Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najboljša risanka

Najboljša risanka

Pozdravljeni!

Za revijo Mama pišem članek o najboljših risankah za otroke. Bi mi lahko pomagali z glasovanjem za:

1. Najbolj poučna risanka
2. Najbolj smešna risanka
3. Najbolj ganljiva risanka

Napišete na primer:
Najbolj poučna: Franček
Najbolj smešna: Bacek Jon
Najbolj ganljiva: Reševanje malega Nema

Glasovanje bo potekalo še preko facebooka revije Mama in na koncu bom naredila sezname, 5 najbolj smešnih…
Tako da rabim veliko glasov! 🙂

Lep pozdrav, Lucija

1. Najbolj poučna risanka – Medvedek Uhec
2. Najbolj smešna risanka – Tom Jerry
3. Najbolj ganljiva risanka – Levji Kralj

Upam, da boš vključila tudi japonsko animacijo, ki je pri nas zelo popularna med našimi osnovnošolci.

Sicer pa je to grozno kompleksna tema in me res zanima, kako se je boš lotila. Ker pisanje o smešnih risankah zahteva določeno znanje o tem. Ko sem bil na akademiji sem se pri enem predmetu ukvarjal z risanko Tom & Jerry in mi je razumevanje specifike njunega humorja (oziroma boljše rečeno – zakaj je nekaj tako krutega, lahko hkrati tako smešno) vzelo skoraj ves semester.

Vsekakor pa moraš vse risanke, o katerih boš pisala, tudi sama pogledat in skušat razumet nianse, zakaj so smešne, ganljive ali kakorkoli tretjega. Skratka, kompleksna tema je tole, revije Mama sicer ne poznam, vendar ti bo pisanje kakovostnega članka o tem, vzelo veliko časa. Vso srečo in vztrajnost želim!

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za nasvete. Tudi sama ne želim pisati kakšnih bedarij, zato se tudi poskušam povezati z medijsko psihologinjo, uredniki…. Tudi sama bom kaj pogledala, nameravam narediti tudi seznam dobrih risank na temo ekologije in zdaj iščem malo manj znane in tukaj je res veliko japonskih z zelo dobrimi kritikami, na primer Gake no ue no Ponyo (2008)…

Ekologija, hmmm, imam morda nekaj predlogov:

– Sonic the Hedgehog (vrtela se med 1993 in 1994), postavljena je v postapokaliptični svet, kjer je vse robotsko, železno in ni nič več naravnega. V tem svetu se znajde lik Sonic (ki je popularen tudi iz iger), ki se s prijatelji upre robotizaciji in želi “gozd” spet narediti zelen.
– Nausicaa of the Valley of the Wind
– Pom Poko

O hvala! 🙂 Drugo in tretjo poznam, za prvo pa še nisem slišala.

Pozdravljeni!

Za revijo Mama pišem članek o najboljših risankah za otroke. Bi mi lahko pomagali z glasovanjem za:

1. Najbolj poučna risanka Paddington Bear
2. Najbolj smešna risanka Dennis and Gnasher
3. Najbolj ganljiva risanka – Fox and the Hound

1. Najbolj poučna risanka Paddington Bear
2. Najbolj smešna risanka Dennis and Gnasher
3. Najbolj ganljiva risanka – Fox and the Hound

Sonic Underground je boljsi

“Čudežno Potovanje” je zlo dobra risanka 🙂

New Report

Close