
v potovanje na Bali..a to pa je racionalno???
v nove snadalčke/rutke/krilca priznanih znamk??
fine "nemške" zavese, z ne vem kakimi "volančki"...a je to tisto racionalno??..
v novo kuhinjo, ker ste se stare že neveličali po 5tih letih...???
..
skratka, kaj je "racionalno" je seveda odvisno od vsakega "malarja" posebej..
Default avatar

Katalenca_

Tudi jaz sem bila zeloo zadovoljna s starim avtom (12 let) dokler me ni začel puščati na cestah. Potem pa vleka - enkrat doplačilo, enkrat celota za plačat... No na koncu sem imela pa še smolo in totalko (kar sicer ni treba velik, čeprav je bil precej zbit).
Danes imam 7 let starega in zadovoljna- čeprav glede na to koliko ima opreme, pričakujem da bo slej ko prej nekaj šlo.
Doma je še en nov avto - en tak k bi vi rekl da je "statusni simbol" čeprav je bil nov cenovno na rangu golfa ali pežoja. Zaradi tega, ker folk smatra da je to znak presežka denarja, je avto že popraskan.