Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prvi šolski dan…ne morem z otrokom

prvi šolski dan…ne morem z otrokom

Žalostna…ker svojega prvošolca ne bom mogla pospremiti na prvi šolski dan. Dobila sem povsem novo službo, v kateri začnem ravno ta dan.
Peljal ga bo oče, dobro bo poskrbel za to…a vseeno.

Malo sem mogla potožit. Lahko sem vesela, da imam delo, vem, a so tudi male stvari v življenju, ki nas delajo srečne….

Je še katera mamica bila v takem položaju?

Joj no, ne obupuj. Še do nedavna smo sami šli prvič v šolo. V teh časih, ko je pa na prvi šoslki dan več staršev kot prvošolčkov pa je važno le, da ima otrok nekoga s seboj. Ga pa popoldne pelji na sladoled.

Brezveze, kdo je pa nas v šolo spremiljal? Jaz svoje mame nisem pustila, ker sem se počutila tako samostojna. In sem še danes! Svoje tri otroke sem spremljala, pa mi je bilo vedno brezveze gledati, ko jih je toliko jokalo – starši in otroci – starši od ganjenosti, otroci od strahu. Zadnja dva moja nista hotela, da gremo zraven in sta šla sama. Popolnoma OK, čeprav je bilo šopkantno za druge starše in učiteljico.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za odgovora. 🙂 Sem kar pomirjena. Se gibam v družbi, kjer je to vsem full pomembno, pa seveda poslušam, da je to samo enkrat v življenju..

Ampak ja, z vidika samostojnosti imata prav. V življenju so mejniki, a prvi šolski dan včasih res ni bil tako kot je zdaj. Zdaj imajo prvošolci ornk sprejeme..torto itd.

Bomo pa popoldan naredili, da bo nekaj posebnega ;).

Zadnja leta je družba naredila otrokom medvedjo uslugo. S tem, da se pravice napihuje, dolžnosti pa ponižuje. In iz vsake stvari ali dogodka se dela cirkus. V ta sistem so padli še starši in ga oplemenitili tako, da naredijo galamo predvsem zase, izrabijo pa še vsak otrokov dogodek.

Prvi šolski dan je navaden dan. Težko verjamem, da gre otrok na ta dan res prvič v šolo, sigurno je šel kdaj prej že s starši, starejšimi brati, sestricami… Prvi dan pouka je itak šele naslednji dan, tako da lahko za čisto vsak dan izumiš kaj posebnega.

Pomembno je le, da gre otrok v šolo normalen, da ga ni strah šole.

Ko je bila hčerka v prvem razredu, je šel z njo oče, ker sem učiteljica in nisem mogla manjkati v službi na takšen poseben dan. Hčeri smo vse lepo razložili in je lepo sprejela. Tako ali tako so bili otroci v glavnem z enim od staršev, ne z obema. Večina res z mamami, nekaj pa tudi z očeti.

Saj ta dan je nadvse pomemben in zate in za otroka! Zakaj si delaš občutke krivde, ko bi morala pravzaprav skakati do plafona od veselja? Do takrat lepo v miru razloži otroku, kako zelo pomembno je zate, da si dobila službo in kako je zate zelo pomembno da gre pa on prvi dan v šolo in kako si vesela zanj in kako se bosta oba lahko spominjala tega dne, kot enega pomembnega dne….. in potem popoldne naredi veselico za vse…

Zakaj vsaka druga tema postane tekma o samostojnosti otrok??

Jaz sem stara 37 let, pa se še danes spomnim, da sta me oba starša pospremila prvi dan v šolo, tako, da al ste res stare ali si pa izmišljujete.
Otroci gredo v šolo z 6, eni celo s 5imi leti. Če tak otrok ne želi, da ga 1. Dan pospremijo starši, potem bi se jaz vprašala, kako ljubeč obnos imate v taki družini, deluje precej hladno.


@Avtorica
-verjamem, da ti je hudo ( upam, da zaradi tebe, ne zato, ker je drugim to pomembo!) vendar greste lahko popoldan na sladoled ali naredite tortico in bo tudi to zaznamovalo 1. šolski dan.

mogoče moraš v novi službi samo prositi za tiste 4 ure odsotnosti, ki jih boš nadomestila.večina bi razumela.

Mene je vedno spremljala mama, ki je bila bolj nervozna od mene. Ampak brez nje, pa bi bilo grozno..

Ne vidim razloga, da ne bi bodisi zjutraj manjkala 4 ure ali pa bi začela s torkom.

Iz napisanega je zaslediti,da je predvsem zate pomembno, da si z otrokom. Morda poskusiš tako kot v postu razložiti tvojemu bodočemu nadrejenemu. Dvomim, da bo kompliciral.

In odgovor gospe učiteljici, ki je prvi šolski dan “morala” biti v službi in ni spremljala svojega prvošolca:
Tudi sama sem učiteljica in 19 kolegic izpred parih nekaj let je vsako leto lahko pospremilo svoje mladiče na 1. šolski dan v 1. razred. Ne vem, katera šola svojemu zaposlenemu ni omogočila izrednega dopusta za ta namen. Bi bilo za pokazati s prstom nanjo.

A nimajo prvosolci popoldan?

Tudi sama dobila delo na šoli…torej bo to prvi dan na tej šoli in še razredničarka bom. Ravnatelja ne poznam, niti ne vem, kako imajo na tej šoli to organizirano…sploh za primere, kot je moj.

Tudi jaz sem tri leta nazaj 1. septembra prvič nastopila službo, a sem zbrala pogum in jih vprašala, če lahko grem zjutraj s hčerko in pridem, ko je vsega konec! In, začuda, so mi ugodili, čeprav sem tudi sama v vrtcu in me še kako rabijo prvi vrtčevski dan! Pa sem prišla v vrtec nekje okrog 10, do takrat pa je vskočila kolegica! Ni mi žal, da sem tako ravnala.


bravo! podpis pod tvoj post!

zdaj pa fajn bluziš in nakladaš. Si si vse izmislila? Nobena učiteljica ne dobi službe ne da bi imela predhoden razgovor vsaj z ravnateljem ali njegovim namestnikom. Torej si morala biti na tej šoli in če že ravnatelj ni imel časa s tabo opraviti pogovor, ki bi ga po zakonu moral, ga je moral nekdo drug. Poleg tega nobena učiteljica ne začne pouka šele takrat, ko pridejo učenci v šolo. V kolikor ne veš, so učitelji že na vseh šolah prisotni, nekateri že kar nekaj tednov. Najkasneje pa bodo na vseh šolah vsi že jutri.

Torej fajn nakladaš.

Aha, in kako zgleda, če namesto razredničarke prvega razreda otroke in starše sprejme ena iks učiteljica oz. druga učiteljica v razredu? Na prvi šolski dan? Pri nas se je to enkrat zgodilo – v drugem razredu -iz točno tega razloga, o katerem je tukaj govora, in reakcija staršev je bila obupna – . Da se kaj takega ne bi smelo zgoditi, da so starši pričakovali razredničarko itd. itd. In od takrat ravnateljica razredničarkam prvega triletja več ne dovoli koristiti ta dan dopusta. Zaradi negativnih reakcij staršev.

@nunu: napadaš…zakaj? predlagam, da naslednjič malo premisliš, preden kaj rečeš in obtožiš.
Seveda sem bila na razgovoru. Pa a si ti predstavljaš, da boš na razgovoru za zaposlitev že govorila o svojih željah, zahtevah, za čas, ko nastopiš službo? Potem se ne čudim, da je toliko brezposelnih.
Pogodbo grem podpisat danes, to je drugič, ko vidim ravnatelja. Kajti da sem sprejeta, sem izvedela kmalu po razgovoru, ki je bil junija in to po telefonu. Kasneje sem dobila še pošto. In ni to moja prva služba v šoli ali prva služba nasploh. Tako da vem približno kdaj in komu lahko kaj rečeš in komu ne.

Zahvaljujem se za odgovore in vam želim lep dan.

No, saj za otroka ni bistvene spremembe, saj je že prej hodil v vrtec, a ne? Njemu je vseeno al gre mama ali oče. Prvi razred je bolj kot mala šola, vrtcu podobno. Pri nas sploh, ker sta vrtec in šola v isti zgradbi.


A daj, daj. Tako je bilo včasih.
Sedaj pa se bodo v 1. morali naučiti brati, pisati, računati na + in – do 20 + ostala znanja. Ne vem, ampak to vrtec ravno ni. Urnik imajo kar tempiran–učni načrt.

Glede vprašanja pa tako.
Res je, da dvomim, da ima avtorica tak problem, ampak zagotovo je kje kakšna mamica, ki ga ima .
1. šolski dan ni pravzaprav nič tako strašno posebnega. Res je, šola naredi iz tega en velik halo, ampak otroci, ki tako težko čakajo na 1. šolski dan, so večkrat razočarani.
Pričakujejo šolo, pogledujejo na šolsko torbico, ampak 1. dne so deležni le predstave, torte, morda skakanja čez vrvico v razred-kot skok v šolo.
V razredu potem srečanje z učiteljico in dren vseh prvčkov ter njihovih mamic, očkov, še kje se najde kakšna babica ali dedek in mlajši sorojenci.
Tako ni na 1. šolski dan niti črke š od šole.
Svojemu otroku lahko poveš, da boš v mislih z njim, da bosta potem skupaj pogledala fotografije, da pa bo 1. zaresen šolski dan šele v torek.

Meni je tudi hudo. Zaradi zaposlitve v šoli, ne morem uvajati svoje 2-letnice v vrtec. Dobili smo urnik uvajanja, ki predvideva 15 dnevno uvajanje. Če bo vse po sreči, bo uvajal mož – če ne bo dobil frej (kar se še ne ve) pa nimam pojma kdo bo z njo. ;(

15 dni uvajanja?
Pa saj niste normalni!!!
OMG!
Bogdan Žorž-POMAGAJ!

In v takim vrtcem zaupamo otroke!

Ja, se strinjam da je to bog pomagaj 😉 dobili smo urnik, ki predvideva prve 3 dni prisotnost otroka in starša eno uro, potem postopoma otrok ostaja dalj časa tudi sam. Šele 15. dan v vrtcu prespi – prej piše da gre NUJNO s starši domov. Če pač ne bomo imeli varstva, bo na žalost vzgojiteljic ostala v vrtcu. Jaz ne morem čarat in dobit dopusta. Me pa to vsekakor obremenjuje, ker takoj v štartu “delaš probleme” v vrtcu.

New Report

Close