Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Program Velnes na vsgt ali predšolska vzgoja na Ped fakulteti?

Program Velnes na vsgt ali predšolska vzgoja na Ped fakulteti?

Imam eno vprašanje.

Kje mislite, da je več prihodnodnosti pri službi?
Če diplomiram iz novega programa Velnes na Višji strokovni šoli za gostinstvo in turizem ali če diplomiram iz programa Predšolska vzgoja na Pedagoški umiverzi?

Kaj vi menite? Za kateri faks bi se odločili, če bi imeli oba na voljo?

Lep pozdrav, Maja.

Velnes = višja strokovna šola, kjer se pridobi višjo strokovno izobrazbo; to ni “faks”, ampak sodi v poklicno in strokovno izobraževanje. Predšolska vzgoja je študijski program prve stopnje visokega šolstva, pridobi se izobrazbo prve stopnje in je “faks”, ki ima že leta vsako leto omejitev vpisa in za katerega je bilo letos potrebno imeti najmanj toliko točk kot na medicini (podatek velja za Pedagoško fakulteto Univerze v Ljubljani, drugje je prag vendarle nižji, a ne bistveno).

n

Jaz vas nisem spraševala o kam kaj sodi. Sama dovolj dobro vem kakšno izobraževanje ponuja katera šola, in kakšen naziv ima šola. Namreč sprejeta sem na obe šole, vendar se ne morem odločit na katero bi šla. Tako, da prosim, drugič lahko odgovarjate na moje vprašanje in ne na to, kako sem sestavila vprašanje.

lp.

New Report

Close