Forum.Over.Net

Starševski čvek

Gledam te jamie oliver 15 minutne obroke...

Default avatar

gho

samo pa uporablja neke hudičevo drage sestavine in kar dosti stvari pri nas sploh nimajo. Ma mislim, rakovice, školjke, kalamare, tona eksotične zelenjave. Paprike v trgovini prodajajo 3 po več kot evro.

Pa še mogoče je 15 minut kuhanja, ampak je 2 uri hojenja po trgovinah in si spet tam.
Default avatar

cooking lady

Meni Jamie Oliver ne kuha dobro, recepti so čudni in zakomplicirani, takrat ko je bil na vrhuncu sem dobila v dar njegovo knjigo, živo razočaranje! Niti enkrat nisem kuhala po njej.

Če ti lahko svetujem glej tole žensko Laura Vitalis, velikokrat kuham po njej, je full simpatična, simple recepti, lahke sestavine skratka se splača tukaj je link od njenih videov: http://www.youtube.com/watch?v=Kibux6TUXMg
Default avatar

D.K.H.i

Vsekakor vzame vec kot 15minut
Default avatar

tkole

15 minut vzame od trenutka, ko imaš vse sestavine pripravljene.

Koliko časa pa rabiš, da vse opereš, narežeš, zmeriš ... pa ne pove.

Meni so kakšni recepti čisto OK, drugi spet ne.
Default avatar

takj e to

on že kupi vso zelenjavo oprano, narezano in spakirano, koliko je to še zdravo, je vprašanje
cel kup začimb in sestavin tudi ni za dobit pri nas, ali pa so drage....

njegova kuhinja mi ni glih...
Default avatar

bebebes

tkole je napisal/a:
Ne pove, ker niti ne ve. Vse mu drugi pripravijo.

Kaj sploh gledate takšne bedarije? Ne razumem vas, ženske, da buljite v te kuharske oddaje.
Default avatar

Paco Moralles

Jamie Oliver z "navadnim materialom" ne bi skuhal nič užitnega!
NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!
Default avatar

ABe

S tako raznolikimi sestavinami in predpripravo lahko vsak naredi poslastico....
Default avatar

ah jaa

Kot da pa moraš skuhati jed natanko po receptu. Če nimaš paprike daš pa bučko npr..

Važno da dobiš idejo kaj skuhati ker to je neni najbolj mučno, ko vem kaj bom kuhala mj je super.
Default avatar

jamie je super

Meni je pa njegova kuhinja super. Enostavna, hitra in okusna. Saj ne da se držiš točno recepta, ampak držat se njegovega koncepta kuhanja, je pa zakon. Jaz kuham po njem. Ne njegove recepte, ampak po njem.
Default avatar

11511

Meni je tudi super. Že samo ideja, ki jo prirediš po svojem okusu je super. Da o kakšni bližnjici niti ne govorim.

Sploh pa ni poanta da moraš točno v 15 minutah skuhat kosilo. Gre se za to, da so taki obroki pripravljeni hitro in iz svežih sestavin.

To ni golaž od včeraj + špageti in solata. Pač da se da iz marsikaterih sestavin na brzino nekaj pripravit svežega za na krožnik.

Jaz ga obožujem, ker ne komplicira in dosti da na sveže lokalne sestavine in sveže začimbe.
Default avatar

Topsy

takj e to je napisal/a:
Jamie ima velikanski vrt, na katerem dnevno pobira svoje pridelke in kuha z njimi v svojih restavracijah.

Vecina kakovostnih zacimb je draga, a se jih uporablja minimalno.

Veliko eksoticne hrane se dobi v vecjih hipermarketih, le pogledari je treba plus vedno vec spacializiranih trgovin imamo.

Ce pa bi kaksno od njegovih oddaj pogledal/a dovolj natancno, bi pa ugotovila, da ima doma kar nekaj konzerv, isce bliznjice in svetuje.
Default avatar

NYCI

Jamie uporablja neke sestavine in neke začimbe, ki se pri nas ne uporabljajo. Ravno tako tista Nigella Laufati po trgovinah pa tudi ne mislim.

Recepti Jamieja in Nigelle za naše okolje večinoma neuporabni.

Od TV angleških kuharjev mi je najboljši Nigel Slater. Kuha preproste stvari, univerzalne sestavine in začimbe, ki jih imamo tudi Slovenci doma.

Sicer pa ne rabiš angleških kuharjev. Imamo Slovenci dovolj svojih kuharjev z enostavnimi sodobnimi recepti za jedi, ki jih smo jih v našem okolju vajeni jesti.
Default avatar

leelee_

Sploh ne vem, v čem je problem. Lonček neke začimbe kupiš enkrat in jo imaš potem za zelo dolgo. In tako postane ena od stvari, ki jih "imaš doma".
Default avatar

a bejž???

Topsy je napisal/a:
pri teh 15 minute meals kupuje narezano zelenjavo. zakaj pa misliš, da jo izpakira iz celofana pred kamero????? očitno tega ti ne opaziš...
Default avatar

jaz pa tako

Zame najboljša je una novozelandka, res teko pravo domače, brez kopliciranja - annabel langbein. Ni slab tudi un avstralec z dvema hčerkama - bill. Kul je še nenad.
Najbolj sovražim fejkerje ala donna hay, ki sploh kuhat ne zna in potem vse nekaj natančno odmerja kot kokoš brez glave.
Jamie mi tud ni všeč oz. vsi ostali preveč komplicirajo, merijo itd in so res za praznične jedilnike.
Default avatar

Morag

Meni pa Jamievo kuhanje tudi odgovarja. Ravno v tem je keč, da skuha s kakršnimkoli materialom. Je pa res, da to kuhanje ni za uokvirjanje v recepte, idej dobiš pa nešteto.