Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Zaključni šolski piknih, starši in alkohol

Default avatar

v premislek

Sicer je že nekaj časa od zaključka pouka, ampak vseeno je dobro tole podelit.

Na zaključnem šolskem pikniku, ko smo se starši skupaj z učenci zahvalili učiteljici za njeno dobro delo in sodelovanje z našimi otroki, na koncu tudi manjša pogostitev na prostm - torej starši smo sami prinesli nekaj za vse. Nekateri so spekli doma, nekateri kupili nekateri sadje, ipd.

Kar pa je bilo najbolj presetljivo pa je bilo, da se nekateri starši niso mogli zadržat vsaj toliko, da bi bilo konec, so kot da so v kafiču ali doma na žuru iz vrečk in torb začeli vlačiti radlerje in tudi pivo - ga odprli in popili ne samo po eno piksno vpričo svojih otrok in njihovih sošolcev. Tako, preprosto, brez sramu. Pri učiteljici je bilo opaziti, da jo je to sice šokiralo, rekla pa ni nič.

Sedaj pa vprašanje za vas, dragi MONci: ali nekateri tudi doma vpričo otrok tako brezskrbno konzumirate alkohol, se opijate pred njimi, da je to za vas čisto nekaj normalnega, da tudi tkole na šolskem zaključku vpričo drugih staršev in otrok, celo njihovo učiteljico, da je dobila čisto popolno sliko na dlani, vas ni nič sram, da se ne morate zadržat tisto urco in zdržat brez alkohola - pa pustimo sedaj ob strani izgovore zaradi trenutne vročine. Takrat ni bilo nič vroče.
Default avatar

Tule bo pa

zelena kača dobro odgovorila.....
Default avatar

leelee_

Kolikor spijem alkohola, ga čisto mirno spijem vpričo kogarkoli. Kakšne imaš ti težave z alkotom, pa sama veš.
Default avatar

v premislek

leelee_ je napisal/a:
Kolikor spijem alkohola, ga čisto mirno spijem vpričo kogarkoli. Kakšne imaš ti težave z alkotom, pa sama veš.
Tudi pred učiteljico svojih otrok? Mirne vesti?
Default avatar

Jan.K.

"Zdržat tisto urico brez alkohola" - mnogo ljudi pije alkohol samo ob takih, malo posebnih, priložnostih

Mislim sej je piknik, no, nisem še videl piknika, kjer ne bi bilo alkohola, pa sem jih obiskal že kar nekaj, v številnih državah

Skratka, men se zdi tvoje pisanje pretiravanje. Pa ti to govori oseba, ki že nekaj let ni okusila niti kapljice alkohola
Default avatar

v premislek

Jan.K. je napisal/a:
"Zdržat tisto urico brez alkohola" - mnogo ljudi pije alkohol samo ob takih, malo posebnih, priložnostih

Mislim sej je piknik, no, nisem še videl piknika, kjer ne bi bilo alkohola, pa sem jih obiskal že kar nekaj, v številnih državah

Skratka, men se zdi tvoje pisanje pretiravanje. Pa ti to govori oseba, ki že nekaj let ni okusila niti kapljice alkohola
Jan K: si v isti situaciji, kot opisano v prvem postu, pred učiteljico svojih otrok, pa ti nekdo od staršev ponudi pol litra pira na taki zadevi, ga boš sprejel, ali odklonil? Samo to me zanima.
Default avatar

maric-a

Alkohola zelo malo spijem, ampak kozarček piva bi pa spila tudi pred učiteljico svojih otrok, če bi mi zapasalo. Mislim, da bi.
Default avatar

no-ja

v premislek je napisal/a:
Jan.K. je napisal/a:

Jan K: si v isti situaciji, kot opisano v prvem postu, pred učiteljico svojih otrok, pa ti nekdo od staršev ponudi pol litra pira na taki zadevi, ga boš sprejel, ali odklonil? Samo to me zanima.
A obstajajo piksne za pol litra*?
Default avatar

jaz9

Kaj pa, če bi še učiteljici zapasalo in bi spila tisto pivce? Potem bi pa imeli dooooolge jezike, ne?
Default avatar

ja-no

no-ja je napisal/a:
Jan.K. je napisal/a:

A obstajajo piksne za pol litra*?
obstajajo:
piksne 0,33l
pisken 0,5l
za 0,66 nisem zihr (mrbit kake akcije)
pa one litrske zadeve - plastične litrske flaše (recimo špar ima take pakunge)..

pa kako da tako slabo poznaš pakunge za alko? To bi j amorala vedeti....
Default avatar

komandir

Zakaj se s tem obremenjujete ? Odrasli lahko pijejo alkohol, mladoletni pa ne smejo. In tako bi moralo biti. Pa ni. Zaradi prav takšnih staršev, ki menijo, da bi odrasli ne smeli piti alkohola vpričo svojih otrok. Otrok zelo dobro loči med staršem in otrokom, kaj sme in kaj ne sme. Problem nastane, ko se starši obnašajo kot otroci. Sprašujem se, kako lahko imajo otroci (stari 30 in več let) otroke. Saj nekateri nikoli ne odrastejo.
Default avatar

To je bil solski piknik

To je bil solski piknik.

Slovenija je ocitno dezela pijancev, ce se se na solskem pikniku ne morejo odpovedati alkoholu.
Default avatar

komandir

To je bil solski piknik je napisal/a:
To je bil solski piknik.

Slovenija je ocitno dezela pijancev, ce se se na solskem pikniku ne morejo odpovedati alkoholu.
Glavno da so v roki nobel mobi in ključi od dragega avta, a ne ? Pa kavica in baklava. A cigaretek se tudi ne sme prižgati ?
Default avatar

Ne

komandir je napisal/a:
To je bil solski piknik.

Glavno da so v roki nobel mobi in ključi od dragega avta, a ne ? Pa kavica in baklava. A cigaretek se tudi ne sme prižgati ?
Ne.

P.s. imam 10 let star telefon in rjast 12 let star avto. Pa kave tudi ne pijem. Nismo vsi manj pri denarju pijanci.
Default avatar

komandir

Ne je napisal/a:
komandir je napisal/a:
To je bil solski piknik.

Ne.

P.s. imam 10 let star telefon in rjast 12 let star avto. Pa kave tudi ne pijem. Nismo vsi manj pri denarju pijanci.
Tudi tisti, ki spije dve pivi ali liter vina, ni pijanec. Zakaj potem zgražanje nad njim ?
Default avatar

8888

moj sin ga rukne pol deci cvička brez problema... včas enkrat na dan.

še nej štir leta star...
Default avatar

@komandir

komandir je napisal/a:
Ne je napisal/a:
komandir je napisal/a:

Ne.

Tudi tisti, ki spije dve pivi ali liter vina, ni pijanec. Zakaj potem zgražanje nad njim ?
Osredotoči se na opisano, gre v tem primeru za pitje na šolskem dvorišču, pred učiteljico in sošolci in njihovimi starši, v eni uri druženja, ko bi se taki , ki pač dnevno popijejo nekaj alkohola, lahko v tisti uri vzdržali - zavoljo drugih, če se že zaradi sebe ne morejo. Kaj se dogaja za vašimi zidovi, koliko kdo popije, pa po tvojem ni v krempljih alkohola, v tem primeru ni ključno.
Default avatar

Sem imela

8888 je napisal/a:
moj sin ga rukne pol deci cvička brez problema... včas enkrat na dan.

še nej štir leta star...
Sem imela priliko enega takega v Domu na Skofljici spoznat.
Default avatar

6691

Sicer je že nekaj časa od zaključka pouka, ampak vseeno je dobro tole podelit.

Na zaključnem šolskem pikniku, ko smo se starši skupaj z učenci zahvalili učiteljici za njeno dobro delo in sodelovanje z našimi otroki, na koncu tudi manjša pogostitev na prostm - torej starši smo sami prinesli nekaj za vse. Nekateri so spekli doma, nekateri kupili nekateri sadje, ipd.

Kar pa je bilo najbolj presetljivo pa je bilo, da se nekateri starši niso mogli zadržat vsaj toliko, da bi bilo konec, so kot da so v kafiču ali doma na žuru iz vrečk in torb začeli vlačiti radlerje in tudi pivo - ga odprli in popili ne samo po eno piksno vpričo svojih otrok in njihovih sošolcev. Tako, preprosto, brez sramu. Pri učiteljici je bilo opaziti, da jo je to sice šokiralo, rekla pa ni nič.

Sedaj pa vprašanje za vas, dragi MONci: ali nekateri tudi doma vpričo otrok tako brezskrbno konzumirate alkohol, se opijate pred njimi, da je to za vas čisto nekaj normalnega, da tudi tkole na šolskem zaključku vpričo drugih staršev in otrok, celo njihovo učiteljico, da je dobila čisto popolno sliko na dlani, vas ni nič sram, da se ne morate zadržat tisto urco in zdržat brez alkohola - pa pustimo sedaj ob strani izgovore zaradi trenutne vročine. Takrat ni bilo nič vroče.

A to si ti.
Dej nebot tko zatežena, otpri si piksno in jo rukn.