Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Domača kostna juha, otroci je niso marali.

Domača kostna juha, otroci je niso marali.

Kot rečeno pred kakšnimi tremi leti smo po dolgem času pričeli kuhati domačo kostno juho nad katero otroci niso bili navdušeni, ( prej smo dlje časa jedli “pakl juhe”). Kljub bogati razlagi, da je doma pripravljena juha boljša in tudi bolj zdrava. Otrokom ni odgovarjala morebitna usedlina v juhi, korenček in peteršilj iz vrta, no na začetku te akcije je bilo kar nekaj pripomb. Ker pa red mora biti, so se najstniki morali sprijazniti z novo vrsto priprave juhe.

Nooooo in po dolgem času je te dni bila spet na mizi juha iz pakla, nismo pa nič povedali kakšna juha je na mizi. Čez čas prične sin z komentarjem: “Saj nič ne rečem kosilo je bilo OK, toda juha je bila danes nekam čudna. Hčerka pripomni: “Ja in nekaj ji je manjkalo, ni bila posebej dobra, kod da ima nek čuden okus”.

Ko smo jima povedali, da sta po dolgem času spet jedla tisto juho, ki sta jo pred časom tako zelo hvalila, sta le povesila nos in se nasmejala.

Tako sedaj tudi vi veste neko prigodo, neke družine ;-)))) :-)))). O nauku prigode pa menda ni potrebno govoriti.

Jaz o nauku ne bom, ker si spregledala sama ;). Si pa od mene zaslužiš veliko pohvalo za uvedeno spremembo. Zdaj lahko nadaljuješ pri drugih živilih.

Moja teh pakiranih juh niti poskusit noče, odkar so doma popolnoma ukinjene.
Pravi, da so ji (po določenem času, seveda) začele prav smrdet in da imajo vse nekako plastičen okus.

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas pa jesta tako eno kot drugo. Domaca vsaj1x do 2x tedensko, kupljeno sicer samo parkrat letno. Ima pa sin manijo na paradiznikovo juho, in priznam res je se nisem sama delala. Moram najti kak dober recept, ker je nihce drug doma ne je te iz vrece razen njega (4 leta )…

Letos sem nesla na morje s sabo eno to juho z vrečke… češ če se mi kdaj ne bo dalo kuhat. In res jo en dan naredim. Ma fuj … ne samo, da je otroci niso pojedli več kot dve žlici … še jaz sem kmalu obupala in smo vse skupaj vrgli stran. Slano ko hudič in sploh ni imelo okusa po juhi. Ne hvala. 🙂

Nikoli nisem svojim otrokom dala tistega sranja iz vrečke za jest. Juho je pa res enostavno skuhati. Samo jaz ne kuham iz kosti ampak iz lepega kosa govedine, ki ga potem lepo pojemo. Vsi imamo radi govejo juho.

Ja saj to sta dve različni juhi. Ena kostna in druga goveja 😉

matr ste čudaški in nesposobni. Pa kaj pol če je eni kapnl, da so paklc juhe za en drek? Zakaj mora to zdaj vsem oznanjat in delat budale iz tistih, ki še niso spregledali?
To se mi zdi tako, kot bi zvečer na mon zapisala: Zvečer zeham, po dolgih letih proučevanja sem ugotovila, da moram v posteljo.

Jasno je, da je domača juha bolj zdrava, okusnejša in da jo skuham če se le da. Tudi zmrznjeno imam (skoraj) vedno pripravljeno. In sploh ne razpravljamo, kakšna naj bo juha, razpravljamo samo o zakuhi.

Ampak včasih pač ne gre. Takrat (dvakrat ali trikrat na leto) je pač juha iz paklca. In samo sprašujem se kako nesposobne gospodinje ste, da ne znate paklc juhe zapakirati tako v pisker, da je užitna. Ena zgoraj piše, da je preslana. Ja zalij jo z vodo in dodaj malo svoje zelenjave, pa bo užitna 🙂

Hja, zehamo, kadar nam primanjkuje kisika in ne nujno, ko smo zaspani.

Zakaj bi pa šrot kupovala, če ga moram zato, da bo na koncu približno užiten dopolnit s kilo zelenjave in zalivat z vodo, tega pa res še nisem poštekala.

Aja, pa še to, tisti, ki ne uporabljamo kock, vegete, juh iz vrečk, konzervirane packarije ipd. vemo, kdaj nam kdo poskuša zapakirat v pisker nekaj neužitnega, brez skrbi. In zame so nesposobne tiste gospodinje, ki brez tega ne znajo ničesar skuhat in ne obratno.

kaj je fora te besede.. “paklc” juha? prvič slišim.. paklc?!?
predvidevam, da so mišljene juhe iz vrečk…
drugače nisem ljubiteljica juh, takšnih ali drugačnih.. zadnje čase si občasno naredim kakšno iz vrečke, ker sem začasno v tujini in nimam ravno optimalnih razmer za kuhanje, ampak te juhe so res izhod v sili.. umetne, čudnih okusov, meh..

Ne vem čemu takšen negativizem. Kar se ti morda zdi samoumevno ni zmeraj tako. Recimo nisem ena, ki ji je kapnlo, temveč eden ki mu je kapnlo. Sem pač natipkal eno temo za katero sem menil, da ne bo nekih negativnih komentarjev.
Bolj kakor o juhah sem želel spomniti kako hitro se ljudje navadimo na industrijsko hrano in se nam celo zdi ” da je z domačim nekaj narobe”.
Se mi ne zdi fer od tebe, da posplošuješ in govoriš o nesposobnih gospodinjah. Ti je res bilo treba verbalno napast in videti vsak komentar kakor negativen ?

Tako vidiš tole je tipkal eden, ki zagotovo kuha mnogo bolje od tebe, da se ti slučajno ne bi zdelo samoumevno da si XXL v kulinariki :-)).

Ko sem bila drugič noseča sem se blazno razveselila pečenih zamrznjenih palačink. Starejši jih namreč obožuje in stanje pred štedilnikom in peka palačink ni sodila ( in še danes ne ) v moja priljubljena opravila.

Ni govora. Fuj in fej.

Po drugi strani moram vsake toliko narediti pohan doručak.

New Report

Close