Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Na testu: Nissan Qashqai 1.5 dCi 360

Default avatar

IztokFranko

Na test danes prevzmamem Nissana Qashqai s posebno opremo 360.

Pogon ima spreljan na prednji kolesni par (2WD).

Komercialna akcija na dan 1.7.2013: popust 3000 EUR, torej znaša cena testnega vozila z vključenim popustom iz komercialne akcije: 22.090 EUR

_______
Podatki:

Motor / menjalnik: 1.5 dCi, turbodizelski (81 kW/110 KM, 240 Nm) / 6-st. ročni
Poraba po ECE: 6,3 / 4,6 / 5,2 (CO2: 137 g/km)
Zmogljivosti maks. / 0-100: 177 km/h / 12,4 sekund
Dolžina / širina / višina: 4330 / 1780 / 1615 mm
Medosna razdalja: 2630 mm
Teža: 1418 kg
Posoda za gorivo: 65 l
Št. sedežev: 5
Prostornina prtljažnika: 410 – 1515 l

Osnovna cena (1.6, Basic): 17.980 EUR
Osnovna cena testnega vozila: 25.090 EUR

Če vas karkoli zanima o tem vozilu vprašajte. Vesel pa bom tudi vašega mnenja in izkušenj.
Default avatar

360??

Kaj je to za ena oprema? Sem videla že oglase za to pa mi ni nič jasno. Kaj ponuj?
Default avatar

IztokFranko

360?? je napisal/a:
Kaj je to za ena oprema? Sem videla že oglase za to pa mi ni nič jasno. Kaj ponuj?
Oprema 360 je v bistvu nadgranja k opremi Acenta in ima v primerjavi z njo dodano:
- Nissan Connect + Around View Monitor
- Panoramska steklena streha
- Delno usnjeni sedeži
- Zatemnjena stekla zadaj
- Usnjen naslon za roke (sredinski in na vratih)
- Strešni nosilci v Glossy black barvi
- Glossy black ročice vrat in obroba menjalnika
- Glossy black pokrovi ogledal
- Alu pedala 18" alu platišča črno/srebrne barve
Default avatar

MENE PA

Mene pa zanima koliko je servisni interval za nissana qashqai? hvala.
Default avatar

360???

IztokFranko je napisal/a:
360?? je napisal/a:
Oprema 360 je v bistvu nadgranja k opremi Acenta in ima v primerjavi z njo dodano:
- Delno usnjeni sedeži
Me resno ta avto zanima ampak a 4x4 pa ni opcije? A nimajo ostale opreme tudi to opcijo? Jaz bi za pozimi nujno rabila 4x4!
Default avatar

IztokFranko

360??? je napisal/a:
IztokFranko je napisal/a:
360?? je napisal/a:
- Delno usnjeni sedeži
Me resno ta avto zanima ampak a 4x4 pa ni opcije? A nimajo ostale opreme tudi to opcijo? Jaz bi za pozimi nujno rabila 4x4!
Obstaja tudi možnost nakupa Qashqaija 360 z motorjem 1,6 dCi IS,ki ima močnejši motor 96 kW (130 KM) in 6-st. ročni menjalnik ter stane 28.690 evrov.
Default avatar

360???

- Nissan Connect + Around View Monitor koliko pa to stane če vzamem Acento opremo in to doplačam pri motorju 1.6dci?
Default avatar

360???

360??? je napisal/a:
- Nissan Connect + Around View Monitor koliko pa to stane če vzamem Acento opremo in to doplačam pri motorju 1.6dci?
Pa 4x4 da je
Default avatar

IztokFranko

360??? je napisal/a:
360??? je napisal/a:
Pa 4x4 da je
Če se odločite za 1.6 dCi Acenta 4WD vas pride 26.590 EUR + doplačilo:
- Paket Nissan Connect (Nissan Connect s kamero zadaj+ zatemnjena stekla zadaj+ strešni nosilci + alu pedala) samo pri opremi Acenta: 1.000,00
- AVM (Around View Monitor) pri opremi Acenta + Paket NC na motorju 1,6 16v in 1,6 dCi: 300,00
Skupaj torej: 27.890 EUR

Osnovna cena testnega vozila, ki že ima to in še več opreme pa znaša: 28.690 EUR
Default avatar

IS

Ali ima tvoj IS? Kako deluje?
Default avatar

ključek

A ima ta qashqhai še vedno tisti neroden ključ ali že kakšen pametni lep ki ga ni treba vtikat za volan da zaženeš avto?
Default avatar

IztokFranko

ključek je napisal/a:
A ima ta qashqhai še vedno tisti neroden ključ ali že kakšen pametni lep ki ga ni treba vtikat za volan da zaženeš avto?
Testen Qashqai z opremo 360 je opreljem s standardnim ključem, ki je oglate, ne ravno privlačne, oblike. Ponuja možnost daljinsko-centralnega odklepanja/zaklepanja.

Inteligentni ključ je na voljo pri opremi Tekna, ki je nadgradnja opreme Acenta. Paket opreme 360 pa je ravno vmes med tema dvemoma kot posebna omejena serija.
Default avatar

menjalnikaut

Iztok ali lahko naročim opremo 360 in samodejni menjalnik?
Default avatar

IztokFranko

menjalnikaut je napisal/a:
Iztok ali lahko naročim opremo 360 in samodejni menjalnik?
Žal ne. Samodejni menjalnik je rezerviran za sledeči opciji:
- Qashqai 2,0 dCi Tekna s 110kW/150KM, 6-st. avtomatski - 30.690,00 EUR
- Qashqai 2,0 dCi Premium s 110kW/150KM, 6-st. avtomatski - 32.990,00 EUR
Default avatar

600

kok ti pa kej porabi qashqai?
Default avatar

aaa 360

Kaj vse potem zaokrožuje malce na široko ta paket 360? Tam ste le navedli vse skupaj?
Default avatar

IztokFranko

aaa 360 je napisal/a:
Kaj vse potem zaokrožuje malce na široko ta paket 360? Tam ste le navedli vse skupaj?
Malce na široko pa takole v serijski opremi vozila Qashqai 360 sta Nissanov sistem za nadzor okolice vozila Around view monitor (AVM) s 4 kamerami ter komunikacijski sistem Nissan Connect, ki zajema satelitsko navigacijo, funkcije upravljanja avdio sistema, možnost povezovanja naprav iPod družbe Apple in drugih preko USB vhoda ter pametnih telefonov prek povezave Bluetooth.

Poleg sistema za nadzor okolice vozila Around view monitor in sistema Nissan Connect model 360 odlikujejo tudi strešni nosilci in ohišja zunanjih ogledal v bleščeči črni barvi ter posebna 18-palčna aluminijasta platišča črno-srebrne barve. V serijsko opremo so vključena tudi zatemnjena stekla in veliko panoramsko strešno okno.

Potniški prostor je opremljen s sedeži, oblogami vrat in nasloni za roke v kombinaciji usnja in tkanine ter z obrobo prestavne ročice in notranjimi ročicami vrat v bleščeči črni barvi.