Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Na testu: Opel Astra limuzina 1.7 CDTI Cosmo

Default avatar

AnejFerko

Na test smo tokrat prejeli limuzinsko različico Opel Astre. Avtomobil je na prvi pogled kot pomanjšana Insignia, enako velja tudi za počutje v kabini.

Vam sporočam, kako se obnese, vas pa naprošam za vprašanja, ki vas zanimajo.

_______
Podatki:

Motor / menjalnik: 1.7 turbodizelski (96 kW/130 KM, 300 Nm) / 6-st. ročni
Poraba po ECE: 5,3 / 3,6 / 4,2 (CO2: 99 g/km)
Zmogljivosti maks. / 0-100: 206 km/h / 11,3 sekund
Dolžina / širina / višina: 4685 / 1814 / 1500 mm
Medosna razdalja: 2685 mm
Teža: 1393 kg
Posoda za gorivo: 56 l
Št. sedežev: 5
Prostornina prtljažnika: 460-1010 l

Osnovna cena (1.6, LS): 15.525 EUR
Osnovna cena testnega modela (1.7 CDTI): 22.000 EUR
Cena testnega vozila: 26.858 EUR
Default avatar

idkje

Od kje taka razlika v ceni med testnin in testnim z fodatnobopremo?
Default avatar

isti motor?

A je to isti motor kot ga je iztok meu že v traxu in mokki?
Default avatar

600

če je enak motor me pa prav zanima poraba v primerjavi z mokko? motor je sicer ziher enak.
Default avatar

Spraševalec

Ali še velja rek...˝Malo pleha, malo žice, evo ti Opelice˝ ?
Default avatar

ppzzaa

Kakšen je prtljažnik? Ima oblečena vodila? Ima dovolj veliko luknjo? Vidim, da vas to pogosto moti pri avtih tega ranga ala peugeot 301, citroen celysee, cruze in podobni... Hvala.
Default avatar

lolita74

limuzina ali kombilizimuina ali karavan? Anej kaj meniš, da bi rabila? Sem samska z dvema otrokoma in enim psom, koker španjelom kiga včasih peljemo s seboj na izlet? Sedaj imamo matrixa in je že malce star. Rabimo nov avto in sem se zagledala v astro. Hvala. Srček si.
Default avatar

lolita74

Anej a tu sploh odgovarja na ta test?
Default avatar

AnejFerko

Bom šel kar po vrsti. Najprej opravičilo za pozne odgovore.
idkje je napisal/a:
Od kje taka razlika v ceni med testnin in testnim z fodatnobopremo?
Avtomobil ima kar bogato dodatno opremo. Kovinska barva, parkirni senzorji, paket Cosmo, navigacija Opel 600 z barvnim zaslonom, avtomatska klimatska naprava, ogrevan volan v kombinaciji z gretjem sedežev, prilagodljivi ksenonski žarometi.
isti motor? je napisal/a:
A je to isti motor kot ga je iztok meu že v traxu in mokki?
Gre za isti, 130 konjski motor.
Spraševalec je napisal/a:
Ali še velja rek...˝Malo pleha, malo žice, evo ti Opelice˝ ?
Opel je v zadnjih letih naredil velik korak naprej. Od prihoda Insignije se je ogromno spremenilo. Tudi astra se s prejšnjimi različicami težko primerja. Sam bi zaradi tako velike spremembe raje uporabil legendarno ime "Kadett" za nove astre.
ppzzaa je napisal/a:
Kakšen je prtljažnik? Ima oblečena vodila? Ima dovolj veliko luknjo? Vidim, da vas to pogosto moti pri avtih tega ranga ala peugeot 301, citroen celysee, cruze in podobni... Hvala.
Prtljažnik je kot prvo ogromen. Treba je vseeno vedeti, da je Astra pozicionirana višje od omenjenih. Prtljažnik se celo odpira s tipko na ključu, kot smo to vajeni pri Mercedesu in BMW-ju.
lolita74 je napisal/a:
limuzina ali kombilizimuina ali karavan? Anej kaj meniš, da bi rabila? Sem samska z dvema otrokoma in enim psom, koker španjelom kiga včasih peljemo s seboj na izlet? Sedaj imamo matrixa in je že malce star. Rabimo nov avto in sem se zagledala v astro. Hvala. Srček si.
V kolikor je v igri še pes, je najlažje in najbolj priporočljivo izbrati karavana. Že zaradi vstopanja in prevoza živali. V limuzini to odpade, kombilimuzina pa ima premajhen prtljažnik. Res da pes ni ogromen, a vseeno. V kabini ga verjetno ne prevažate.
lolita74 je napisal/a:
Anej a tu sploh odgovarja na ta test?
Se posipam s pepelom za pozne odgovore...
Default avatar

iiiiiiiiiii

A sem spregledal? Kako je velika odprtina prtljažnika? Je mogče naročiti astro limozino s petim vrati ali moram vzeti potem kombilimuzino? HVALA:
Default avatar

AnejFerko

iiiiiiiiiii je napisal/a:
A sem spregledal? Kako je velika odprtina prtljažnika? Je mogče naročiti astro limozino s petim vrati ali moram vzeti potem kombilimuzino? HVALA:
Astro s petimi vrati ni mogoče naročiti. V tem primeru gre za klasično limuzino.

Kako izgleda odprtina prtljažnika si lahko ogledate tukaj:
Slika
Prtljažnik je velik, tudi bolje dostopen, kot pri marsikaterem konkurentu.
Default avatar

Spraševalec

Kako bi astro primerjal z glavnim konkurentom Golfom, tukaj imam v mislih predvsem vožnja, uglajenost podvozja, kvaliteta notranjosti?
Ali ponuja Astra kakšne cukrčke?
Default avatar

AnejFerko

Spraševalec je napisal/a:
Kako bi astro primerjal z glavnim konkurentom Golfom, tukaj imam v mislih predvsem vožnja, uglajenost podvozja, kvaliteta notranjosti?
Ali ponuja Astra kakšne cukrčke?
Začnem z bonbončki. Astra ima prilagodljivo podvozje, ki je lahko bolj športno trdo ali potovalno mehko. Zadeva se v praksi obnese zelo dobro. Ambientalna osvetlitev notranjosti in okoli menjalnika je zelo zanimiva. Tudi navigacija je super. Avto nudi dovolj prostora 4 potnikom. Izgleda kot pomanjšana Insignia. Tudi prilagodljivi ksenonski žarometi super opravljajo svoje delo.

Če Astro primerjam z Golfom, je treba priznati, da je Golf po izboru materialov in končni izdelavi precej boljši. Tudi Seat Leon. Predvsem plastika okrog menjalnika in na vratih je dosti trša, kot pri Golfu.

Izjemno se izkaže motor na področju porabe. Gre namreč za enega bolj varčnih. Poraba na testu se namreč vrti okrog 5-5,5 litrov na 100 km. Treba se je le navaditi, da je motor zelo len do 2000 obratov in mu je pri speljevanju potrebno dodajati moč, kar je pri Oplih že kar v navadi. Mi, ki veliko menjamo avtomobile, pa se nam pogosto zgodi, da avto "crkne", ker nismo ob speljevanju "dodali gasa".
Default avatar

kombilimuxina

mene pa bolj zanima kombilimuzina. ste jo že vozili anej?
Default avatar

IztokFranko

kombilimuxina je napisal/a:
mene pa bolj zanima kombilimuzina. ste jo že vozili anej?
5-vratno sem testiral jaz, test je objavljen tu: http://avto.over.net/clanek/opel-astra-1-7-cdti-cosmo/

TEST limuzinske Astre je objavljen tu: http://avto.over.net/clanek/opel-astra- ... dti-cosmo/
Default avatar

opatak

Prov grda mi je kot limuzina. Očitno smo slovenci res narod kombilimuzinc