Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek psi na plaži za otroke

psi na plaži za otroke

Ali kdo ve, če je uradno v redu, da so psi na plaži za otroke? Nočem biti tečna, ampak ko vidim invalida da gre nekaj časa v vodo in mimo njega okoli laufa tuj pes pa se tam stresa (pa se stari cel strese in skoraj izpusti tisto berglo in z tisto nogo flisne v vodo) – se mi zdi tako neuvidevno, tudi če je dovoljeno. Pa tudi zaradi otrok, ki so tako smotani po stopnicah, pač padajo in ne rabijo ovire – pse.

Nič ne rečem, ko en vrže v vodo dresiranem psu palico in pes hitro zgine od vhoda in zaplava daleč vstran.
Smotano mi je ko se kakšni nevzgojeni kužki tam špricajo 15 minut in namakajo svoje ritke pa not ven, ko nekdo mora v vodo. Sej je toliko plaž, ki so divje in so načeloma za pse in alternativce. Kaj je utemeljeno taki osebi kaj povedat?

Kaj misliš z plaža za otroke?
Na urejenih plažah je znak, da je psom vstop prepovedan. In na taki plaži pes nima kaj delat. Posebej, če je gužva je pes moteč.
Na plažah kjer znaka ni v bistvu ne moreš nič in lahko le upaš, da ima pes vzgojenega lastnika. Vedno ga pa lahko opozoriš, da pes mora biti na povodcu. Vedno in povsod.

Če je znak, da psi niso dovoljeni, potem je zadeva jasna. Nisem pa vedela, da po palice plavajo dresirani psi. No, vsak dan se kaj novega naučimo.

Ni problem v psih, problem je v lastnikih. A razumeš? Pa nimam psa in ga ne nameravam imeti, mi je pa glupo, da bi zdaj radi prepovedali pse na plažah, pse na otroških igriščih, v trgovine tako ne smejo. In, zakaj? Zaradi lastnikov. A ni tako, da mora biti pes tako in tako privezan? Kako se potem sploh lahko zgodi, da leta okoli invalida in ga zabriše po tleh?

Lastnik mora poskrbeti, da njegov pes drugim ni v napoto, jim ne naredi nič žalega. Tako bi moralo biti. Ne pa prepovedovati psom vstop na razna mesta.

Odpreš temo o plažah za otroke, potem pa ena cela saga o invalidu z berglo. V čem je pravzaprav zdaj problem? In kaj točno je plaža za otroke?

Na urejena kopališča sicer, kolikor je meni znano, psi ne smejo. Oziroma vsaj niso smeli cca. 10 let nazaj, ko smo se z družinsko prijateljico in njenim psom zaradi tega hodili kopat na divjo plažo. Tam ni bilo nobenih invalidov, brez skrbi.

Nobena pasja rit ni tako umazana kot polna plenica majhnega otroka, ki ga potem starši veselo (s polno plenico vred) namakajo zraven invalida, ki zaradi tiste noge ne more pravočasno pobegniti od instant izvira fekalij…. ;)))

Jaz tudi nimam psa. Sem pa mnenja, da na prostor, ki je označen, da psi nimajo vstopa, lastniki psov v glavnem ne vodijo.
Potrebno bi bilo le še dodati znake, da je lulanje na prostoru za sončenje, torej na plaži, otrokom prepovedano in lepo bi bilo, če bi se tega lastniki otrok tudi držali. Tole se nanaša na temo malo nižje.
Mene osebno, resnici na ljubo, bolj moti vse povprek scanje otrok, kot pa, pogled na prijaznega štirinožca, ki se skoči ohladit v vodo.

Najboljš, da smo vsi cele dneve na pozor in samo ko je voljno, malo zamigamo z boki levo desno.

Malo me skrbi, ker kar na lepem otroci ne smejo ničesar, psi ne smejo ničesar, kolesarji se ne smemo vozit z dvema piroma v riti (kazen je ista, kot če si v avtu, pa je bila to pred komaj nekaj leti meja za v avto) … Meni je tole hujše kot ves svinčeni komunizem a.k.a. socializem, ko menda ničesar nismo smeli.

Na srečo še vedno obstajajo ljudje, ki radi vidijo živahne otroke in razposajene pse. Npr. jaz. Ni lepšega, kot če se ti nasmehne otroček ali pa da te pes pride povohat (vsaj nekdo).

Samo da od šoka ne pade direkt v izvir … ha ha ha, dobro napisano, bravo.

Vau, tak hoh ton imaš, tako si pametna, da se ti kar ven (skozi nos?) cedi. Veš kaj sem mislila, ko sem rekla da me ne moti, če nekdo ima dresiranega psa in ga na hitro pošlje v vodo in da ni v vodi kot muha brez glave da pač ne šprica 15 minut tam kje se vstopa. Ne mi reč, da ne vidiš razliko med dresiranim psom, (ki mimogrede prinese palico) in nedresiranim (ki ravnotako lahko prinese palico ampak se drugače – nevzgojeno obnaša, je nesamozavesten ali preveč samozavesten ampak ne uboga, sploh ne pozna ukazov, niti se mu ne obračajo z ukazi, laja za vsak d.rek- boji se lastne sence najbrž). SEj smisel si zaznala, samo na tem forumu je cilj zbadati, kaj drugače se ne da komunicirat brez da se obrača stavke?

“Nič ne rečem, ko en vrže v vodo dresiranem psu palico in pes hitro zgine od vhoda in zaplava daleč vstran.”
To je bil moj stavek. Ne obračat.

Ja, psi ponavadi strašno daleč plavajo, pa vsaj pol ure jih ni nazaj. Trosiš takke bedarijem, da je groza.

p.s. Dresira se cirkuške živali, žal. Psov pač ne.

hahahahahaha, sem se nasmejala kot že dolgo ne. Smešno in tudi resnično.

Ja, res je. Plaža je po moje za otroke (majhna, intimna, lahko dostopna, kamenčki), ali pa tudi ni za otroke, ampak se tam kopajo kljub temu izključno družine z majhnimi otroci. Nobenga od 15 let navzgor tam ne vidim – pač grejo na pomol ali na skale ali bolj v globoko kje je vstop iz druge strani. Pri tistem starem z berglo me je zbodlo, ker je to bila pika na i, da se mi je zazdelo da bi povedala tej gospe, da bi lahko prej prišla na plažo z kužkom in ne ravno zdej, ko je polno majhnih otrok in ko vidi da se nekdo mantra da pride v vodo (pač ta polomljeni nono).

Res je, moram pogledati, če je kak znak da je plaža za otroke, pri nas na veliko plaž tega znaka ni.
Se pravi, če tega znaka ni, so tam komot lahko psi pol dneva. ok.

Pa o kakšni “plaži za otroke” ti pravzaprav govoriš? Obstajajo urejena kopališča, recimo Salinera v Strunjanu, plaža kampa Lucija,… Na ta kopališča psi po mojem vedenju ne smejo.

Tvoje osebno mnenje, da je neka plaža za otroke, ker so tam pač kamenčki in ker so najstniki vsi na pomolu, pa ne pomeni popolnoma nič. Komot lahko tja pride tudi gospa s psom. In ti ne moreš nikomur diktirat, da naj pride prej ali kasneje.

Ja, res je. Plaža je po moje za otroke (majhna, intimna, lahko dostopna, kamenčki), ali pa tudi ni za otroke, ampak se tam kopajo kljub temu izključno družine z majhnimi otroci. Nobenga od 15 let navzgor tam ne vidim – pač grejo na pomol ali na skale ali bolj v globoko kje je vstop iz druge strani. Pri tistem starem z berglo me je zbodlo, ker je to bila pika na i, da se mi je zazdelo da bi povedala tej gospe, da bi lahko prej prišla na plažo z kužkom in ne ravno zdej, ko je polno majhnih otrok in ko vidi da se nekdo mantra da pride v vodo (pač ta polomljeni nono).

Res je, moram pogledati, če je kak znak da je plaža za otroke, pri nas na veliko plaž tega znaka ni.
Se pravi, če tega znaka ni, so tam komot lahko psi pol dneva. ok.[/quote]

No, v takem primeru, če kako prijazno besedo rečeš lastnici, bo morda zadeva zglajena hitreje, kot ti je vzela tale tema.

Ja, itak da je problem v lastnikih. Samo ne mores zenski reci da ne more na plaži z psom biti, da je on na povodcu, saj se je vendar prišel skopat. Ne more v vodi bit na povodcu in tudi na plaži ne, če ni vzgojen, dokler ga ona prikliče, preteče nekaj časa. Sej kuža ni nonota zabrisal po tleh ;), tega me je bilo strah, še samo to bi mankalo, že tako se je stari trudil da pride v vodo po normalni poti.

Fuuuuj, kje si to videla;)))) hahaha

In kako misliš, da se počuti ta isti invalid, ko sončki divjajo okrog njega, se prerivajo in jim je figo mar, če porinejo tudi invalida, se škropijo in jim je figo mar, če poškropijo tudi invalida, ko si mečejo žogo in jim je figo mar, če le ta prileti tudi v invalida, ko kričijo kot jesiharji, da bolijo ušesa, ko se z obale mečejo v vodo in jim je figo mar, da pošpricajo invalida, ki je še suh in se še ni utegnil zmočiti? Kaj misliš, kdo je zdaj večja nadloga za invalida, sonček ali pes?

Vau, tak hoh ton imaš, tako si pametna, da se ti kar ven (skozi nos?) cedi. Veš kaj sem mislila, ko sem rekla da me ne moti, če nekdo ima dresiranega psa in ga na hitro pošlje v vodo in da ni v vodi kot muha brez glave da pač ne šprica 15 minut tam kje se vstopa. Ne mi reč, da ne vidiš razliko med dresiranim psom, (ki mimogrede prinese palico) in nedresiranim (ki ravnotako lahko prinese palico ampak se drugače – nevzgojeno obnaša, je nesamozavesten ali preveč samozavesten ampak ne uboga, sploh ne pozna ukazov, niti se mu ne obračajo z ukazi, laja za vsak d.rek- boji se lastne sence najbrž). SEj smisel si zaznala, samo na tem forumu je cilj zbadati, kaj drugače se ne da komunicirat brez da se obrača stavke?

“Nič ne rečem, ko en vrže v vodo dresiranem psu palico in pes hitro zgine od vhoda in zaplava daleč vstran.”
To je bil moj stavek. Ne obračat.[/quote]

Zanimivo, jaz pa lahko govorim le o otrocih, ki skačejo po tujih brisačah, se zaletavajo v tuje ležalnike, kričijo nad glavami drugih ljudi ki se sončijo, vanje občasno zabrišejo kakšno žogo, jih poškropijo z vodno pištolo, se igrajo s tuši na plaži, v morju čofotajo pred nosom kakšnih starejših kopalcev… In imajo očitno gluhe starše, ker cel dan kričijo, kadarkoli odprejo usta.
Psa, ki bi mu uspelo obvladati vse zgoraj našteto, res še nisem uspela srečati!

Pri tistem starem z berglo me je zbodlo, ker je to bila pika na i, da se mi je zazdelo da bi povedala tej gospe, da bi lahko prej prišla na plažo z kužkom in ne ravno zdej, ko je polno majhnih otrok in ko vidi da se nekdo mantra da pride v vodo (pač ta polomljeni nono).

[/quote]

In zakaj temu staremu z berglo nisi rekla naj se odstrani oziroma naj pride drugič prej ali kasnej, ker je to namreč izključno in samo plaža za otroke? Kaj stari z berglo ni opazil majhne, intimne ter lahko dostopne plaže, katera ima kamenčke, pa saj taka plaža je vendar plaža izključno in samo za otroke, kako to nikomur ni jasno.

Skratka ljudje, če naletite na majhno, intimno in lahko dostopno plažo, katero prepoznate po kamenčkih, vedite da je to plaža za otroke – da se ji na kilometer ognite, v nasprotnem primeru boste poscani, posrani, pobruhani, vonjali boste razne neprijetne vonjave, morda vam v glavo prileti tudi kakšna žoga poleg tega pa kaj kmalu to ne bo več mirna intimna plaža, kjer bi lahko uživali svoj zasluženi mir. Hvala za to novoto, zdaj vem čemu se moram ogniti.

Definitivno pes!

Res je, imaš prav, današnja nedeljska kvota na MON-u je prekoračena. Ok, gremo delat.

Fuuuuj, kje si to videla;)))) hahaha[/quote]

Povsod. In tudi v bazenih.

Plaza za otroke?! Imam otroka, dva, in nikoli nisem mislila, da je ves svet nas. Dajte se malo skulirat. Saj vidis ce je tabla za prepoved psa, vsak normalen lastnik ne bo kopal psa skupaj s kopalci. Je pa res, da vidis tudi te, ki tega ne upostevajo. Ravno letos je na plazi s tablo kopal psa, sredi dneva.

New Report

Close