Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zdravila za kislino se plačujejo po novem

zdravila za kislino se plačujejo po novem

po novem,potem še kontrancepcijske,za holesterol…..

Holesterol se da znižat s prehrano, tako da ni potrebe jest tablete. Poleg tega vedno znova znižujejo mejo holesterola, samo da ljudje pojejo čim več tablet.

pazi na prehrano,pa ne boš imel kisline!
Pomaga že par požirkov Donata!Je bolj zdravo!

Kar pripravte se. Bolj bom plačevala različna zavarovanja, za več zdravil bo treba doplačat. Predvidevam, da bodo brez doplačila predvsem starejša zdravila z manjšim učinkom. Ker tukaj še zdaleč ne gre za primerljiva zdravila, kot so npr. generiki med sabo. Žalostno. ZZZS-ju je pač najlažje šparat na pacientih. Tisto, da bodo tuje farma. firme nižale cene zdravil, pa lahko kar pozabimo. Se že dogaja, da jih raje umikajo s tržišča. Mi bomo pa papcali generike iz Indije itd. Saj se je pred kratkim tukaj ena oglašala, da ne dobi več zdravila v Sloveniji.

Tudi eveopska zdravila so pogosto iz genericnih sestavin iz Indije in Rusije. Ti povem iz druge strani.

Pa se strinjaš, da po novem plačujemo zdravila, čeprav plačujemo prispevke za zdravstveno zavarovanje? Se strinjaš, da moramo plačevatii za zdravila zato, da se bo lahko več denarja namenilo poplačilu dolgov tajkunov, na primer?

Pa se strinjaš, da po novem plačujemo zdravila, čeprav plačujemo prispevke za zdravstveno zavarovanje? Se strinjaš, da moramo plačevatii za zdravila zato, da se bo lahko več denarja namenilo poplačilu dolgov tajkunov, na primer?[/quote]

Ne, se ne strinjam, ampak se strinjam, da se nenujna zdravila plačujejo iz lastnega žepa in da se predpisuje absolutno prveeč zdravil.

Kdor si hioče znižat holesterol ali kislino, naj to stori s prehrano ali s tableti, ki pa naj jih plača sam.

Prav tako kontracepcijo. To je luksuz. Jaz živim komot brez kontracepcijskih tablet, ker obstajajo tudi naravne metode pa naj še ostali. Zakaj bi morala jaz plačevati kurbarijo?

Trappaa!!!

ta NI POTREBE pa je res trapa na kvadrat

ti ni potrebe normalno da ne rabiš kontracepcije kdo pa bi hotel imeti opravka s tako kozo kot si ti

Tudi jaz komot živim brez kontracepcijskih tablet in kupujem kondome, bi me pa zelo zanimalo, o katerih naravnih metodah ti govoriš? O tistih, zaradi katerih se vsako leto rodi veliko otrok? Ki jih starši ne morejo preživeti in jim je treba potem socialne pomoči dajati?

Se ne strinjam s plačljivostjo zdravil. Nobenih!! Komentirala bi le tisti del o kontracepciji – midva že preko 20 let uporabljava metodo umika, pa imava le
eno NAČRTOVANO dete!! Ginekolog mi je enkrat dobesedno vsilil tabletke (sem rekla, da ne rabim pa jih je vseeno napisal, če si premislim), pa so ostale v omari nedotaknjene. Sem parkrat pomislila, da vi jih zacela jemati, pa sem vedno pomislila na stranske učinke. Zakaj mislite, da je vedno več mlajših žensk (od 20 do 25 oziroma 30 let), ki imajo težave z neplodnostjo? Zato, ker ne živijo zdravo? Nop, jih poznam par, ki živijo bolj zdravo kot bom jaz kadarkoli pa imajo ogromne težave pri zanositvi! Pa so stare okoli 25 let. Ampak kontracepcijske so začele jemati pri 15ih letih in 10 let vnašanja vase umetnih hormonov naredi svoje. Kaj šele tiste, ki imajo otroka po 35 letu in vnašajo vase hormone po 20 let!!! Saj nekaterim ni nič – hvalabogu!!! Samo a hočete tvegat svoje zdravje zaradi tega? Midva sma od začetka uporabljala kondom – dokler nisma skupaj
živela in bila pripravljena na družino. Od takrat naprej pa 20 let uporabljava metodo umika pa se ni zgodil noben “upsi”, kot se to rado zgodi ženskam ki so celo zaščitene!!! Pa ne svetujem nikomur, da ubira mojo metodo, sploh ne kakšnim najstnikom, svetujem pa uporabo kondoma ne pa tabletk!!

Kljub zdravi hrani bi brez tablet za kislino enostavno shirala. Sem že bila na 40 kg pri svojih 165 cm. Pa ne jem skoraj nič kruha, na sploh zelo malo od moke, riža, sladkorja in soli, rdečega mesa nič,…

Na prvi pogled zgledajo tvojebesede tvoje kot sveta preproscina, pa gre v resnici za zlobo. Nekateri ljudje imajo povisan holesterol, ceprav imajo normalno tezo in se prehranjujejo zdravo. Taksni ne morejo znizati holesterola s spremembo prehrane. Res pa je, da se meja normalnega holesterola umetno znizuje, ampak vsak dober zdravnik to itak uposteva.

Obstajajo ljudje, ki se rodijo s hiatalno kilo in dozivljensko rabijo zaviralce protonske crpalke. Po tvoje je svet zelo preprost, uredis prehrano, pa je. Preproscina ali zloba?

Naravne metode so krasne za pare, ki so pripravljeni sprejeti otroka (in imajo za to pogoje), ce te metode odpovejo, kar se dogaja. Seveda lahko odpove vsaka metoda kotracepcije, tudi sterilizacija, ampak odstotek zanesljivosti naravnih metod je bistveno nizji kot pri kotracepcijskih tabetah.
Zato naravne metode niso in ne morejo biti primerne za pare, ki novega otroka ne zelijo ali ne morejo sprejeti.

No, ocitno sem ze dobila odgovor ma moje vprasanje o preproscini ali zlobi.

Mnogi si kislino zmanjšujejo z pitjem Donata in probiotičnih jogurtom . Holesterol pa uravnavajo z česnovo tinkturo. Se pa strinjam, da je sramota, da bi morali tablete plačevati, čeprav jih jaz skoraj ne uporabljam, ker vedno posežem po tem kaj nam je narava dala.

Ženska, torej si ti med tistimi, ki niso ravno plodne! Ker sicer je je v predsemenski tekočini toliko spermijev, da je zanositev pri plodni ženski (sploh pa v toliko letih, kot ti to prakticiraš) praktično neizogibna! Enkrat ti je ratalo zanositi, ampak očitno je bila to ogromna sreča! Pa pravzaprav, takšnih ni malo, samo se večina niti ne zaveda tega. Zanimivo pa, da nisi med tistimi, ki bi ne vem koliko let jemala tablete – torej imaš ti probleme z zanositvijo že brez tega. Hm, kako že gre ta tvoja teorija? Da so za neplodnost krive kontracepcijske tablete? 🙂

Tablete za zaviranje protonske crpalke nujno potrebujem, ker imam refluks. Lahko pazim na prehrano kolikor hocem, pa ni ucinka. Zaradi refluksa scasoma lahko pridelam se raka na poziralniku in zdravljenje le tega bi bilo gotovo drazje od tablet, ki zmansujejo kislino… Aja, sej bo takrat tudi tudi to samoplacnisko, pa koga briga ali imas denar. Ker se vse da resit z zdravim zivljenskim stilom, ker si si povsem sam kriv za vse bolezni, nemarnez zanikrni, a ne?
Ti, ni potrebe, pa se veseli dejstva, da si (zaenkrat se) zdrava, pa ti ni treba placevat. Ker to se lahko cez noc spremeni. Pa da te potem slisim.

mislim, da je pretirano zvračanje stroškov za zdravila na samoplačniški del zelo slabo.

glede kontracepcije pa mislim, da bi to lahko ukinili. to je ostalina neke davne preteklosti, ko ljudje niso bili ozaveščeni, ko je bilo cel kup zdravstvenih in drugih problemov v družbi itd….
danes v sodobnem času pa je glede na vse možnosti izbire povsem normalno, da se to plača.
hormonska kontracepcija je samo ena od metod preprečevanja neželene nosečnosti, ne vem zakaj niso potem tudi druge vrste brezplačne(kondomi..), ki imajo prav tako cel kup pozitivnih lastnosti poleg preprečevanja nosečnosti (prenos spb)

torej hormonska kontracepcija zdravih žensk mora biti normalno plačljiva. naj pa ostanejo na seznamu te tablete za tiste, ki to jemljejo iz zdravstvenih razlogov.

ni me treba napasti in mi pridigati koliko neželjenih nosečnosti bo itd…tisti, ki noče otroka, naj si natakne kondom ali uporabi kaj drugega, spolne odnose pa naj ima z odgovornimi moškimi….

brezplačnost samo hormonske kontracepcije je tudi huda neenakopravnost med ženskami, saj te vrste kontracepcije mnoge ne morejo uporabljati zaradi preobčuljivosti in močno izraženih stranskih učinkov…

torej, če toliko ljudi lahko kupuje kondome, ki mimogrede sploh niso poceni, ne bo nobene hudič pobral, če bo par na mesec dal 2,3 ali 5 evrov za tabletke. naj vas razsvetlim…škatlica 3 kondomov povprečno stane okoli 3evre….

Holesterola sicer nimam toliko povišanega, da bi imela terapijo, vendar pa imam velike težave s kislino, zato jemljem Nolpaza tablete. Ali bo tudi za te treba doplačati, ve kdo?

Še 6 let nazaj je bila Mirena plačljiva, in ni bila niti pod razno poceni. To ni neka pradavnina.

Zdi se mi nefer, da bodo stara zdravila, pa naj bo to za znizevanje cesarkoli ali pa hormonska brezplačna (to je sistem, ki ga uvajajo); za novejsa z manj nezelenimi stranskimi ucinki….. pa z doplačilom.

naj bodo tudi kondomi brezplačni ali pa naj se plaćuje tudi KT.
IN pa skrajni čas bi že bil, da se začne kontracepcija prevaljevat na moške. Zakaj točno bi morala ženska jemati KT? Naj jih moški …

naj bodo tudi kondomi brezplačni ali pa naj se plaćuje tudi KT.
IN pa skrajni čas bi že bil, da se začne kontracepcija prevaljevat na moške. Zakaj točno bi morala ženska jemati KT? Naj jih moški …[/quote]

Skrajni čas bi bil, da se sexat spravijo samo zreli ljudje. Otroci, ki bi samo uživali in se nagonsko parili kot živali, naj s sexom še malo počakajo, ker še niso dovolj veliki (pa ji važno koliko so stari). eni celo nikoli ne dorastejo.

New Report

Close