Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Samo ženske sposobne vzgajat otroke / dojenčke? – nadaljevanje

Samo ženske sposobne vzgajat otroke / dojenčke? – nadaljevanje

Nadaljevanje teme. Če berem tale komentar:

To torej pomeni, da so matere vredne več oz. da je očetov čas z otrokom popolna izguba in nič vreden?!? A to resno mislite?!?

Tudi meni se zdi zakon ogromen kretenizem. Na fin način bodo ženskam vzeli en mesec in ve tega niste skapirale.

Pa zaj… državo in prepusti del dopusta očetu (vsaj 2 meseca, še bolje pa vsaj 3 – lahko tudi po urah), pa boste dobili dodaten dopust. To pa nekako ni skrajševanje, pač pa podaljševanje, a je tako? Za otroka pa je to vsekakor najboljše. Torej kakšen argument imaš, da tega ne bi storila? Ker ti tega nočeš? Ker znaš samo ti najbolje poskrbet za otroka? Ker tvoj dragi tega noče?..Kaj torej?

kakor koli, moje mnenje je, da bodo vzeli 1 mesec dopusta. čez čas pa še kakega, pa še kakega, potem bo pa tako kot je v evropi. saj to hočemo, a ne. ma, mi gre vse skupaj na bruhanje, narod pa še ploska, no nekateri, eni imajo pač svojo glavo in vidijo kam to pelje

V obdobju dojenčka otrok najbolj potrbuje mater saj ga je nosila 9 mesecev in med njima obstaja posebna vez, otrokov oče pa to vez z rojstvom šele pričenja graditi. V večini primerov mati doji dojenčka tako tudi fizično preživi z njim več časa kot oče, ki seveda tudi prispeva svoj delež k negi. Otrok se v vsakem primeru najbolje počuti, če ljudje okoli njega poskrbijo za vse kar potrebuje tako fizično kot čustveno. Za otroka je verjetno optimalno, če ima ob sebi mater in očeta vendar lahko preživi tudi, če to vlogo osnovne nege prevzame kdo drug.

Se je lepo videlo v original temi, kako zaščitniške so nekatere ženske do svoje materinske vloge in časa z otrokom. Še bolj pa se kaže koliko moških je v resnici le spermodajalcev, ki si za svojo donacijo nato prislužijo možnost živeti z ženo in otroki in biti zadnji privesek.
Res je žalostno koliko mam ne zaupa svojim življenskim sopotnikom ničesar drugega kot začetni vložek. Potem pa lahko odhebejo in gredo počet svoje reči, dokler je soet ne prime.

Res ne morem verjeti, da nekateri še vedno nasedate! Nehajte trositi nebuloze o smotanih zaščitniških babnicah.
Če bi bilo državi res do večje vključenosti očetov v otrokovo življenje, bi se tega lotili drugače. Tu gre zgolj za krajšanje porodniške in ŠPARANJE države!!!!!!!!!!!!

Oprosti, s tem se pa ne strinjam. Ok, prvih nekaj mesecev, če pač mati doji, je pač bolj potrebna, sicer pa ne. In to s to posebno vezjo med otrokom in mamo – nakladanje s strani LLL in podobnih ekstremnih zagovornikov dojenja. Otrok se lahko naveže na oba – tako mamo, kot tudi očeta in nima zato nobenih travm in se čisto dobro počuti ob katerem koli izmed njiju. Če ima seveda to možnost – da je ob njem tudi oče, ne pa da si mati privatizira otroka.

Točno tako. Veliko moških tega meseca ne bo izkoristilo tudi zaradi službe, ki bo zaradi porodniške na kocki tudi pri njem. Ne bo pametno tvegati, ker je morda že žena izguvila službo zaradi porodniške in mesec porodniške bo izgubljen.

Tiste, ki pišete, če oče ne more tako dobro skrbeti za otroka, kot mama, če je on manj vreden. Kakorkoli vzameš, smo si moški in ženske različni. Me smo bolj za nego, varnost otroka, intuitivno ugotovimo, kaj otrok potrebuje, dojenčka dojimo…Bolj se držimo otrokovega urnika glede hranjenja, spanja. Bolj vemo, kdaj otroka zebe, mu je vroče. Moški pa so bolj primerni za igro z otrokom, raje tvegajo, bolj ga znajo zabavati, ne ozirajo se toliko na otrokov ritem. Zato je moje mnenje, da je v prvem letu otrokovega življenja bolje, da več časa z otrokom preživi mama, kot oče.

Se strinjam. In očitno ene še ploskajo temu zakonu.

Če želi oče skrbeti za dojenčka, lahko že po obstoječem zakonu. Gre izključno za skrajševanje porodniške. To sem govorila že več let. Edina dobra stvar, ki je ostala še, je porodniška in vrtci. In ti bodo kmalu na vrsti. In se začenja… Babe pa trapaste do amena še zagovarjajo.

Res ne morem verjeti, da nekateri še vedno nasedate! Nehajte trositi nebuloze o smotanih zaščitniških babnicah.
Če bi bilo državi res do večje vključenosti očetov v otrokovo življenje, bi se tega lotili drugače. Tu gre zgolj za krajšanje porodniške in ŠPARANJE države!!!!!!!!!!!![/quote]

Moj podpis!

[/quote]

tale astrid je že povedala, da je proti temu v resnici samo zaradi tega, ker bi mož dobil za tisti mesec manj denarja. Ker ženske privoščijo uspešnim ženskam, da jim ukradejo pol nadomestila, ampak če bo pa njihov financer prinesel manj denarja, je pa konec romantike.

Absolutno bo država prišparala – ampak zaradi takšne mentalitete – mati je ena sama (hm, a ni oče tudi?) in podobne traparije.
Če bi vse ve nasprotnice res podrobno prebrale predlog in ga pogledale še z druge perspektive (malo manj negativne in polne predsodkov), bi mogoče našle v njem marsikaj pozitivnega. Tako za mame, očete, kot tudi za otroke. Samo najlažje je kar takoj pljuvat, ker vam (mamam, ki ste svete?!?) vzeli en ubogi mesec in ga dali očetom? Kot da očetje niso nič vredni? Kot da imate same mentalne invalide doma, ki niso sposobni poskrbet za svoje otroke? Ali pa še huje – da imate doma partnerje, ki so vredni pol k…, ker oni pač NOČEJO poskrbet za svojega otroka.
In samo ve, ŽENSKE ste tako hudo proti temu, moški so pa kaj? Se jih sploh ne tiče?!? Aja, sem pozabila – nimajo nobene besede pri tem…Žalostno res.
Pa tisto o intuiciji ženske, ki vse bolje ve in podobih traparijah – daj no, malo resnosti. Moški so popolnoma sposobni poskrbet za otroka – če ne verjamete, resnično poskusite. Nekatere boste presenečene, kako dobro se znajdejo, če imajo res priložnost. Seveda ne bo to točno po vaše, bo pa vseeno dobro!
Ma, resnično žalostno, kakšno razmišljanje imate o sebi in o vaših partnerjih….

Pozabljate, da je za otrokov razvoj v prvem letu pomembna samo mama. Malo preberite knjige strokovnjakov. Oče je v prvem letu podpora družini, ki družino preskrbi materialno in je v podporo materi, da se lahko v celoti posveti novorojenčku. Oče je kot očetovska figura za otroka pomembna od tretjega leta naprej. To seveda ne pomeni, da se mu do takrat ni treba z otrokom ukvarjati, ampak da takrat prevzame vzgojno nalogo. Problem pri nas so pa očetje, ki so odsotni vse otrokovo življenje, bodisi zaradi tega, ker delajo od jutra do večera bodisi, ker so pezdetki in se umikajo. S tem pa otrokom delajo nepopravljivo škodo. Ok, ampak zdej sem malo zašla s teme :).

Tole kar delajo naši državniki je samo čisti nateg.

Kako bo pa z dojenjem? Ali bodo morale mame na silo prekiniti dojenje? Mogoče bodo pa po novem še očetje dojili.

Sicer pa imajo očetje tudi sedaj dva tedna očetovskega dopusta, pa ga večina porabi za praznovanje ob prihodu otroka ali za zdravljenje zaradi prekomernega popivanja. Torej, mami ravno niso v pomoč. Očetje imajo tudi možnost vzeti bolniško, ko otrok zboli, pa mi povejte, koliko jih dejansko ostaja doma za to?

[/quote]

Da ne boste samo kritizirale, povejte kako. čakam konstruktivno debato z argumenti za in proti, kritično objektivno presojo, ne subjektivno s stališča posameznice in njenega verjetno bebavega spermodajalca.

Absolutno bo država prišparala – ampak zaradi takšne mentalitete – mati je ena sama (hm, a ni oče tudi?) in podobne traparije.
Če bi vse ve nasprotnice res podrobno prebrale predlog in ga pogledale še z druge perspektive (malo manj negativne in polne predsodkov), bi mogoče našle v njem marsikaj pozitivnega. Tako za mame, očete, kot tudi za otroke. Samo najlažje je kar takoj pljuvat, ker vam (mamam, ki ste svete?!?) vzeli en ubogi mesec in ga dali očetom? Kot da očetje niso nič vredni? Kot da imate same mentalne invalide doma, ki niso sposobni poskrbet za svoje otroke? Ali pa še huje – da imate doma partnerje, ki so vredni pol k…, ker oni pač NOČEJO poskrbet za svojega otroka.
In samo ve, ŽENSKE ste tako hudo proti temu, moški so pa kaj? Se jih sploh ne tiče?!? Aja, sem pozabila – nimajo nobene besede pri tem…Žalostno res.
Pa tisto o intuiciji ženske, ki vse bolje ve in podobih traparijah – daj no, malo resnosti. Moški so popolnoma sposobni poskrbet za otroka – če ne verjamete, resnično poskusite. Nekatere boste presenečene, kako dobro se znajdejo, če imajo res priložnost. Seveda ne bo to točno po vaše, bo pa vseeno dobro!
Ma, resnično žalostno, kakšno razmišljanje imate o sebi in o vaših partnerjih….[/quote]

Saj imajo tudi sedaj moški MOŽNOST biti na porodniški. A misliš, da jim ženske ne pustijo? Je ta prisilni zakon po tvoje za zaščito moških, ki jim posesivne ženske ne pustijo izkoristiti del porodniške?

Kar sem se do sedaj o tej temi pogovarjala z moškimi, ni nihče izrazil nasprotovanja, niti bojazni, da bi zaradi enega meseca odsotnosti bila ogrožena njegova služba. Proti so (ste) samo ženske.

Saj gredo lahko na porodniško tudi po starem zakonu. Pa so šli? Eno je govoriti, drugo narediti.

Če se prav spomnim, je Družinski zakonik padel ravno zato, ker je za otrokov razvoj nujno potreben tudi oče … zdaj pa spet ni in je pomembno samo, da ima ob sebi mamo.

Po prebranem v tej temi mi je vedno bolj jasno, zakaj v trenutni ureditvi ne gredo.

Tudi meni se zdi, da gre za prihranek države. Moški so že pred 25 leti lahko šli na porodniško.
Pa bi moj otrok bi z mojim “osemenjevalcem” čisto ok preživel…

Delodajalci se bodo navadili na pravico moškega do 1 meseca porodniške prav tako, kot so se na 14 dni očetovskega dopusta. Ker bodo moški v veliki večini izkoristili to pravico (ker je s tem ne bodo “vzeli” ženskam, ampak bi propadla, če je ne bi izkoristili) – posledično bo to postalo nekaj normalnega in zaradi 1 meseca še ne bodo ob službo. Se je pa dogajalo zdaj, da so ostali brez službe, če so hoteli zamenjati ženo na porodniški – ker je bilo to nekaj posebnega, ker so izstopali, ker jih nihče ni razumel. Ko zadeva postane vsesplošna (kot koriščenje očetovskega dopusta), pa ni več kaj dosti pritiskov s strani delodajalcev.
Otroci bodo preživeli 1 mesec prej brez mame in ustvaili tisto ti. “posebno vez” še z očetom.
Dojilje bodo pač od 10.meseca naprej dojile malce manj – samo zjutraj, popoldan, zvečer in ponoči.
In, ja … očeti znajo prav dobro poskrbeti za otroke – mogoče malce manj “zategnjeno” in po urniku, a z enako mero ljubezni in kančkom spontanosti več, mogoče.

Saj gredo lahko na porodniško tudi po starem zakonu. Pa so šli? Eno je govoriti, drugo narediti.[/quote]

Ja, lahko, če jim mame to pustijo. Pa jim večina ne, ker je itak samoumevno, da bo doma mama (in gojila tisto posebno vez z otrokom:-))), a ne? Zato pa ne klamfat o teh skupnih dogovorih. In glede na to zakoreninjeno razmišljanje bolj malo moških sploh pomisli na to – pa verjamem, da bi marsikateri vzel kak mesec dopusta in bil doma z otrokom brez problema. Samo če nima podpore ne doma ne v službi (ker tisti so pa copate, a ne?) in tudi če ga kdo ne spodbudi k temu (ja, marsikdo potrebuje malenkostno brco v rit, pa potem to steče brez problema), bo še vedno tako, kot je. Trenutno stanje pa še zdaleč ni rožnato – tako potem ženske pisarite, da imate službe samo za DČ, da sploh nimate šans v primerjavi z moškimi kandidati, da dobite samo slabše plačana delovna mesta,…skratka – da se potem resnično splača, če ste potem doma samo ve (v času prodniške in potem tudi bolniških). In potem se vrtite v tem začaranem krogu. Večina finančnega bremena pa tako pade spet samo na očeta, ki potem dela cele dneve….Super, a ne? Da ne omenjamo tistih žensk, ki imajo že sedaj hude težave sploh iti na porodniško, kaj šele na dopust za nego otroka. Ampak kaj bi to, to za ženske pač ni pomembno, važno je, da se splete tista “posebna” vez, ki je ne sme motiti niti (redkokdaj) prisotni oče… Ja, res žalostno….

“Iz tvojih ust v božje ušesa.” Da bi le res bilo tako.

Poročena sem že več kot 20 let, otroci najstniki, a porodniško ne bom šla več, imam zakon, v katerem si z možem vse deliva, mož sodeluje pri vsem, pri otrocih, pri gospodinjstvu, za mnoge idealno razmerje.
Ampak z leti vse bolj ugotavljam, da tale naša emancipacija in enakopravnost podira razmerje v družbi in da je deljenje na moške in ženske obveznosti verjetno veliko bolj naravno, kot to, čemur stremimo danes. Roko na srce, nismo ženske za vse. Ne, da nismo sposobne zamenjati gumo na vtu ali nasekati drva, ampak imamo pač notranji tač veliko bolj naravnan na ženska dela, kar je gospodinjstvo in skrb za otroke, moški so pa bolj naravnani na moška dela in meni osebno se zdi to popolnoma naravno in normalno. Današnje umetno siljenje moških k menjavanju plenic in žensk k menjavanju gum se mi ne zdi v redu.
Seveda obstajajo izjeme, imam taščo, ki je popolnoma moški tip in bo prej nasekala tri metre drv, kot zamenjala plenice vnuku, imam moža, ki mu je tehnika znanstvena fantastika, sama sem tudi bolj tehnični tip, pa sem vseeno ženska, ki ima bistveno boljši notranji občutek za gospodinjstvo in otroke…

Skratka, z leti sem ugotovila, da je tole siljenje k enakovrednemu sodelovanju, deljenje pol na pol, ena velika neumnost. Zadnja leta si z možem deliva dela na učinek, vsak dela tisto, kar mu gre bolje od rok in za kar ima več smisla.
Sprijaznite se s tem, da vsaj 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nima nikakršnega smisla za otroke, pa če so 100x njegovi in če so 100x njegova odgovornost, bodo lažje delali 24/7 z namenom, da odgovorno otroku omogočijo udobno življenje, kot pa da bi 1x zamenjali plenico. Tako pač je in to je naravno.

New Report

Close