Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Nosečnost kljub KT, nezaposlena…

Nosečnost kljub KT, nezaposlena…

pozdravljeni!

Imam 2 ”problema” in sicer je prvi ta;

med prvo škatlico jemanja KT Logest sem imela 1 spolni odnos nekje na sredini, po dobrih 2.tednih jemanja, ne vem točno ali dan prej, ali dan po njem, pa sem zamudila s tabletko, nisem je vzela zvečer, ampak naslednji dan (ne vem koliko urni zamik je bil)
menstruacijo sem potem dobila, vendar je bilo to vse skupaj zelo šibko in zanemarljivo majhna količina, bolj kot nek rjavi izcedek…
nadaljujemo z drugo škatlico… sedaj sem skoraj na polovici druge.
Izračunala sem si, da če bi takrat zanosila, bi bila sedaj v 6.tednu nosečnosti.
vse bi bilo OK, če sedaj ne bi toliko razmišljala o tej nosečnosti ( ki seveda ni zaželjena predvsem zaradi ekonomske nestabilnosti…) in sem danes, včeraj opazila, da imam morda malo povečan apetit, res pa je tudi da cel dan mislim na to morebitno nosečnost in me je strah. Morda je le psiha…
testa ne upam delati.

imam že 2 otroka in sem 4 mesece brezposelna, še 2 meseca me pripada nadomestilo zavoda, kaj bo potem, raje ne razmišljam, ker smo precej zakreditirani zaradi hiše v katero smo se pred kratkim vselili…
v primeru da sem noseča, ali bi me potem marca drugo leto pripadala kakšna porodniška??
imam 8 let delovne dobe, nezaposlena sem od aprila letos.

po drugi strani pa razmišljam, morda mi bi bil pa ta otrok dobrodošel, da bi imela podaljšane dohodke še eno leto?? dokler se ne znajdem in najdem novo službo…

Resnično sem zaskrbljena in ne vem kaj naj.
testa me je strah delat…

hvala za kakršenkoli nasvet., besedo..-

Pozdravljena!
Popolnoma te razumem, če jemlješ kontracepcijo potem se morebitne nosečnosti ne veseliš najbolj, sploh če si nezaposlena in imaš že dva otroka, ki jih moreš preživljat…
Ti pa žal ne preostane nič drugega kot to da narediš test. Takrat boš najbolje vedela če si noseča ali ne. Če ne, hvala bogu, te pač mogoče malo hormoni jezijo. Če ja potem pa boš vedela pravočasno, da lahko greš na UZ in ti povedo če je z otročkom vse ok, glede na to da jemlješ KT še naprej (in bi med nosečnostjo bilo fajn nehat) če sem te pravilno razumela?
Sama sem imela podobno situacijo z razliko da jaz enostavno menstruacije ob jemanju KT Logest naenkrat nisem več dobila. Razlog – nosečnost, pa sem jih jemala redno, vsak dan ob isti uri in nisem mogla vrjet ko mi je G potrdila nosečnost. Otroka sem splavila, za kar mi je še danes iz dna duše žal, saj mu nisem dala niti možnosti, čeprav sem z tem partnerjem še vedno skupaj in nisem bila finančno tako slabo situirana. Kaj ti z tem hočem povedati je, da če slučajno si noseča, dobro premisli.
Kako je z porodniško v takšnem primeru pa žal ne vem… najbolje da se pozanimaš na centru za socialno delo.
Držim presti da bo vse ok!

Pozdravljena! Naj ti povem da porodniška ti pripada 1 leto od 250-260e +otroški dodatek do 114e odvisno od vašega dohodka itd….hmm če je rešitev dvomim zato ker pridejo spet nove stvari plenice, dodatne stvari za dojenčka. Sedaj odvisno če imate že morda kaj od otrok prišparano oblačila in tako. Ampak jaz mislim da se da še enga člana preživet. Nardite test pa boste najbolj vedeli! Vem pa da je to težka situacija! Ampak pogumno naprej z dvignjeno glavo!!! 😉

nova
Uredništvo priporoča

če po dveh tednih jemanja zamudiš z eno tabletko za 12-24 ur, je skoraj nemogoče zanosit. po 7 dnevih neprekinjenega jemanja se ustvari kar dobra zaščita… sicer ti pa to v navodilih pri tabletkah tudi piše.

je pa čisto normalno, da so krvavitve v času jemanja tabletk dosti manj obilne, ali celo izginejo.

lahko pa narediš test, ampak, kot že rečeno, praktično nemogoče je, da bi zanosila. ker pa si očitno med manj zanesljivimi pri jemanju kontracepcije, bi se jaz na tvojem mestu raje odločila za kakšno drugo metodo, recimo mireno, nuva ring, ali kaj podobnega, kjer ni treba biti tako natančen. do takrat pa si nastavi opomnik na telefon, da vzameš tableto.

Se ne bi strinjala z tabo… jaz sem ob rednem jemanju zanosila

se strinjam s PoloncoP, več jih je takih, zato tudi KT niso popolna zaščita.

Se ne bi strinjala z tabo… jaz sem ob rednem jemanju zanosila[/quote]

no ja, nobena kontracepcija ni 100%, ampak pri rednem jemanju bi morala biti 99,3%
drugo vprašanje, kaj je zate redno jemanje, kako nizkodozne tablete si imela, pri nekaterih moraš biti kar na uro točen.

Redno jemanje za mene pomeni vsak dan ob 10:00 dopoldne, nikoli nisem pozabila tablete ali jo vzela kakšno uro prej ali bolj pozno, vedno točno. Iz preprostega razloga ker sem se zelo bala zanosit… in ravno to se mi je zgodilo :/
Jemala sem tablete Logest, z tem da sva prvi mesec ko sem jih jemala še uporabljala kondom, ker sem hotela bit 100% ziher da ja ne bo kaj… pol drugi mesec pa ne več in se je zgodilo.

Pozdravljni!
Sem nova na formu vendar vseeno upam na kak pameten nasvet. Pred dobrim mesexem dni sem začela z jemanjem kt Belare. Zgodilo se je da sem med tem časom dobila zastrupitev in sem 14 dni bruhala. Zanima me ali kt vseeno delujejo klub bolezni ki je nastala ali ne?
Druga stvar v tem časom sem z svojim fantom (z katerim sva skupaj že lep čas) imela spolni odnos brez kondoma z upanjem da so kt delovale skoz ta čas. Zanima me koliko je možnosti da zanosim in da kt med temi 14 dnevi niso prijele? In ali je bolje da vzamem v 72urah nujno kt stem da fantova semenska tekočina ni prišla v mene in nisem imela posrednega stika?! Res je da sva še oba zelo mlada in najo to tudi toliko bolj skrbi saj še ne nenačrtujeva otrok. Svojega ginekologa si namreč neupam vprašati kako je z tem. In pa še zadnje vprašanje ob pričetku jemanja kt nekej 3 dni po tem so se mi pričeli močni krči, podlajšana menstruacija, občanso krvavenje in močne bolečine v predelu mehurja (pekoč urin) ter boleči jajčniki. Je to morda vzrok spremeb ob začetku jemanja?
Hvala vse za odgovore in upam da se kateri izmed vas nebo to zdelo čudaško tudi jaz sem samo ženska in na vse si namreč ne znam odgovorit, brala sem veliko formov vendar vse povsod piše drugače zato me je to nekoliko zmedlo. Hvala vsem ki mi boste skušale pomagat.
Lp Mia

Za Vprašanje pomembno: kolikor vem bruhanje zaradi zastrupitve (s hrano?) nima nobene zveze z delovanjem KT in ne vpliva na njihovo delovanje. Razen (zelo hipotetično), če si se zastrupila s čim, kar ima mogoče takšno kemijsko sestavo, da izniči delovanje KT… – čeprav si ne morem predstavljati, kaj bi to lahko bilo.
Če prav razumem, sta imela s fantom spolni odnos s kondomom, po 14 dneh jemanja KT in to tako, da semenska tekočina ni prišla s teboj v stik. Ne upam reči 100%, ampak 99,999….% nisi zanosila.

Razumem, da ti je nerodno govoriti o teh stvareh s komerkoli v živo in zato sprašuješ po forumih. Ampak toplo ti svetujem, da se premagaš in pogumno vprašaš svojega ginekologa o vsem, kar te zanima ali teži. To je njegova služba, da ti odgovori in ti svetuje, ti pomaga. In verjemi, da je vajen raznoraznih “neumnih” vprašanj. Poglej, praviš, da si že lep čas s tem fantom, da imata spolne odnose, da se zavedata možnosti za zanositev (in si je za zdaj ne želita), torej si odrasla, čeprav zelo mlada. Bodi odrasla tudi v tem, da odgovorno iščeš informacije na pravih mestih, da se odprto pogovarjaš o svojih težavah z ljudmi, ki so za to pristojni (v tem primeru ginekolog). Če ti je to kljub vsemu preveč težko, zamenjaj ginekologa za morda kakšno mlado ginekologinjo, s katero se boš morda lažje pogovorila in ti ne bo tako nerodno. To ni noben problem in je čisto tvoja pravica.
Pa srečno!

Če je od jemanja tabletke in bruhanja minilo več kot 2 uri, potem tabletke nisi izbruhala in si bila zaščitena.
Včasih pride ob jemanju tabletk do taznih motenj, kot so vmesne krvavitve. Če se bo to ponavljalo, potem je dobro, da stopiš do ginekologa in da ti zamenja tabletke. Če si imela bolečine v spodnjem delu trebuha in te je peklo, ko si šla na wc, je to pač vnetje sečevoda ali mehurja. Ženske smo bolj občutljive. Po spolnem odnosu pojdi lulat, da iz sečevoda odplakneš bakterije, ki so tja zašle med seksom. Včasih pa do vnetja pripeljejo tudi razni hormonski vplivi. Meni je npr. škodilo eno progesteronsko hormonsko zdravilo. Takrat sem imela non stop vnet mehur. Prej pa kasneje pa tega sploh ni bilo.

Ginekologa pa kar vprašaj. On je tam zaradi tebe, ne ti zaradi njega. Vprašanja si napiši na listek in ga pobaraj. Bolje spraševati, kot biti neveden..

Hvala obema za odgovore. Vsekakor je lažje vprašat ginekologa ko že nekaj veš o tem ne da si čist brez znanja. Torej Maja P. Hvala za nasvet. Torej šlo je za zastrupitev z hrano ki sem jo dibila v eni izmed restavracij oz v pekarni z štručko kot vsaka študentka sem tudi jaz si zjutraj šla po zajterk in tako dobila zastrupitev za katero tud zdravniki niso vedeli natančno. Torej bruhanje je trajalo 14 dni vendar kt jemljem zvečer predem grem spat oz med 10-11uro bruhala sem do nekje 8h zvečer in čez noč se je umirilo. Zato sem bila nekoliko zaskrbljena ali je sploh bil učinek kt. Kar se tiče fanta imam stalnega že nekaj časa res je da nisva več najstnika vendar še vseeno ne načrtujeva otrok oba še študirava in nebi bil najbolj primeren čas za to vsaj dokler si ne najdeva oba redne zaposlitve. Kar se tiče ginekoliga imam srednjih let ni ne mlad ne star imela sem mlado ginekologinjo ki je šla na porodniško nato pa sem se jaz preselila in zaradi velike razdalje menjala tudi zdravnike. Iskala sem ginekologinjo vendar nekatere niso sprejemale novih pacijentk, druge samo nosečnice,…..in skratka ostali so mi še samo moški kar mene osebno ne moti vendar se mi zdi da se z žensko bol mladih let lahko dosti več pogovoriš. Nisem zaprta oseba vednar sem vseeno raje povprašala prej na formu kot pa da bleknem kakšno oslarijo. Hvala vam za nasvet če pa katera koli še kaj ve pa naj napiše vsak odgovor mi bo veliko pomenil. RES ŠE ENKRAT HVALA 🙂

Morem pa še omenit ker sem pozabla da sem imela spolni odnos z fantom BREZ druge zaščite (npr kondoma) torej samo kt (1. v času jemanja ) in to po eno mesečem jemanju kt. POvzetek na kratko haha

Pozdravljene tudi jst imam en porblem stara sem 19 let zanima me kako je z tem materničnim vložkom IUS je kakšna omejitev pri starosti kdaj si ga lahkoo daš vstavit ima morda katera izkušnje ve kaj o tem kakšen je postopek in kakšna je zaneslivost te kontracepcijske metode je varna??
Sama sem sicer vpašala svojega ginekologa ki mi o tem ni kaj dosti povedal se je nasmejal in rekel da se boma i tem pogovorila drugič do takrat pa naj uživam kt.
Lp Anita

Kolikor jaz vem, se maternični vložek (na primer mirena) daje ženskam, ki so že rodile, vsaj tako je bilo razloženo meni. (Jaz sem se zanjo odločila po prvi nosečnosti, verjetno se bom tudi po tejle.) Sicer se mi zdi čudno, da ti tega (ali pa pač, da je možno že prej, ker lahko da se motim) ni povedal ginekolog in da se je samo smejal… takle ginekolog ni ravno najboljši…

Ce po resnici povem že nekaj časa razmišljam o zamenjavi in sicer vprašam o kateri stvari pa ne dobim odgovora oz če ga da je nenatančet in brez pomena. Moja vprašanja se mu zdijo nekoliko brezveze češ obstaja internet formi knjige vendar vse vedno nepiše tako kot bi moralo. Zato pa tliko nerazjasnjenih vprašanj vsaj pri mladini. Obstaja mogoče kakšen drug pripomočk ki je zanesljiv v kontracepciji podobno IUS-su da se vstavi in da ni potrebno vedno skrbet. In pa slišala sem govorice da kt škodujejo in dajejo možnost nezansoitvi je to možno?
Lp

ginekologa menjaj. bolje prej, kot ko boš res rabila kaj, pa se bo še vedno samo smejal.

vsaka kontracepcija ima pluse in minuse. vsaj včasih se mirena ni dajala ženskam pred prvim porodom, ker se šele med nosečnostjo ženski spolni organi razvijejo do konca. morda res ni potrebno skrbeti vsak večer, zato pa ne ščiti pred boleznimi, in ne moreš je vstavljat in jemat ven, če se ti slučajno zahoče. kt in mirena pravzaprav delujejo podobno – oboje je hormonsko in ja, lahko ti “zruši” hormonski red, lahko ti ga pomaga vzpostaviti… mirena je lokalna, kt pa ne, ker jih pač poješ. navkljub temu, da se strinjam, da imajo kt lahko stranske učinke, in to precej zoprne (nekatere ženske o njih poročajo, segajo pa vse od glavobolov do “porušenih” hormonov in krvavitev; nekaterim pa so prinesle poleg zaščite še mnogokaj drugega dobrega, recimo čisto kožo, urejene cikluse, manj težav s pms…), pa ni res, da naj bi povzročale neplodnost, in tudi mirena ima lahko podobne učinke. vsi umetno vnešeni hormoni jih lahko imajo.

pri izbiri kontracepcije glej tudi na druge stvari, ne samo, kako “komot” je. vsaka ima pluse, vsaka ima minuse. kt, kondomi, mirena so verjetno najpogostejše oblike pri nas. njihova zanesljivost je približno enaka, s tem, da statistično najzanesljivejše so kt, ne mirena, da ne boš mislila (!), kombinacija kt + kondom pa se sploh priporoča za tiste, ki nimajo stalnega partnerja, saj je zanesljivost zelo povečana, poleg tega pa ščitijo pred boleznimi. a dvomim, da to prakticira veliko ljudi… navadno iščemo najbolj enostavne rešitve. ki pa niso nujno najboljše.

premisli o svojem življenjskem slogu, o partnerstvu (imaš stalnega ali ne), o spolnih odnosih (imaš redne ali redko), kako tvoje leto prenaša kt, če si že poskusila… in na podlagi tega vsega se odloči.

vstavi za dlje časa se samo intrauteralna kontracepcija, maternični vložek, vse ostalo je bolj kratkotrajno. dlje trajajo injekcije, ki so tudi hormonske, in ne vem, koliko se v sloveniji prakticirajo, ter hormonski obliži, ki mislim, da odvisno od obliža trajajo okoli tedna dni. tabletke kot veš, so dnevne, kondomi in diafragme pa ob vsakem odnosu. tako da ja, če gledaš samo to, je maternični vložek najbolj “komot”, ker na edinega lahko pozabiš za 5 let… razen sterilizacije, ki pa je spet v sloveniji mislim da ne izvajajo pred 35. letom starosti =)

Hvala za nasvet 😛 Alncka

mislim, da materničnega vložka pri 19 letih ne boš dobila.
ena od možnosti, zelo podobna materničnemu vložku, je nuvaring. to je gumijast obroček, enkrat mesečno si ga vstaviš v nožnico in ga imaš not 3 tedne, oddaja hormone.

potem so tu še obliži, ampak jaz ne bi bila ravno pomirjena, kaj, če bi se mi zadeva odlepila…

ah, saj res, obroček. ga pri nas že dajejo? je plačljiv ali ga krije zavarovanje?

New Report

Close