Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mi kdo lahko priporoči kako dobro kaminsko peč?

Mi kdo lahko priporoči kako dobro kaminsko peč?

Da je res kvalitetna pa tudi estetska. Zdaj imamo v hiši centralno obrevanje – radi pa bi z njim ogrevali dnevno sobo, kuhinjo in jedilnico (vse je en prostor) in če bi se morda dalo kaj speljati še gor v 2 otroški sobi ali pa povezati, da bi šel višek v centralno. Kurili bi pa na drva.
Lahko kdo kaj predlaga iz lastnih izkušenj?

Kako ste kaj zadovoljni s pečmi Rika – vendar kljub dolgotrajnemu iskanju ne najdem cenika za te peči. Kako mnenje oz. če kdo lahko pripne cenik. Hvala.

lokaterm

http://www.kaminske-peci.si/kaminske-peci Pri nas imamo tole. Že 15 let greje kot nova. Ima velik izkoristek.
Z 7 m3 drv preživimo zimo . Ogrevamo 80 m2.

Nordica.

France Turbo. Že šest zim nas greje kot šus z majhno porabo drv in minimalno pepela…

hark kaminske peči so zakon! Izgled kot kamin in ne kaminska peč, največji izkoristek, malo pepela, malo nalaganja…če imaš res dobra drva-suha-bukova, polna ne kaka stara po nekaj let, vržem en polen gor na vsako uro do dve…ogreva lahko tudi velike hiše, mi imamo vse prostore v času kurjenja lepo odprta in se toplota porazporedi po 150m2 in preko… centralne sploh več ne zalaufamo….steklo pri peči je res čisto in ne takoj sajasto kot je to pri kaminih recimo turbofrance( da je to res, sem prebrala na netu, polno je pritožb glede umazanih stekel) in sličnih… nam je bilo res pomembno, da steklo ostaja čisto, da se lepo vidi ogenj in tu je to res tako kot mora biti. če bereš na netu, se pri ostalih slovenskih ponudnikih zelo pritožujejo ljudje, ker so stekla takoj umazana in nato moraš čisiti vsak dan ali pa ne vidiš ognja. Pa seveda sam videz, izgled je kot kak kamin in ne neka navadna peč. Pa naraven je, kamen, podpstavek je steklo, super izgled, lahko kaljeno ali navadno,

Mi imamo tega, res, da pride malo dražje, ampak je vreden vsakega evra!

Prišli so, si ogledali prostor in nato v parih dneh uredili vse, tudi dimnik, ker ga prej ni bilo!
Smo hoteli nabaviti peč kar v nemčiji, pa so bile cene tmtm in smo zato nato izbrali tega ponudnika. Imajo pa v kurilni sezoni veliko gužvo, tako, da se čaka po nekaj mesecev.

http://www.svetkaminov.si/index.php?dispatch=products.view&product_id=535

Predlagam vam, da se res dobro pozanimate kje in kaj boste kupili, čim več ponudb, ogledov in posvetov, predvsem z ljudmi, ki smo to dali skozi…

France turbo…..od lani nova pridobitev s katero smo več kot zadovoljni!!!!

Mi pa že od predlani France turbo……. in tudi zelo zadovoljni!


Podpišem….Mi jo imamo 4 leta…je zadnja stvar, ki jo dam od hiše stran:)….Najboljši nakup v mojem življenju…grejemo 90 m veliko stanovanje in zapiramo vrata, da niso sobe prevroče:)) Pepel praznimo 1 krat mesečno, saj pogori…pokurimo pa cca dva do tri kubike drv…
LP


Podpišem….Mi jo imamo 4 leta…je zadnja stvar, ki jo dam od hiše stran:)….Najboljši nakup v mojem življenju…grejemo 90 m veliko stanovanje in zapiramo vrata, da niso sobe prevroče:)) Pepel praznimo 1 krat mesečno, saj pogori…pokurimo pa cca dva do tri kubike drv…
LP[/quote]

Tudi mi imamo France Turbo.Sedaj bo že 5.zimo. Vsakega evra vreden nakup. Minimalna poraba drv in enkrat mesečno čiščenje pepela, ker je res super izkoristek. Ogrevamo pa z njo celo nadstropje, edino spalnice imamo zaprte, da ostanejo hladne.

koliko pa stane ta turbo france?

Je to samo peč ali tudi za etažno centralno?

Hvala

Hark je zakon, imam 17NHGT ECOplus keramika, novembra jo zakurim in dela do aprila, žerjavica se zadrži več kot 10 ur, tako da samo doložim in dela naprej. Ogrevam 2 x 100m2, ker toplota potuje še v zgornje nadstropje. Centralne že 2 zimi ne prižigam. Poraba za celo zimo cca 5m3. Okolica Ljubljane.

Sam imam kaminsko peč HARK 44. Noro sem zadovoljen. Sam izkoristek peči se res opazi zaradi tega novega kurišča eco plus. Sam ogenj ko priprem ventile za dovode zraka, res gori tako romantično počasi res super. Tudi steklo se nič ne umaže in pepela je zelo malo. Peč če jo kurim vsak dan jo je potrebno sčistiti na vsake 3-4 tedne ker je res tako dober izkoristek da vse izgori.
Tudi sam dizajen je res lep. Oblogo imam iz keramike in zadrži temperaturo cca. 7 ur ko peč neham kuriti. Tako kot je rekel tudi Uroš, žerjavica mi zdrži do jutra, tako da zjutraj samo naložim polen in spet gori. Tukaj pa res drži pregovor več denarja več muske. Ne bi zamenjal Harkove peči za noben denar.

Gledam kaminske peči fero term.  Magma 8do 9 kw. So piceni, vendar ne vem kako so uoprabne. Ali ima kdo izkušnje. Grela bi 60m2.

New Report

Close