Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sirova omaka

sirova omaka

ko delate sirovo omako, ker sir date najraje not, vem da je na netu polno receptov ampak kr nevem kir je boljši……………….jst ponavadi vedno drugega in nikol nima omaka istega okusa, mi je pa pri Jurmanu tak dobra in nimam poma kir sir dajo not

Pri Jurmanu je instant omaka, taka iz vrečke.

Ja, ti pa glih veš, kakšna omaka je tam….

Ja, ti pa glih veš, kakšna omaka je tam….[/quote]

Pa saj veš, da Yo vse ve. Vse. Spozna se na kuho, na gostilne, na živali, na finance in računovodstvo, psihologijo, medicino, agrokulturo, umetnost, finomehaniko, filozofijo… Sem kaj pozabila?
Tale naša Yo je tako univerzalna, da mi res ni jasno, kje hodi da je ne ukradejo?!?!

Povsod tam, kjer mi ne strežejo instant juh in omak.
Za to ni treba bit pretirano brihten, samo zanimat te mora, kaj zmečeš vase.

Ampak daj mi razloži tole čudo. NE hodiš tja, kjer strežejo instantne omake. OK. Kako pa potem veš da jih?
Aja, Houdini si tudi…

mah ne se kregat no……………..me je sam zanimal, če kdo ve………………….mi kdaj pa kdaj gremo in ko se vračamo iz morja se ponavad vedno tam ustavmo, pa mi je res dobra………………..kolk je pa kej zdrav opa ne komplicirimo, ker med šihtom se tud na malco v gostilne, menze in restavracije hodi pa še noben ni umrl zarad tega…………………moj recimo fizično dela in ne vem če bi lahk še pisala in kracla po munu, če bi mu za na šiht dala za malco jabolke:)

a neda, da sirova omaka ni boljša, kot
Limbo pica
kdaj greva

sam res tam je pa pica zakon……………..a greva čez vikend enkrat:)

sem misla napisat ta vikend

Mogoče v nedeljo, moj dela tud v soboto….
jaz nisem tok blizu limbota doma
kake 20 min z avtom, ti pa si kr blizu, se mi zdi, da si enkrat napisala…
ker pa ne vozim, pa ne morem sama pridet …

Ampak daj mi razloži tole čudo. NE hodiš tja, kjer strežejo instantne omake. OK. Kako pa potem veš da jih?
Aja, Houdini si tudi…[/quote]

Vem, ker so me nategnili in sem, ker pač nisem popolna, ampak imam kronično obolenje, pristala na urgenci. Si zdaj zadovoljna?

sem nekje 8 minut stran, skor center Celja……………….bom vidla, če nikamor ne gremo, ti napišem…………….iz kerga konca pa si?

okoli picikata

pa sej pol si pa kr blizu

Če govoriš o sirovi omaki za zrezke ali njoke, je osnova sladka smetana.zrezke popečeš, začiniš preliješ s smetano ( za kuhanje ali čim bolj gosto, jaz dam Pomursko za stepanje). Potem pa na zrezke ali v omako nariban ali tanko narezan sir, obicajno kar edamec.

Za testenine pa na maslu popražim česen , zalijem z mešanico slafke in kisle smetane, začinim z baziliko itn, dodam nariban sir da se stopi. Omaks ne sme zavreti ker kisla smetana ne sme vreti.

New Report

Close