Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mislite, da je to šala dneva? Iščejo programerja za …

Mislite, da je to šala dneva? Iščejo programerja za …

… 783.66 EUR bruto / mesečno, seveda polni delovni čas. Meni se zdi bolj šala kot ne.

http://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlitve/prosta_delovna_mesta/posamezno?IDEPD=1925806

Firma ima po podatkih iz Bizija 0 zaposlenih, prometa pa tudi precej malo.

Ni šala, je pa pokazatelj sedanjega stanja, minimalna plača. Že to je čudež, ker večina podjetij sploh ne zaposluje, ampak nudi delo le še za izkušnje ali kvečjemu na študentsko napotnico.

Imamo pa tu na MONu ogromno ljudi, ki vsak dan govorijo, da delo JE. Seveda je, samo plačano NI.

Programer za minimalno plačo? Fina je ta država, res.

Žal ne gre za hec. Danes so že vsi delodajalci prepričani, da bodo dobili strokovne kadre na avtobusni postaji, čakajoče v vrsti na delo, za minimalca. Malo dnarja malo muzike.
Če greš čez mejo v Italijo ali Avstrijo pometat ceste, dobiš 1000 neto.

Pa pejt študirat tehnične fakse, da boš lahko garal za minimalca… malo morgen!

ponujajo hoferjevi na plakatih po njihovih trgovinah za prodajalke.

Ratali smo pravi Balkan, še moj prijatelj v Srbiji ima kot programer višjo plačo, pa sploh še ni diplomiral (mu nanjka še 1 izpit) in ne živi v Beogradu, kjer so načeloma višje plače, ampak manjšem mestu!

Moj bratranec je kot študent delal v Srbiji kot programer za 600 evrov. 1000 so mu ponudili, ko je diplomiral in redno zaposlitev, pa jih je pustil in šel s kolegi delati v svojo firmo, ker jim gre še bolje. Srbija, jug Srbije.

Če ne gre za pomoto (recimo prava bruto plača 1.700), potem je cilj firme le iskati in ne dobiti programerja.

Naj poskusijo pri Indijcih ali Kitajcih…

Dvomim, da gre za pomoto, ker to je minimalna bruto plača v Sloveniji.

Koliko bi mu pa poudili, če bi ukinili minimalno plačo, kot predlagajo gospodarstveniki????

iz lastnih izkušenj – takih je iz dneva v dan več…propadamo na obroke

Mogoče bi mu delodajalec predlagal, da hodi zastonj v službo? Če bi imel dober dan, mogoče bi mu celo kakšne prispevke plačal sem in tja …

Imate prav. Človek ki pravi da je programer, pa tega nihče ne ve z gotovostjo če je res, mora samo za to da zjutraj štemplja kartico, dobiti na roke 3 jurje. Ko uspešno vključi komp, še jurja. Če pa zna napisati program, ki bo obsežnejši od “Hello world”, bi ga bilo pa potrebno beatificirati.

Takole mimogrede. Prvo službo sem dobil v Yugi. Tehnična izobrazba. Začetna plača je bila mizerija od minimuma in jo je kasiral vsak na novo zaposleni. Potem so pa spremljali tvoje sposobnosti. Nekateri se niso nikoli premaknili iz tiste plače. Jaz sem napredoval še 3x. Pa mi potem ljudje solijo pamet, kako nam je bilo v Yugi prelepo. Ljudje, ki se jim sanja ne, da se moraš v firmah najprej izkazati, potem pa lahko kaj zahtevaš. Ker če si dober programer, sorry srčki, ampak za take se delodajalci PULIJO.

Res je precej tako.

Tole je najbrž za začetnika, ki želi začeti na tak način (z redno zaposlitvijo). Če je količkaj dober… bo čez par mesecev že precej višje – ali pa v drugi firmi, kjer mu/ji bodo ponudili več.

Ti misliš, da se to ne dela? V Slo ne vem, za USA ti pa garantiram, da za njih že delajo programerji iz Indije. Ja, vsak v svoji državi. Pa ne samo programerji.

jaz sem delala v firmi, kjer je šef zaposlil programerja in ko je dal razpis (ker po tumastih zakonih naše smotane države pač moraš dat ven razpis, čeprav imaš delavca že vnaprej izbranega in je delal prej kot študent), je napisal minimalno plačo. zakaj? zato, ker ni hotel dobiti milijon prošenj, ker je imel kandidata že izbranega! ko bo naša neumna država spremenila te še bolj neumne zakon, pa bo drugače. ampak vprašanje, če jim bo kapnilo… razpisov za delo je malo morje, ampak kaj, ko jih je tričetrt samo zato, ker morajo biti, kandidat pa je že zdavnaj izbran in samo čaka na papirje.

Ponujamo vam delo preko s.p. ali d.o.o., delo izvajate v naši pisarni v Ljubljani v dopoldanskem času.

Plačilo po učinku.

Ne nosite stroškov razvoja, prenosa znanja, prostorov, opreme in storitev, potrebnih za izvajanje dejavnosti.

Iščemo sposobne in ambiciozne ljudi, ki premorejo toliko vere vase, da so prepričani, da s svojim delom lahko ustvarijo vsaj toliko, da sebi zagotovijo plačilo.

Z drugimi besedami, sposobnim, ambicioznim in odgovornim ponujamo izredne okoliščine za izgradnjo poslovno sposobne in učinkovite osebnosti ter s tem možnost za ustvarjanje velikih zaslužkov in izgradnjo lastnih team-ov.

S.p.-jevci, navalite!

Sem trikrat prebrala, pa še vedno ne razumem, kaj oni to ponujajo v izrednih okoliščinah.

New Report

Close