Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Proslava v Rovtah

Proslava v Rovtah

Kot nekdanja titova pionirka in nekdo, ki je z vsem srcem verjel v socializem, pa vseeno sploh ne odobraval povojnih pobojev ali privilegijev nekaterih, sem resnično pretresena nad vabilom na belogardistično proslavo v Rovtah. Kaj menite ostali?

Nikjer v Evropi ni proslav za kolaboratorje, kaj čem še rečt.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

menimo, da ruski monarhisti, če je sploh še kje kakšen, nimajo pojma, kje so Rovte

vse pobili…Delala sem s sodelavko, ki je izgubila, bili so pobiti trije mlajši bratje-pravzaprav otroci…

belogardistično proslavo se čudiš? Kje pa so belogardisti, saj so jih po končani vojni vse pobili…Delala sem s sodelavko, ki so ji ubili tri mlajše brate-bili so otroci..in to po končani vojni leta 1945 ?? A se nič ne čudiš, da so morilci, ki so dali ubijate poštene Slovence še živi in prejemajo visoke pokojnine???
A poznaš kaj zgodovine slovenskega naroda, ali poznaš samo zgodovino jugoslovanskih narodov..??
Jaz sprašujem tebe, kaj misliš, očitno nič ne misliš, ko napišeš?!

Kot tudi ni videti rdečih zvezd. Samo še mi nismo pometli s preteklostjo, ki bo očitno večno delila ljudstvo na dva tabora.

Kar se mene tiče, lahko tudi zvezde prepoveš, če se boš bolje počutil/a. Sam pri sebi imam pošlihtano-
v familiji suma sumarum 4 partizani, 1 belogardist, 1 mobiliziran v italijansko vojsko v afriki ušel k angležem, eden ustreljen kot talec, po vojski, dva zaprta, 2 izginula. Nauk- nobenemu ni bilo luštno.
Jaz NOB zagovarjam- do 45l. Juge pa nisem maral. In to kar se mene tiče je to. Bolj me pa zanima, kako bom preživel naslednja leta.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

belogardistično proslavo se čudiš? Kje pa so belogardisti, saj so jih po končani vojni vse pobili…Delala sem s sodelavko, ki so ji ubili tri mlajše brate-bili so otroci..in to po končani vojni leta 1945 ?? A se nič ne čudiš, da so morilci, ki so dali ubijate poštene Slovence še živi in prejemajo visoke pokojnine???
A poznaš kaj zgodovine slovenskega naroda, ali poznaš samo zgodovino jugoslovanskih narodov..??
Jaz sprašujem tebe, kaj misliš, očitno nič ne misliš, ko napišeš?![/quote]

Ti isti bratje so poskrbeli,da so bili drugi trije bratje in mama ubiti že pred letom 45 in to zaradi njihove izdaje!! Mešaš vzrok in posledico! In prijavi že vendar, če imaš dokaze.

In očitno ti tudi nič ne misliš!! Ti plačajo ali iz prepričanja! Ker če iz prepričanja, potem si enako kriv za tisto, kar se je med vojno dogajalo. Posledice pa po vojni!!

pri vsem tem pumpanju iz leve in desne me resno zanima

ALI SMO V LETU 1945 ALI 1947, ker v letu 2013 zagotovo nismo.

očitno je res nekaj narobe z nami, nismo pravilno uredili naše zgodovine, da je zadeva po 70 letih še tako živa…eno hudo vojno 20 let pred tem, smo pa čisto pozabili.

sam vidim v teh dejanjih domobrancev in somišljenikov v današnjem času predvsem poskuse, da bi nekako prišli do opravičila s strani komunističnih voditeljev, da tisto, kar so naredili po vojni, ni bilo pravilno.
ker dokler ne bodo črni priznali, da so s prisego napačnemu zajebali in dokler ne bodo rdeči priznali, da so po vojni krepko zajebali s poboji, mi ne bomo nikoli živeli v sedanjosti za prihodnost.

Ko se boš ti in tebi podobni odpovedala rdeči zvezdi in revoluciji, bodo tudi belogardistične proslave izginile.
Torej – odločitev je na tebi. Ali “dražgoše” in “Rovte” ali ljubi mir in sožiteje za prihodnost.

. . -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- Vsa pokvarjenost aktivistov za "socialno pravičnost" v enem videu. https://www.youtube.com/watch?v=vWXZ-whusxY . . Ko se opranoglavost sooči z argumenti :-) https://www.youtube.com/watch?v=0e50fQLyebI

Saj to prisego Hitlerju nihče od “tačrnih” ne zagovarja, medtem ko je “tardečim” revolucija (in tudi revolucionarno nasilje) še vedno temeljni kamen na katerem gradijo svoj obstoj.
Pred 22 leti smo rekli, da pustimo preteklost za sabo, potem pa so “tardeči” spet začeli s svojim “sranjem” in sedaj smo tu kjer smo.

. . -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- Vsa pokvarjenost aktivistov za "socialno pravičnost" v enem videu. https://www.youtube.com/watch?v=vWXZ-whusxY . . Ko se opranoglavost sooči z argumenti :-) https://www.youtube.com/watch?v=0e50fQLyebI

To je enako, kot četniška ali ustaška proslava. Vsi ti so enaki. Zadnji čas, da se združijo in organizirajo miting resnice.
Ne razumem, kako so lahko tako nepovezani med sabo.

V Srbiji je Draža Mihajlović rehabilitiran.
Toda tu živeči Srbi, tako četniki kot titoisti, pa besno nasprotujejo vsemu kar bi Sloveniji prineslo spravo.

. . -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- Vsa pokvarjenost aktivistov za "socialno pravičnost" v enem videu. https://www.youtube.com/watch?v=vWXZ-whusxY . . Ko se opranoglavost sooči z argumenti :-) https://www.youtube.com/watch?v=0e50fQLyebI

moj post je bil bolj namenjen sporočilu, da je treba iti naprej in pustiti zgodovino zgodovinarjem. dejstvo pa je tudi, da rdeči ne morejo iz svoje kože bolj kot ta črni ( teh je itak samo za vzorec, ker so jih leta 45, saj vemo kaj)

vsi moramo spoznati, da zgodovina pač ni rdeče črna….ampka vse druge barve. treba se je vprašati kaj je počela KP z osvobodilno fronto, kaj je imela toliko proti domoljubom tigrovcem itd….hotela je oblast za vsako ceno.
treba se je vprašati zakaj so nastale vaške straže? zaradi nasilja italjanov pač ne…od tu tudi izvira beseda bandit za partizana, nekateri najbolj zagrizeni so počeli velike svinjarije.

prav tako je treba vedeti, da se je v toku vojne, ko se je vsak boril za lastno preživetje, pač marsikdo odločil za kakšno stvar, čeprav je vedel, da ni pravilna, samo da je preživel tisti trenutek.
potrebno je vedeti, da je bilo veliko mobiliziranih v razne vojaške formacije (partizani, domobranci, nemci, italijani) po principu, kdor prvi pride, prvi melje….mišljeno tako, da tista vojska ki prva pride v vas, pobere vse moške, sicer sledi streljanje…..sedaj pa bodi pameten.

potrebno je vedeti koliko domobrancev so partizani pobili, ker so prebegnilli k partizanom, ker se niso strinjalli z domobranskim delom, vanj pa bili prisiljeni ali ker se je izrodilo. velja tudi obratno za prebege od partizanov k domobrancem.

takih zgodb je na tsoče, zato danes v miru govoriti, kako so eni zlobni, drugi pa pošteni in pravični, ni korektno.

vsak naj se, preden sodi zgodovino, sam pri sebi vpraša, kako bi reagiral in odgovarjal s pištolo na sencih….recimo, pride do tebe domobranc, da pištolo na senca in reče, greš z nami? ali pa, pride do tebe partizan, da pištolo na senca in reče, greš z nami? itd….postavite si poljubno vprašanje, na katero danes iz lastnega prepričanja odgovorite ne…..situaciji pa dodajte moža, ki vam tišči pištolo na glavo….BO ODGOVOR ENAK ZDAJŠNJEMU?????

Podpis !!
In danes se eni s polnimi ritmi oglašajo in blebetajo o narodnih izdajalcih, ker so jim tako oprali možgane.

Takratni dogodki so bili vse preveč resni, da bi jih z “dobri fantje – slabi fantje” filozofijo pojasnil.

. . -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- Vsa pokvarjenost aktivistov za "socialno pravičnost" v enem videu. https://www.youtube.com/watch?v=vWXZ-whusxY . . Ko se opranoglavost sooči z argumenti :-) https://www.youtube.com/watch?v=0e50fQLyebI


podpis

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Preljubi Slovenci!
Verjetno ne bom nikdar razumela raznih forumov, kjer se kar nekaj piše, ne da bi sploh poznali dejstva! Najlažje je nekaj ali nekoga popljuvat tako na daljavo in s tem trosit nestrpnost med ljudi. Na tak način ne bomo nikdar dosegli resnične sprave, predvsem pa me moti to, da se na eni strani lahko javno govori o proslavah, na drugi bi pa morali še toliko let – najbolje večno – molčati… Saj se spomnite tiste izjave, da je v Barbarinem rovu še prostor!

Katalena: Tudi jaz sem bila Titova pionirka. Zato poznam eno in drugo stran. Res je škoda, da so moji starši že pokojni. Če bi bili še živi, bi vam veliko lahko povedali, kaj se je v resnici dogajalo v Rovtah, Šentjoštu in še po mnogih krajih naše domovine. Kar nekaj literature lahko najdete o tem. Škoda je tudi to, da na takih forumih ne sodelujejo tisti, ki so medvojne in povojne poboje tudi doživeli. Oni ne bi pisali kar nekaj na pamet, kot se na žalost tu dogaja… Sicer pa: ali ob prejemu vsakega vabila sprašujete na forum, kaj drugi menijo o tem?

Kdaj bomo vsi Slovenci sprejeli našo resnično zgodovino? Zgodovina je zgodovina in se je ne da spremeniti. Dolga leta so nam enostransko prali možgane, doma pa so nam pripovedovali tudi drugo resnico, o kateri si takrat niso upali glasno govoriti, saj nikdar niso vedeli, kdaj jih bodo pobili. Veliko nedolžnih žrtev je bilo na eni in drugi strani. Prav je, da se jih spominjamo, hkrati pa delamo na tem, da se v bodočnosti ne bi kaj takega ponovilo. Že odpiranje takega foruma pa na žalost kaže drugače: seje nestrpnost in nepripravljenost sprejeti dejstva med nekaterimi sodelujočimi.

partizani in rdeča zvezda sta osvobodili slovensko in jugoslovansko območje od okupacije. seveda da ne-bo nizozemec, šved ali nemec mahal z zvezdo. njih so osvobodili američani in rusi pa zato mahajo z zastavami združenih držav amerike. okupator je imel na tleh nekdanje jugoslavije kar nekaj kvizlinških enot, ena od njih so bili domobrani. tega dejstva ne spremeni nobena proslava in rehabilitacija. enako stališče do kvizlinških enot ima svetovna politika pa tudi cerkev, zato tudi vikarju prepoved udeležitve pri obujanju izdajalstva. kar gledamo danes je del “politična sredstva” ki jih je omenil janez jansa in sds. jaz to čutim kot nekaj normalnega, saj vsaka rana prvo zagnoji in potem celi. rdeča zvezda ima na slovenskem pozitivno sporočilo, saj označuje obuditev narodove zavesti in konec hlapčevanja in drugorazrednosti. takega mnenja je večina na slovenskem zato tudi odločen ne politiki sds-a.

nimam nič proti če se veterani pomožnih ss enot na slovenskem zberejo in obžalujejo svoje napake in obujajo spomine, ampak svojih napak naj ne prenašajo na svoje potomce ali jih poskušajo opravičiti. konec koncev so bili pripadniki zločinskih in morilskih vojaških enot. napake pa delamo vsi, vprašanje je le če z njimi lahko živimo-te. nepriznanje napak je le odraz slabosti in vodijo v ponovitev

New Report

Close