Najdi forum

Twingo

Da bo se kaj bolj lahkotnega tu in ne sam kregarije:

vceraj smo se pogovarjali o tem, kaj vozimo in kaj bi imeli, pa sem napisala, da sem zelo zadovoljna s svojim malim avtkom – sploh takole za po mestu ga ne zamenjam za nic na svetu. No in danes me muci firbec, ce je se kak voznik Twinga na forumu? In ce ja – kako ste kaj zadovoljni in zakaj prav ta avto…

Meni je vsec, ker ima tako prijazno faco, ker je udoben in prostoren in cisto nekaj posebnega…. Moj je imel tudi trepalnice, pa so mi jih ukradli. Kmalu nabavim nove.

http://avto.over.net/clanek/renault-twingo-12-dynamique/#.UgDQBlQ5bu0 iztok ga je kak teden vozil…. 😀 hehe

Jaz ga tudi ne dam… Zdaj je ravno na olepševalnem servisu (menjava jermena), bliža se namreč njegov 15. rojstni dan, kupila sem rabljenega od najboljše prijateljice, v vseh letih me tudi enkrat ni pustil na cedilu. Priročno majhen, na strehi navadno prevažam še kolesa, enkrat so mi pobrali dol vse okrasne pokrove, to je pa tudi bilo to. Trenutno sem pri 128 tisoč km.

Jaz nimam svojega avtomobila ampak po potrebi uporabim fantovega (ki si ga malček tudi lastim :)) Zaenkrat dela super (trkam po leseni mizi) je pa tista vmesna varianta meganov z ritko. Men je prav sexy ta njegova ritka 😀
http://www.youtube.com/watch?v=bfuCZcIc6dw

Imela sem twingiča, tastaro verzijo, kar nekaj let, super avtek, nikol nobene težave z njim. Moj ni imel trepalnic, pa se mi je vseeno zdelo, da me tko prijazno gleda 😉 Mi je bilo žal, ko je šel, ampak sem rabila malce večji avto.
Ta zdajšnji model mi pa ni všeč, preveč podoben vsem drugim avtom.

pri nas tudi imamo twinga. sicer je, kot tretji avto ampak sedaj se vozi z njim hčer. drugače je pa res odličen avtič za po mestu in za tja kamor moraš nahitro skočiti pa so parkirni prostori problem. pa še v vsako manjšo senco ga lahko utakneš.

kolegica ma nissna note, z dci motorjem (renault motor, kateri se vgrajuje v clie, twinge, kagooje in podobne čirule čarule)…. aja note je veliksot modusa, torej glih mal večji k twingec….. ampak res čist malo

pri 30K menjana turbina, žrlo olje, 1x na mesec na servisu, ker je bil motor usran od olja, pša še pilo ga je

skratrka jajca od jajc

je mahjen, okreten, ampak samo bencinarja, pa še ti znajo biti poredni. Dizel pa samo za tiste, ki se učijo servisirati avte – za pridobit prakso seveda

Renault so jajca ravno toliko kot vsi drugi avtomobili. Dieselski motorji so pač zahtevni… Sicer imamo pa doma tri renojčke: od največjega Espaca, do srednjega megana in starega malega twingija; večja dva zamenjam, twingija pač ne…

Jaz mam tvingiča, novega, dizla, tak, da mi troši zelo malo.
Zdaj se hitro ohladi in sploh sem z njim zelo zadovoljna. Če malo premečem sedeže, vanj spravim čudesa 🙂 Pa še vse ima, kar imajo Veliki 😉
Sem imela tudi tastari model, onega s platneno streho in tudi tisti je bil super 🙂

Tole pač ni pravilo, ampak smola. Imamo nota dizel že par let in dela BP – samo redni servisi. Je pa res, da je bil kupljen v tujini.

Moram povedat;

lansko leto sem naredila totalko mojega “nemca”, ni bil niti nov niti fensi šmenci, no pa ker nisem mogla peš v službo (30 km na eno stran bolj samotne, ovinkaste ceste), mi je moj na hitrco za par sto evrov kupil twingiča. Prisežem lahko, da me je s tem kaznoval, ker toliko “sranja” kot z njim pa še ne. Ker sem bila vajena močnejših avtov, sem se s to “bolho” skoraj ubila. Pod haubo je imal šivalni stroj, brez moči, pospeškov, komaj sem enkrat in edinkrat, takoj na začetku prehitevala in prehitela, rabil je precej časa, da sem dosegla 90km/ h, počakal pa tudi ni kmalu;(( Da ne govorim, kako se je držal ceste v ovinku! Čeprav je bil pol krajši, kot moj prejšnji avto, nisem znala z njim v prvem šupu bočno parkirat, ker ni bil okreten, speljevala pa z “gasom”, ki bi me lahko prej dvignil, kot prestavil. Sem se hudovala na mojega, ki je mehanik, naj mi vendar popravi avto ( z njim ni bilo drugače nič narobe), pa je seveda rekel, da tak je pač ta avto in da mi še enga cilindra (karkoli že to pomeni?) ne more dodat. Majke mi, sem komaj čakala, da sem lahko kupila drug avto, tega sem pa prijateljici kar šenkala in ga ne more prehvalit. Pa ne zdaj mislit, da sem cestni divjak, samo enostavno se nisem in nisem mogla navadit spremembi in midva se nisva “ujela”:))

Avto se ne kupuje za par 100 evrov ! smo o imeli twingota…kupili smo leto starega in ga vozili brez problemov 9 let. Reno avtomobili so ok za denar, ki ga daš za novega ali leto starega. Pretiravaš z kritiko ! Kupi bmw za 200 eur – prav tako bodo same težave.

Point teh par sto evrov ni bil v tem, da je bil avto slab, ampak je bil pač že starejši. Tudi če bi kupila novega za par K eur se z njim ne bi vozila devet let. Pa nisem šinfala avta, kot da je neka jajca, samo jaz nisem voznik za njega oz. nisem ga znala vozit. Ok zdaj?

Mislim! A si mislila, da si forumulo 1 kupila, da boš dirkala z njo po cesti. :))) Lepo piše, da so tvingiči za krajše razdalje in umirjeno vožnjo. Za konje se kupi pa res kaj drugega. A ti bi pa prehitevala z njim 90? 🙂

HJA če ne znaš voziti ti ne pomaga noben avto, vozim od karavana do twingija pa nimam nikoli problem, pač moraš prilagodit vožnjo moči motorja in avtu ki ga voziš. Če ne znaš voziti pojdi raje z kolesom bo bolje zate in za druge udeležence v prometu.
Twingi mi je čisto všeč za krajše poti za daljše sem pa raje v večjem avtu že zaradi občutka varnosti.

New Report

Close