Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

"Anonimno" testiranje za HIV

Default avatar

nič ni skrito

Spodaj sem brala eno, ki piše, da jo je mož preveral in da morata na testiranje. Pa je ena napisala, da naj gre na ANONIMNO testiranje na infekcijsko kliniko.

A veste, kako to "anonimno" poteka? Tako, da te zdranik sicer ne vpraša po imenu. Ampak to je vsa "anonimnost", kolikor je dobiš. Testiranje se izvaja samo določen dan v tednu samo ob določeni uri. In potem pride tja kup ljudi, ki morajo čakati tam vsem na očeh, in si jako anonimen. Vsak ve, zakaj tam stojiš.

Ta poudarjena "anonimnost" mi je ful glupa. Saj mi ni problem zdravniku povedati svojega imena, njega itak veže molčečnost. Problem pa mi je stati tam dve uri v čredi vsem na očeh, ko vsak mimoidoči vidi, da tam stojiš in je vsakomur jasno, zakaj. Anonimnost my ass.
Default avatar

vilid

Pojdi takrat ko bodo maškarade. Takrat je anonimnost zagotovljena.
Za nadaljne nasvete se name obrni.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
Default avatar

bbtt

nič ni skrito je napisal/a:
Spodaj sem brala eno, ki piše, da jo je mož preveral in da morata na testiranje. Pa je ena napisala, da naj gre na ANONIMNO testiranje na infekcijsko kliniko.

A veste, kako to "anonimno" poteka? Tako, da te zdranik sicer ne vpraša po imenu. Ampak to je vsa "anonimnost", kolikor je dobiš. Testiranje se izvaja samo določen dan v tednu samo ob določeni uri. In potem pride tja kup ljudi, ki morajo čakati tam vsem na očeh, in si jako anonimen. Vsak ve, zakaj tam stojiš.

Ta poudarjena "anonimnost" mi je ful glupa. Saj mi ni problem zdravniku povedati svojega imena, njega itak veže molčečnost. Problem pa mi je stati tam dve uri v čredi vsem na očeh, ko vsak mimoidoči vidi, da tam stojiš in je vsakomur jasno, zakaj. Anonimnost my ass.
In v čem je problem? Vsi so tam z istim namenom. Se boste obsojali med seboj?
Default avatar

kuurac

nč ni anonimno, ker ti zamorijo za zdravstveno. po zakonu te pa še dajo v register.
Default avatar

ABe

Lahko rečeš, da se želiš testirati na šifro in v tem primeru ne daš kartice.
Default avatar

ZDRAV

Priporočam:

Zavod RS za transfuzijsko medicino
Naslov: Šlajmerjeva 6 (poleg porodnišnice)
Informacije: 01/5438-100
Urnik:od pon-pet od 8h-14h
Rezultat: naslednji delovni dan, osebno
Način: anonimno in samoplačniško (16€)

Postopek:

Naročiš se na informacijah, rečeš samoplačniško, ne pokažeš kartice,
rezultat je lahko na ime ali geslo. Sledi posvet z zdravnikom. Zdravnica ti pove nekaj
o SPB. Potem daš kri. Naslednji dan prevzameš rezultate na ime ali na geslo. Osebje
je izjemno prijazno. Anonimnost je zagotovljena. Jest sem to opravil med službo. Vzelo
ti bo manj kot 15 minut. Po obisku sodeč je kar nekaj takih ljudi. Povečini pa hodijo
zaradi neutemljene panike. SE pa HIV močno širi med geji, medtem ko med pari ni težav (to
so statistični podatki).

KAr pogumno.
Default avatar

ZDRAV

aja, pa ko daš kri, noben ne ve zakaj jo daješ. Nisi v nobeni gneči. Samo recepcija
in zdravnica ve zakaj se gre. So pa verjetno že navajene na take postopke. Pri meni so se obnašale, zelo rutinsko in profesionalno. Nisem predsednik države, vendar tudi nisem hotel, da se to izve.