Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Na testu: Fiat 500L 1.3 Multijet 16v Lounge

Default avatar

IztokFranko

Po dolgem času imamo pri Avto.Over.Net na testu vozilo znamke Fiat - 500L.
_______
Podatki:
Motor / menjalnik: 1.3 Multijet 16v turbodizelski (62 kW/84 KM, 200 Nm) / 5. st. ročni menjalnik
Poraba po ECE: 5,0 / 3,7 / 4,2 l (CO2: 110 g/km)
Zmogljivosti maks. / 0-100: 165 km/h / 14,9 sekund
Dolžina / širina / višina: 4147 / 1784 / 1658 mm
Medosna razdalja: 2612 mm
Teža: 1390 kg
Posoda za gorivo: 50 l
Št. sedežev: 5
Prostornina prtljažnika: 400 l

Osnova cena (1.4 Pop): 14.740 EUR
Osnovna cena testnega modela: 19.210 EUR
Cena testnega vozila z dodatno opremo: 20.990 EUR (trenutno na voljo 2.000 EUR popusta)
(dodatna oprema: 460 EUR - Hi-Fi ozvočenje -Beats™ by Dr. Dre™, 200 EUR - Lita platišča s pnevmatikami 225/45 R17, 110 EUR - Ogrevana prednja sedeža, 360 EUR - Pastelna barva karoserije, 210 EUR - Tipalo za preprečitev trka pri nizki hitrosti (LSCM), 110 EUR - Kolenska varnostna blazina, 110 EUR - Paket Comfort (voznikov sedež nastavljiv v ledvenem delu + električna nastavitev voznikovega sedeža v ledvenem delu + naslon za roko spredaj), 200 EUR - Tipala za parkiranje zadaj, 20 EUR - Večnamenski sovoznikov sedež)

500L je majhen enoprostorec, ki se lahko primerja recimo s Citroenom C3 Picasso ( http://avto.over.net/clanek/citroen-c3- ... e-hdi-115/ ). Oba sta oblikovno posebna avtomobila, medtem ko je 500L malce večji in prostornejši.

V konkurenco lahko prištejem še:
- malce večjo Opel Merivo ( http://avto.over.net/clanek/opel-meriva-1-7-cdti-cosmo/ )
- Hyundai ix20 ( http://avto.over.net/clanek/hyundai-ix20-16-crdi-style/ )
- Ford C-max ( http://avto.over.net/clanek/ford-c-max- ... -titanium/ )

Dobrodošla so vaša vprašanja in mnenja.
Default avatar

vročšpanec

Kakšna je kvaliteta izdelave, če jo primerjaš direkt s tem C3 picassojem?
Default avatar

ti tu

Ufff, malo konjev ima. Upam, da je vsaj poraba nizka. Kolikšno kaj dosegaš?
Default avatar

vročična :)

Meni je mali 500 bolj všeč :P
Default avatar

Hero2

Kako se sedi zadaj? Dovolj prostora za tri osebe?
Default avatar

jetzt

Mene pa zanima ali je mogoče pri tem modelu imeti panoramsko stekleno streho? Koliko stane in kako veliko je? Hvala.
Default avatar

IztokFranko

Se je nabralo nekaj vprašanj. :) Gremo po vrsti.
ti tu je napisal/a:
Ufff, malo konjev ima. Upam, da je vsaj poraba nizka. Kolikšno kaj dosegaš?
Poraba je pri tem avtu boljši del. V kombiniranem ciklu znaša trenutno 5,6 l/100 km. Na avtocesti jo lahko spraviš na okoli 5,3, če se voziš okoli 120 km/h. Se pa ta avto najbolje znajde pri hitrostih do 90 km/h kjer poraba znaša brez težav pod 5 litrov. V mestu znaša povprečna poraba okoli dobrih 5 litrov.
vročšpanec je napisal/a:
Kakšna je kvaliteta izdelave, če jo primerjaš direkt s tem C3 picassojem?
Kvaliteta je dokaj podobna, če primerjam armaturno ploščo, sedeže in tkanino. Pohvalil pa bi izdelavo panoramske strehe pri Fiatu 500L, saj se zaslon električno pomika, je kvaliteten in odlično delujoč. To me je namreč zelo zmotilo pri C3 Picassu kjer moraš ročno pomikati zatikajočo se "zaveso" panoramskega okna.
Hero2 je napisal/a:
Kako se sedi zadaj? Dovolj prostora za tri osebe?
Zadaj je dovolj prostora za tri odrasle osebe na krajših poteh. Dve se bosta pa odlično počutili na daljših potovanjih. Predvsem pa je dovolj prostora za glave.
jetzt je napisal/a:
Mene pa zanima ali je mogoče pri tem modelu imeti panoramsko stekleno streho? Koliko stane in kako veliko je? Hvala.
Kot sem že omenil jo je mogoče imeti, saj jo testna različica ima že serijsko vgrajeno - oprema Lounge. Razprostira se čez celotno streho in je prav všečna. Všeč mi je tudi "rolo" saj ima prijetno zračno tkanino.
Default avatar

ASUVS

Jaz vozim enako močnega fiata 500L ampak imam nižjo porabo! Po potovalnem računalniku ki je bil nazadanje postavljen na nulo pred 5000 km mi kaže 4,9l/100km!!
Default avatar

IztokFranko

ASUVS je napisal/a:
Jaz vozim enako močnega fiata 500L ampak imam nižjo porabo! Po potovalnem računalniku ki je bil nazadanje postavljen na nulo pred 5000 km mi kaže 4,9l/100km!!
Super porabo dosegate. Vse pa je odvisno seveda od načina vožnje, kje se vozite ipd...
Default avatar

600

po moje bi z močnejšo različico še manj porabil...ta se kr matra. a je sploh kaj poskočen ta 500l?
Default avatar

IztokFranko

600 je napisal/a:
po moje bi z močnejšo različico še manj porabil...ta se kr matra. a je sploh kaj poskočen ta 500l?
Ni ravno športnik, vendar se spodobno premika. :) Ta avto je izdelan za povprečnega uporabnika, ki nima rad hitre vožnje in ki tudi ne prehiteva ravno v vsakem trenutku. Do 90 km/h hitro in zgledno prisopiha. Manj pa je prožen pri hitrostih nad 110 km/h, vendar mu ne delajo te hitrosti težav.
Default avatar

mzdp srb

PA ne morš no, ta AVTO DELAJO V Srbiji. Kvaliteta je tu zelo vprašljiva!!!
Default avatar

IztokFranko

mzdp srb je napisal/a:
PA ne morš no, ta AVTO DELAJO V Srbiji. Kvaliteta je tu zelo vprašljiva!!!
Lani pozno jeseni sem si ogledal proizvodnjo Fiata 500L v Kragujevcu in moram reči, da je to ena izmed modernejših proizvodenj kar sem jih videl. Svoje mnenje sem zapisal tu: http://avto.over.net/clanek/blog-po-ogl ... ragujevcu/

"Mi smo ono što stvaramo" - Napis na tovarni. ;)
Default avatar

mzdp srb

PA ajde, da ti verjamem. :D :D :D