Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Izredni študij zdravstvene nege

Default avatar

Stellaria28

Lep pozdrav!

Skoraj trdno sem odločena,da grem študirat ZN v Ljubljani. Razžirajo pa me določeni dvomi, kar se tiče cene izrednega študija in pa trenutne zaposlitve. Ker sem redno zaposlena in delam v turnusu (ne v zdravstvu) me zanima ali je sploh možno ob delu opravljat izpite in vse vaje (lab. , klinične) ? Imam pa tudi majhnega otroka in zato še toliko bolj zabasan urnik... Eno fakulteto sem že končala, a ne dobim službe v stroki. Zato bi si želela poizkusiti tudi to. Strah pa me je ali bom zmogla časovno vse to in če se finančno na koncu sploh izplača. Če kdorkoli študira ZN na izredni smeri v Lj. bi bila zelo vesela kakšnega nasveta, da vem ali se sploh odločim za vpis.

Najlepša hvala in LP!
Default avatar

ZN

Pozdravljena!

Jaz sem letos zaključila 1. letnik na izrednem študiju v LJ. Večina sošolcev dela v dveh ali celo treh izmenah in jim uspe kombinirati z vajami, sicer se precej pritožujejo, ampak jim na koncu gre. Predavatelji so zelo prilagodljivi, problem je le v referatu in njihovem razpisovanju terminov.
Vaje na fakulteti so za nas striktno v popoldanskih urah (mislim, da se nam nobene niso začenjale pred 14.30), zunanja klinična usposabljanja pa so dopoldan, torej od 7h do max 14h. Sama sicer trenutno ne delam, imam pa dva predšolska otroka in sem se za vsak izpit učila max 3 ure na večer, kakih 10 dni pred izpitom. Faks je smešno lahek (tudi jaz imam za sabo že en študij - družboslovne smeri, imam pa srednjo zdravstveno izobrazbo, morda je za tiste brez osnov malce težje), res pa je da je obveznosti zelo veliko.
Če se finančno izplača, pa še ne vem, oziroma ne gledam tako na to. :) Meni je dalo to leto študija več kot 10 let delovne dobe na drugem področju pred vpisom, tako da na šolnino sploh ne gledam kot na strošek.
Default avatar

tudi jaz eno

kako je pa za izredne študente s predavanji? so vsak dan? samo popoldne? se lahko udeležiš tudi rednih in z rednimi opravljaš izpite? se potem letnik naredi v enem letu ali v dveh?
kaj pa predmeti? se odpredava naprej en predmet in potem izpit ali več predmetov na enkrat?

hvala:)
Default avatar

ZN

Predavanja so od 14.40 do max 20.30 ob petkih in od 8h do max 16h ob sobotah. Predava se po 2 predmeta hkrati. Na predavanja lahko brez problemov hodiš z rednimi, tudi na vaje te lahko razpišejo k njim če drugače ne gre (v našem letniku so nas kar nekaj razpisali tako, nekaj zaradi časovne stiske, nekaj pa na lastno željo), izpitni roki pa so večinoma za obojne skupni. Nekaj jih je bilo dejansko razpisanih takoj po koncu predavanj, vsi pa žal ne. Ker imamo precej kombiniranih predmetov, kjer se obveznosti opravljajo po delih, so izpiti porazdeljeni čez celo študijsko leto, nismo omejeni na izpitna obdobja.
Letnik se opravi normalno v enem letu.

Ni za kaj :)
Default avatar

jeaa

A mi lahko še razložite kako je z plačilom,koliko je in,ce je možno na obroke.
Default avatar

ZN

Vse o plačilu stroškov je sicer objavljeno na uradni strani fakultete. 1. letnik stane cca 3600 € (polovica ob vpisu septembra, nato še 2. obroka januarja in aprila). 2. letnik je nekaj cenejši, 3. pa nekje vmes :)
Možno je tudi plačilo v enkratnem znesku, seveda. Za več obrokov pa dvomim, da se da dogovoriti. Zamujanje s plačilom obroka že po par dnevih rezultira v blokiranih prijavah na izpite, drugih sankcij ne poznam.
Default avatar

Stellaria28

Najlepša hvala za izčrpen odgovor :) Veliko mi je pomagalo pri odločitvi, tako da bom definitivno pristopila v 1. letnik... Kar se tiče obrokov pa je možnost samo na 3, če še koga zanima kaj več se baje tudi s posebno prošnjo ne da dogovoriti. No grem se poglabljat v svoj bodoči študij. :)

Pa lep pozdravček!
Default avatar

azrich

Pozdravljeni !

Sem dijakinja 4.letnika gimnazije in se odločam med študijem zdravstvene nege v Lj in NM.
Zanima me kakšna je razlika med enim in drugim, glede na to, da je naziv enak število točk pa bistveno različno ?

Lp
Default avatar

anjab93

ZN je napisal/a:
Pozdravljena!

Jaz sem letos zaključila 1. letnik na izrednem študiju v LJ. Večina sošolcev dela v dveh ali celo treh izmenah in jim uspe kombinirati z vajami, sicer se precej pritožujejo, ampak jim na koncu gre. Predavatelji so zelo prilagodljivi, problem je le v referatu in njihovem razpisovanju terminov.
Vaje na fakulteti so za nas striktno v popoldanskih urah (mislim, da se nam nobene niso začenjale pred 14.30), zunanja klinična usposabljanja pa so dopoldan, torej od 7h do max 14h. Sama sicer trenutno ne delam, imam pa dva predšolska otroka in sem se za vsak izpit učila max 3 ure na večer, kakih 10 dni pred izpitom. Faks je smešno lahek (tudi jaz imam za sabo že en študij - družboslovne smeri, imam pa srednjo zdravstveno izobrazbo, morda je za tiste brez osnov malce težje), res pa je da je obveznosti zelo veliko.
Če se finančno izplača, pa še ne vem, oziroma ne gledam tako na to. :) Meni je dalo to leto študija več kot 10 let delovne dobe na drugem področju pred vpisom, tako da na šolnino sploh ne gledam kot na strošek.
Zdravo :)
bi lahko dobila tvoj mail, ker se tudi sama želim vpisati na izrednji študij ZN, pa bi imela nekaj vprašanj! :) hvalaa