Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek probiotik – Linex caps ali Prolife

probiotik – Linex caps ali Prolife

Gremo v Turčijo in bojim se prebavnih težav. Jaz imam že tukaj neurejeno prebavo in probleme z redkim blatom.
Linex kapsule so precej dražje od drugih. V lekarni so mi za preventivo svetovali Prolife ali Fermental caps. Preverjala sem sestavo, ni ravno ista, je pa vse probiotik. Jemati naj bi začela par dni pred potovanjem in vse dni tam. Prav tako otroci.

Zanimajo me vaše izkušnje glede prebavnih motenj, driske, kako hudo je? Seveda se bomo držali vseh preverejnih recptov gelede čistoče, umivanja, vode.. ampaj vseeno me je strah da bomo kaj fasali

Kako ste jemali probiotike, katere?
Kaj pa mediicnsko oglje sploh pomaga in elektrolinit npr, Nelit?
Jutri grem v lekarno, pa da ne bom kupila vse kar mi bodo rekli in zapravila kup denarja, vas prosim za pomoč, nasvet.

Še to: kaj uporabljate po sončenju oz. če pride do opeklin, ali je aloe vera res naj bolj dobra?

Hvala.

Definitivno Linex forte in ne Linex.
Gre za popolnoma drug izdelek, z visoko vsebnostjo živih liofiliziranih mikroorganizmov.

Res dobri so bio gaia. Ampak tudi dragi 🙁 Jaz teh problemov do sedaj nisem imela še nikjer, niti v Turčiji, niti v tropih. Je pa res, da se moraš čuvat vode – predvsem takrat, ko hitro pozabiš – nobenega ledu v pijačah, pranja zob z vodo iz pipe. Pa jesti kuhano, pečeno ali zapakirano hrano. Če imaš občutljivo prebavo, potem mogoče lahko moti tudi sveža zelenjava, če je oprana. Samo po hotelih po navadi ni teh težav.

Probiotike pa jaz po navadi vzamem, če je treba, preventivno pa ne. Se mora prebava sama mal znajt 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Ma daaaaaaj. Po vsakem kosilu rukni en šnops, pa bo. Naravno razkužilo po jedi v njihovih pajzlih. Noben Linex ti ne bo pomagal proti svinjariji v vodi in hrani;))

Poudarek je na EN.;)) Ta je za zdravje, za ostalo nisem odgovorna, hihi.

Nikoli ne bom razumela, zakaj se podajate nekam kjer boste imeli težave. Turčija, Grčija, če mi plačajo ne grem tja.

Jaz imam vedno več težav doma, kot pa drugje. V Sloveniji me vedno boli želodec od vseh neumnosti, ki jih poslušamo. Daleč od naših krajev se vsaj malo spočiješ 🙂 Je pa še boljše kje dlje, kot v Turčiji ali Grčiji.

Meni je v lekarni rekla, da sta linex forte in linex enaka, samo, da je linex manj močen in moraš vzeti dve kapsuli naenkrat.

Ko ti enkrat želodec začne zavračati klor in bakterije, ti ne bo pomagal noben probiotik.

Prolife, to nam je zdravnica predpisala, ko smo šli v Egipt na malo bolj konkretno potovanje. Plus Ciprobay, to ti je antibiotik širokega spektra. Kar je bil meni že v začetku totalni overkill, ampak OK, človek pač mora bit pripravljen.

V praksi – jedli smo vse, že prvi večer solato, sadnje, meso, kruh, ulično prehrano, končni rezultat. mož dobil rahleprebavne motnje, ki so pač posledica vnosa novih organizmov v telo, smo šli do vodiča, ki naj je peljal v lokalno lekarno. Dobili arcnije. kombinacija dveh tablet – v 48 urah je bil naštelan in priseben, kot da se ni nič zgodilo. Ostali smo mogoče malo bolj na tenko sračkal kakše dan, kaj hujšega pa ni bilo.

Tako da ne pretiravaj. Če se pa že kaj zgodi, pa zaupaj lokalnim zdravnikom, ker pač naši tukaj nimajo opravka s takšnimi primeri, saj ne poznajo lokalne bacil flore v vsakem kotu našega planeta, zato posledično farmacevti teh arcnij niti ne dobavljajo v naše kraje.

Za na pot priročno, zavzame manj prostora in zelo učinkovit je Linex Forte – tudi zato, ker vsebuje 3 vrste probiotikov. Vzameš škatlo z večjim pakiranjem, tudi potem doma vedno prav pride – pa ko so v šolah epidemije trebušnih virusov, Linex odlično tudi preventivno pomaga, pa pri napenjanju, bolečinah v črevesju, predno do driske sploh pride-ni narobe popolnoma nič, če se ga preventivno jemlje v času, ko so tovrstne težave na pohodu okoli nas.
Probiotik je priporočljiv tudi pri sočasnem jemanju antibiotikov, ker le-ti uničujejo zdravo črevesno in vaginalno floro, probiotik pa vzpostavi porušeno stanje v meje normale-tudi po lastnih izkušnjah.

New Report

Close