Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nemarneži – povejte zakaj

Nemarneži – povejte zakaj

Kaj se vam plete po glavah, da mečete skozi okno avta odpadke?
Pri nas vsako leto naredimo čistilno akcijo ob cestah in poberemo smeti. Vedno je že čez par dni spet kup novih.
Cigaretni ogorki in škatlice tega je največ. Ogabni nemarni kadilci. Vam je težko svojo svinjarijo obdržati v svojem avtu?
Potem ogromno pločevink, predvsem pivovskih. Je tako težko pločevinko odvreči v smetnjak? Mora ravno v naravo leteti?
Potem plastenke, predvsem gaziranih pijač. Isto kot pločevinke. Ne zmorete toliko pameti in jo odvreči v smetnjak?
Ovitki razne hrane. je tako težko to pustiit v avtu?
Kaj se vam nemarnežem plete po glavah, da tako svinjate okrog? Kaj res nimate niti malo pameti v glavi?
Upam, da se javi kdo od nemarnežev. Da nam razjazsni zakaj to počne, ker sem res radovedna.
No nemarne mone razjastnite nam normalnim monam, da bomo razumeli vsi.
Si upa kdo od nemarnežev pojasnit svoje početje?
Zdaj boste se pa skrili. Mi normalni monovci pa naj čistimo za vami.

ne bom menda smeti v avtu nalagal, a misliš da je moj lepi avtek smetišna kanta al kaj?
hočem imet čisto, ne bom pepelnik umazal z smrdljivi čiki in piksne od piva na zadnje sedeže metal, al kako si to predstavljaš?

Važno je, da se pleh sveti. Kaj je med nogami ni pomembno, še manj če je kaj med očmi.

Na obeh čistilnih akcijah Očistimo Slovenijo smo pobrali največ – čikov in škatlic od cigaret.
Cena cigaret se lepo dviguje, pa še bolj bi se morala, da bi pokrili stroške čiščenja okolja.

__________________________________________________________ 1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

Res je, kar mine te, ko voziš za nekom pa začne svinjarija letet skozi okna, mogoče ve kdo kakšne so zagrožene kazni?


Na cigaretah je toliko davka in trošarin, da bi ti lahko čike skozi okno v spalnico metal, pa bi se spodobilo, da mi še hvala rečeš.


Na cigaretah je toliko davka in trošarin, da bi ti lahko čike skozi okno v spalnico metal, pa bi se spodobilo, da mi še hvala rečeš.[/quote]

Očitno je še vedno prenizka trošarina. Saj ne bo dolgo.

Meni ne da vest, da kaj takega vržem skozi okno. Priznam pa, da sem že vrgla ogrizek jabolka ali olupek banane in to tako, da prileti v travo, kjer se itak razgradi. Drugega pa ne bi mogla.

pha , že kozlal sem skozi okno in to med vožnjo, seveda je tačas manevriral z volanom sovoznik, sam sem samo tiščal na gas.
ajaj , ampak ko se včasim zmotim in skozi okno odvržem polno pločevinko namesto prazne , ojej….

Aha kako kot en velik bad boy deluješ. Naj uganem, ženske in moški se plazijo za teboj in tekmujejo kateri od njih bo prvi osvojil tvoj anus. Ah, ah.

še nisi videla mojega pičkohvatnega avteka, kak je lepi,


D.K. tišina.

Ob tem prispevku se počutim zelo ogroženega! Kam naj dam čik, kam naj dam prazno piksno pira, če se vozim? Recimo v petih urah, kam naj dam deset pločevink? Eno po eno lepo skozi okno in je urejeno.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Ob tem prispevku se počutim zelo ogroženega! Kam naj dam čik, kam naj dam prazno piksno pira, če se vozim? Recimo v petih urah, kam naj dam deset pločevink? Eno po eno lepo skozi okno in je urejeno.[/quote]
ccccccccccccccccccccccccccccc

Kak jabolčni ogrizek (niti slučajno pa plastenka ali pa cigaretni filter) leti v grmovje kvečjemu ko greva kam v planine, iz avta se sploh en spomnim, da bi kdaj kaj vrgla.
Tudi na plaži za nami ostane samo cigaretni pepel, vse ostalo gre v koš.

Ni prav dolgo tega, ko mi je na šipo priletela vrečka iz McD iz avta pred menoj. Skoraj me je kap!!! Pa je bilo kar nekaj razdalje, ampak sem vseeno pokasirala. Kmalu zatem smo nabasali na zastoj in sem se prav potrudila zapeljat vštric s temi pujsi: notri v nulo spedenana mama in 3 otroci. Avto visokega cenovnega razreda, zglancan v nulo, DVD predvajalniki za vsako dete posebej, mama kadi in otreša skozi okno. Jasno je, kam so šli čiki. Jasno je, kakšno registrsko so imeli.

Moja babica je rekla – zgoraj uj, spodaj fuj! Pa še res je tako! Najbolj sem se pa nasmejala pred leti, ko je v nekem manjšem kraju lokalni posebnež, ki je med drugim pometal ulice, enemu prepotentnežu dal lekcijo. Fini gospod zapelje na trg, parkira, strese iz avta tepihe, polne svinjarije, zloži odpadke v vrečko in da zraven avta, izprazni pepelnik na vrečko s smetmi in se nato preparkira 2 parkplaca dalje in gre na bankomat. Ob tem je bil koš za smeti vsega 5 m stran od njega! Potem se vrne, se vsede v avto in spelje, na kar ga po par metrih ustavi tale pometač. Potrka mu po šipi, voznik mu odpre, pometač mu pa s smetišnico usuje vse čike in vrečko s smetmi v avto – tole si pozabu! Folk, ki je stal v bližini in opazoval, je glasno ploskal – jaz med njimi!

BRAVO !

Jaz tudi kdaj vržem kaj v naravo, vendar strogo le razgradljive stvari; torej jabolčni ogrizek, bananin olupek, košćice in peške marelic, češenj, itd.
Take zadeve so… ne vem… privzgojene iz otroštva oz. od doma?

Res grozljivka kaj eni počno.
Ampak tale z vrnjenimi smetmi v avto je super. Jaz sem že razmišljala kako kakemu vreči njegov čik nazaj v avto. Samo ponavadi je tako, da si tudi v avtu, ko čakaš na semafor. Če bi bila peš, bi pobrala čik, potrkala na šipo in mu vrgla čik v avtu, češ, da je nekaj pozabil.
Ne morem verjeti koliko nemarnih ljudi je med nami.
Kar se pa jabolčnih ogrizkov tiče in podobnega, se razgradi, kar ne pojedo živalce. Plastika, pločevinke, čiki pa ne pašejo v naravo.

V avtu nimam pepelnika, v zadnjih letih sem zamenjala kar nekaj avtomobilov, pa v nobenem ni bilo pepelnika. Čike mečem skozi okno, če le nimam kako prazno piksno v avtu, potem mečem v njo in vse skupaj na cilju vržem v smeti. Na plažah zbiram čike v moker robček zraven brisače in vržem v smeti, tudi pepel gre v robček. Iz avta odvržem tudi olupke banan in ogrizke jabolk.


Na cigaretah je toliko davka in trošarin, da bi ti lahko čike skozi okno v spalnico metal, pa bi se spodobilo, da mi še hvala rečeš.[/quote]

Odlično! Ker plačujem komunalni prispevek, smeti lahko stresem kamorkoli in izbrala sem tvojo posteljo! Z veseljem bom sprejela tvojo zahvalo in skuhano kavico.

__________________________________________________________ 1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

Obstaja dodatna oprema, ki se ji reče paket za kadilce. Če kadiš, si ga kupi. Če si ga ne kupiš, ne kadi v avtu.

Obstaja dodatna oprema, ki se ji reče paket za kadilce. Če kadiš, si ga kupi. Če si ga ne kupiš, ne kadi v avtu.[/quote]

Vsake pol leta dobim nov služben avto, kar mi pač dajo, ne zbiram sama ne znamke avta, ne opreme.

Obstaja dodatna oprema, ki se ji reče paket za kadilce. Če kadiš, si ga kupi. Če si ga ne kupiš, ne kadi v avtu.[/quote]

Vsake pol leta dobim nov služben avto, kar mi pač dajo, ne zbiram sama ne znamke avta, ne opreme.[/quote]

Obstajajo prenosni pepelniki, v skrajni sili pač vzameš v avto malo plastenko z malenkost vode. Pač poskrbiš, da ne mečeš stvari skozi okno.
Mimogrede, ko vržeš skozi okno še tleč ogorek, lahko tudi zanetiš požar..

Vsake pol leta dobim nov služben avto, kar mi pač dajo, ne zbiram sama ne znamke avta, ne opreme.[/quote]

Obstajajo prenosni pepelniki, v skrajni sili pač vzameš v avto malo plastenko z malenkost vode. Pač poskrbiš, da ne mečeš stvari skozi okno.
Mimogrede, ko vržeš skozi okno še tleč ogorek, lahko tudi zanetiš požar..[/quote]

Mimogrede, sredi zime ne zanetiš požara, na avtocesti tudi ne. S plastenko in vodo je pa tako, da če je spredaj tisti nastavek za pijačo, potem ni problema, če ga pa ni, je pa večja nevarnost na cesti, če štrikam s plastenko, tipanjem za plastenko, odpiranjem s čikom v roki, ciljanjem v luknjico, zapiranjem, kot je pa tisti en čik, ki ga vržem ven.

Obstajajo prenosni pepelniki, v skrajni sili pač vzameš v avto malo plastenko z malenkost vode. Pač poskrbiš, da ne mečeš stvari skozi okno.
Mimogrede, ko vržeš skozi okno še tleč ogorek, lahko tudi zanetiš požar..[/quote]

Mimogrede, sredi zime ne zanetiš požara, na avtocesti tudi ne. S plastenko in vodo je pa tako, da če je spredaj tisti nastavek za pijačo, potem ni problema, če ga pa ni, je pa večja nevarnost na cesti, če štrikam s plastenko, tipanjem za plastenko, odpiranjem s čikom v roki, ciljanjem v luknjico, zapiranjem, kot je pa tisti en čik, ki ga vržem ven.[/quote]

Razumem, kadiš samo pozimi, zdaj ne 🙂

New Report

Close